Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πανευκολο ειναι ουτε οδηγιες δεν χρειαστηκα.Ανοιγει το προγραμμα ενα παραθυρο dos και σου λεει με αριθμους επιλογων να διαλεξεις τι να κανει.Αν το τρεξεις θα καταλαβεις...αστειο ειναι...

 

Τρέχω το αρχείο LGExtract και ανοίγει για 1 δεύτερο και κλίνη.... γιατί???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του κινητού από πέρυσι τον Αύγουστο. Το μεγάλο θέμα που είχα σχεδόν από την αρχή ήταν η αυτονομία του. Τον τελευταίο καιρό είχα και θέμα με την ραμ με αποτέλεσμα να μου κολάει συχνά πυκνά σε τέτοιο βαθμό που να πρέπει να του βγάζω την μπαταρία για να ξεκολήσει. Το σπαστικό ήταν ότι συνέβαινε ξαφνικά και σε δύσκολες στιγμές χωρίς να το ζορίζω την στιγμή που κόλαγε. Πχ μπορεί να το είχα κάνει επανεκκίνηση λίγες ώρες πριν, να μην το είχα πολυδουλέψει, να άνοιγα να δω τα μηνύματα και εκείνη την στιγμή να με έπαιρνε κάποιος (το μάθαινα, ότι με έπαιρνε εκ των υστέρων) και αν κόλαγε η οθόνη τελείως. Αυτό τελεύταια μου συνέβαινε 3-4 φορές τον μήνα. Δεν το έχω πειραγμένο, με την 2.3.4 έκδοση είμαι από την μαμά του.

 

Να πω σε αυτό το σημείο, ότι για να μου βγάζει μέρα το κινητό (από 8 το πρωί μέχρι 12 το βράδυ), το είχα με δεδομένα ανοιχτά να συγχρονίζουν συνεχώς ΑΛΛΑ σε 2g, με wifi κλειστό, χωρίς bt. Και για να μου βγει η μέρα δεν έπρεπε να το πολυζορίσω. Δηλαδή να έχω ανοιχτή την οθόνη το πολύ 2 ώρες, ομιλία μέχρι 1 ώρα κλπ.

 

Τελικά κατέληξα, λόγω και της μπαταρίας και των σχετικά συχνών κολημάτων το τελευταία διάστημα, να πάρω το motorola razr maxx. Τι παρατήρησα όμως? Κατά την δεύτερη πλήρη φόρτιση του μοτορόλα, όπου του βάλει την κάρτα sd που είχα πριν στο lg, χρησιμοποιούσα το lg και από περιέργεια του τα είχα όλα ανοιχτά, δηλαδή το είχα σε 3g, με wifi και bt και εκεί που περίμενα να μην βγάλει ούτε 8 ώρες (το είχα τσεκαρισμένο, ότι με όλα αυτά ανοιχτά τόσο βγάζει) ξαφνικά παρατήρησα, ότι η μπαταρία του δεν ήταν ΤΟΣΟ τραγική όσο το θυμόμουν. Αναρωτήθηκα τι μπορεί να άλλαξε και το μόνο που μπορούσα να σκεφτώ ήταν η κάρτα sd που πια την είχα στο μοτορόλα. Έκανα λοιπόν το εξής τεστ. Το άφησα το lg με κλειστή οθόνη για μια ώρα ακριβώς και με όλα ανοιχτά, όπως ανεφερα πριν, και χωρίς την κάρτα sd. Η μπαταρία στη μια αυτή ώρα έπεσε 2%. Μετά έβαλα την sd και σε μια ώρα έπεσε 6%!!!!! Η κατανάλωση τριπλασιάστηκε!!! Και αναρωτιέμαι τώρα, αυτό έχει να κάνει με την συγκεκριμένη sd, είναι δηλαδή ελλατωματική, έχει να κάνει με το κινητό, με την έκδοση του android, με τι? Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω το αρχείο LGExtract και ανοίγει για 1 δεύτερο και κλίνη.... γιατί???

 

Τι τρεχεις στον υπολογιστη σου ;

βαλε και το αρχειο kdz στον ιδιο φακελο και δοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που ειμαι στην srock 2.3 περασμενη με smart flash αν θυμαμαι σωστα (παει κ κανασ χρονος)θα πρεπει να την ξαναπερασω με τον ιδιο τροπο η μπορει να αναβαθμιστει κ μεσο Η/Υ με το lg τοολ? να μοου τι βγαλει κανονικα δηλαδει.
Link to comment
Share on other sites

Τι τρεχεις στον υπολογιστη σου ;

βαλε και το αρχειο kdz στον ιδιο φακελο και δοκιμασε.

 

εκεί το τρέχω στο PC και στων ίδιο φάκελο με το αρχείο kdz..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα και το δικιμασα.Βαλε το LGextract στο C:\ και χυμα εκει μεσα την ρομ και ανοιξε command prompt και κανε αυτο :
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα και το δικιμασα.Βαλε το LGextract στο C:\ και χυμα εκει μεσα την ρομ και ανοιξε command prompt και κανε αυτο :

 

Τίποτα.. δύστυχος..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.. δύστυχος..!

 

Μηπως εβαλα λαθος ονομα της ρομ; Το δοκιμασα και εγινε πριν στο ποσταρω ,περιεργο μου φαινεται.Τι σου λεει εσενα ;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εβαλα λαθος ονομα της ρομ; Το δοκιμασα και εγινε πριν στο ποσταρω ,περιεργο μου φαινεται.Τι σου λεει εσενα ;

 

έτσι είναι μέσα στο φάκελο.......!!!

 

http://s1.directupload.net/images/121209/vbpxrjx8.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κρατήσω backup τα angry birds και bad piggies ώστε να περάσω την "πρόοδό" μου στην stock ics την οποία σκέφτομαι να βάλω. Γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κρατήσω backup τα angry birds και bad piggies ώστε να περάσω την "πρόοδό" μου στην stock ics την οποία σκέφτομαι να βάλω. Γίνεται;

 

με titanium nai

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι μέσα στο φάκελο......

 

Και οταν κανεις τις εντολες τι δε σου κανει; τι γραφει;

 

Για κατσε λιγο....γραφεις στις εντολες ακριβως τις διαδρομες που εχω βαλει και εγω;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.. δύστυχος..!

 

Vista εχεις ακομα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Vista εχεις ακομα ?

 

Δεν έχω την πολυτέλεια να αλλάζω pc έχοντας τρία παιδιά... ελπίζω να μην είναι έγκλημα..!!@+*&@%

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και οταν κανεις τις εντολες τι δε σου κανει; τι γραφει;

 

Για κατσε λιγο....γραφεις στις εντολες ακριβως τις διαδρομες που εχω βαλει και εγω;

 

ποιες εντολές??? κάνω διπλό κλικ στο exe..!!! και δεν ανοίγει..τι κάνω λάθος???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ποιες εντολές??? κάνω διπλό κλικ στο exe..!!! και δεν ανοίγει..τι κάνω λάθος???

 

Οπως εγραψα πιο πριν ριχτα ολα χυμα στο c:\ .Μετα πηγαινε στην εναρξη και απο την εκτελεση γραψε εκει cmd και θα σου ανοιξει ενα παραθυρο Dos.εκει γραψε οτι εχω στην εικονα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα πιο πριν ριχτα ολα χυμα στο c:\ .Μετα πηγαινε στην εναρξη και απο την εκτελεση γραψε εκει cmd και θα σου ανοιξει ενα παραθυρο Dos.εκει γραψε οτι εχω στην εικονα παραπανω.

 

Ο.Κ. Το έκανα

 

http://s7.directupload.net/images/121209/pvanol5w.png

 

αλλά.........................

http://s1.directupload.net/images/121209/bq948fp6.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ετρεξες ως διαχειριστης ; Δεν εκανες κατι λαθος απο οτι βλεπω...Οσο να ναι τα 7 που χω δεν διαφερουν και τοσο με τα vista.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την V30A στην παρακάτω μορφή (zip) μπαίνουμε σε recovery mode με το Rom Manager..???;) και την περνάμε..??

 

http://s7.directupload.net/images/121209/fe9bawga.png

 

περνας το zip στην εσωτερικη μνημη και μετα reboot in cwm kai την περνας αλλα πρωτα μην ξεχασεις wipe data,cache kai davlink.

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια και root την 30α με ευκολο τροπο απο nvflash μολις το εκανα και δουλεψε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020737

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την πολυτέλεια να αλλάζω pc έχοντας τρία παιδιά... ελπίζω να μην είναι έγκλημα..!!@+*&@%

 

Δεν ειναι εγκλημα ... απλα ειναι προβληματικα γενικα με πολλα θεματα .. και γω αυτα ειχα και μολις αλλαξα καταλαβα ...

 

----

 

Με τον οδηγο για KDZ χανονται αρχεια , προγραμματα , στησιμο κλπ ?

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos γιατί περνάω smartflash την v30a. Πήγα απο αυτό το link και κατέβασα αυτή στο euro open. Είναι αυτή η σωστή τελευταία stock rom; Ρωτάω γιατί γράφει ημερομηνία τέλος Νοεμβρίου. Ελπίζω να μην περνάω την λάθος.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...