Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Ν900 επειδή το είχα ΔΕΝ ήταν smarphone αλλά tablet έτσι το είχε πει η Nokia επίσης χάρη στο λειτουργικό ούτε καν tablet δεν ήταν αλλά mini netbook. Τώρα αυτό με το YouTube είναι λάθος της εφαρμογής που δεν αναπαράγεται και όχι του συστήματος. Έτσι πιστεύω εγώ γιατί το multitasking τουλάχιστον σε ICS είναι καλό όχι σε επίπεδα Maemo/MeeGo αλλά είναι καλό. Σε καμία περίπτωση όσο smart και να είναι ένα τηλέφωνο δεν μπορεί να αντικαταστήσει το υπολογιστή ειδικά σε επίπεδο ψυχαγωγίας (μουσική, βίντεο, ταινίες, παιχνίδια κ.ά.).
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση επειδή δεν μπορώ να βρώ απάντηση κ ας έψαξα. Το θέμα του video βελτιώθηκε με την ICS? Δηλαδή υπάρχει η δυνατότητα της καταγραφής video 720 HD?? Εντάξει η έλλειψη ραδιοφώνου πάει κ ερχεται, μήπως διορθώνεται τουλάχιστον το video με κάποιο τρόπο. Σκέφτομαι να το αγοράσω τις επόμενες μέρες αλλα είναι μερικά θέματα που με κάνουν να το σκέφτομαι λιγάκι. Καλή χρονιά σε όλους:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση επειδή δεν μπορώ να βρώ απάντηση κ ας έψαξα. Το θέμα του video βελτιώθηκε με την ICS? Δηλαδή υπάρχει η δυνατότητα της καταγραφής video 720 HD?? Εντάξει η έλλειψη ραδιοφώνου πάει κ ερχεται, μήπως διορθώνεται τουλάχιστον το video με κάποιο τρόπο. Σκέφτομαι να το αγοράσω τις επόμενες μέρες αλλα είναι μερικά θέματα που με κάνουν να το σκέφτομαι λιγάκι. Καλή χρονιά σε όλους:rolleyes:

 

Το κινητο δεν μπορει να τραβηξει 720p, ειναι θεμα hardware.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
που μπορω να βρω δωρεαν ελληνικους χαρτες για το ndrive 11.0.06 και ποια ειναι η μεθοδολογια εγκταστασης.το προγραμμα το χω και λοκαρει αμεσως αλλα δεν εχω χαρτες.το sygic που ειχα δεν δουλευει

 

Όχι στο παρόν forum τουλάχιστον μιας και οι χάρτες δεν παρέχονται δωρεάν και εδώ δεν μας επιτρέπεται η συζήτηση / διακίνηση παράνομου λογισμικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιρνει παρα πολυ δυσκολα MMS (voadafone) και αν καταφερει να το κανει download τοτε ι φωτογραφια ειναι πολυ μικρη. Ξερεις κανεις τι φταιει?

 

any help????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Χρονιά.

 

Αφού τελικά δεν είδα φως από ΟΤΑ είπα να κάνω αναβάθμιση από 2.3.4 σε 2.3.6 manual.

κατέβασα από το γνωστό λινκ το INCREMENTAL UPDATE

Android 2.3.4 (Build GRJ22/XXKD1 Radio/KA3 Bootloader)

2.3.4 -> 2.3.6

και έκανα την διαδικασία του update.

Τώρα θέλω να πάω σε 4.0.3 και οι απορίες μου είναι :

 

1.Κατεβαζω το INCREMENTAL UPDATE

Android 2.3.6 (Build GRK39F/XXKF1 Radio/KA3 Bootloader)

2.3.6 -> 4.0.3 και κάνω αναβάθμιση.

 

2.Κατεβαζω FULL ROM

Android 4.0.3/IML74K/XXKI1 Radio/KL1 Bootloader

και κάνω αναβάθμιση.

( Βλέπω μεταξύ τον 2 υπάρχει διαφορά στον Bootloader ο ένας είναι ΚΑ3 και ο άλλος είναι KL1 )

 

Πια η διαφορά μεταξύ τον δυο παραπάνω επίλογων 1 και 2 πια είναι η πιο σωστή για stock πάντα συσκευή ?

Πια διαδικασία θα ακολουθησω για να κάνω την ανάλογη αναβάθμιση ?

Θα έχω θέμα με μαύρη οθόνη και θα θέλω το κόλπο με τον φακό μετά την αναβάθμιση ?

 

Ευχαριστώ

Edited by vardeos
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Έβαλα manually τη Παρασκευή το ICS χωρίς να κάνω wipe data ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά παρόλ' αυτά το κινητό πετάει. Έχω μείνει άφωνος με τη μπαταρία, μετά από μιάμιση μέρα είναι στο 63% με μέτρια χρήση!
You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονιά πολλά,

μια απορία, το 4 έχει σταματήσει προσωρινά?

πώς θα κατεβεί, αυτόματα η πρέπει να επιλέξουμε κάτι στο κινητό?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονιά πολλά,

μια απορία, το 4 έχει σταματήσει προσωρινά?

πώς θα κατεβεί, αυτόματα η πρέπει να επιλέξουμε κάτι στο κινητό?

 

Εχει σταματησει προσωρινα η αυτοματη αναβαθμιση. Μπορεις να το περασεις μονο χειροκινητα προς το παρων.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εχει σταματησει προσωρινα η αυτοματη αναβαθμιση. Μπορεις να το περασεις μονο χειροκινητα προς το παρων.

 

 

ξέρουμε πότε περίπου θα είναι οκ το αυτόματο?

ευχαριστώ για την απάντηση

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το nexus s αλλα θελω να κανω μια ερωτηση επειδη διαβασα πως δεν εχει θεση για extra καρτα μνημης.απο τα 16gb ποσα gb ειναι ελευθερoς χωρος?
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Έβαλα manually τη Παρασκευή το ICS χωρίς να κάνω wipe data ή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά παρόλ' αυτά το κινητό πετάει. Έχω μείνει άφωνος με τη μπαταρία, μετά από μιάμιση μέρα είναι στο 63% με μέτρια χρήση!

 

Τυχερος... Εγω μια μερα max.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω θέμα με μαύρη οθόνη και θα θέλω το κόλπο με τον φακό μετά την αναβάθμιση ?

 

Εγώ έχω θέμα με την μαύρη οθόνη και ο φακός δεν με βοηθάει.

Ίσως βολεύει, να σημειώσεις από πριν ποιες επιλογές υπάρχουν και πόσα κλικ χρειάζονται για να επιλέξεις αυτό που θέλεις.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλους!

 

Εδώ και λιγες μερες εχω και εγω το nexus μετα απο συνυπαρξη με το omnia2 με windows 6.5 για 2 χρονια!!!!

Πολυ εντυπωσιακά τα android και αποφασισα να κρατησω την 2.3.6 μεχρι να εξελιχθεί λιγάκι το σάντουιτς!

 

Σαν μια χαζη ερωτηση, υπαρχει τροπος να φερω power buttons στο drop down με την ΟΤΑ εκδοση???

Θαααανκς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σαν μια χαζη ερωτηση, υπαρχει τροπος να φερω power buttons στο drop down με την ΟΤΑ εκδοση???

 

Με την stock... όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέπτομαι να αποκτήσω κι εγώ τη συσκευή, τη δουλεύει κανείς με cosmote 2in1;
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το nexus s αλλα θελω να κανω μια ερωτηση επειδη διαβασα πως δεν εχει θεση για extra καρτα μνημης.απο τα 16gb ποσα gb ειναι ελευθερoς χωρος?

 

13,3 gb περίπου...

 

13.3gb στην ενσωματομενη μνήμη όπως ειπε και ο adimitr, αλλά το μεγάλο ατού είναι το 1 gb ελεύθερος χώρος για εφαρμογές, όταν π.χ το neo v έχει 300 mb ή το παλιό μου lg optimus one ειχε 160mb. Το μόνο που έχω δει με πολλά mb ήταν το ideos x5 με 800 mb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. καλή χρονιά να έχουμε. έχω το nexus s και προσπαθώ να βγάλω καμιά άκρη εδώ αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα. και αποφάσισα να κάνω μια μόνο ερώτηση. τελικά μπορεί να γίνει κάτι με το ραδιόφωνο που με χαλάει ? :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα...μετα απο αναβαθμιση manual εκανα downgrade σε 2.3.6 παλι γιατι ειχα θεμα με μπαταρια αλλα και με apps που δεν λειτουργουσαν kai εκαναν force closes...θα περιμενω λιγο ακομα να ερθει το ΟΤΑ..

 

αυτο που ειδα ειναι οτι ενω με το ICS οταν εκανα factory reset τα apps μου εγιναν install αυτοματα μαζι με ρυθμισεισ δεν εγινε το ιδιο μολιs περασα το 2.3.6...

 

Επισηs δεν εχω καταλαβει ποω λειτουργουν τα ΟΤΑ...δλδ αν χασεισ ενα ΟΤΑ στο region σου τοτε το κανεισ μονο manual η μολισ το ανοιξεισ ερχετε? Εμενα δλδ γιατι δεν εκανε εστω update apo 2.3.4 se 2.3.6 μονο του?

 

τηνκσ

VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά. καλή χρονιά να έχουμε. έχω το nexus s και προσπαθώ να βγάλω καμιά άκρη εδώ αλλά δεν καταλαβαίνω τίποτα. και αποφάσισα να κάνω μια μόνο ερώτηση. τελικά μπορεί να γίνει κάτι με το ραδιόφωνο που με χαλάει ? :dizzy:

 

Κατ αρχας wellcome to the club.

Τι εννοεις να γινει κατι με το ραδιοφωνο? Η συσκευη δεν εχει ραδιοφωνο και φανταζομαι αν σ ενδιαφερει τοσο, θα πρεπε να το χες τσεκαρει πριν το παρεις :D

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κατεβασεις μια απο τις δεκαδες εφαρμογες για Online radio. Εγω θα σου προτεινα το Tune In.

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Τελικά έπαθα "ζημιά" με το Nexus S... εκτός από το κινητό που μου αρέσει τελικά πολύ έμεινα πολύ ευχαριστημένος και απο την ICS. Χθες πούλησα iPhone 4 και iPad 2 και πήρα και ένα Asus Transformer, περιμένωντας την ICS και για αυτό. Πάντως μετά από κοντά ένα μήνα συμβίωσης δεν μου έχει λείψει το iPhone σε κάτι.

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω OTA.

 

Manual, δεν εμπιστεύομαι, να μείνω με το ... κινητό ... στα χέρια.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...