Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδιά εχω διαβάσει όλα τα σχετικά για ics,εχω την τεμασεκ,μπορεί κάποιος να μου πει πως θα περάσω την στοκ ics,πρέπει να περιμένω ota αναβαθμίσει;μια βοήθεια γιατί αυτα που γράφτηκαν πιο πίσω δεν βγάζουν νόημα σε έναν αρχαριο,ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329355

Ακολουθησε αυτα

 

Παιδια κατι αλλο με την οφισιαλ 4.0.4 που εβαλα δεν νιωθει την καρτα...κολλαει στο 16% (οταν την βαζω εννοω και οταν ανοιγει η συσκευη) Εχει τυχει σε καναν αλλον τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με euro open v30a περασμένη με smartflash μέχρι στιγμής πολύ ικανοποιημένος. Είναι σαν να πήρα καινούριο κινητό αφού άλλαξαν όλα στο interface (λόγο ics). 2 ημέρες είμαι με την εν λόγο rom και δεν έχω πρόβλημα. Στα θετικά ο γρήγορος χρόνος σύνδεσης wifi και μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Αυτά τα αναφέρω χωρίς ιδιαίτερες δοκιμές αφού την έχω 2 ημέρες σε λειτουργία. Φαίνεται ότι το κινητό πάει να φτάσει εκεί που του αξίζει, εάν και καθυστέρησε υπερβολικά.

 

Συμφωνώ απόλυτα..... όσοι δεν την έβαλαν.... απλά χάνουν..!!!;)

 

BIN_LGP990AT-00-V30a-EUR-XXX-NOV-30-2012+0 την πέρασα γλήγορα και χωρείς πρόβλημα με smartflash...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά κατέβασα από αλλού το bin αρχείο και δούλεψε...μέχρι στιγμής μεγάλη απογοήτευση το ics το τηλέφωνο σέρνεται Χ1000

 

Με σμαρτφλας πηγα στην 4.0.4 root πως κανω μαγκες;και κατι γιατι κολλαει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329355

Ακολουθησε αυτα

 

Παιδια κατι αλλο με την οφισιαλ 4.0.4 που εβαλα δεν νιωθει την καρτα...κολλαει στο 16% (οταν την βαζω εννοω και οταν ανοιγει η συσκευη) Εχει τυχει σε καναν αλλον τι να κανω;

 

Κατι δεν εχετε κανει καλα παιδια.Ακομα κ να μην κατεβηκε σωστα το αρχειο παιζει.Ξαναπεραστε την.Το κινητο πρεπει να πεταει,οχι το αντιθετο

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε και εδω μια ματια http://jenkins.cyanogenmod.com/job/android/buildTimeTrend

 

Ανεβαινει καινουργια cm10!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ διάβασμα πέρασα πάνω από την 2.3.4 stock αυτή BIN_LGP990AT-00-V30a-EUR-XXX-NOV-30-2012+0 με smartflash.

Με την stock το sygic μέσα στο σπίτι δεν συνδεόταν με τίποτα. Με την 4.0.4 δεν πρόλαβα να ανοιγοκλείσω τα μάτια. Επίσης και το wifi συνδέετε πολύ πιο γρήγορα.Αν και η μπαταριά πέφτει σταθερά τότε συμβουλεύω σε όσους διστάζουν, να την βάλουν πάνω απο την stock και δεν θα χάσουν.:D

Link to comment
Share on other sites

Αν και η μπαταριά πέφτει σταθερά τότε συμβουλεύω σε όσους διστάζουν, να την βάλουν πάνω απο την stock και δεν θα χάσουν.:D

πόσο σταθερα; :(

Link to comment
Share on other sites

ααα νόμισα εννοούσες ότι πέφτει γρήγορα.... 2 μέρες;! και πολύ σου κρατούσε!! μακάρι να κρατάει τόσο!

διαβάζω στο xda ότι σε κάποιον μέσα σε 9 ώρες πήγε από 100% σε 15%... με μόνο τσεκάρισμα mail.... ελπίζω να είναι επειδή έκανε κάτι λάθος...

 

Ερώτησις: Κερδίζω κάτι αν περιμένω να κάνω update Over The Air??

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγοροτερα απο οτι με την 2,3,4.

Ειδικα με wifi την ξεζουμιζει. Με το ζορι βγαζει μερα με οικονομικη χρηση.

Εχω περασει την στοκ 4,0,4 απο το σαββατο και σημερα μου εκανε και μια επανεκκινηση την ωρα που με καλεσαν χωρις να προλαβω να το πιασω καν.

Γενικα ειναι ομαλοτερη απο την 2,3,4 και συμφωνω πως το wifi συνδεεται ακαριαια.

Link to comment
Share on other sites

ετυχε σε κανεννα αλλον να μην τελειωνει ποτε η προετοιμασια καρτας SD ;

Εχει μεινει στο 16% εδω και ωρα και πολλες φορες εβαλα,εβγαλα ρεσταρτ κλπ αλλα τζιφος...Τι να κανω να παω πισω σε 2.3.7 τεμασεκ;

Η καρτα μου εινα 16αρα και δουλευει σε αλλα κινητα και στο δικο μου μια 4αρα της αδελφης μου την δεχθηκε

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βγήκαν τα sources,πλέον το ζήτημα δεν είναι πότε βγαίνει στην Ελλάδα η official ICS,αλλά πότε ο RC θα ανανεώσει την CM10 που πετάει πραγματικά! :rolleyes: Άντε,να μην έχει επιτέλους και το call bug και θα είναι ένα ολοκληρωμένο LG O2X! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! :D

 

Υ.Γ. Έχει μήπως ακουστεί,εάν ο temasek θα επιστρέψει στο LG O2X,μιας και αποσύρθηκε πρόσφατα και βγήκαν τα sources,μπας και δούμε καμιά νέα kang σταθερή σαν την 7,2 ;

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε και εδω μια ματια http://jenkins.cyanogenmod.com/job/android/buildTimeTrend

 

Ανεβαινει καινουργια cm10!!

 

δηλαδή αν κατεβάσουμε αυτή που έχει μέσα το site θα δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε λιγο, έχει προβλήματα.

Ή κατεβάστε τη να μας πείτε. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε λιγο, έχει προβλήματα.

Ή κατεβάστε τη να μας πείτε. :p

 

την έβαλα :)

Άρχισα να κάνω κλήσεις. Όλα καλά.

Μόλις όμως έβαλα τα gapps, συμφορά. Κόλλησε και δεν με άφηνε να προχωρήσω.

Γύρισα backup.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κανένας απλός και αναλυτικός οδηγός υπάρχει κάπου για το πως κάνουμε root και πως μπορούμε να περάσουμε την official ics για εμάς τους άσχετους με το αντικείμενο; Φαντάζομαι θα υπάρχει κάπου στο φόρουμ, απλά δεν έχω το χρόνο να τα ψάξω και να τα διαβάσω όλα. Άσε που από ότι έχω καταλάβει υπάρχουν διάφοροι τρόποι και έχω μπερδευτεί, θα κάνω καμία μ.....α και θα τρέχω! Αν υπάρχει και μπορεί κάποιος ας τον ποστάρει.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει οδηγο για ροοτ το επισημο παγωτο,εδω εχει εναν:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35138820

 

Και οποιος βαριεται να ψαξει,η δεν εχει χρονο,να μην ασχολειται με φλασαρισματα γιατι θελουν χρονο,διαβασμα των οδηγιων τους και των υπολοιπων ποστς.Αλλιως θα εχουμε συνεχεια ποστς του στυλ "εκανα αυτο κ εγινε εκεινο" κ οι απαντησεις να ειναι "ρε φιλε διαβασε σωστα τις οδηγιες,κανε full wipe".Οποτε μενει με την ρομ που εχει και περιμενει ΟΤΑ να τελειωνει.

Το να πατησεις search πρωτου ποσταρεις το ιδιο πραγμα με αλλους 100,δεν τρωει παραπανω απο 3secs,ημαρτον...

Εμεις που εχουμε καθισει,διαβασει,ψαξει,ρουταρει,φλασαρει κτλ ημασταν οι βλακες?Ασχετοι ημασταν ολοι μας,με ενα κινητο στο χερι τον Απριλη του 2011 που δεν πηγαινε βημα,σε σχεση με τις δυνατοτητες του.

 

Οσο για την ics του topogigi,εχω να πω φοβερη μπαταρια με wifi,με συνεχεια ανοιχτο κ 8ωρες υπνου,απο 12% πηγα 9% οταν χτυπησε το ξυπνητηρι,ενω αλλες εποχες θα ειχε κλεισει χαλαρα.

Με 3g βεβαια,μαζι με bluetooth hands free,ανοιγει τρυπα κ καταπινει μπαταρια..Κ παλι ομως σε καλυτερη αναλογια ως προς gb/cm7.

Η επομενη θα ειναι carbunaro,ο συνεχιστης του τοπο ο οποιος αποχωρησε απο το 2x,εφοσον αλλαξει ουσιωδως τον κερνελ απο τα sources του p990.Ως τωρα,θεωρω τον κερνελ του τοπο παρα πολυ καλο.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε στοκ, έκανα ρουτ με Superoneclick, εγκατέστησα το Clockworkmod, εκανα backup με Titanium και backup με την Clockworkmod. Πριν περάσω την official ics με smartflash χρειάζεται να κάνω κάποιο wipe; Χρειάζεται κάτι άλλο πριν περάσω την official; Το αρχείο smartflashdriver.zip που δίνεται στον οδηγό είναι οι drivers της LG ή κάτι άλλο που πρέπει να το εγκαταστήσω και αυτό; Όποιος έχει ορεξη και μπορεί ας απαντήσει, ευχαριστώ.

 

Υσ: O άνθρωπος-νυχτερίδα έχει να σώσει το Γκοθαμ Σίτι, τον παρακαλώ να μην ασχολείται με τα ηλίθια ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε στοκ, έκανα ρουτ με Superoneclick, εγκατέστησα το Clockworkmod, εκανα backup με Titanium και backup με την Clockworkmod. Πριν περάσω την official ics με smartflash χρειάζεται να κάνω κάποιο wipe; Χρειάζεται κάτι άλλο πριν περάσω την official; Το αρχείο smartflashdriver.zip που δίνεται στον οδηγό είναι οι drivers της LG ή κάτι άλλο που πρέπει να το εγκαταστήσω και αυτό; Όποιος έχει ορεξη και μπορεί ας απαντήσει, ευχαριστώ.

 

Υσ: O άνθρωπος-νυχτερίδα έχει να σώσει το Γκοθαμ Σίτι, τον παρακαλώ να μην ασχολείται με τα ηλίθια ποστ μου.

 

Γενικά, επί ευκαιρία του ποστ αυτού αλλά χωρίς να αναφέρομαι σε αυτό:

Κι όμως ο batman έχει δίκιο. Τα περισσότερα ποστ γίνονται πολύ πρόχειρα, χωρίς να διαβαστούν τα faqs που κάποιοι ασχολήθηκαν πολύ ώρα και φτιάξανε.

 

Στο δικό σου θέμα, βλέπω ότι όλα τα ερωτήματά σου έχουν απαντηθεί εδώ. Γιατί δεν κάνεις ένα κόπο να το διαβάσεις;

Λέει ξεκάθαρα ότι

Προσοχή: Tα περιερχόμενα της internal sd θα σβηστούν.

Άρα θα χαθούν τα πάντα από αυτά που έχεις βάλει. Και προφανώς δεν έχει νόημα να κάνεις wipe αφού όλα έχουν ήδη σβηστεί.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει το συγκεκριμένο ποστ, όπως και όλους τους οδηγούς που έχει στην ενότητα για το 2Χ, καθώς και επιλεκτηκά ποστς μέσα από το επίσημο 2Χ. Απλά για κάποιον που ασχολείται πρώτη φορά με αυτά και διαβάζει 2-3 διαφορετικους τρόπους για τη κάθε διαδικασία, διαβάζει συντομεύσεις λέξεων τις οποίες δεν καταλαβαίνει αρχικά, διαβάζει για full wipe, αλλαγή kernel (το οποίο δεν έχω ιδέα τι είναι και πως γίνεται) και όλα αυτά μαζί σε σύντομο χρονικό διάστημα, είναι κάπως φυσιολογικό να μπερδεύεται και να μην νιώθει σιγουριά για αυτό που πάει να κάνει.

Anyway, ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις σου.

Τελευταίες απορίες. Όταν περάσω την ics νομίζω κάπου διάβασα ότι χάνεται το ρουτ; Θα πρέπει να ξανακάνω ρουτ προκειμένου με το titanium να κάνω restore τις εφαρμογές μου; Το clockworkmod θα χαθεί και αυτό; Το nvflash που έχω δει χρησιμευεί για την εγκατάσταση custom rom μόνο;

Edited by kdami4
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες απορίες. Όταν περάσω την ics νομίζω κάπου διάβασα ότι χάνεται το ρουτ; Θα πρέπει να ξανακάνω ρουτ προκειμένου με το titanium να κάνω restore τις εφαρμογές μου; Το clockworkmod θα χαθεί και αυτό; Το nvflash που έχω δει χρησιμευεί για την εγκατάσταση custom rom μόνο;

 

To root χάνεται κάθε φορά που περνάς καινούρια rom, υπάρχουν κάποια προγράμματα που προσπαθούν να το κρατήσουν (OTA RootKeeper κ.α.). Άρα ναι θα πρέπει να το ξανακάνεις. Το CWM δεν χάνεται, εκτός και αν περάσεις full stock ROM, άρα θα πάρεις και το stock boot. Και ναι το NVFlash είναι για να περνάς roms και γενικότερα images/αρχεία κατευθείαν στο κινητό.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Με την original ICS πάντως εάν ενεργοποιήσεις και στην συνέχεια μετά από λίγο απενεργοποιήσεις την λειτουργία πτήσης ενεργοποιείται μόνο του το wi-fi...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις hd caller id,big!,full screen caller?Αν ναι,σας κραταει τα sync του fb που του βαζεις ή τα χανει?Θελω να δω αν το κανει μονο σε μενα ή γενικα σε ics.

Γενικα παντως,ειναι ωραια app αυτα για να εχεις εικονα του καλλουντος σε πληρη οθονη.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Σημερα για καποιο λογο τρωνε fc ολες οι εφαρμογες που εχω εγκαταστησει εγω,το εχςι παθει κανενας;;

 

Ειμαι με djangoManouche 1.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...