Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα την v30a του homero2 μετα cwm v5 που προτεινει κ την εγκατεστησα με full wipe kai wipe dalvik cache και ολα πηγαν ρολοι...

 

την δοκιμαζα καμποση ωρα αλλα οταν εκανα μια απενεργοποιηση δεν ανοιγε παλι κ κολαγε στο logo...:(

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την v30a του homero2 μετα cwm v5 που προτεινει κ την εγκατεστησα με full wipe kai wipe dalvik cache και ολα πηγαν ρολοι...

 

την δοκιμαζα καμποση ωρα αλλα οταν εκανα μια απενεργοποιηση δεν ανοιγε παλι κ κολαγε στο logo...:(

 

Εγω δεν εχω καποιο προβλημα μεχρι στιγμης,εχω κανει 3 rb αλλα ολα μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω καποιο προβλημα μεχρι στιγμης,εχω κανει 3 rb αλλα ολα μια χαρα..

 

Εσυ απο πια ROM ηρθες?

Link to comment
Share on other sites

Με euro open v30a περασμένη με smartflash μέχρι στιγμής πολύ ικανοποιημένος. Είναι σαν να πήρα καινούριο κινητό αφού άλλαξαν όλα στο interface (λόγο ics). 2 ημέρες είμαι με την εν λόγο rom και δεν έχω πρόβλημα. Στα θετικά ο γρήγορος χρόνος σύνδεσης wifi και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Αυτά τα αναφέρω χωρίς ιδιαίτερες δοκιμές αφού την έχω 2 ημέρες σε λειτουργία. Φαίνεται ότι το κινητό πάει να φτάσει εκεί που του αξίζει, εάν και καθυστέρησε υπερβολικά.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα διορθωθηκε το προβλημα οταν τα ξαναπερασα απο την αρχη..

 

@andrewk πια απο τις 2 προτεινεις την stock ή την KingOfBirds?Εχω στοκ αυτην την στιγμη.Εχουν διαφορα μαεγαλη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα διορθωθηκε το προβλημα οταν τα ξαναπερασα απο την αρχη..

 

@andrewk πια απο τις 2 προτεινεις την stock ή την KingOfBirds?Εχω στοκ αυτην την στιγμη.Εχουν διαφορα μαεγαλη?

 

Την kingOfBirds εχω,την αλλη δεν την δοκιμασα καν..

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες μέρες κατάφερα και πέρασα την cm7 στο Lg μου ... Το αποτέλεσμα είναι ...τι να πώ το τηλεφωνο έγινε επιτέλους πύραυλος. Για να γίνει αυτό πέρασα μια βδομάδα διαβάζοντας ένα σωρο σελίδες με χρήσιμες και με ανουσιες πληροφοριες . Τώρα διαβάζω ότι με την νέα ROM του Djangomanuche το τηλέφωνο γίνετε jet . Και δουλευει σωστα . Απλά έχασα τον μπούσουλα με τις πληροφοριες τόσο εδώ όσο και σε άλλα site . Μπορείτε σας παρακαλώ να φτιάξετε ένα οδηγό για όλους εμας τους αρχάριους με απλά βήματα και links (που να δουλευουν..) για να καταφέρουμε και εμεις να απολαύσουμε την νέα ROM.

 

Και μια διευκρίνιση παρακαλώ .... Κάπου λέει ότι χρειάζετε την CWM 5.0.2.8 by JoiN85 ... Στο δικό μου υπάρχει η CWM 6.0.1.5 ..Μήπως θα έχω πρόβλημα με αυτο ? Αν ναι πως το αλλάζω ?

 

Σόρρυ για το πρήξιμο αλλα έχω μπερδευτεί για τα καλά ..!! :wacko:

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες στα ελληνικά για πως θα περάσω την ics του djangomanouche;

 

*είμαι σε gb επίσης του djangomanouche με stock kernel και μου την είχε περάσει άλλο άτομο, οπότε δεν γνωρίζω την διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι ίσως αξίζει τον κόπο να περιμένουμε 1-2 εβδομάδες για να βγάζει ο Ricardo μια (υποτίθεται) τέλεια CM10;

Θα έλεγα να μην δοκιμάζετε τυχάρπαστες πριν τελειώσει την δουλειά του. Ας δούμε πρώτα, γιατί αν είναι όντως τέλεια, τι να τις κάνεις τις άλλες;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι ίσως αξίζει τον κόπο να περιμένουμε 1-2 εβδομάδες για να βγάζει ο Ricardo μια (υποτίθεται) τέλεια CM10;

Θα έλεγα να μην δοκιμάζετε τυχάρπαστες πριν τελειώσει την δουλειά του. Ας δούμε πρώτα, γιατί αν είναι όντως τέλεια, τι να τις κάνεις τις άλλες;

Οι περισσότερες rom που βγήκαν τις τελευταίες μέρες είναι βασισμένες στην stock 4.0.4

Για να βγάλει ο RC νέα CM10 χωρίς bug ή πιο πιθανά 10.1 θα πρέπει να βγάλει τα recourses η LG. Πιθανό αυτό να γίνει ακόμα και φέτος, αλλά δεν υπάρχει καμία εγγύηση. Χωρίς αυτά δεν νομίζω ότι μπορεί να κάνει κάτι σημαντικό.

 

EDIT: Μόλις βγήκαν τα resources!

Οπότε περιμένουμε τον RC να κάνει τα μαγικά του!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη μου άποψη ειναι πως αξιζει να περασετε την ρομ και θα δειτε διαφορα μεγαλη ακομα κι απο την πασιγνωστη cm7 του temasek.

Ενα εχω να πω το κινητο απλα ειναι τελειο σαν να αναγεννηθηκε.

 

Η διαδικασια δεν ειναι τοσο απλη ισως για εναν αρχαριο οπως εγω αλλα αξιζει.

 

Εγω αφου πηρα τα απαραιτητα backup με το titanium περασα την ρομ του homero2 (που ειναι πολυ καλη) με το nvflash (nvflash mode: {vol+} + {vol-} ενω συνδεεις το κινητο κλειστο χωρις μπαταρια στο pc) και μετα τρεχουμε το flash.bat ή flash kati.bat σε αυτην την περιπτωση ομως το en.bat.

Αν ολα πανε καλα θα εχετε την ρομ ετοιμη.

Ανοιξτε την συσκευη κ μετα απο λιγο κλειστε την αν δεν θελετε αυτην την ρομ.

 

Απενεργοποιουμε το κινητο και παλι με nvflash παιρναμε την προτεινομενη cwm (το flash.bat ειναι μεσα στο rar που δινει ο join85).

Αφου περαστει η cwm τοτε εχοντας την ρομ(zip file) στην εξωτερικη καρτα μεσα απο recovery mode(vol- kai power button με μπαταρια χωρις συνδεση καλωδιου) αφου κανουμε wipe full data wipe cache dalvik.. παταμε install from sd κ επιλεγουμε το αρχειο μας(zip του django manouche).Αν ολα πανε καλα θα εχετε την ρομ ετοιμη.

Λινκς επειδη ειμαι απο το κινητο δεν εχω αλλα ολα ειναι στο xda android development στα αντιστοιχα threads.

Ακομα κ αν κατι δεν παει καλα υπαρχει στο xda tool full brick repair που παλι με nvflash σε παει στην cm10 και απο εκει παλι δοκιμαζουμε την διαδικασια παλι.

 

Ελπιζω να μην μπερδεψα κανεναν απλα κ εγω ολα αυτα χτες τα εμαθα κ εβγαλα μια ακρη.

Αντε γιατι τοσο καιρο περιμεναμε αυτην την ριμαδα την αναβαθμιση. :):D

Edited by sokinsohim
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εβαλα hd video 1080p στην καρτα και με mx player και mobo player και το βιντεο κολλουσε συνεχως η ιδια καρτα σε galaxy s2 επαιζε μια χαρα μπορω να κανω κατι η το παιρνω αποφαση οτι δεν παιζει hd στο μεταξυ ενω to googlara δεν βρηκα κατι αντιστοιχο μονο εγω εχω το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ππλυ καλα νεα..Επιτελους βγηκαν το sources..

 

Αυτο σημαινει πως οι devs μπορουν να φτιαχνουν ics και JB roms stable απο δω και περα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σημαινει πως οι devs μπορουν να φτιαχνουν ics και JB roms stable απο δω και περα;

 

Αυτό είχε πεί ο RC ότι χρειάζεται. Τώρα είναι στο χέρι του αν θα το κάνει!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Μόλις βγήκαν τα resources!

Οπότε περιμένουμε τον RC να κάνει τα μαγικά του!

 

Κατι εχει παθει η lg,δεν εξηγειται αλλιως...τοσο γρηγορη???

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Χμ, μου έχει κολλήσει στο LG logo κάμποση ώρα.....Το ίδιο έχει συμβεί σε αρκετούς στο XDA.

Έτρεχα πριν την πρώτη (experimental v30a+sp1) και μόνο με το root είχα πρόβλημα. Κάτι δεν πήγε καλά.

 

Κολημένο logo και σε εμένα, υπάρχει λύση;

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Κολημένο logo και σε εμένα, υπάρχει λύση;

 

Πάντα :p

Πρέπει να μας πείς ποια βήματα έκανες, για να μπορεσουμε να σου βρούμε λύση!

Αλλιώς ακολουθείς τους οδηγούς εδώ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

τελικά κατέβασα από αλλού το bin αρχείο και δούλεψε...μέχρι στιγμής μεγάλη απογοήτευση το ics το τηλέφωνο σέρνεται Χ1000
φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω διαβάσει όλα τα σχετικά για ics,εχω την τεμασεκ,μπορεί κάποιος να μου πει πως θα περάσω την στοκ ics,πρέπει να περιμένω ota αναβαθμίσει;μια βοήθεια γιατί αυτα που γράφτηκαν πιο πίσω δεν βγάζουν νόημα σε έναν αρχαριο,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...