Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Έχω ένα Optimus 2x και όταν πήγα να το κάνω αναβάθμιση, κόλλησε σε οθόνη "Wait while upgrading" και δεν ξεκολλούσε. Ο υπολογιστής δεν το αναγνώριζε. Έβγαλα την μπαταρία και τώρα δεν ανοίγει κάν. Τι μπορώ να κάνω????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ένα Optimus 2x και όταν πήγα να το κάνω αναβάθμιση, κόλλησε σε οθόνη "Wait while upgrading" και δεν ξεκολλούσε. Ο υπολογιστής δεν το αναγνώριζε. Έβγαλα την μπαταρία και τώρα δεν ανοίγει κάν. Τι μπορώ να κάνω????

 

Επαναφωρα τηλεφ. NVFLASH

NVFlash Οδηγίες εγκατάστασης + Οδηγοί (συνδέσεις ενεργές!)

 

Ειναι ενα προγραμμα που κανει reformat το κινητο.

Το βγαζει η nvidia και κανει low level format.

Οτι και να εχει το κινητο σε software το φτιαχνει

 

http://www.modaco.com/topic/335416-nvflash-setup-instructions-drivers-links-active/

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δεν χάνω την εγγύηση?

 

Δοκίμασε... και αν δεν καταφέρεις κάτι, τότε στυλ το στην LG, Εγώ είχα μέσα Custom Rom και μου κολλήσει (δεν ήξερα τότε την Επαναφωρα τηλεφ. με NVFLASH) , και το έστειλα στην LG (όλα δωρεάν τα μεταφορικά) και κανονικά το έφτιαξαν και μου το έστειλαν πίσω σε 5 μέρες. Φυσικά δεν τους είπα ότι είχα Custom Rom.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δεν χάνω την εγγύηση?

 

Αν έχει φάει τέτοιο κόλλημα, τότε κανένας δεν μπορεί να δει τι έχει το κινητό μέσα, οπότε κάνουν force format και install τη τρέχουσα έκδοση android....δεν πα να χεις μέσα και Windows που λέει ο λόγος, κανένας δεν μπορεί να το καταλάβει....;)

 

Και στο κάτω-κάτω η εγγύηση είναι για τα μηχανικά μέρη, αν δεν έχει χαλάσει κάτι εντός, η επαναφορά του λειτουργικού είναι απλή και αυτονόητη διαδικασία, που γίνεται χωρίς ερωτήσεις...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Restore και γυρισε..Τις εχω δοκιμασει και τιςψδυο και ψηφιζω gueste..

 

Παιδια τι bb χρησιμοποιητε σε cm7;;εβαλα 0725 αλλα δεν παει καλα στο σημα..

 

χρειάζεσαι την V10D 725 bb για να δουλεψει σωστά η CM7 με V20x 725 bb δεν δουλεύει/ έχει προβληματα

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι σε όλους!

 

Στο κινητό μου όταν κατεβάζω εφαρμογές,συνήθως αποθηκεύονται στο τηλέφωνο που είναι σύνολο περίπου 1,5gb.Έχω κατεβάσει την εφαρμογή app2sd όπου μεταφέρω τις εφαρμογές για να μην πιάνουν χώρο στο τηλέφωνο.Όμως αυτά μεταφέρονται στην εσωτερική μνήμη sd του τηλεφώνου που είναι 5,28gb.

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται να μεταφέρω εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη sd που έχω βάλει εγώ και είναι 8 gb;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Είχα την cm7kang και πέρασα απο πάνω την Gueste2X Hybrid Revolution v3.4 (χωρείς να κάνω wipe data/factory reset & wipe cache partition) και ξανά γύρισα στην cm7kang λόγο πωλών κωλυμάτων στο touch scrolling. Πρέπει να βάλω και κάτι ακόμα ??? ακούω για bb !!! αν θα έβαζα & ποια ! και πως? θα έστρωνε..???;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα την cm7kang και πέρασα απο πάνω την Gueste2X Hybrid Revolution v3.4 (χωρείς να κάνω wipe data/factory reset & wipe cache partition) και ξανά γύρισα στην cm7kang λόγο πωλών κωλυμάτων στο touch scrolling. Πρέπει να βάλω και κάτι ακόμα ??? ακούω για bb !!! αν θα έβαζα & ποια ! και πως? θα έστρωνε..???;)

 

Επειδη εκανα κι εγω το ιδιο στην αρχη κ κολλαγε,εκανα full wipe και wipe davlik και wipe cache,οπως πρεπει κανονικα κ ολα εστρωσαν μια χαρα.Με 0725 μια χαρα εισαι,δεν φταιει αυτο,το οτι δεν εκανες wipe φταιει κ υπαρχουν πραγματα κ απο την προηγουμενη ρομ κ απο την επομενη κι οποτε μπερδευεται το κινητο

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εκανα κι εγω το ιδιο στην αρχη κ κολλαγε,εκανα full wipe και wipe davlik και wipe cache,οπως πρεπει κανονικα κ ολα εστρωσαν μια χαρα.Με 0725 μια χαρα εισαι,δεν φταιει αυτο,το οτι δεν εκανες wipe φταιει κ υπαρχουν πραγματα κ απο την προηγουμενη ρομ κ απο την επομενη κι οποτε μπερδευεται το κινητο

 

full wipe και wipe davlik και wipe cache που μου γράφεις, δεν τα βρίσκω ολα τα wipe :wacko:

 

http://s1.directupload.net/images/120829/2vfhzu3g.jpg

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

full wipe και wipe davlik και wipe cache που μου γράφεις, δεν τα βρίσκω ολα τα wipe :wacko:

 

http://s1.directupload.net/images/120829/2vfhzu3g.jpg

 

To wipe cache partision ειναι μπροστα σου,το full wipe ειναι το wipe data/factory reset, το davlik στο advanced

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

To wipe cache partision ειναι μπροστα σου,το full wipe ειναι το wipe data/factory reset, το davlik στο advanced

 

ευχαριστώ..!!! το davlik που ειναι στο advanced δεν γνώριζα..!!!;) και προφανώς σβήνουν τα πάντα από της sd έσω & εξωτερική. Αν δεν σβήσουν τότε σημάνει ότι δεν πέτυχε το wipe..???

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεσαι την V10D 725 bb για να δουλεψει σωστά η CM7 με V20x 725 bb δεν δουλεύει/ έχει προβληματα

 

Την v10d ειχα βαλει φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ..!!! το davlik που ειναι στο advanced δεν γνώριζα..!!!;) και προφανώς σβήνουν τα πάντα από της sd έσω & εξωτερική. Αν δεν σβήσουν τότε σημάνει ότι δεν πέτυχε το wipe..???

 

Αν εννοεις φωτο,βιντεο κτλ οχι.Αρχεια συστηματος σβηνονται,επαφες,μνματα,ημερολογιο(κανε backup!!),εφαρμογες

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Την v10d ειχα βαλει φιλε μου

 

Παιζει ρολο ο κερνελ,με τον ετανα πχ ειχα χαλια σημα,οπως κ οι περισοτεροι.Με τον κερνελ του gueste,καμια σχεση,αρχισα να εχω1γραμμη 3g εκει που με τον ετανα ειχα 3γραμμες 2g...

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η ICS για το SU660 που ειναι το μοντελο μας με αλλο ονομα για την Κορεα!! Οι Devs ηδη επιασαν δουλεια για να το μεταφερουν στο δικο μας. Λογικα θα εχουμε ICS σε καμια βδομαδα, εκτος και αν μας προλαβει η LG δωσει για το P990 ποιο νωρις απο τους Devs.
Link to comment
Share on other sites

Γεια και πάλι σε όλους!

 

Στο κινητό μου όταν κατεβάζω εφαρμογές,συνήθως αποθηκεύονται στο τηλέφωνο που είναι σύνολο περίπου 1,5gb.Έχω κατεβάσει την εφαρμογή app2sd όπου μεταφέρω τις εφαρμογές για να μην πιάνουν χώρο στο τηλέφωνο.Όμως αυτά μεταφέρονται στην εσωτερική μνήμη sd του τηλεφώνου που είναι 5,28gb.

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται να μεταφέρω εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη sd που έχω βάλει εγώ και είναι 8 gb;

Ευχαριστώ πολύ

 

Σε stock ROM μπορείς να "βλέπεις" μόνο μία κάρτα ως εξωτερική γι'αυτό το σκοπό...μπορείς πάντα να βλέπεις την δεύτερη κάρτα για video, music, photos, downloads κλπ, αλλά ως τυπική "εξωτερική κάρτα" όχι.

 

Σε custom ROM μπορείς να εναλλάσεις το ποια κάρτα θα βλέπεις ως εξωτερική, απλώς θέλει προσοχή πως και πότε θα το κάνεις (κάθε φορά θα δουλεύεις με διαφορετικές εφαρμογές, όποιες δηλαδή έχεις μεταφέρει στην κάθε κάρτα)...

 

Ταυτόχρονα και τις δύο δεν γίνεται με τον τρόπο που θέλεις (δηλαδή να επιλέγεις σε ποια κάρτα θα στείλεις...)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η ICS για το SU660 που ειναι το μοντελο μας με αλλο ονομα για την Κορεα!! Οι Devs ηδη επιασαν δουλεια για να το μεταφερουν στο δικο μας. Λογικα θα εχουμε ICS σε καμια βδομαδα, εκτος και αν μας προλαβει η LG δωσει για το P990 ποιο νωρις απο τους Devs.

 

Λες να βγηκαν αληθινα τα μαιλ που ελεγαν για 31 αυγουστου;;Χλωμο και παλι,να ναι καλα οι devs .

Link to comment
Share on other sites

Παντως πολλοι devs εχουν αφησει τις cm7,9 κ ετοιμαζονται για cm10..To 660 εχει πολλες διαφορες απο οτι παρακολουθω στο thread του xda,δυσκολα πορταρεται,προβλημα ο κερνελ..
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παντως πολλοι devs εχουν αφησει τις cm7,9 κ ετοιμαζονται για cm10..To 660 εχει πολλες διαφορες απο οτι παρακολουθω στο thread του xda,δυσκολα πορταρεται,προβλημα ο κερνελ..

 

Σωστα..Στην cm10 θα εχουμε στοκ καμερα ή για να εχουμε θα πρεπει να βγει στοκ jb(εδω γελαμε)

 

 

Αντε σιγα σιγα να περναμε στοκ για αναβαθμηση στην stock ics..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Σε stock ROM μπορείς να "βλέπεις" μόνο μία κάρτα ως εξωτερική γι'αυτό το σκοπό...μπορείς πάντα να βλέπεις την δεύτερη κάρτα για video, music, photos, downloads κλπ, αλλά ως τυπική "εξωτερική κάρτα" όχι.

 

Σε custom ROM μπορείς να εναλλάσεις το ποια κάρτα θα βλέπεις ως εξωτερική, απλώς θέλει προσοχή πως και πότε θα το κάνεις (κάθε φορά θα δουλεύεις με διαφορετικές εφαρμογές, όποιες δηλαδή έχεις μεταφέρει στην κάθε κάρτα)...

 

Ταυτόχρονα και τις δύο δεν γίνεται με τον τρόπο που θέλεις (δηλαδή να επιλέγεις σε ποια κάρτα θα στείλεις...)

 

Έχω stock rom και μπορώ ας πούμε να έχω τα παιχνίδια που πιάνουν τον πιο πολύ χώρο στην εξωτερική sd και τις υπόλοιπες στην εσωτερική και να τις αλλάζω κάθε φόρα;Αν ναι πώς μπορώ να το κάνω αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχω stock rom και μπορώ ας πούμε να έχω τα παιχνίδια που πιάνουν τον πιο πολύ χώρο στην εξωτερική sd και τις υπόλοιπες στην εσωτερική και να τις αλλάζω κάθε φόρα;Αν ναι πώς μπορώ να το κάνω αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Δεν μπορεις σε στοκ..

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που βγει stock ics λέμε τώρα... Πως επιστρέφουμε από cm σε stock?

 

με smartflash..και δεν υπαρχει κανενας κυνδινος να μπρικαρει το τηλεφωνο..το smartflash σε συγκριση με το nvflash ειναι καλυτερο??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...