Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλή εβδομάδα. σα μέγεθος οι 4'' του S για παιχνίδια είναι ΟΚ? (σαν portable παιχνιδομηχανή πάντα, εννοείται :) ) γιατί σα χρηστικότητα τηλεφώνου σε σχέση με το S2 στα χέρια μου είναι πιο βολικό, σίγουρα.

 

επίσης γενικά και δη με το ics αν υπάρχει σχετική εμπειρία, μετά από 1 ώρα gaming ενος σχετικά απαιτητικού παιχνιδιού (σε γραφικά δράση κλπ) πόσο πέφτει η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από μια ώρα παίζοντας Asphalt 6 που είναι νομίζω απαιτητικό παιχνίδι για γραφικά η μπαταρία είναι λιγάκι πάνω από την μέση. Στο 70% περίπου...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω με τα pixel και να σου πω ότι εγώ δεν έχω κανένα καμένο και το έχω αγοράσει από το Πλαίσιο.

Μετά με το γυαλί μου έχει κάνει εντύπωση που παρόλο που δεν είναι Gorilla Glass δεν μου έχει την παραμικρή γρατσουνιά ενώ μου έχει πέσει πολλές φορές με την οθόνη κάνω και έχει τα σημαδάκια του στο "σιδεράκι" γύρω-γύρω από το γυαλί.[/QUO

 

Εγώ από πλαίσιο τον Αύγουστο ένα καμμενο πιξελ αλλά δεν ασχοληθηκα περαιτέρω γιατί δε φαίνεται. Η οθόνη χωρίς protector κλπ δεν έχει γρατζουνια αλλά γενικά το προσεχω.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδία, πως τα πάτε απο μπαταρία; Σαν να μου φαινεται οτι εχει μικρότερη αυτονομία...

Επισης και ενα αλλο θεματάκι με την νεο ρομ, οταν το εχω στον φορτιστή μου κολανε τα widgets :blink: και ειναι και ο αυθεντικος φορτιστης :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,

μολις την περασα και εγω το παγωτακια και δεν εχω κανει wipe data.

 

Ειναι απαριατητο για την σωστη και ομαλη λειτουργεια???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Δεν κρατήθηκα τελικά και πήρα ένα από το Πλαίσιο. iPhonακιας εδώ και χρόνια δοκίμασα να πάω προς Android με το Desire HD και το Galaxy S2, αλλά τελικά ξαναγύριζα. Μόλις πέρασα και την ICS (χειροκίνητα, δεν άντεχα να περιμένω) και το σκαλίζω... πολύ ωραίο κινητό και λειτουργικό σαν πρώτες εντυπώσεις.
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Παντως εχουν κανει τοσα με το Android, και δεν μπορουν να φτιαξουν καποιο προγραμμα να μπορεις να χρησιμοποιεις και την μπροστα καμερα.?

 

Μπορεις φιλε...

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα. Έρχομαι απο xperia x8. Παιδιά το κινητό είναι super φυσάει. Μόλις το άνοιξα το έβαλα στο wifi και πέρασε την ics. Όλα super ;)

 

Θεματάκια

-Όπως προείπαν πολλοί η φωτεινότητα στο αυτόματο είναι χαμηλή

-Δεν μπορώ να προσθέσω λογαριασμό facebook στις επαφές πατάω πάνω αλλά δεν κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

-Δεν μπορώ να προσθέσω λογαριασμό facebook στις επαφές πατάω πάνω αλλά δεν κάνει τίποτα

 

Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι γι'αυτο. Υπαρχουν βέβαια καποια προγραμματα στο market για να συγχρονισεις τις φωτογραφιες των επαφων σου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και εγω απο το πλαισιο .

 

εχει ενα καμμενο πιξελ αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου

Πιστευω για ενα πιξελακι μπορω να το αφησω οπως εχει μια και δεν αλλαζει την εμπειρια χρησης του κινητου

 

.Ολα τα αλλα ειναι τελεια.

Μου ηρθε και το ΟΤΑ για την 4.0.3 αλλα ακομα δεν το κανω λογω ασυμβατοτητας με καποιες εφαρμογες.

 

μου εκανε εντυπωση οτι ηταν τελειο σφραγισμενο και μεσα ειχε ελληνικα και αναφεροταν στην ελληνικη αντιπροσωπεια αρα εχει επισημη ελληνικη εγγυηση.

Καλο αυτο.

 

καλο επισης το screenprotector που αγορασα απο αυτους.

 

Μια χαρα.

τελειο κινητο για 250Ε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

. Υπαρχουν βέβαια καποια προγραμματα στο market για να συγχρονισεις τις φωτογραφιες των επαφων σου.

 

 

καποιο καλο?εχεις να προτεινεις :)

Link to comment
Share on other sites

Το syncmypix αν και δεν ξερω αμα λειτουργει σωστα με το ics. Προσωπικα βαζω χειροκινητα τις φωτογραφιες στις επαφες μου.

 

Btw τα push notifications του facebook δουλευουν τελεια.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε τι μπορω να κανω για να το επαναφερω και να δουλεψει? Δεν μπορει να πιασει δικτυα κινητης τηλεφωνιας. Ειχα την stock 2.3.6 εβαλα manual την 4.0.3 εγιναν ολα καλα εκτος το οτι πλεον δεν μπορει να κανει αναζητηση δικτυων , λες και δεν εχω βαλει καρτα μεσα. Εκανα επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων τα εσβησε ολα αποα μνημη και sd και παλι τα ιδια . Δεν μπορεω να μπω πλεον σε recovery δεν μου βγαζει το menu για να το φλασαρω ξανα..Υπαρχει τροπος να γυρισω σε καποια stock εκδοση να βαλω ξανα την ICS μεσα απο τον υπολιστη? Εχω μεινει χωρις τηλ . Μονο σε μενα γ@#&&^κε ο διας γμωτη μου?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ την Full ROM για το κινητό σου και πέρνα την μέσω από το CWM Recovery σαν να περνάς Custom ROM.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το πήρα κι εγώ σήμερα από πλαίσιο, είχε κομμάτια από ότι μου είπαν, στα 249 ευρώ. Πιστεύω σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο, με βολεύει και το μέγεθος της οθόνης, η 3.7 μου φαίνεται μικρή και η 4.3 λίγο μεγάλη, η μέση λύση είναι ιδανική για το χέρι μου. Κατευθείαν και χωρίς δυσκολία μου έβαλε την 2.3.6, για παγωτό όχι ακόμα. Διάβασα λίγο τις προηγούμενες σελίδες και δεν θέλω να την περάσω χειροκίνητα, έκανα και ένα κλείσιμο/άνοιγμα αλλά τίποτα. Reboot που γράφετε πως κάνω; Πάντως το ηχείο του είναι αξιοπρεπές, το είχα ξαναπάρει πιο παλιά, όταν έκανε 300, και το σούταρα για το ηχείο, τώρα βλέπω βελτίωση. Το ακουστικό πολύ καλό, ακούω ζωντανά, δυνατά και καθαρά τον άλλο. Μου φαίνεται λίγο αργό στο internet; Σαν να έχει κολληματάκια. Τέλος αν μπορεί κάποιος να μου υποδείξει εφαρμογή για ελληνικό πληκτρολόγιο που να δέχεται 3χ4 διάταξη, ή όπως λέγεται το συμπιεσμένο και εφαρμογή καιρού δωρεάν. Σας ευχαριστώ

 

Τι εννοείς για το ηχείο; Τι σου έκανε; Εγώ το πήρα από πλάισιο το προηγούμενο Σάββατο και είχε ένα μεταλλικό ήχο στο ακουστικό του (σα να συντονίζει το ηχείο του). Το πήγα πίσω (εντός DOA περιόδου) και με ταλαιπορούνε μπορώ να πω. Νόμιζα όπως λένε και οι φίλοι εδώ ότι το DOA αφορά συμφωνία με το κατάστημα. Αυτοί όμως μου λέγανε ότι δε διαπιστώνουν πρόβλημα και όταν επέμεινα μου είπανε ότι θα το στείλουν στην αντιπροσωπία να το διαπιστώσει αυτή! Δε ξέρω..μπορεί να είναι και κανονική διαδικασία...πάντως είναι πρόβλημα σίγουρα γιατί δοκίμασα άλλα 2 nexus s και δε το κάνανε...ελπίζω να μου το αλλάξουνε αλλιώς θα γίνει φασαρία...

 

Anyway το κινητό όσο πρόλαβα να το παίξω είναι τέλειο...δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω...ανυπομονώ να παίξω με ICS και ευελπιστώ με καινούργια (και μη προβληματική) συσκευή χωρίς πολύ ταλαιπωρία...

 

σ.σ. άμα ξέρει κάποιος ακριβώς τι παίζει με το doa και τις διαδικασίες που προβλέπονται ας πει λίγο να ξέρω τι μπορώ να διεκδικήσω και αν πράξανε σωστά που το στείλανε στη Samsung ή έπρεπε να μου το αλλάξουν επιτόπου...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την επαθα κι εγω με κινητο (απο την Wind) το εψαξα λιγο κ μπορω να σου πω τα εξης (χωρις να ειμαι νομικος): DOA σημαινει βασικα αμεση αντικασταση ή επιστροφη χρηματων μιας κ θεωρειται οτι σου πουλησανε ουσιαστικα χαλασμενο προιον. Επειδη ολοι ομως θελουν τεχνικο για επιβεβαιωση, (παρανομα μεν) περιμενεις λιγο καιρο και θα πρεπε να ισχυει οτι κ στις κανονικες εγγυησεις, δηλαδη επιδιορθωση η αντικασταση με καινουριο ή αλλο ιδιας αξιας εντος 15 ημερων. Αν σε ταλαιπωρουν παραπανω απ αυτο κ με τις φωνες κ τις απειλες δεν βρισκεις ακρη, επικοινωνησε με καποιον δικηγορο κ στειλτους κανενα εξωδικο (50€ νομιζω κοστιζει) + καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη + ΙΝΚΑ
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και το ΟΤΑ για την 4.0.3 αλλα ακομα δεν το κανω λογω ασυμβατοτητας με καποιες εφαρμογες.

Επί του θεματος, οι εφαρμογές που εμφανιζονται στην λίστα του market σε μένα, από 80 έγιναν 66 :blink: Λείπουν πλέον τα (και μερικά που δεν τα θυμαμαι):

Τalk back, kick back, sound back (ειδικά πληκτρολογια) και τα Voice search, GMail και YouTube που ειχαν παρει αυτόματα αναβάθμιση και με την ICS εγκαταστάθηκαν updated εκδοσεις

το Google books που μου το έβγαλε...offside με error on startup και δικαιολογημένα, αφού και που το είχαμε διαθέσιμο πρόσφατα, market για βιβλία δεν υπήρχε

και το Google Voice που ετσι κι αλλιως είναι διαθεσιμο μονο για Αμερική

Όλα προιοντα Google που αφαιρεθηκαν λόγω ασυμβατότητας ή απλά ηταν εκδόσεις ξεπερασμένες από την ICS μετά τον έλεγχο στο πρωτο startup πάνω σε όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές, θυμίζοντας λίγο σκηνικό μετάβασης από XP σε Vista :geek:

Όσον αφορά 3rd party apps μέχρι στιγμής ανακαλυψα ελάχιστο ποσοστό που δεν δουλευει καλά ή 100%, όπως το Sygic navigation, αλλά το ξέραμε και η εταιρεία δουλευει ηδη σε update, το Vodafone cinema με error on startup (κριμα, ήταν χρησιμο...) και ο Opera που παρά το ICS update της adobe, δεν παίζει flash αξιόπιστα.

Eντυπώσεις από αυριο - αν χορτασω με το σκάλισμα :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς για το ηχείο; Τι σου έκανε; Εγώ το πήρα από πλάισιο το προηγούμενο Σάββατο και είχε ένα μεταλλικό ήχο στο ακουστικό του (σα να συντονίζει το ηχείο του). Το πήγα πίσω (εντός DOA περιόδου) και με ταλαιπορούνε μπορώ να πω. Νόμιζα όπως λένε και οι φίλοι εδώ ότι το DOA αφορά συμφωνία με το κατάστημα. Αυτοί όμως μου λέγανε ότι δε διαπιστώνουν πρόβλημα και όταν επέμεινα μου είπανε ότι θα το στείλουν στην αντιπροσωπία να το διαπιστώσει αυτή! Δε ξέρω..μπορεί να είναι και κανονική διαδικασία...πάντως είναι πρόβλημα σίγουρα γιατί δοκίμασα άλλα 2 nexus s και δε το κάνανε...ελπίζω να μου το αλλάξουνε αλλιώς θα γίνει φασαρία...

 

Anyway το κινητό όσο πρόλαβα να το παίξω είναι τέλειο...δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω...ανυπομονώ να παίξω με ICS και ευελπιστώ με καινούργια (και μη προβληματική) συσκευή χωρίς πολύ ταλαιπωρία...

 

σ.σ. άμα ξέρει κάποιος ακριβώς τι παίζει με το doa και τις διαδικασίες που προβλέπονται ας πει λίγο να ξέρω τι μπορώ να διεκδικήσω και αν πράξανε σωστά που το στείλανε στη Samsung ή έπρεπε να μου το αλλάξουν επιτόπου...

 

Αναφέρομαι στην ένταση του ηχείου, στο προηγούμενο ήταν πιο χαμηλή και μου την είχε δώσει και το σούταρα, σε αυτό είναι πιο ανεβασμένη, δεν ξέρω πως γίνεται. Το ακουστικό του καθαρό και δυνατό σε εμένα, έπεσες στην περίπτωση. Για doa από πλάισιο μια φορά είχα θέμα με κινητό, είχα αγοράσει ένα desire s και δεν έπαιρνε μπρος, δεν έκανε boot δηλαδή και μου το αντικατέστησαν αμέσως από το service. άλλη περίπτωση όμως η δική μου, τι να πω είσαι άτυχος, κάνε λίγο υπομονή και φυσικά να απαιτήσεις το δίκιο σου, λεφτά έδωσες. Γα... τις γραφειοκρατίες τους!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και το έκανα να δουλέψει ήθελε διαφορετική ROM Android 4.0.3/IML74K/XXKI1 Radio/KL1 Bootloader ( ZD3PyN0t.zip) .To πρόβλημα ήταν στο radio με την VQ8PQk_V.zip . Δεν ξερω τι πηγε στραβα αλλά τωρα εχω παλι κινητό. Βεβαια χρειάστηκε να το ξεκλειδώσω πραγμα που δεν το ηθελα αλλά τελεοσπαντων τουλαχιστον έχω παλι κινητο.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κλειδώσεις ξανά. Να σου ζητήσω μια χάρη, μπορείς να μου πεις αν άλλαξε ο bootloader σου εμφάνιση και αν μπορείς να μπεις σε stock recovery;
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και το gelaskin custom που εφτιαξα εγω ο ιδιος με φωτογραφια της αρεσκειας μου και σε συνδυασμο με το screen protector δεν βαζω καμμια αλλη θηκη.

 

το whatsapp λειτουργει καλα στην ICS?

 

ευχαριστω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το whatsapp λειτουργει καλα στην ICS?

 

Λίγο που το δοκίμασα λειτουργεί κανονικά.

 

Τalk back, kick back, sound back τα ειδικά πληκτρολογια που ειχαν παρει αυτόματα αναβάθμιση και μετα την ICS φαίνονται και επίσημα μη συμβατα με την συσκευη στο PC market λόγω νεων accessibility μεθοδων (?)

 

Βγήκε αναβάθμιση για το tapatalk και δεν υπάρχει πρόβλημα πλέον.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα πρότεινα σε όλους να μην βιαστούν να εγκαταστήσουν την ICS μέχρι να λυθεί το πρόβλημα με την μπαταρία:

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=22878

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399118

 

Κι εγώ από χθες που την εγκατέστησα έχω συνεχές battery drain από το πρόγραμμα "Android OS" ακόμα και σε standby mode.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω την αναβαθμιση στο παγωτο αλλα εχω ενα προβλημα με την recovery console. Οταν επιλεγω να μπω μου βγαζει το ανθρωπακι ανασκελα κ ξεκοιλιασμενο. Πατωντας Vol+ k Power μπαινω στη recovery console αλλα οχι την cwm 5.2 που ειχα αλλα στην στοκ που ειχε πριν το κανω ρουτ. Ξερει κανεις πως να επαναφερω το ανθρωπακι κ την cwm 5.2?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...