Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάστε παλιά που στο σχετικά με το τηλέφωνο, πατώντας πολλές φορές πάνω στον αριθμό της έκδοσης, έβγαζε ένα πίνακα ζωγραφικής android??? Έγινε και σε αυτό αλλαγή....δοκιμάστε το...επίσης όταν το εμφανίσει δοκιμάστε πάνω του παρατεταμένα!!!

 

:)

 

πολλα παγωτακια στον αερα

 

το viber δουλευει σε σας?

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε τπτ δεν είναι δύσκολο αρκεί να το θέλεις δες στο λινκ http://osarena.net/android/aguides/xekinise-i-anavathmisi-tou-nexus-s-se-android-4-ics.html είναι αναλυτικά που μπορεί ο καθένας να το κανείς.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Το σώζω στον υπολογιστή και το περνάω στο τηλέφωνο ή από το τηλέφωνο απευθείας κατεβάζω το αρχείο;

sd είναι η μνήμη του τηλεφώνου ή της κάρτας; (είμαι τελείως άσχετος)

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Το σώζω στον υπολογιστή και το περνάω στο τηλέφωνο ή από το τηλέφωνο απευθείας κατεβάζω το αρχείο;

sd είναι η μνήμη του τηλεφώνου ή της κάρτας; (είμαι τελείως άσχετος)

 

Για αυτω είμαστε έδω κ εγω είμουνα ασχετος κ ακόμα ειμαι άλλα για αυτω είμαστε έδω όλοι μας να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Λοιπόν στο θέμα μας να πάμε τωρα σου σηνυστω μέσω υπολογιστή να να το κατεβασεις μετα άπλα ακολουθεις τις οδηγειες. Sd όταν λέμε ενοουμε πάντα τη κάρτα άλλα στο nexus s κ άλλα κντ δεν δεχωνται sd άλλα έχουν ενσωματωμενο αποθηκευτικο χωρο που είναι σαν να έχουμε sd. Οτι άλλο θες έδω θα είμαστε.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Edited by dragonn
Link to comment
Share on other sites

το viber δουλευει σε σας?

 

 

όχι.. αν και το εγκαθιστά κανονικά, όταν μετά πας να το ανοίξεις δεν ανοόγει.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, φίλε από το πρωί προσπαθώ να γλύψω λίγο παγωτάκι και τελικά μου έδωσες την λύση....με τον οδηγό αυτόν...

http://osarena.net/android/aguides/xekinise-i-anavathmisi-tou-nexus-s-se-android-4-ics.html

.... Θα σας εμφανίσει τη recovery, μια οθόνη με ένα τρίγωνο με θαυμαστικό στη μέση. Εκεί κρατάτε το “power” και πατάτε γρήγορα το “volume up

αυτό το βήμα δεν έκανα. Πλέον είμαι και εγώ isc, Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας! νομίζετε πως υπάρχει κάποιο θέμα με τη συσκευή και τα καμμένα πίξελ (γιατί ειδικότερα στις συσκευές του πλαισίου ΔΕ νομίζω να εντοπίζεται το θέμα που διαβάζω, φαντάζομαι). με λίγα λόγια πόσοι από σας (και δη αυτοί που το έχετε αγοράσει από το πλαίσιο, γιατί από κει σκέφτομαι να το αγοράσω) έχετε θέμα έστω και με 1-2 καμμένα πίξελ. αυτό είναι το ένα θέμα.

 

το άλλο (και συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί , 200 σελίδες είναι αυτές) είναι τί τύπου τζάμι είναι η οθόνη σχετικά με την αντοχή της . απ' ότι διάβασα ΔΕΝ είναι γκορίλα γκλας , είναι ενισχυμένο το τζάμι σε σχεση με ένα απλό κινητό. πρακτικά, αν δεν του έχεις θήκη ή μεμβράνη, με φυσιολογική χρήση, χαράσσεται ΛΙΓΟΤΕΡΟ ή καθόλου σε σχέση με μια απλή πιο παλιά οθόνη κινητού ?

 

ευχαριστώ σας.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω με τα pixel και να σου πω ότι εγώ δεν έχω κανένα καμένο και το έχω αγοράσει από το Πλαίσιο.

Μετά με το γυαλί μου έχει κάνει εντύπωση που παρόλο που δεν είναι Gorilla Glass δεν μου έχει την παραμικρή γρατσουνιά ενώ μου έχει πέσει πολλές φορές με την οθόνη κάνω και έχει τα σημαδάκια του στο "σιδεράκι" γύρω-γύρω από το γυαλί.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε γιάννη. φαντάζομαι πως ΑΚΟΜΗ και με ένα καμμένο μπορούμε να τους το επιστρέψουμε στις 7 μέρες του doa που έχουν. θα ήθελα και την εμπειρία κι άλλων φίλων. εφόσον τελικά προχωρήσω στην αγορά του θα είναι το πρώτο μου android αλλά και smartphone γενικότερα. κάτι ακόμα η gpu του είναι οκ για σχετικά βαριά παιχνίδια ?
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να το δέχεται η πολιτική της SΛMSUNG. Νομίζω ότι γίνεται πλεόν, παλιότερα θυμάμαι ότι έπρεπε να είναι 3 στην σειρά για να γίνει δεκτό. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που λέω τώρα. Ας πεί καλύτερα κάποιος άλλος.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως είναι θέμα πολιτικής του retailer για το doa, δηλατή του ΠΛΑΙΣΙΟ. με δυο λέξεις αφού έχουν 7 μέρες doa, αν τους το πας και τους πεις κάνει συνεχώς restart μόνο του ή ό,τι αντί να κάτσεις να τους εξηγήσεις για καμμένα πίξελ, νομίζω πως ΘΑ σου το αλλάξουν. δεν εκφράζω βεβαιότητα, απλώς την άποψή μου (νομίζω λογικά σκεπτόμενος).
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το DOA είναι βάση κοινοτικής οδηγίας που για τυχόν βλάβες δεν μπορούν να αρνηθούν. Ακόμη και αν γίνει κάτι τέτοιο μπορείς να το διεκδικίσεις πιο "δυναμικά" και να βγάλεις κάποια άκρη.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

οκ. πείτε μου κάτι παραπάνω για τα γραφικά του, ταχύτητα/απόκριση σε απαιτητικά παιχνίδια (αλήθεια υπάρχουν αξιόλογα παιχνίδια, εθιστικά στο android ? έχει κάποιους περιορισμούς το hardware του σε τελευταίες εφαρμογές/παιχνίδια ?
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως είναι θέμα πολιτικής του retailer για το doa, δηλατή του ΠΛΑΙΣΙΟ. με δυο λέξεις αφού έχουν 7 μέρες doa, αν τους το πας και τους πεις κάνει συνεχώς restart μόνο του ή ό,τι αντί να κάτσεις να τους εξηγήσεις για καμμένα πίξελ, νομίζω πως ΘΑ σου το αλλάξουν. δεν εκφράζω βεβαιότητα, απλώς την άποψή μου (νομίζω λογικά σκεπτόμενος).

 

το DOA δεν εχει καμια σχεση με το καμμενο pixel, ειναι εντελως διαφορετικο πραγμα και σημαινει dead on arrival, δηλαδη η συσκευη δε λειτουργει κατα τη πρωτη χρηση.

για το pixel δεν ειναι θεμα πλαισιου, ισχυει οτι και στις οθονες, εξαρταται ποσα καμμενα/κολλημενα pixel θεωρει ο κατασκευαστης ελλατωμα ωστε να δικαιουσε αλλαγη.

εαν το 1 pixel δε καλυπτεται απο το κατασκευαστητοτε εαν στο αλλαξουν η οχι ειναι καθαρα στην ευχερια του καταστηματος.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

μάλλον το ίδιο λέμε. το DOA έχει να κάνει με τον πελάτη και το μαγαζί. πρώτον. δεύτερον η επίκληση του όποιου προβλήματος δυσδιάγνωστου φαντάζομαι στο πλαίσιο μπορεί να φέρει το αποτέλεσμα (δηλαδή την αλλαγή) .

 

αν θέλετε μου λέτε και για το πόσο καλά τα πάει σε τελευταία παιχνίδια ή βαριές εφαρμογές (φαντάζομαι κάτι θα υπάρχει που θα το ζορίζει)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν παιχνίδια που είναι καλά και αξιόλογα στο Android. Για απλά/εθιστικά θα έβαζα το Angry Birds, Fruit Ninja, Paper Toss και το Cut The Rope με 0,68€ το τελευταίο. Μετά πιο απαιτητικά είναι το Asphalt 6 HD (το πήρα με 0,10€ στις προσφορές και τα γραφικά στο κινητό με την ICS είναι εκπληκτικά δεν μπορώ να πω κάτι περισσότερο.), μετά είναι το NFL Rivals (με 0,10€ πάλι από τις προσφορές).

 

 

Edit: Όσι νομίζεται ότι έχετε μικρότερη κατανάλωση κοίταξα στο setCPU ότι η συχνότητα του επεξεργαστή κανονικά είναι από τα 200MHz μέχρι τα 1000MHz ενώ με την Gingerbread 2.3.4 ήταν από 100MHz μέχρι 1000MHz.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα κι εγώ σήμερα από πλαίσιο, είχε κομμάτια από ότι μου είπαν, στα 249 ευρώ. Πιστεύω σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο, με βολεύει και το μέγεθος της οθόνης, η 3.7 μου φαίνεται μικρή και η 4.3 λίγο μεγάλη, η μέση λύση είναι ιδανική για το χέρι μου. Κατευθείαν και χωρίς δυσκολία μου έβαλε την 2.3.6, για παγωτό όχι ακόμα. Διάβασα λίγο τις προηγούμενες σελίδες και δεν θέλω να την περάσω χειροκίνητα, έκανα και ένα κλείσιμο/άνοιγμα αλλά τίποτα. Reboot που γράφετε πως κάνω; Πάντως το ηχείο του είναι αξιοπρεπές, το είχα ξαναπάρει πιο παλιά, όταν έκανε 300, και το σούταρα για το ηχείο, τώρα βλέπω βελτίωση. Το ακουστικό πολύ καλό, ακούω ζωντανά, δυνατά και καθαρά τον άλλο. Μου φαίνεται λίγο αργό στο internet; Σαν να έχει κολληματάκια. Τέλος αν μπορεί κάποιος να μου υποδείξει εφαρμογή για ελληνικό πληκτρολόγιο που να δέχεται 3χ4 διάταξη, ή όπως λέγεται το συμπιεσμένο και εφαρμογή καιρού δωρεάν. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το GO Keyboard έχει πλήρη υποστήριξη Ελληικών και αλλάζει απο QWERTY σε αλφαριθμητικό σέρνοντας το δάκτυλο πάνω στο πληκτρολόγιο από αριστερά προς δεξιά. Γιά το καιρό μου αρέσει το ιταλικό Ilmeteo και υπαρχει βλεβαια και το meteo.gr.

 

H εγκατάσταση της ICS είναι απλούστατη όπως την περιγράφει το XDA. Eτσι την πέρασα κι εγώ. Κάν'την τώρα, πριν το στήσεις, γιατί μετά από τόσο δραματική αλλαγή εγώ θα πρότεινα να γίνει hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση.

Πριν και μετά? Λίγο υπερβολή δεν είναι? Νόμιζα ότι μόνο το μετά αρκεί...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτιμώ να έχουν διαγραφεί όλες οι π@π@ριές πριν εγκαταστήσω κάτι τόσο διαφορετικό. Πέντε λεπτά χρειάζεται!

 

Να υποθέσω αν έρθει ΟΤΑ δεν χάνεται αν κάνεις wipe πριν ώστε μετά να πρέπει να περιμένεις να σου ξαναέρθει ειδοποίηση?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αμαρτια μου και εγω αυριο σκεφτομαι να παω στο Πλαισιο να το αγορασω αλλα κολλαω στο οτι δεν υποστηριζει βιντεο κλησεις μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας. Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση και ζητώ συγνώμη αν σας κουράσω λίγο ακόμα και για τις αστείες ερωτήσεις που θα σας κάνω: reboot πως κάνω για να δω μήπως λάβω την αναβάθμιση μέσω ota και αποφύγω την χακεριά; Επίσης αφού την περάσω, αν τα καταφέρω, μετά που κάνετε hard reset που λέτε, πως γίνεται; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αμαρτια μου και εγω αυριο σκεφτομαι να παω στο Πλαισιο να το αγορασω αλλα κολλαω στο οτι δεν υποστηριζει βιντεο κλησεις μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας.

 

Δεν ειναι θεμα της συσκευης φιλε αυτο, αφορα ολα τα android τηλεφωνα...

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα της συσκευης φιλε αυτο, αφορα ολα τα android τηλεφωνα...

 

Μου φαινεται οτι καποιοι κατασκευαστες οπως η lg το εχουν ενσωματωσει, αλλα δεν μπορω να το επιβεβαιωσω.

 

Σε αλλα νεα βγηκαν update για το tapatalk και το voodoo control για να παιζουν σωστα με το ics. Ελπιζω να βγει αναβαθμιση συντομα και για το viber γιατι δεν εχω βρει καποιο αλλο πρόγραμμα για να το αντικατασησω προσωρινα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση , όλα οκ...

Τώρα όμως σε γνωστό wi-fi, δεν λέει να συνδεθεί...

Το αντιμετώπισε κάποιος;;;

 

Έκανα κάποια πειράματα...

Πήγα στο router και άλλαξα το chanell από auto σε αριθμητικό - έστω 2.

Επίσης άλλαξα και το security από wp2 se wpa/wpa2 psk

Τώρα είμαι ...ΜΕΣΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παντως εχουν κανει τοσα με το Android, και δεν μπορουν να φτιαξουν καποιο προγραμμα να μπορεις να χρησιμοποιεις και την μπροστα καμερα.?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...