Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε αυτη την ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2376412

 

Την εβαλα εδω και 5 μερες, εγκατεστησα και τις εφαρμογες που ειχα στην προηγούμενη ρομ και δουλευει τρενο..Ας ελπισουμε να συνεχισει ετσι..πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης, ευχαριστω για την προταση!!

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάτε παίδες... ό,τι ROM κι αν έχετε - βάλετε, το υπενθυμίζω για τους πιο καινούριους στο (παλιό) μας κινητό:

Greenify! Πλέον χωρίς αυτό δεν πας πουθενά, ακόμα και σε high end συσκευές, πόσω μάλλον στη δική μας!

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάτε παίδες... ό,τι ROM κι αν έχετε - βάλετε, το υπενθυμίζω για τους πιο καινούριους στο (παλιό) μας κινητό:

Greenify! Πλέον χωρίς αυτό δεν πας πουθενά, ακόμα και σε high end συσκευές, πόσω μάλλον στη δική μας!

 

Και τι ρυθμίσεις κάνουμε στο Greenify..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάτε παίδες... ό,τι ROM κι αν έχετε - βάλετε, το υπενθυμίζω για τους πιο καινούριους στο (παλιό) μας κινητό:

Greenify! Πλέον χωρίς αυτό δεν πας πουθενά, ακόμα και σε high end συσκευές, πόσω μάλλον στη δική μας!

 

Και τι ακριβως κανει αυτη η εφαρμογη?? Και πως μας βοηθαει? Κανουμε κατι συγκεκριμενο? :P

Link to comment
Share on other sites

Και τι ακριβως κανει αυτη η εφαρμογη?? Και πως μας βοηθαει? Κανουμε κατι συγκεκριμενο? :P

 

Εμποδίζει της εφαρμογές που έχεις βάλει να ανοίξουν και να σου τρώνε μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Και τι ρυθμίσεις κάνουμε στο Greenify..!

 

Και τι ακριβως κανει αυτη η εφαρμογη?? Και πως μας βοηθαει? Κανουμε κατι συγκεκριμενο? :P

 

σόρρυ που άργησα να απαντήσω: "παγώνει" εφαρμογές ώστε να μην ανοίγουν αυτόματα στο background. Όσες παγώνεις όμως δεν στέλνουν ειδοποιήσεις, πχ αν παγώσεις το facebook, δεν θα σου έρχεται ειδοποίηση ότι σου έστειλαν μήνυμα κλπ. Το θέμα είναι ότι πολλές εφαρμογές είναι ανούσιο να τρέχουν από κάτω, οπως χάρτες, shazam, goggles, browser, youtube, αναζήτηση google, και άλλες εφαρμογές που έχετε εσείς εγκαταστήσει (πχ ένα παιχνίδι, σου βγάζει σε λίστα ποιες τρέχουν από πίσω και επιλέγεις ποιες να παγώνουν). Οι εφαρμογές παραμένουν παγωμένες μέχρι να τις τρέξετε εσείς, όταν το θελήσετε. Π.χ. θες να μπεις στο youtube, μπαίνεις κανονικά. Μετά, αφού βγεις από την εφαρμογή και μπει το κινητό σε sleep mode (δηλ ας πούμε σβήσει η οθόνη) ξαναπαγώνει αυτόματα. Με αυτόν τον τρόπο εξοικονομείς RAM και μπαταρία. Νομίζω είναι η πιο must εφαρμογή για οποιονδήποτε! Ακόμα και πρόβλημα RAM να μην έχει (πχ 2 GB), δεν υπάρχει λόγος να καταναλώνει μπαταρία πχ το Shazam....

 

 

 

 

φίλε κι εγώ θα πάω κατά 'κει... πες μας εντυπώσεις αν θέλεις, τίποτα random reboots, wifi drops που αναφέρουν;;

Link to comment
Share on other sites

τη φλάσαρα και τη δοκιμάζω κι εγώ. Όντως η κάμερα είναι το μοναδικό που "δε δουλεύει". Είναι καποια έκδοση του feav που δουλεύει σχεδόν τέλεια, αλλά δεν ξέρω ποια. Έβαλα τηνLG-ICS_camera_CM10.1_feav_v3 και θα τη δοκιμάσω λίγες μέρες.

Κατά τα άλλα το wifi συνδέεται πολύ γρήγορα! μου έκανε εντύπωση!!

Link to comment
Share on other sites

τη φλάσαρα και τη δοκιμάζω κι εγώ. Όντως η κάμερα είναι το μοναδικό που "δε δουλεύει". Είναι καποια έκδοση του feav που δουλεύει σχεδόν τέλεια, αλλά δεν ξέρω ποια. Έβαλα τηνLG-ICS_camera_CM10.1_feav_v3 και θα τη δοκιμάσω λίγες μέρες.

Κατά τα άλλα το wifi συνδέεται πολύ γρήγορα! μου έκανε εντύπωση!!

 

Είναι νωρίς ακόμα......σε 3=4 μέρες θα δείξει, οταν φορτωθεί δεδομένα..!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα......σε 3=4 μέρες θα δείξει, οταν φορτωθεί δεδομένα..!;)

 

Μάριε είναι ήδη φορτωμένο, δεν το έχω μόνο με τη ROM, πέρασα ό,τι είχα πάντα, 109 εφαρμογές!! εδώ και 2 μέρες πάει μια χαρά. Κανένα reboot χωρίς λόγο (αυτό φοβόμουν κυρίως γιατί το ανέφεραν άλλοι). το wifi εκτός από πολύ γρήγορο στη σύνδεση φαίνεται και πιο ισχυρό, ή καλύτερα να πω σταθερό (καθώς πιο ισχυρό software-ικά δεν μπορεί να γίνει), σε μακρινά σήματα που με άλλες ROM έπεφτε η σύνδεση, τώρα δεν πέφτει... Προφανώς οφείλεται στον νέο πυρήνα KK 3.1 (όλες οι παλιότερες ROM έχουν 2.xx ).

 

Το να διορθωθεί η κάμερα είναι θέμα χρόνου, ευθύνεται επίσης ο πυρήνας από ό,τι διαβάζω, όχι η ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2163473

 

εγώ έχω την LG-ICS_camera_CM10.1_feav_v3.zip (4η στη σειρά)

 

μπορείς να δοκιμάσεις κ την

LG-JB_camera_CM10.1_feav_test1.zip

 

αλλά σε μένα δουλεύει η πρώτη καλύτερα. Καμμιά δεν είναι τέλεια, το bug ειναι από τον kernel και θα διορθωθεί από ό,τι έλεγαν στο xda.

Link to comment
Share on other sites

[...] και θα διορθωθεί από ό,τι έλεγαν στο xda.

 

Χαίρομαι που βλέπω ότι είναι ακόμα ενεργή η κοινότητα για το αρχαίο πλέον 2Χ... Έχω ένα κουτσουρεμένο με στοκ και σκέφτομαι να το αναβιώσω σε λίγο καιρό με κάτι καλύτερο. Θα ζητήσω και τα φώτα σας όταν έρθει η ώρα, γιατί έχω μένει ανενημέρωτος :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει περασει καιρος και δεν θυμαμαι. Θελω να το πουλησω και εχω κανει root.Αμα κανω επαναφορα στις εργοστασιακες χανεται και το ρουτ ή πρεπει να ξαναπερασω με το εργαλειο την εργοστασιακη ρομ απο την αρχη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχει περασει καιρος και δεν θυμαμαι. Θελω να το πουλησω και εχω κανει root.Αμα κανω επαναφορα στις εργοστασιακες χανεται και το ρουτ ή πρεπει να ξαναπερασω με το εργαλειο την εργοστασιακη ρομ απο την αρχη.

Ευχαριστω.

Οχι, το root δεν χάνεται με επαναφορά στις εργοστασιακές.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αναμεσα στις http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2064242 και http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2090369 ποια θα προτεινεται σαν πιο ολοκληρωμενη και καλυτερη για καθημερινη χρηση;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Την Miui την είχα χρησιμοποιήσει πριν κάμποσο καιρό Αλλά είναι κάπως βαριά για το κινητό μας.Δηλαδή θα πρέπει να απενεργοποίησης με root τις μισές της εφαρμογές για να ελαφρύνει κάπως Αλλά και πάλι...

 

Temasek 10.1 Δεν έχω δοκιμάσει απλά Γιατί έχω χρησιμοποιήσει ποιό πολυ του tonyp 10.2 10.1 cm11.

 

Τώρα στην cm11 βλέπω πολυ καλή απόδοση με κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις.

 

Φωτεινότητα αυτόματη

Max freq 1300

screen off max 816

High freq 1200

Load for high freq 30%

Load for max freq 50%

Swapiness 65

Zram on 50%

Min free memory

 

[ATTACH]43485[/ATTACH]

 

Animations speed κτλπ όλα στο χ0.5 από developers settings.

Τις ρυθμίσεις με το Performance control app xda.

Πολύ γρήγορο μου φαίνεται αλλά θα δείξει με τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Στην tonyp διαβασα πως εχει προβλημα το viber.Ισχυει;Εχει κανεις σας προβλημα;

 

Nope μωλις το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Στην tonyp διαβασα πως εχει προβλημα το viber.Ισχυει;Εχει κανεις σας προβλημα;

 

Σε μενα εδω και καιρο χωρις προβλημα δουλευει

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...