Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παιδια χτες αγορασα κ εγω το κινητακι σε λευκο

 

Yπαρχει καποιος τροπος να δω αν εχει ανοιχτει το κινητο ή ποσες ωρες εχει σε λειτουργια γιατι κατι υποψιαζομαι για το καταστημα που το πηρα κ θα τους σκισω αν ανακαλυψω κατι (το κουτι δεν ειχε ζελατινα κ σημερα προσεξα οτι ενω το κινητο ειναι λευκο το κουτι ειναι απο Lg black)

 

Υπήρχαν και άλλες συσκευασίες που βρέθηκαν ανοικτές, από μαρτυρίες παιδιών εδώ μέσα..!!! Συνήθως η "παραβίαση" γινόταν για το καλώδιο HDMI άλλες φορές για να το βάλουν και άλλες φορές για να το αφαιρέσουν, ανάλογα το μαγαζί..!!! ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κουτι δεν ειχε ταινια ασφαλειας.Το κινητο ομως ειχε κανονικα αυτοκολητα στην οθονη,πλαγια κτλ ενω τα αξεσουαρ ηταν ολα σε σακουλακια σφραγισμενα(κ η μπαταρια) κομπλε.Hdmi καλωδιο δεν ειχε...

Να ξανατρεχω στο καταστημα ή δεν εχει νοημα?? (τι ηλιθιος χτες απο την δουλεια ημουν κουρασμενος κ μονο οτι δεν ειχε ζελατινα το κουτι παρατηρησα.Λεω δεν ειναι κ κατι σημαντικο...Το εριξα στο αυτοκινητο κ σημερα που ειδα καλυτερα την συσκευασια μου μπηκαν ζιζανια.Παντως η συσκευη αυτη καθαυτη φαινεται μια χαρα)

 

Επισης παλευω κ με την αναβαθμιση κ ουτε κ εκει βγαζω ακρη :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες αγορασα κ εγω το κινητακι σε λευκο

 

Yπαρχει καποιος τροπος να δω αν εχει ανοιχτει το κινητο ή ποσες ωρες εχει σε λειτουργια γιατι κατι υποψιαζομαι για το καταστημα που το πηρα κ θα τους σκισω αν ανακαλυψω κατι (το κουτι δεν ειχε ζελατινα κ σημερα προσεξα οτι ενω το κινητο ειναι λευκο το κουτι ειναι απο Lg black)

 

Κατ αρχην δε νομιζω οτι το optimus 2x βγηκε ποτε σε back εκδοση αλλα μονο σε dark brown..Οποτε αν.λες.οτι πηρες το ασπρο και στο κουτι λεει για lg black ή κατι εχεις μπερδεψει και μας τα λες λαθος, οποτε ξαναδες το και ενημερωσε μας ή εχει κανει σιγουρα λαμογια ο μαγαζατορας (πολυ αλητεια παιζει με το συναφι τους)...

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν ψαχνεις μαυρο θα το βρεις μονο σε amoled. Οι απλες lcd οθονες δε βγαζουν απολυτο μαυρο (εδω ουτε οι κορυφαιες τηλεορασεις με local diming τα καταφερνουν σε αυτον τον τομεα, ποσο μαλλον τα κινητακια μας).

 

Νίκο το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν έχουμε απόλυτο μαύρο. Το θέμα είναι οτι φωτισμός διαρρέει και έρχεται μπροστά απο την LCD. Ίσως να μην το εξηγώ καλά αλλά νομίζω η φωτό το δείχνει. Στείλτε μας αν μπορέσετε μια φωτό όταν ξεκινάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι δεν ειχε ταινια ασφαλειας.Το κινητο ομως ειχε κανονικα αυτοκολητα στην οθονη,πλαγια κτλ ενω τα αξεσουαρ ηταν ολα σε σακουλακια σφραγισμενα(κ η μπαταρια) κομπλε.Hdmi καλωδιο δεν ειχε...

Να ξανατρεχω στο καταστημα ή δεν εχει νοημα?? (τι ηλιθιος χτες απο την δουλεια ημουν κουρασμενος κ μονο οτι δεν ειχε ζελατινα το κουτι παρατηρησα.Λεω δεν ειναι κ κατι σημαντικο...Το εριξα στο αυτοκινητο κ σημερα που ειδα καλυτερα την συσκευασια μου μπηκαν ζιζανια.Παντως η συσκευη αυτη καθαυτη φαινεται μια χαρα)

 

Επισης παλευω κ με την αναβαθμιση κ ουτε κ εκει βγαζω ακρη :mad:

 

 

Πρωτα απ ολα τσεκαρε αν ταιριαζει το ΙΜΕΙ του κινητου με αυτο που γραφει το κουτι.

 

 

Τα κινητα που ειναι παραεισαγωγης εχουν συχνα ανοιγμενες συσκευασιες επειδη τα μαγαζια που τα φερνουν περνουν εκ των υστερων ελληνικα μανιουαλ μεσα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

Ευτυχως συμφωνουνε

 

Το κουτι στο πλαι χαμηλα εχει ενα barcode κ απο κατω ενα κωδικο που τελειωνε με την λεξη ΒL κ υπεθεσα οτι ειναι το μαυρο... (δεν ηξερα οτι βγαινει μονο σε dark brown)

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αναβάθμιση τι θα γίνει;

Δέν την έχω πάρει ακόμη...

Εχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους...

Αλλα δέν νομίζω οτι είναι vodafone...Εκτός απο το ότι δεν έχει σηματάκια πουθενα ουτε εξωτερικά ούτε στο μενού ούτε οταν ανοίγει,αν ήταν δέν θα έιχε πάρει και την 10e;Οποτε δεν είναι...άρα γιατι δεν την πέρνω την 2.3;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αναβάθμιση τι θα γίνει;

Δέν την έχω πάρει ακόμη...

Εχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους...

Αλλα δέν νομίζω οτι είναι vodafone...Εκτός απο το ότι δεν έχει σηματάκια πουθενα ουτε εξωτερικά ούτε στο μενού ούτε οταν ανοίγει,αν ήταν δέν θα έιχε πάρει και την 10e;Οποτε δεν είναι...άρα γιατι δεν την πέρνω την 2.3;

 

Και γιατί δεν την βάζεις μόνο σου....???? και σε μένα δεν είχε έρθει και την πέρασα μόνος μου, και τρέχει μια χαρά..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αναβάθμιση τι θα γίνει;

Δέν την έχω πάρει ακόμη...

Εχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους...

Αλλα δέν νομίζω οτι είναι vodafone...Εκτός απο το ότι δεν έχει σηματάκια πουθενα ουτε εξωτερικά ούτε στο μενού ούτε οταν ανοίγει,αν ήταν δέν θα έιχε πάρει και την 10e;Οποτε δεν είναι...άρα γιατι δεν την πέρνω την 2.3;

 

και εγω το ιδιο προβλημα εχω!αγορασμενο απο πλαισιο και ακομα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Και γω παιδια την πέρασα με τον οδηγο που εχει το forum και ειμαι οκ, αμαν ειχα καταντησει καθε δεκα λεπτα να τσεκαρω με το update tool.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο προβλημα εχω!αγορασμενο απο πλαισιο και ακομα περιμενω

 

Μπες εδώ http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXXX και εκεί που υπάρχουν τα χχχχχχχχχχχχχ βάλε το IMEI του τηλεφώνου (κάτω απο την μπαταρία) και κοίτα για την αναβάθμιση..!!! αν έχει την V10D πάει να πει οτι δεν έχει ερθη ακόμα για την συσκευή σου, αν γράφει V20L πάει να πει οτι το IMEI περαστικέ απο την LG και οτι μπορείς να πάρεις την αναβάθμιση μέσω LG Mobile update ειναι ένας τρόπος για να μην ψάχνεις κάθε φορά με το Mobile update..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

@panos23 μπορεις να μου πεις απο που το πηρες ωστε να το αποφυγω αν τελικα αποφασισω να παρω αυτο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Και γω παιδια την πέρασα με τον οδηγο που εχει το forum και ειμαι οκ, αμαν ειχα καταντησει καθε δεκα λεπτα να τσεκαρω με το update tool.

 

Που ειναι αυτος ο οδηγος να δοκιμασω κ εγω;

 

@Kprse το κινητο το πηρα απο vnp με v10d

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν την βάζεις μόνο σου....???? και σε μένα δεν είχε έρθει και την πέρασα μόνος μου, και τρέχει μια χαρά..!!!

 

Γίνεται να βάλω την επίσημη χωρίς να χάσω τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 1η μέρα που ο έλεγχος ΙΜΕΙ της συσκευής μου μου βγάζει την V20L ως τελευταία. Το κινητό αγορασμένο από Vodafone αλλά unbranded την 1η μέρα κυκλοφορίας του στην Ελλάδα. Την κατέβασα και είδα ότι έχει ακριβώς το ίδιο μέγεθος με την Euro Open με το ίδιο MD5 Checksum που έχω εδώ και μέρες περασμένη στη συσκευή μου. Το μόνο κουλό ότι το LG update Tool μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. Από περιέργεια το πάτησα να αρχίσει και μου έβγαλε μη υποστηριζόμενο μοντέλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτος ο οδηγος να δοκιμασω κ εγω;

 

@Kprse το κινητο το πηρα απο vnp με v10d

 

φίλε λίγο πιο πίσω το είχαν αναφέρει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3857315#post3857315

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. πηρα σημερα το optimus 2x. εχω διαβασει πανω απο 100 σελιδες αλλα δεν μπορεσα να κανω την αναβαθμιση. οταν μπαινω στο lg pc suite μου λεει οτι μια αναβαμιση ειναι διαθεσιμη ομως οταν παταω να την κανει και μπαινει στο tool της lg μου βγαζει οτι ειναι ενημερωμενο με την τελευταια εκδοση ενω εχει την 2.2.2. επισης αν στο τοολ της lg πατησω υποστηριξη πελατων και ιστορικο αναβαθμισης βγαζει S/W Version : V20l

ξερει καποιος τι γινετε?

θα την περνουσα μονος μου αλλα δεν θελω να το βαλω χερι καινουργιο κινητο. και φοβαμαι μην κανω και καμια βλακεια καθως δεν ειμαι και πολυ εξοικιωμενος με αυτα. θα προτιμουσα να τα εχω ολα επισημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXXX και εκεί που υπάρχουν τα χχχχχχχχχχχχχ βάλε το IMEI του τηλεφώνου (κάτω απο την μπαταρία) και κοίτα για την αναβάθμιση..!!! αν έχει την V10D πάει να πει οτι δεν έχει ερθη ακόμα για την συσκευή σου, αν γράφει V20L πάει να πει οτι το IMEI περαστικέ απο την LG και οτι μπορείς να πάρεις την αναβάθμιση μέσω LG Mobile update ειναι ένας τρόπος για να μην ψάχνεις κάθε φορά με το Mobile update..!!!

 

με βοηθησε το συγκεκριμενο ακυρα ολα τα παραπανω. ειχε προβλημα ο browser μου και δεν μου το εβγαζε. τωρα μολις ειδα οτι εχω ακομα v10d. οποτε περιμενω για την αναβαθμιση. αν χρειαστω κατι αλλο θα ξαναστειλω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους έγινε και σε μένα η αναβάθμιση!

Δεν βλέπω κάμια διαφορά όμως...(λεει 2.3.4 και 20Ι)

Επίσης σε τέστ μου βγάζει 2230 περίπου όταν πρίν μ χε βγάλει και 2650...Τόσο καλή δουλειά έκαναν;Δηλαδή στο παγωτό πόσο πιο κάτω θα πέσουνε;

Αυτό με το GPS δεν το δοκίμασα αλλα ακόμη τραγικότερο αν είναι έτσι όπως ολοι εδώ λένε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα.

 

Έχω την v10D αγορασμένο απο VODA τον ΜΑΙΟ και σήμερα μου έβγαλε Update thn 20l.

Να ρωτήσω γιατί μου σταματάει την αναβάθμιση στο μήνυμα "Η στάθμη της μπαταρίας σας δεν ειναι ικανοποιητική για να προχωρήσετε" "Παρακαλώ φορτίστε πλήρως την μπαταρία σας και προσπαθήστε ξανά".

Να σας πώ ότι η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμένη. Έκανα επανεκκίνηση, έβγαλα και την μπαταρία και έχω το debugging ON, το δοκίμασα και με OFF και πάλι τα ίδια.

Τί να κάνω? Μάλλον φόρτου συστήματος ε?

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα σημερα το απογευμα μου εβγαλε ειδοποιηση για αναβαθμιση!το ιμει της συσκευης μου αναβαθμιστηκε σε v20l!

για να δουμε τι θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εβγαλε μολις αναβαθμιση για να δουμε.

4 φορα και δεν μπορω να το αναβαθμισω δεν ξερω τι παιζει κολαει στο 4% και δεν προχωραει.

Τουλαχιστον δεν εχει μεινει η συσκευη ακομα.

Edited by magicmixball
Link to comment
Share on other sites

Και γω παιδια την πέρασα με τον οδηγο που εχει το forum και ειμαι οκ, αμαν ειχα καταντησει καθε δεκα λεπτα να τσεκαρω με το update tool.

 

ποιον απο ολους γιατι κ εγω απελπιστικα !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...