Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχω στη συσκευή όλα τα προγράμματα πλοήγησης, δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Μήπως να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω στη συσκευή όλα τα προγράμματα πλοήγησης, δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Μήπως να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Το έχω κάνει όταν πέρασα την 4.0.3

 

Δηλαδή αν ανοίξεις σήμερα GPS μετά από κάνα 3ωρό, αν το φορτίσεις πλήρως, δε θα σου δείξει κατανάλωση από την εφαρμογή του GPS;

Link to comment
Share on other sites

zoom fx. Απλά τέλειο.

 

Τον ηχο πως τον απενεργοποιούμε στο zoom fx? Πάντως και στην 3.2.2 δεν παίζει απο τις επιλογές η απενεργοποίηση..

Link to comment
Share on other sites

Xt

 

Όταν επιλεγω μια φωτογραφία,εμφανίζεται για λιγότερο από ένα δευτερόλεπτο και μεταξύ οθόνη μαυριζει.κάνω scroll αριστερά ή δεξιά σε άλλη φωτογραφία και εμφανίζεται για λίγο και η οθόνη μαυριζει πάλι. Όταν απενεργοποιω το gpu rendering λειτουργεί κανονικά.

 

Βρηκα επίσης δυσλειτουργιες σε

1. ναυτεμπορικη (Text encoding στα άρθρα,"κινέζικα") και

2. airtickets (cannot find nearest airport, departure airport is empty, destination airport is empty).

 

update: Προβλήματα και με το Handcent...

(a) μου εμφανίζει μόνο 5 από τις επαφές μου στη λίστα του.

(b) είμαι στην αρχική οθόνη του handcent έπειτα από μια σχετική πλοήγηση σε συζητήσεις sms και πατάω το back για να βγώ, η οθόνη κάνει ενα on/off switch και με ξαναεμφανίζει στην αρχική οθόνη του χαντσεντ. Ξανά back, ξανά οθόνη on/off switch, ξανά αρχική οθόνη του χαντσεντ.

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Επίσης σε εμένα πρόβλημα με το Sleep for Android (δεν εμφανίζει τα ξυπνητήρια παρότι τα καταχωρεί, αλλοιωμένη δηλαδή η οθόνη επιλογής της ώρας των ξυπνητηριών), και με το Astro File Manager (δεν εμφανίζει το μενού επιλογών στην κορυφή της οθόνης). Μόλις απενεργοποίησα το GPU Rendering επανήλθαν στα φυσιολογικά τους.

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Χρειαζομαι την βοηθεια σας! :) Το κινητο εγινε χειροκινητα update σε ics αλλα μονο σωστα δεν λειτουργει απο τοτε! Εχει απιστευτο lag και συνεχεια εχει bugreports. Σκεφτειτε πως το galaxy s με beta ics εκδοσεις διπλα στο nexus ειναι σαν να βλεπω ενα bmw διπλα σε fiatακι, πραγμα τουλαχιστον παραλογο. Και (δυστυχως) δεν ειμαι καθολου υπερβολικος. Για αυτον το λογο θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να επανελθω σε gingerbread. Πρεπει να παω στο recovery και να κανω full rom φλασαρισμα οποια gb θελω απο αυτες στο xda? Επισης απο την στιγμη που πηγα σε ics δεν μπορω να μπω στο recovery! Φανταζομαι πως τωρα γινεται μεσω sdk/adb? Ελπιζω πως ναι(πρεπει να αρχισω το διαβασμα ομως γιατι δεν ξερω καθολου πως να τα λειτουργησω). Μετα το full rom update το recovery μου θα επανελθει, ετσι δεν ειναι? Τελος, αν ολα πανε καλα, ξαναβαζω την ρομ αφου κλειδωσω τους bootloaders για να μην εχω προβλημα με το recovery. Θα προτεινατε να βαλω καμια custom ics αντι για την στοκ? Ευχαριστω για τον χρονο σας, πιθανον να επανελθω με περισσοτερες ερωτησεις!:)
Link to comment
Share on other sites

Ένα hard reset έκανες μετά την αναβάθμιση;

 

Εκανα τα wipes πριν φλασαρω αλλα να ειμαι ειλικρινης μετα δεν εκανα. Δουλεψε το κινητο για 1 μερα και μετα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(αφου δεν μπορω να μπω στο recovery να κανω απο εκει).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατά τη γνώμη μου η ICS δουλεύει άψογα, καλύτερα και από Gingerbread. Προτείνω να την ξαναπεράσεις. Μπορείς να βάλεις και την full rom που θα βρεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Επίσης σε εμένα πρόβλημα με το Sleep for Android (δεν εμφανίζει τα ξυπνητήρια παρότι τα καταχωρεί, αλλοιωμένη δηλαδή η οθόνη επιλογής της ώρας των ξυπνητηριών), και με το Astro File Manager (δεν εμφανίζει το μενού επιλογών στην κορυφή της οθόνης). Μόλις απενεργοποίησα το GPU Rendering επανήλθαν στα φυσιολογικά τους.

και εγώ είχα αυτό το θέμα με το astro αλλά το άλλαξα και έβαλα es file explorer. Καμιά σχέση η μέρα με τη νύχτα. Προτείνω να τον δοκιμάσεις

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία πρέπει να γίνει hard reset αφού περαστει η ics και μετά στρωνει η απόδοση του κινητού.

Ένας custom kernel μετά και το κινητό πετάει. Βασικό να περαστουν οι εφαρμογές εξ'αρχής και όχι μέσω titanium.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως υπάρχει ένα ακόμα μειονέκτημα.

Μερικές εφαρμογές κρασάρουν κατά την επαναφορά τους.

Δηλαδή όταν μια εφαρμογή μπαίνει στο background και την ανοίγεις πάλι σου βγάζει σφάλμα, όχι πάντα.

Αλλά μετά δουλεύει κανονικά.

 

Αν και έκανα factory reset, από τις ρυθμίσεις το κάνω πάλι τωρα.

Για να βάλεις custom kernel χρειάζεται να είσαι root?

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα κολλήματα σε σχέση με την 2.3.4 είναι μυθικά κολλάει έκει που δεν το περιμένεις και bootarei ανευ λόγου (τουλάχιστον σε εμένα)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αγορα απο το μαρκετ γινεται μονο μεσω πιστωτικης? αν δεν εχουμε, αλλοι τροποι?

 

Και με οποιαδήποτε visa (χρεωστική, προπληρωμένη) αγοράζεις κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει γιατι στην ICS οποτε παταω την διαχειρηση εφαρμογων μια μου βγαζει στην καρτελα "εκτελειται, ολα" και αλλοτε "η ληψη ολοκληρωθηκε και αποθηκευμ σε usb". Στην gingerbread ηταν μια καρτελα και μετα 4 πεδια. Εδω τι γινεται?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου η ICS δουλεύει άψογα, καλύτερα και από Gingerbread. Προτείνω να την ξαναπεράσεις. Μπορείς να βάλεις και την full rom που θα βρεις εδώ.

 

ειμαι της ιδιας αποψης.

σε μενα η αναβαθμιση εφτασε κανονικα ομως και απο τοτε δεν το εχω πειραξει σε τιποτα.

 

καποιες σκεψεις μετα απο μια εβδομαδα χρησης.

 

Η ποιοτητα κατασκευης του κινητου ειναι μετρια.

Συγκεκριμενα εκτος απο τα πιξελακια που δεν τα υπολογιζω καν,το μεταλλικο bezel γυρω απο την οθονη,αυτο που ειναι βαμενο μαυρο,σε 1 σημειο εχει ξεβαψει.

Μιλαω βεβαια για ενα σημειο μικροτερο του μισου χιλιοστου αλλα οντως ξεβαψε ενω το προσεχω παρα πολυ και ειναι παντα σε pouch.

Τελος παντων αν συνεχισει θα το βαψω :lol:

 

H οθονη απο την αλλη με την Skinomi δεν μου εχει δωσει κανενα προβλημα.

Ευχαριστη εκπληξη το πισω καπακι οπου στα σημεια που δεν πιανει η gelaskin ειναι ανεπαφο.

 

Εχω απο την περασμενη Τριτη την ICS πανω ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!!!!!!!!!

το κινητο ειναι γρηγορο δεν κολλαει πουθενα με ανοικτες πολλες εφαρμογες ενω η μπαταρια με 5 κυκλους φορτισης βγαζει ανετα μια μερα με ανοικτα 4 mail και ολα τα κλασσικα social ενω στελνω πανω απο 60sms με whatsapp.

 

GPS τελειο και ειλικρινα δεν το θυμομουν ετσι στο τελευταιο μου Νεξους.

Με επιασε αμεσως οπου και να ημουν.

ακομα και το wifi ειναι πλεον καλυτερο αλλα δεν φτανει τα επιπεδα αλλων κινητων

 

κληση,ακουστικο,σημα πιστευω ειναι σχεδον ιδιο με το ΒΒ 9700 που θεωρουσα τελειο.

Πιανει στα πιο απιθανα σημεια εκει που δεν επιανε κανενα κινητο μου και μονο το Nexus Galaxy ειναι σχεδον ομοιο.

 

Καμερα δεν χρησιμοποιω αλλα δεν ειναι για πεταμα σε περιπου δυο που εβγαλα.

 

Συνολικα το κινητο ειναι τιμιο για τα χρηματα του και αν καποιος λαβει υποψην του το ICS και το ομορφο design του τοτε αξιζει τα χρηματα του.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει γιατι στην ICS οποτε παταω την διαχειρηση εφαρμογων μια μου βγαζει στην καρτελα "εκτελειται, ολα" και αλλοτε "η ληψη ολοκληρωθηκε και αποθηκευμ σε usb". Στην gingerbread ηταν μια καρτελα και μετα 4 πεδια. Εδω τι γινεται?

 

Με είχε παιδέψει και εμένα αλλά τελικά είναι εύκολο. Απλά σύρε την καρτέλα αριστερά η δεξιά για να εμφανιστούν και οι άλλες

Link to comment
Share on other sites

Με είχε παιδέψει και εμένα αλλά τελικά είναι εύκολο. Απλά σύρε την καρτέλα αριστερά η δεξιά για να εμφανιστούν και οι άλλες

 

Τοσο απλα... ερε σμα κολλαει το ρημαδι το μυαλο.ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί έχω μείνει ακόμα με την 2.3.4? Τι συμβαίνει?

 

Μπορείς να περάσεις χειροκίνητα και τα δύο updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ιδεα μου ειναι η με την ics δεν δουλευει το hard reset?

ΟΤαν παταω αρχικα recovery, μετα δεν μπορω να βγαλω το αλλο μενου με power + up ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ιδεα μου ειναι η με την ics δεν δουλευει το hard reset?

ΟΤαν παταω αρχικα recovery, μετα δεν μπορω να βγαλω το αλλο μενου με power + up ...

 

Αρχικά λογικά θα μπαίνει η συσκευή σε bootloader mode. Για να μπεις σε stock recovery πατάς το volume-up. Εκεί δεν υπάρχει η δυνατότητα για factory reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...