Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Βαλε opera, δε συγκρινεται με τιποτα αλλο.

 

 

 

 

flash ο Οπερα παιζει? μπα ε?

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω αγοράσει εδώ και δυομιση μήνες από play24.gr το κινητό και λόγω υποχρεώσεων δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μαζί του, είναι και το πρώτο μου android. Για να περάσω GB πρέπει να χρησιμοποιήσω οπωσδήποτε το LGupd tool και κατα συνέπεια pc με windows ή υπάρχει και άλλος τρόπος;

 

Σε Mac/linux είσαι ; Αν ναι τότε μόνο μέσω virtual machine / dual boot αναγκαστικά παράθυρα. Δανείσου τα από τον θείο....:X

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

CM7 nightlies version 195 πλεον έχει ραδιόφωνο .... μόνο με ενεργοποιημένο bluetooth .....AHAHAHAHHA

Πάντως και με την εφαρμογή του cyanogenmod και spirit FM radio που δοκίμασα δούλευαν κ τα 2 άψογα ....

Νομίζω πρέπει να βάλανε το χεράκι τους η ομάδα του MIUI για το ράδιο

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

CM7 nightlies version 195 πλεον έχει ραδιόφωνο .... μόνο με ενεργοποιημένο bluetooth .....AHAHAHAHHA

Πάντως και με την εφαρμογή του cyanogenmod και spirit FM radio που δοκίμασα δούλευαν κ τα 2 άψογα ....

Νομίζω πρέπει να βάλανε το χεράκι τους η ομάδα του MIUI για το ράδιο

 

Εξαιρετικα νεα! Επιτελους!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

ακομα να μου βγαλει για αναβαθμιση εμενα!

 

καντο καλυτερα μονος σου...δεν εχει διαφορα απο αυτην που θα παρεις " οταν την παρεις"

μερικες σελιδες πισω εχει οδηγιες για την γνησια να περασεις.. εμενα ειναι μια χαρα..

iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την lg τηλεφωνο και δεν ξερανε τιποτα!!!τους λεω οτι εδω και μαι εβδομαδα οι χρηστες με ελληνικη συσκευη μπορουν να αναβαθμισουν και εγω ακομα δεν μπορω καθως δεν μου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση!!και μου λεει πως δεν γνωριζουν αν οντως εχει διατεθει η αναβαθμιση καθως ουτε το δικο τους κινητο που ειχε εκεινη την στιγμη μπροστα του, βγαζει ειδοποιηση για αναβαθμιση!!βασικα δεν ηξερε τιποτα ο υπαλληλος!το μονο που μου ειπε ειναι να κανω φορματ!!
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα πλεον με το ραδιοφωνο στην CM αλλα δυστυχως εδω και καμποσα nightlies δεν εχω youtube streaming.(ουτε απο την εφαρμογη ουτε απο τον browser)

Αρκετα ενοχλητικο προβλημα και το περιεργο ειναι πως δεν το εχουν ολοι.Αυτο με κανει να πιστευω πως φταιει η baseband και το RIL ή ο συνδυασμος τους.

Αν καποιος φοραει CM και εχει nightly > 185 και μπορει να δει κανονικα βιντεο στο youtube ας μας πει τι baseband/RIL εχει.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα την lg τηλεφωνο και δεν ξερανε τιποτα!!!τους λεω οτι εδω και μαι εβδομαδα οι χρηστες με ελληνικη συσκευη μπορουν να αναβαθμισουν και εγω ακομα δεν μπορω καθως δεν μου βγαζει διαθεσιμη αναβαθμιση!!και μου λεει πως δεν γνωριζουν αν οντως εχει διατεθει η αναβαθμιση καθως ουτε το δικο τους κινητο που ειχε εκεινη την στιγμη μπροστα του, βγαζει ειδοποιηση για αναβαθμιση!!βασικα δεν ηξερε τιποτα ο υπαλληλος!το μονο που μου ειπε ειναι να κανω φορματ!!

 

Φιλε σε νιωθω....100% δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3845849#post3845849

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε linux, ubuntu 11.04 , αλλά παρατήρησα το εξής: πήγα πριν καμμιά 15-20 μέρες με VM να περάσω την V10e (έχω την V10c) και σε κάποια στιγμή του update έχανε την σύνδεση usb (όταν εσβηνε για να περάσει την αναβάθμιση) και δεν έβλεπε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να σταματάει. Οσες φορές και αν το επανέλαβα όσο και αν το άφησα (μέχρι μία ώρα) τίποτα... οπότε μα βλέπω να ψάχνω για winblows... α ρε LG....
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

CM7 nightlies version 195 πλεον έχει ραδιόφωνο .... μόνο με ενεργοποιημένο bluetooth .....AHAHAHAHHA

Πάντως και με την εφαρμογή του cyanogenmod και spirit FM radio που δοκίμασα δούλευαν κ τα 2 άψογα ....

Νομίζω πρέπει να βάλανε το χεράκι τους η ομάδα του MIUI για το ράδιο

 

Μπορει να σου φαινεται λιγο αστειο, αλλα bt και fm στεγαζονται στο ιδιο chip. Και στην official rom ενεργοποιειται απλα δεν αναβει εικονιδιο ;)

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αψογος!!! μολις το εκανα χωρις το παραμικρο προβλημα!!!

 

να εισαι καλα χαιρομαι που βοηθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σου φαινεται λιγο αστειο, αλλα bt και fm στεγαζονται στο ιδιο chip. Και στην official rom ενεργοποιειται απλα δεν αναβει εικονιδιο ;)

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk

 

Στην official σου ζητάει απλά να αποσυνδέσεις συσκευή bluetooth αν ανοίξεις ραδιόφωνο, όντως όχι να κλείσεις το bluetooth

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε linux, ubuntu 11.04 , αλλά παρατήρησα το εξής: πήγα πριν καμμιά 15-20 μέρες με VM να περάσω την V10e (έχω την V10c) και σε κάποια στιγμή του update έχανε την σύνδεση usb (όταν εσβηνε για να περάσει την αναβάθμιση) και δεν έβλεπε το τηλέφωνο με αποτέλεσμα να σταματάει. Οσες φορές και αν το επανέλαβα όσο και αν το άφησα (μέχρι μία ώρα) τίποτα... οπότε μα βλέπω να ψάχνω για winblows... α ρε LG....

Και εγώ που το έκανα .. κοίτα τι έπαθα ... CUSTOM ROMS ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΛΕΟΝ !!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ κάτι!!!

...Το τηλέφωνο ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ έγινε bricked από το ΕΠΙΣΗΜΟ LG UPDATE TOOL!

Μια χαρά software .... άντε τώρα να το ξεκολλήσω ... ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ .. την προηγούμενη δεν τα κατάφερα ( με restore ROM δεν γίνεται κολλάει και εκει στο S/W Updating screen στο booting...)

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που το έκανα .. κοίτα τι έπαθα ... CUSTOM ROMS ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΛΕΟΝ !!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΑΘΑ κάτι!!!

 

Θα περιμένω λίγο ακόμη και μετά custom rom όπως ακριβώς τα λές......

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Στην official σου ζητάει απλά να αποσυνδέσεις συσκευή bluetooth αν ανοίξεις ραδιόφωνο, όντως όχι να κλείσεις το bluetooth

 

Να το ανοίξεις σου ζητάει το ράδιο του cyanogen, ώστε να ενεργοποιηθεί το chip.

 

(οχι πως με νοιάζει...πάντα ανοικτό είναι το BT και δεν ακούω ποτέ ράδιο :p)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να το μοιραστώ μαζί σας........ έχω περασμένη (χειροκίνητα) την V20L και μου λέει ότι.... υπάρχει και νεώτερη έκδοση:lol:..!!! φοβάμαι να πατήσω για να δω που θα με πάει, γιατι νομίζω θα με πάει στην V10D που μπορεί να την θεωρεί νεώτερη...!;)

 

http://s14.directupload.net/images/111107/gg8krwck.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να το μοιραστώ μαζί σας........ έχω περασμένη (χειροκίνητα) την V20L και μου λέει ότι.... υπάρχει και νεώτερη έκδοση:lol:..!!! φοβάμαι να πατήσω για να δω που θα με πάει, γιατι νομίζω θα με πάει στην V10D που μπορεί να την θεωρεί νεώτερη...!;)

 

http://s14.directupload.net/images/111107/gg8krwck.png

 

Οχι δεν ειναι update. Και εμενα μου το εβγαλε που το εκανα επισημα... Μολις τελειωσε το πολυαναμενομενο update της gingerbread μου εβγαλε εκ νεου μυνημα για νεο update και οταν πατησα να γινει μετα απο λιγα δευτερολεπτα εβγαλε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση για τη συσκευη μου. Καποιο bug του προγραμματος πρεπει να ειναι.

 

Edit : Παιδια ξερετε γιατι οταν αναβεις το wifi και συνδεεται σε καποιο δικτυο πρασινιζει το σημα του wifi και οι μπαρες του σηματος; Σημερα οταν συνδεθηκα μια φορα εμεινε γκριζο ενω αργοτερα την ιδια μερα και στο ιδιο δικτυο πρασινισε κανονικα οπως εκανε απο την πρωτη μερα που του περασα την gingerbread.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Edit : Παιδια ξερετε γιατι οταν αναβεις το wifi και συνδεεται σε καποιο δικτυο πρασινιζει το σημα του wifi και οι μπαρες του σηματος; Σημερα οταν συνδεθηκα μια φορα εμεινε γκριζο ενω αργοτερα την ιδια μερα και στο ιδιο δικτυο πρασινισε κανονικα οπως εκανε απο την πρωτη μερα που του περασα την gingerbread.

 

Σε μένα το κάνει όταν ξεκλειδώνω το τηλ. και στην άρχει ειναι γκρι, και όταν πιάνει σήμα γίνετε πράσινο..!!

 

http://s1.directupload.net/images/111107/shuavmxr.png http://s14.directupload.net/images/111107/vp8emua4.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επισης αν μπορειτε να τσεκαρετε που και που αν η ποσοστιαια ενδειξη της μπαταριας (απο τις ρυθμισεις) ανταποκρινεται στην εικονικη αναπαρασταση, δηλαδη το συμβολο της μπαταριας πανω δεξια. Εμενα μου φαινεται λιγο περιεργη η αντιστοιχια αλλα κραταω επιφυλαξεις. Απλα τσεκαρετε το να δουμε αν υπαρχει καποιο θεμα.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το κάνει όταν ξεκλειδώνω το τηλ. και στην άρχει ειναι γκρι, και όταν πιάνει σήμα γίνετε πράσινο..!!

 

http://s1.directupload.net/images/111107/shuavmxr.png http://s14.directupload.net/images/111107/vp8emua4.png

 

πρασινο ειναι οταν ειναι τσεκαρισμενος ο συγχρονισμος.αν ειναι ξετσεκαρισμενο αυτο θα ειναι μονιμα γκρι. εγω το ξερω γιατι το εχω ετσι παντα..δε κλεινω τα δεδομενα και συγχρονιζει οποτε θελω εγω μονο. ετσι ειναι και το δευτερο μου optimus one καιρο τωρα με την 2.3 και ακριβος το ιδιο και στο 2x..

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

πρασινο ειναι οταν ειναι τσεκαρισμενος ο αυτοματος συγχρονισμος.αν ειναι ξετσεκαρισμενο αυτο θα ειναι μονιμα γκρι. εγω το ξερω γιατι το εχω ετσι παντα..δε κλεινω τα δεδομενα και συγχρονιζει οποτε θελω εγω μονο. ετσι ειναι και το δευτερο μου optimus one καιρο τωρα με την 2.3 και ακριβος το ιδιο και στο 2x..

 

Δεν ειναι έτσι..!! ο συγχρονισμός ειναι ξετσεκαρισμενο και ειναι πράσινες οι ενδείξεις..!!!

http://s14.directupload.net/images/111107/nop2prth.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι έτσι..!! ο συγχρονισμός ειναι ξετσεκαρισμενο και ειναι πράσινες οι ενδείξεις..!!!

http://s14.directupload.net/images/111107/wzsenkcs.png

 

χαχα βρε δεδομενα φοντου ειναι ο συγχρονισμος(το γραφει στα μικρα γραμματα)... ο αυτοματος ειναι ξετσεκαρισμενος σε σενα βλεπω..συγνωμη που υπονοησα πως γενικα ο συγχρονισμος κλεινει.παντος το υπονοησα λεγοντας να ελεγχω εγω οποτε θελω.

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υποστηριζει το τηλεφωνο wifi direct ?

 

Ο ηχος στην αναπαραγωγη μουσικης με τα ακουστικα ειναι δυνατος και καλος ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία οχι πολύ ικανοποιητική περασία απο την Cyanogen (195 - δουλεύει αλλά όχι ακόμα τέλεια σε μένα), είπα να δοκιμάσω και την...(σχεδόν) επίσημη.

 

Εκανα λοιπόν τη διαδικασία, φλάσαρα την "επίσημη" V20L μέσω του smartflash, την έκανα ροοτ με τον οδηγό του TrymHansen από το XDA. Εβαλα το titanium backup με την άδειά του (τα έχε βγάλει 10 φορές τα λεφτά του, πάρτε το όσοι δεν το έχετε). Και τώρα περνάω τις εφαρμογές μου πίσω.

Πρώτη αίσθηση είναι ότι (σε μένα) είναι πολύ πιο σταθερή από την σκέτη rom που κυκλοφορεί. Μολις στήσω το τηλέφωνο στα μέτρα μου, θα το αφήσω να δώ και τη γενική συμπεριφορά σε βάθος 2-3 ημερών.

Ελπίζω οι εκδόσεις του Modaco να είναι στο μέλλον το ίδιο σταθερές.

Αυτό που δεν ξέρω ακόμα είναι αν θα περάσω custom kernel για να πατήσω λίγο το γκάζι.....:p

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...