Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσε το wifi ανοιχτό και τα updates θα έρθουν σύντομα. Δεν χρειάζεται να έχεις κάνει κάποια διαδικασία, απλά ακολουθείς τις οδηγίες που θα σου παρουσιαστούν στην οθόνη.

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

 

Μεχρι στιγμης δεν εχει ερθει τιποτε ακομα απο updates...

 

Πια θεωρειται αξιολογη εφαρμογη πλοηγησης και που την βρισκω ?

Link to comment
Share on other sites

ο,τι συσκευη και να παρουμε θα βρουμε μικροατελειες...

 

πχ στο MacBook Pro μου ενα πληκτρο εχει ελαχιστη κλιση στα αριστερα...

σημαινει θα το αλλαξω;Οχι ...το βλεπω σαν ενα χαρακτηριστικο που γνωριζω μονο εγω και κανει την συσκευη δικη μου.... :lol:

 

χρησιμοποιουσα 3 χρονια ενα sharp gx30 με ενα καμμενο πιξελ που εβγαζε ματι( αλλη οθονη και αναλυση)

Το κινητο ομως ειχε αριστο σημα φινιρισμα μπαταρια και αποκριση

 

ισως να ειμαι εγω ετσι.

Μπορει να εχω και αδικο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Εχουν περασει 12 ωρες με ανοιχτο το wi-fi και αναβαθμιση σε 2.3.6 ακομα δεν εγινε. μηπως με ξεχασε η google?:p και κατι ακομα οταν πηγαινω στις αλλες ρυθμισει κλησεις-προσθετες ρυθμισεις με το που ανοιγω και για να τικαρω την αναμονη κλησεων με βγαζει ενα μυνημα σφαλμα δικτυου η καρτας σιμ. Καμια ιδεα παιδες? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα δεν εχω καταφερει να εχω push notifications sto gmail και εχω σε ενα ασχετο yahoo.. πως γενεν αυτο; :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες. Εχουν περασει 12 ωρες με ανοιχτο το wi-fi και αναβαθμιση σε 2.3.6 ακομα δεν εγινε. μηπως με ξεχασε η google?:p και κατι ακομα οταν πηγαινω στις αλλες ρυθμισει κλησεις-προσθετες ρυθμισεις με το που ανοιγω και για να τικαρω την αναμονη κλησεων με βγαζει ενα μυνημα σφαλμα δικτυου η καρτας σιμ. Καμια ιδεα παιδες? Ευχαριστω

 

Κάνε restarts φιλε... (πχ 1 ανα δίωρο)

Εμένα με ανοιχτό wifi όλη την μέρα, η ειδοποίηση μου ήρθε μονό μετά απο restart (να ναι καλα το παληκάρι που μου το είπε)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κάνε restarts φιλε... (πχ 1 ανα δίωρο)

Εμένα με ανοιχτό wifi όλη την μέρα, η ειδοποίηση μου ήρθε μονό μετά απο restart (να ναι καλα το παληκάρι που μου το είπε)

 

Τι εννοείς restart ? Κλείσιμο από το power button ?

Edited by vardeos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Δημητρη, Θα ξεκινησω restarts μηπως και ξυπνησει το κινητο. Για το θεμα με την καρτα σιμ καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι φαίνεται για όσους κάναμε την αναβάθμιση χειροκίνητα από XDA, υπάρχει πιθανότητα να έχουμε πρόβλημα με το 3G Data. Το δικό μου δεν συνδέεται με 3G network με τίποτα. Βρήκα στο παρακατω θέμα στο XDA μια απάντηση και ένα Radio το οποίο από ότι φαίνεται λύνει το πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398691&page=3

 

Το θέμα μου είναι το εξής, επειδή είμαι πολύ άσχετος με την διαδικασία φλασαρίσματος Radio μέσω adb, κτλ κτλ... μπορώ όπως διάβασα σε ένα forum να μετονομάσω το αρχείο του Radio σε update.zip και να ακολουθήσω τις ίδιες οδηγίες που ακολούθησα για την χειροκίνηση αναβάθμιση από 2.3.6 σε 4.0.3 ή θα brickάρω το κινητό?

 

Ευχαριστώ,

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Δημητρη, Θα ξεκινησω restarts μηπως και ξυπνησει το κινητο. Για το θεμα με την καρτα σιμ καμια ιδεα?

 

εμενα πριν 2 μερες δεν μου ειχε ερθει το upgrade εκανα restart ηρθε μετα χρησιμοποιησα το κινητο σε 2.3.4 μετα χαθηκε το upgrade εκανα ρεσταρτ και ξαναεμφανιστηκε!

 

για την σιμ δεν βλεπω που ειναι το μενου που λες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Ρυθμισεις κλησης-αλλες ρυθμισεις κλησης-προσθετες ρυθμισεις με το που μπενω, βγαζει μυνημα σφαλμα ρυθμισεων κλησης. και μεσα στο ιδιο παραθυρακι γραφει απο κατω σφαλμα δικτυου η καρτας σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ICS βρε τρελλε:lol: Ακομα με 2.3.4 ειμαι. ουτε αναβαθμιση σε 2.3.6 δεν εχω παρει ακομα.:D

 

Εμένα είχε 2.3.4 και αμέσως ήρθε αναβάθμιση για 4.0.3. Γενικά σταμάτησε προσωρινά η αναβάθμιση. αρχές ιανουαρίου λένε θα έρθει νέα αναβάθμιση OTA με διορθώσεις.τώρα σταμάτησαν για να δούνε το feedback και να διορθώσουν τα προβλήματα που αναφέρθηκαν

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος nexus .περασα τη ρομ απο xda γιατι ota δεν ηρ8ε τπτα.

να ρωτησω αν προτεινεται custom rom οπως αυτη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1380608?

και επισης το root πως γινεται στην ICS πλεον?

ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Για την ROM δεν ξέρω να σου πω. Για να κάνεις root στην 4.0.3 πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και flashάρσεις CWM Recovery λογικά την τελευταία μέσω fastboot. Κατεβάζεις και φλασάρεις από εδώ το Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip και είσαι έτοιμος.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Για την ROM δεν ξέρω να σου πω. Για να κάνεις root στην 4.0.3 πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και flashάρσεις CWM Recovery λογικά την τελευταία μέσω fastboot. Κατεβάζεις και φλασάρεις από εδώ το Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip και είσαι έτοιμος.

 

Φιλε μου ευχαριστω για την αμεση απαντηση αρχικα.

bootloader κ cwm περνας με μεθοδο adb?ι απλα φλασαρω αυτο σε fastboot (Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip) και εχω root?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι μυωπας ομως βγαζω τα γυαλια και βλεπω την παραμικρη λεπτομερεια απο κοντα( μυωπας= super macro mode :lol: )

 

η skinomi eiναι πολυ καλη γιατι την βαζεις και βγαζεις με τη μεθοδο του νερου...

 

 

" μυωπας= super macro mode " :lol: ΘΕΙΟ HUMOUR !

 

απορία. ΠΟΙΑ είναι η μέθοδος του νερού?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο κάνω back up στα δεδομένα και τις προσωπικές μου ρυθμίσεις σε περίπτωση που θέλω να κάνω factory data reset; Δεν είμαι root και έχω περάσει χειροκίνητα την ICS.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω για την αμεση απαντηση αρχικα.

bootloader κ cwm περνας με μεθοδο adb?ι απλα φλασαρω αυτο σε fastboot (Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip) και εχω root?

 

Κάνεις ακριβώς αυτά που λέει εδώ μόνο το αρχείο αλλάζει.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! ξέρει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα πλοήγησης που να τρέχει με την 4.0.3??
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, συγχαρητήρια για την σελίδα νεο μέλος και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό, μια ερώτηση εχψ ζουμ στην λειτουργία φωτογραφίας και κάμερας έχει? ευχαριστώωω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, συγχαρητήρια για την σελίδα νεο μέλος και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό, μια ερώτηση εχψ ζουμ στην λειτουργία φωτογραφίας και κάμερας έχει? ευχαριστώωω

 

Το επισημο προγραμμα οχι δεν εχει. Μπορεις να κατεβασεις ομως καποια εφαρμογη απο το market που εχει αυτη τη δυνατοτητα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

failed to verify whole-file signature ,signature verification failed,Installation aborted

E:erron in /tmp/sideload/package.zip (status7)

 

 

Αυτο μου βγαζει . Το κινητο ειναι " μαμα " αγορασμενο ΧΤΕΣ.

 

Κατεβασα αλλες 2 φορες το αρχειο και παλι τιποτα.

 

Καποια ΛΥση ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...