Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε εμενα τo ιδιo συμβαινει. Ειναι γενικo τo θεματακι απo oτι διαβαζω και απo τo xda.

 

Edit: Να ρίξτε μια ματιά εδώ απο εσάς που έχετε πρόβλημα με το Recovery ήταν κανένας με ξεκλείδωτο bootloader και root πριν το Update;

 

Edit2: Παιδία το Ελληνικό πληκτρολόγιο του L10nH34Rt για το Nexus S λειτουργεί και σε εμάς απλά με την εγκατάσταση του apk από εδώ.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται έτσι το κάνω και εγώ. Δοκίμασε λιγάκι για πιο πολύ ώρα και τα δύο μαζί.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται έτσι το κάνω και εγώ. Δοκίμασε λιγάκι για πιο πολύ ώρα και τα δύο μαζί.

 

Αυτο. Κρατα τα πατημενα για 3-4 δευτερολεπτα, λειτουργει κανονικα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται έτσι το κάνω και εγώ. Δοκίμασε λιγάκι για πιο πολύ ώρα και τα δύο μαζί.

 

Αυτο. Κρατα τα πατημενα για 3-4 δευτερολεπτα, λειτουργει κανονικα.

 

Έχετε δίκιο, πατούσα πρώτα το ένα.. θέλει ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Edit2: Παιδία το Ελληνικό πληκτρολόγιο του L10nH34Rt για το Nexus S λειτουργεί και σε εμάς απλά με την εγκατάσταση του apk από εδώ.

 

Απο μια γρηγορη ματια που ειχα ριξει, αυτη η ιστορια προυποθετει root σωστα? Για την αλλαγη των permissions στο αρχειο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

A. Οσοι εχετε θεμα με το ελληνικο πληκτρολογιο... γιατι δεν δουλευετε το multiling keyboard?? ενα plugin τα ελληνικα και τσουπ! μια χαρα πληκτρολογιακι κ παιρνει κ πολυ customize...εγω το εχω βολευτει απιστευτα κ στο ics δουλευει τελεια.

 

B. (Ισως χαζη ερωτηση) Πως ξερουμε οτι η αναβαθμιση που καναμε ορισμενοι manual ειναι ιδια με αυτην που ηρθε σε αλλους OTA? εμενα λεει:

1. android version 4.0.3

2. baseband version i9023xxki1

3. kernel version 3.0.8-gb55e9ac

4. build No iml74k

Καποιος με ΟΤΑ αναβαθμισμενο να μου τα επιβεβαιωσει plzzzz???!!?!!?

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Περασες πρωτα την stock 2.3.6?

 

Ακριβώς, πέρασα χωρίς πρόβλημα την 2.3.6 full, γιατί και όταν είχα την 2.3.4 πάλι δεν μπορούσα να κάνω upgrade γιατί πάλι είχα το πράσινο android τρίγωνο (ήμουν root και bootloader open). Απλά δεν επέμενα, περίμενα την ics.... Μάταια...όμως με ταλαιπωρεί και δεν βρίσκω ακόμα λύση.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα νε την φωτεινότητα που είναι χαμηλή όταν την έχουμε στο αυτόματο, ξέρουμε αν διορθώνεται κάπως?
Link to comment
Share on other sites

Απο μια γρηγορη ματια που ειχα ριξει, αυτη η ιστορια προυποθετει root σωστα? Για την αλλαγη των permissions στο αρχειο...

 

Δεν ξέρω σίγουρα να σου πω γιατί είμαι rooted αλλά εγώ δεν άλλαξα τίποτα απλάγκατέστησα οαχείο και μου το έβγαλε στο γλώσσα και εισαγωγή.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

A. Οσοι εχετε θεμα με το ελληνικο πληκτρολογιο... γιατι δεν δουλευετε το multiling keyboard?? ενα plugin τα ελληνικα και τσουπ! μια χαρα πληκτρολογιακι κ παιρνει κ πολυ customize...εγω το εχω βολευτει απιστευτα κ στο ics δουλευει τελεια.

 

B. (Ισως χαζη ερωτηση) Πως ξερουμε οτι η αναβαθμιση που καναμε ορισμενοι manual ειναι ιδια με αυτην που ηρθε σε αλλους OTA? εμενα λεει:

1. android version 4.0.3

2. baseband version i9023xxki1

3. kernel version 3.0.8-gb55e9ac

4. build No iml74k

Καποιος με ΟΤΑ αναβαθμισμενο να μου τα επιβεβαιωσει plzzzz???!!?!!?

 

αυτα τα στοιχεια εχει και η ΟΤΑ φιλαράκο, μπορείς να χαλαρώσεις :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα νε την φωτεινότητα που είναι χαμηλή όταν την έχουμε στο αυτόματο, ξέρουμε αν διορθώνεται κάπως?

 

η αυτόματη φωτεινότητα έχει πέσει, αλλά αν ενεργοποιήσετε το επόμενο επίπεδο, που παλαιότερα ήταν το κατώτερο σε φωτεινότητα, τώρα είναι αυτό στο επίπεδο φωτεινότητας που ήταν πριν το auto...

και αν θέλετε πάτε στις ρυθμίσεις συστήματος, προβολή, φωτεινότητα, και από εκεί μπορείτε να επιλέξτε το χειροκίνητο επίπεδο φωτεινότητας που θέλετε.

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει καπου (αν το βρω θα το ποσταρω εδω) οτι η αυτοματη φωτεινοτητα καταναλωνει περισσοτερο την μπαταρια απο το να την εχουμε καπου manual... Εγω σταματησα να την βαζω και την εχω στο τερμα ετσι ωστε να χαιρομαι και την οθοναρα του nexus!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

A. Οσοι εχετε θεμα με το ελληνικο πληκτρολογιο... γιατι δεν δουλευετε το multiling keyboard?? ενα plugin τα ελληνικα και τσουπ! μια χαρα πληκτρολογιακι κ παιρνει κ πολυ customize...εγω το εχω βολευτει απιστευτα κ στο ics δουλευει τελεια.

 

Δεν έχουμε θεμα με το ελληνικό πληκτρολόγιο και το multiling είναι γνωστο από καιρό. Απλά συζητάμε την εφαρμογή μιας λύσης που θα υποκαταστήσει την αδιαφορία της Google για την χώρα και θα μας απαλλάξει από την εγκατασταση 3rd party app.

Άσε που ετσι στηρίζουμε και την δουλεια του φιλου Lionheart από το forum :respect:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

A. Οσοι εχετε θεμα με το ελληνικο πληκτρολογιο... γιατι δεν δουλευετε το multiling keyboard?? ενα plugin τα ελληνικα και τσουπ! μια χαρα πληκτρολογιακι κ παιρνει κ πολυ customize...εγω το εχω βολευτει απιστευτα κ στο ics δουλευει τελεια.

 

B. (Ισως χαζη ερωτηση) Πως ξερουμε οτι η αναβαθμιση που καναμε ορισμενοι manual ειναι ιδια με αυτην που ηρθε σε αλλους OTA? εμενα λεει:

1. android version 4.0.3

2. baseband version i9023xxki1

3. kernel version 3.0.8-gb55e9ac

4. build No iml74k

Καποιος με ΟΤΑ αναβαθμισμενο να μου τα επιβεβαιωσει plzzzz???!!?!!?

 

A. Προσωπικά θέλω να είναι στο stock πληκτρολόγιο γιατί μου αρέσει πολύ περισσότερο εμφανισιακά αλλά και γιατί το βρίσκω πιο γρήγορο για να γράφω. Έχω δοκιμάσει πολύ το multiling αλλά τελικά δεν είναι ισάξιο (τουλάχιστον για εμένα) με το stock ειδικά του Ice Cream Sandwich, με του Gingerbread κάπως καλύτερα.

 

Β. Και εμένα έτσι είναι, μην ανησυχείς.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λογική με την οποία έρχεται η αναβάθμιση στα τηλέφωνο μας; Απλά περιμένω και κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά μου; Μιλάω πάντα για ΟΤΑ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά περιμένω και κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά μου; Μιλάω πάντα για ΟΤΑ.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ακριβώς έτσι...συνήθως δεν αργει αλλά την λογική της σειρας με την οποία γίνεται η αναβάθμιση, την ψάχνω καιρό και δεν έχω βρει κατι...δυστυχως...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λογική με την οποία έρχεται η αναβάθμιση στα τηλέφωνο μας; Απλά περιμένω και κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά μου; Μιλάω πάντα για ΟΤΑ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

κάνε κανένα restart..

Link to comment
Share on other sites

με την συνδεση στο ιντερνετ μεσω cosmote εχω ενα θεμα...εχει κανεις κατι παρομοιο?? κατα τα αλλα τελειο το ics

 

Ναι. Δεν λειτουργουν τα "δεδομενα κινητου" σε cosmote!!! Θα κανω factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα manual από XDA. Έκανα και factory reset.

Έχει όντως μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα και στην αυτονομία επίσης.

 

Για πληκτρολόγιο γιατί δεν δοκιμάζετε Go keyboard;

Εμένα με βόλεψε πάρα πολύ. Έχει και πολλά θέματα.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

κάνε κανένα restart..

 

Έκανα restart, έκανα και factory reset αλλά τίποτα. Απλά θα περιμένω τη σειρά μου. Είμαι αρκετά αρχάριος για το χειροκίνητο...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα restart, έκανα και factory reset αλλά τίποτα. Απλά θα περιμένω τη σειρά μου. Είμαι αρκετά αρχάριος για το χειροκίνητο...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Φίλε τπτ δεν είναι δύσκολο αρκεί να το θέλεις δες στο λινκ http://osarena.net/android/aguides/xekinise-i-anavathmisi-tou-nexus-s-se-android-4-ics.html είναι αναλυτικά που μπορεί ο καθένας να το κανείς.

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε παλιά που στο σχετικά με το τηλέφωνο, πατώντας πολλές φορές πάνω στον αριθμό της έκδοσης, έβγαζε ένα πίνακα ζωγραφικής android??? Έγινε και σε αυτό αλλαγή....δοκιμάστε το...επίσης όταν το εμφανίσει δοκιμάστε πάνω του παρατεταμένα!!!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...