Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν δεν σας αρεσει γυρνατε το κινητο στην 2.3.6 και ειστε κομπλε. :p

 

Μα τι λες;

Επειδή δεν σου αρέσει ένας launcher να κάνεις downgrade rom?

Σκέψου λίγο πριν γράψεις!!!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για τα μηνυματα χρησιμοποιητε κανα προγραμμα η μονο πληκτρολογιο ??

Ρε παιδια το μονο που μου λειπει απο τον go launcher ειναι το notification widget ποθ σοθ εβγαζε τις αναπαντητες και τα μηνυματα κατω στα εικονιδια... Με τον stock δεν υπαρχει καμια εφαρμογη που να το κανει ???

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο πληκτρολόγιο χρησιμοποιώ για τα μηνύματα, του Lionheart και είναι πάρα πολύ καλό και έχει και πρόβλεψη και αυτόματη διόρθωση στην τελευταία έκδοσή του.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις ιδεα αν πωλειται καπου το nexus s?οπου εχω ρωτησει δεν υπαρχει..

 

συνονοματε εγω το ειχα βρει μονο στο πλαισιο απο κανονικα μαγαζια, και μετα μονο σε κατι ιντερνετικα(αν και δεν το βρισκω :ninja: ουτε στο skroutz πια..). απο οσο ειδα στο πλαισιο δεν υπαρχει πια..οποτε μαλλον σταματησε η διαθεση του. υπηρξε παντως αρκετο καιρο στα ραφια..

αν δεν το βρεις κοιτα κανα galaxy s /plus.. :X

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες;

Επειδή δεν σου αρέσει ένας launcher να κάνεις downgrade rom?

Σκέψου λίγο πριν γράψεις!!!

 

Aρκετα με την γκρινια και την μιρλα σας εδω μεσα. οποιος δεν θελει ics4 back στην 2.3.6. και χωρις εντονα χρωματα :D

Link to comment
Share on other sites

Στο site της vodafone δεν το βλεπω πουθενα. εκτος και αν εχω τοση στραβωμαρα λογο ηλικιας:D

 

οχι δεν το εχω στο site το ειδα και εγω...προχθες μου ειπε οτι του το δινουν με αναβαθμιση στα 269 ευρω.Παρε ενα τηλ δεν χανεις τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Aν ισχυουν αυτα φιλε μου τοτε ολοι vodafone. και 269 ευρω οπως λες ειναι πολυ καλη τιμη. :)

 

Δε νομίζω να ξανακυκλοφορήσει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3952582#post3952582

Edited by jonick33
Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζω φωτογραφία για το «εγώ» στην ανταλλαγή μηνυμάτων; Δεν βρήκα κάπου τη δυνατότητα... να τραβήξω τον εαυτό μου!

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζω φωτογραφία για το «εγώ» στην ανταλλαγή μηνυμάτων; Δεν βρήκα κάπου τη δυνατότητα... να τραβήξω τον εαυτό μου!

 

Μπορεις να περασεις τον εαυτο σου σαν επαφη και εκει να βαλεις κανονικα την φωτογραφια σου... Αυτο εκανα και εγω!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω ένα σβήσιμο των πάντων απο το κινητό γιατί θα το δώσω. Πώς σβήνω ολα τα δεδομένα και την μνήμη. Υπάρχει επιλογή μέσα απο το κινητό ή με ξαναπέρασμα της ROM ?

 

Ευχαριστώ :)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα. Πιστεύω είναι αρκετό έτσι ; Μη γίνω μανιακός με το θέμα ; :lol:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι είσαι μανιακός, καλά κάνεις και σε ενδιαφέρει το θέμα εφόσον θέλεις να δώσεις σε κάποιον άλλο τη συσκευή.

Δες άμα μένουν τα αρχεία της εσωτερικής sd κάρτας με κάποιον file explorer, δεν ξέρω άμα τα σβήνει και αυτά.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την επιλογή να σβήσει τη μνήμη USB οπότε είμαι κομπλέ θέλω να πιστεύω :)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζω φωτογραφία για το «εγώ» στην ανταλλαγή μηνυμάτων; Δεν βρήκα κάπου τη δυνατότητα... να τραβήξω τον εαυτό μου!

 

Αν δεν θελεις τρικ, απλα βαλε φωτο στο προφιλ σου στο google+. Κανε κι ενα sync και θα εμφανιστεις ως επαφη με εικονα στον καταλογο και στα μνμτα που στελνεις :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εδώ και κάποιες ημέρες δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ιντερνετ από 3g..

(το data enabled μέσα στο mobile network settings είναι τικαρισμένο)

ενώ μου δείχνει επάνω το σήμα γράφωντας και 3g δίπλα όταν πάω να κάνω ότιδήποτε (market opera youtube) δεν δείχνει τίποτα...

έχω πάροχο cosmote με internet on the go (νομίζω έτσι το λέει) έχω υπόλοιπο 52 mbs και ICS 4.0.3...

έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει..?

Παναγιώτης..

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπιζα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα και απλά έφτιαξε μονο του. Αν το βάλεις σε 2G σου δουλεύει το internet για δοκίμασε
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπιζα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα και απλά έφτιαξε μονο του. Αν το βάλεις σε 2G σου δουλεύει το internet για δοκίμασε

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα αλλά τίποτα.. ουτε με 2g...

να δοκιμάσω να πάρω ξανά την cosmote..?

 

απο cosmote όλα μια χαρά τα βλέπουν...!!!

Edited by pto
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω ένα ολικό backup στο κινητό μου για να τα σβήσω όλα και να τα ξανά περάσω... πιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω και τι πρέπει να προσέξω?? θέλω να κάνω αναβάθμιση διότι κολλάει η camera

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω ένα ολικό backup στο κινητό μου για να τα σβήσω όλα και να τα ξανά περάσω... πιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω και τι πρέπει να προσέξω?? θέλω να κάνω αναβάθμιση διότι κολλάει η camera

σας ευχαριστω

 

Titanium backup ή rom toolbox.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Titanium backup ή rom toolbox.

σε "ευχαριστώ για την απάντηση σου, αυτό τo backup γίνετε στο pc φαντάζομαι έτσι? και μετά με κάποιον τρόπο περνάω πάλι ότι είχα στο κινητό ??? υπάρχει topic συγκεκριμένο για να διαβάσω ??

σε ευχαριστώ k πάλι

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ότι launcher έχω βάλει στο κινητό είναι αργό σε σχέση με το εργοστασιακό. Οπότε εγώ είμαι υπέρ του εργοστασιακού.
Link to comment
Share on other sites

σε "ευχαριστώ για την απάντηση σου, αυτό τo backup γίνετε στο pc φαντάζομαι έτσι? και μετά με κάποιον τρόπο περνάω πάλι ότι είχα στο κινητό ??? υπάρχει topic συγκεκριμένο για να διαβάσω ??

σε ευχαριστώ k πάλι

 

Δεν ξερω αμα υπαρχει καποιος οδηγος/faq μιας και ειναι δυσκολο να ψαξω απο το κινητο που γραφω τωρα.

Οταν κανεις backup τα αρχεια πανε στην sd καρτα (η στην αντιστοιχη εσωτερική μνημη που εχει το nexus s). Αμα κανεις wipe data μεσα απο cwm για να περασεις καινουρια rom αυτα τα αρχεια δεν σβηνονται.

Αφου περασεις την rom που θες θα ξαναεγκαταστησεις το προγραμμα με το οποιο εκανες backup και θα κανεις restore αυτα που θες.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις backup τα αρχεια πανε στην sd καρτα (η στην αντιστοιχη εσωτερική μνημη που εχει το nexus s). Αμα κανεις wipe data μεσα απο cwm για να περασεις καινουρια rom αυτα τα αρχεια δεν σβηνονται.

 

Έχω την εντύπωση πως με wipe data σβήνονται τα πάντα όλα! ακόμα και στην sd κάρτα/μνήμη του Nexus S. Μόνο με wipe cache δεν σβήνονται τα data στην sd.

 

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...