Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία. Ποιος είναι ο αντίστοιχος kernel?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30281088

Δεν χρειαζεται να βαλεις την oc εκδοση,βαλε την απλη,αυτη που συστηνει.

Οταν εβαλα τον τελευταιο etana,ειχα κι εγω κ πολλοι αλλοι προβλημα με το σημα,με αυτον ολα οκ.

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μπορει να γραψει καποιος το link για τα google apps και τo fix της καμερας στη cm?

 

Για τα τελευταια google apps,γραψε latest gapps gingerbread ή cm7 στο google κ θα τα βρεις,ειναι παρα πολλα τα sites που τα εχουν,κ στο wikipedia στα βγαζει.Για το fix της καμερας που θελεις,δεν ξερω τι ακριβως ζητας(fix για ποιο πραγμα?),δες εδω στο νημα του temasek τα καμερα mods που τα εχει μαζεμενα,αν σε βοηθαει.Αλλιως κανε αναζητηση στο xda κ για gapps κ για cam mods.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20891583

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η queste3.6 κολαει λιγακι σε σχεση με τις προηγουμενες ή ειναι η ιδεα μου;

 

Εχω κανει full wipe πριν την εγκατασταση..

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=30281088

Δεν χρειαζεται να βαλεις την oc εκδοση,βαλε την απλη,αυτη που συστηνει.

Οταν εβαλα τον τελευταιο etana,ειχα κι εγω κ πολλοι αλλοι προβλημα με το σημα,με αυτον ολα οκ.

 

Έχει αυτά: http://www.mediafire.com/?2m7r8ya1gksn3

απ ότι βλέπω το τελευταίο είναι το v1.2 + GuesteOC v2.1.8.1. Δεν έχει πουθενά σκέτο 1.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η queste3.6 κολαει λιγακι σε σχεση με τις προηγουμενες ή ειναι η ιδεα μου;

 

Εχω κανει full wipe πριν την εγκατασταση..

 

Εμενα μου εχει κατσει καλυτερα απο την 3.4

 

 

Έχει αυτά: http://www.mediafire.com/?2m7r8ya1gksn3

απ ότι βλέπω το τελευταίο είναι το v1.2 + GuesteOC v2.1.8.1. Δεν έχει πουθενά σκέτο 1.2

 

Αυτο ειναι,oc κανεις αμα θες

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

εχω εγκαταστησει στο κινητο μου το kaspersky και θελω να απεγκαταστησω το f secure, διαβασα και εγκατεστησα εναν unistaller απο το market καθως και το superone click (οπως μου ζητουσε η εφαρμογη), αλλα δεν μπορεσα να κανω απεγκατασταση.

Γνωριζετε καποιον αλλο τροπο?

Τι ειναι και πως γινεται το root?

Υ.Γ. Παιδια καταλαβαινω οτι τα ερωτημα μου ειναι τετρημενο και ισως οι παραπανω ερωτησεις να εχουν απαντηθει σε καποιο αλλο ή σε αυτο το topic, δεν εχω χρονο να διαβασω 260 σελιδες που ειναι αυτο το topic, αν ξερει καποιος και μπορει να με βοηθησει?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Εναλλακτικα στειλτε μου link.

Link to comment
Share on other sites

Νεοτερα: κατεβασα το root app delete και μεσω του task manager της εφαρμογης διεγραψα ολα τα δεδομενα του παραπανω προγραμματος. Τωρα μου ζηταει το προγραμμα να κανω ενεργοποιηση, αλλα εγω θελω να το εξαφανισω τελειως.
Link to comment
Share on other sites

Για να τα κανεις αυτα πρεπει να εισαι ροοτ.Δηλαδη να μπορεις να επεμβεις στη "ριζα" του λειτουργικου σου, η οποια ειναι κλειδωμενη απο την LG.

Διαβασε τους οδηγους στην υπογραφη μου και πιστευω πως θα σου φανει ευκολο να κανεις ροοτ

 

 

edit No1:Οταν ειναι να ποσταρεις αλλα το προηγουμενο(τελευταιο) ποστ ειναι δικο σου, μην κανεις καινουριο ποστ αλλα πατα τροποποιηση και να προσθεσεις εκει οτι χρειαζεται

 

edit No2: Τελικα το εχεις ροοταρει το κινητο ή οχι?Εχεις μια εφαρμογη που λεγεται superuser?

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

εχω εγκαταστησει στο κινητο μου το kaspersky και θελω να απεγκαταστησω το f secure, διαβασα και εγκατεστησα εναν unistaller απο το market καθως και το superone click (οπως μου ζητουσε η εφαρμογη), αλλα δεν μπορεσα να κανω απεγκατασταση.

Γνωριζετε καποιον αλλο τροπο?

Τι ειναι και πως γινεται το root?

Υ.Γ. Παιδια καταλαβαινω οτι τα ερωτημα μου ειναι τετρημενο και ισως οι παραπανω ερωτησεις να εχουν απαντηθει σε καποιο αλλο ή σε αυτο το topic, δεν εχω χρονο να διαβασω 260 σελιδες που ειναι αυτο το topic, αν ξερει καποιος και μπορει να με βοηθησει?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Εναλλακτικα στειλτε μου link.

Νεοτερα: κατεβασα το root app delete και μεσω του task manager της εφαρμογης διεγραψα ολα τα δεδομενα του παραπανω προγραμματος. Τωρα μου ζηταει το προγραμμα να κανω ενεργοποιηση, αλλα εγω θελω να το εξαφανισω τελειως.

 

Τα βηματα ειναι τα εξης:

1.ροοτ με superoneclick(δες σχετικους οδηγους)

2.κατεβαζεις το titanium backup απο το play store.

3.με αυτο,οποια εφαρμογη θες ειτε την παγωνεις,δλδ να υπαρχει κ να μην λειτουργει,ειτε την κανεις απεγκατασταση εντελως.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

η 2.3.4 v20s ρουταρεται με το superoneclick ?

 

Εχω πολυ καιρο χωρις στοκ ρομ,αλλα λογικα ναι,οπως ολες οι προηγουμενες

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το κινητό εδώ και λίγες μέρες.

Στην αρχή είχε Γερμανικό και αγγλικό πληκτρολόγιο.

από τις ρυθμίσεις το άλλαξα σε ελληνικό και αγγλικό.

μετά την επανεκκίνηση ωμός επανήλθαν οι αρχικές γλώσσες.

Πως γίνετε να παραμείνουν οι ίδιες;

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το κινητό εδώ και λίγες μέρες.

Στην αρχή είχε Γερμανικό και αγγλικό πληκτρολόγιο.

από τις ρυθμίσεις το άλλαξα σε ελληνικό και αγγλικό.

μετά την επανεκκίνηση ωμός επανήλθαν οι αρχικές γλώσσες.

Πως γίνετε να παραμείνουν οι ίδιες;

 

Προσθέτεις άλλο πληκτρολόγιο από το Market, ή εγκαθιστάς άλλη -custom- ROM

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνετε; :O

 

Τι εννοείς, το να βάλεις άλλο keyboard ? Μπαίνεις στο Play Store, ψάχνεις για ελληνικό πληκτρολόγιο, και βάζεις αυτό που σου αρέσει καλύτερα...π.χ. SlideIt Keyboard

 

Για ROM θα πρέπει να κοιτάξεις στο κατάλληλο θέμα.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

αλλά θέλει λεφτά(black market)

ξέρετε από πού μπορώ να το κατεβάσω;

 

Υπάρχουν αρκετά που είναι εντελώς free, όπως αυτό που σου έδωσα (το free version)...απλώς μετά τη δοκιμαστική περίοδο π.χ. στο SlideIt δεν δουλεύει το slide feature (σαν το swype είναι και αυτό)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Swype, Swiftkey. Το Swype δεν υπάρχει στο play, αλλά μπορείς να γραφτείς στο "beta" και να το κατεβάσεις δωρεάν. To βάζω σε εισαγωγικά, γιατί είναι beta μερικά χρόνια - είναι εντελώς σταθερό και αποτελεσματικό. Επίσης:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930&page=15

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

αλλά θέλει λεφτά(black market)

ξέρετε από πού μπορώ να το κατεβάσω;

 

Go keyboard + go keyboard greek language εγω αυτο χρησιμοποιω παντα κ ειναι εντελως free

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ειδικη διαδικασια που πρεπει να κανω για να στειλω ΜΜΣ??

Δεν ειχα προσπαθησει ξανα, πηγα να στειλω,αλλα μου λεει οτι δεν μπορει τωρα να στειλει το δικτυο..

Κοσμοτε εχω, ειναι καποιο λαθος στις ρυθμισεις? Επειδη εχω ενεργοποιημενο μονο το 2G? Εκανα 1-2 πειραματα με τις ρυθμισεις και μου μπηκε στο ιντερνετ το φεισμπουκ και πληρωσα τζαμπα το 1 ευρω της ημερας..

Τι μπορω να κανω για να κανει αποστολη?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια ειδικη διαδικασια που πρεπει να κανω για να στειλω ΜΜΣ??

Δεν ειχα προσπαθησει ξανα, πηγα να στειλω,αλλα μου λεει οτι δεν μπορει τωρα να στειλει το δικτυο..

Κοσμοτε εχω, ειναι καποιο λαθος στις ρυθμισεις? Επειδη εχω ενεργοποιημενο μονο το 2G? Εκανα 1-2 πειραματα με τις ρυθμισεις και μου μπηκε στο ιντερνετ το φεισμπουκ και πληρωσα τζαμπα το 1 ευρω της ημερας..

Τι μπορω να κανω για να κανει αποστολη?

 

Παιρνεις τηλ την κοσμοτε κ τους λες να σου στειλουν τις ρυθμισεις για ιντερνετ κ μμς ή τις βρισκεις μονος σου απο το σαιτ της κοσμοτε(βονταφον εχω εγω κ τις εχει στο σαιτ της,υποθετω κ η κοσμοτε το ιδιο,αλλα δεν ξερω σιγουρα).Αφου αποθηκευσεις τις ρυθμισεις,πας στις ρυθμισεις μηνυματων κ ενεργοποιεις το προφιλ της κοσμοτε κ εισαι κομπλε

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα sms και μου εστειλαν τις ρυθμισεις οι οποιες εβγαλε οτι εγκατασταθηκαν...

Παρολ'αυτα ακομα τιποτα.

Στις ρυθμισεις τις γενικες, αλλα κι εκεινες στα μηνυματα δε βρισκω κατι σχετικο με ενεργοποιηση mms,μπορεις να μου πεις πιο συγκεκριμενα?..

Σκεφτομαι μηπως απο καπου εχω απενεργοποιησει κατι που χρειαζεται για να μπορει να στειλει και να λαβει.. (πχ ενεργοποιημενο εχω το Μονο 2G, Mono GSΜ, απενεργοποιημενη την "ενεργοποιηση δεδομενων" -μολις την ενεργοποιω στελνει δεδομενα πχ facebook- και απενεργοποιημενη την περιαγωγη)

Στα ΑΡΝ εχει επιλογες κοσμοτε ιντερνετ και κοσμοτε μμς, αλλα μονο το πρωτο μπορει να επιλεγει..

Στις ρυθμισεις ΜΜΣ δε βρισκω κατι περιεργο(αναφορες και τετοια ειναι οι επιλογες..), και απλα ειναι απενεργοποιημενο το Αυτοματη ανακτηση περιαγωγης.

Δε ξερω τι μπορει να φταιει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...