Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To i9023 είναι κάποια δέκατα του χιλιοστού παχύτερο λόγω της διαφορετικής οθόνης αλλά πρόβλημα υπάρχει μόνο με ελάχιστες σκληρές θήκες και με καμία μαλακή!

 

Άρα λογικά μια δερμάτινη pouch (σακουλάκι) για το 9020 θα κάνει full για το 9023 λες;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να βαλουμε και ενα λινκ στην 1η σελιδα για το πιο απλο rooting ? (Nexus S SLCD)
Link to comment
Share on other sites

να βαλουμε και ενα λινκ στην 1η σελιδα για το πιο απλο rooting ? (Nexus S SLCD)

 

Ναι το χρειαζομαστε ολοι! Γιναμε πολλοι πλεον!

 

Υπάρχει ήδη Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Nexus S

Edited by dimitrispm
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κανέναν τρόπο για να έχουμε Ελληνικό swype στο κινητό;
Και τα 2 πληκτρολογια που εχω δωσει στο πρωτο post έχουν ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας δεν ξερω τι να κανω.. :!::!::!: :blink::blink: :wacko::wacko:

1- Ενω εχω δει ολες τις αναπαντητες και εχω διαβασει ολα τα μηνυματα οταν κλεισω και ανοιξω το κινητο μου,μου λεει π.χ 3 αναπντητες και 15 μηνυματα στην μπαρα ειδοποιησεων..φτιαχνει??

2- με το hantcent sms οταν μου ερχετε το μηνυμα κοβετε ο ηχος στα πρωτα 2 δευτερολεπτα..γιατι??

3- πως θα κανω οταν γραφω μηνυμα το πρωτο γραμμα να ειναι κεφαλαιο και ολα τα αλλα μικρα?? (εχω επιλεξει την αυτοματη κεφαλαιοποιηση του πρωτου γραμματος αλλα αυτο τα γραφει ολα με μικρα και τα στελνει παντα κεφαλαια)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3- πως θα κανω οταν γραφω μηνυμα το πρωτο γραμμα να ειναι κεφαλαιο και ολα τα αλλα μικρα?? (εχω επιλεξει την αυτοματη κεφαλαιοποιηση του πρωτου γραμματος αλλα αυτο τα γραφει ολα με μικρα και τα στελνει παντα κεφαλαια)

 

Δεν είναι θέμα της συσκευής αλλά περιορισμός του πρωτοκόλλου των sms το οποίο υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! εχω βαλει το hantcent και το προβλημα μου ειναι οτι καποια μηνυματα πηγαινουν στο hantcent και καποια αλλα στο φακελο μηνυματα, δεν γινεται ολα να πηγαινουν στον ιδιο φακελο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας δεν ξερω τι να κανω..

Ενω εχω διαβασει ολα τα μηνυματα οταν κλεισω και ανοιξω το κινητο μου,μου λεει π.χ 15 μηνυματα στην μπαρα ειδοποιησεων..φτιαχνει??

Μηπως φτεει το hantcent sms?

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας δεν ξερω τι να κανω..

Ενω εχω διαβασει ολα τα μηνυματα οταν κλεισω και ανοιξω το κινητο μου,μου λεει π.χ 15 μηνυματα στην μπαρα ειδοποιησεων..φτιαχνει??

Μηπως φτεει το hantcent sms?

 

Δεν ξέρω για το Handcent αν σου κάνει τρελά. Το GoSMS πάντως που έχω δοκιμάσει δουλεύει μια χαρά.

 

Και τα 2 πληκτρολογια που εχω δωσει στο πρωτο post έχουν ελληνικα.

 

Thanks γι αυτό, έφαγα τον κόσμο για swype με Ελληνικά! Που στην ευχή το βρήκες...;!

 

Και μια ερώτηση, δε με αφήνει ο υπολογιστής να στείλω apk μέσω bluetooth... Το παθαίνετε κι εσείς..;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας δεν ξερω τι να κανω.. :!::!::!: :blink::blink: :wacko::wacko:

1- Ενω εχω διαβασει ολα τα μηνυματα οταν κλεισω και ανοιξω το κινητο μου,μου λεει π.χ 15 μηνυματα στην μπαρα ειδοποιησεων ενω ειναι αναγνωσμενα..φτιαχνει??

2- Με το hantcent sms οταν μου ερχετε το μηνυμα κοβετε ο ηχος στα πρωτα 2 δευτερολεπτα..γιατι??

3- Πως θα κανω οταν γραφω μηνυμα το πρωτο γραμμα να ειναι κεφαλαιο και ολα τα αλλα μικρα?? (εχω επιλεξει την αυτοματη κεφαλαιοποιηση του πρωτου γραμματος αλλα αυτο τα γραφει ολα με μικρα και τα στελνει παντα κεφαλαια)

 

1- Εβγαλα το hantcent sms και εφτιαξε.Αν εχει καποιος βρει την ρυθμιση ωστε να απενεργοποιηθει ας μου πει (Ειναι στις ρυθμισεις ειδοπ..)

2- Τελικα το εκανε γιατι εστελνα απο το κινητο μου sms στον αριθμο μου (για να ρυθμισω το hantcent sms).Οταν δεχτω απο αλλους χτυπαει μια χαρα

3- Δεν εχω βρει κατι..το ειχα κανει προχθες αλλα το πειραξα και τωρα δεν μπορω να το βρω

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Thanks γι αυτό, έφαγα τον κόσμο για swype με Ελληνικά! Που στην ευχή το βρήκες...;!

Αν ξέρεις την έκδοση που ψάχνεις απλώς googlareis (WVGA swype 2.7 apk download) :p

 

Υπάρχει και πιο καινουρια εκδοση αλλα δεν υποστηριζει ελληνικα.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ούουουου! :p Η διαφορά στο πάχος είπαμε ότι φαίνεται μόνο στις πολυ σκληρες snap-on θήκες!

 

Βουρ για ebay τότε! :) Και μιας και λέμε για τις θήκες, επειδή δεν έχω ξαναπάρει από ebay, αν λέει για μία ότι είναι για το Nexus S 9020 etc etc αλλά στη φωτό δείχνει μέσα ένα iPhone ή κάποιο άλλο, λέτε να κάνει; Δλδ είναι μία η θήκη ή είναι διάφορες και απλά έχουν βάλει την εικόνα αυτής που είναι για iPhone; πχ εδώ http://www.ebay.com/itm/Leather-Case-Pull-Up-Pouch-Samsung-Nexus-S-I9023-/150653585100?pt=PDA_Accessories&hash=item2313a746cc#ht_2655wt_1015

 

Και κάτι ακόμα, το 4G τι σχετικό μέγεθος έχει; Η θήκη του θα κάνει για το απλό;

 

Μερσί και σόρυ για τα διάφορα για τις θήκες αλλά τι να κανουμε.. Καθένας με τον καημό του :p

Link to comment
Share on other sites

Βουρ για ebay τότε! :) Και μιας και λέμε για τις θήκες, επειδή δεν έχω ξαναπάρει από ebay, αν λέει για μία ότι είναι για το Nexus S 9020 etc etc αλλά στη φωτό δείχνει μέσα ένα iPhone ή κάποιο άλλο, λέτε να κάνει; Δλδ είναι μία η θήκη ή είναι διάφορες και απλά έχουν βάλει την εικόνα αυτής που είναι για iPhone; πχ εδώ http://www.ebay.com/itm/Leather-Case-Pull-Up-Pouch-Samsung-Nexus-S-I9023-/150653585100?pt=PDA_Accessories&hash=item2313a746cc#ht_2655wt_1015

 

Και κάτι ακόμα, το 4G τι σχετικό μέγεθος έχει; Η θήκη του θα κάνει για το απλό;

 

Μερσί και σόρυ για τα διάφορα για τις θήκες αλλά τι να κανουμε.. Καθένας με τον καημό του :p

 

1.Nαι θα κάνει

2.http://goo.gl/Xvobd

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καποιος που εχει το hantcent sms στο κινητο του??

Δεν μπορω να απενεργοποιησω την επιλογη που οταν απενεργοποιηθει και ξανα ενεργοποιηθει το τηλεφωνο να μου λεει στην μπαρα ειδοποιησεων οτι εχω μη αναγνωσμενα sms ενω τα εχω διαβασει ολα! Ουτε ξερω που ειναι η ρυθμιση αυτη!

Σας παρακαλω πειτε μου οποιος γνωριζει

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καποιος που εχει το hantcent sms στο κινητο του??

Δεν μπορω να απενεργοποιησω την επιλογη που οταν απενεργοποιηθει και ξανα ενεργοποιηθει το τηλεφωνο να μου λεει στην μπαρα ειδοποιησεων οτι εχω μη αναγνωσμενα sms ενω τα εχω διαβασει ολα! Ουτε ξερω που ειναι η ρυθμιση αυτη!

Σας παρακαλω πειτε μου οποιος γνωριζει

Οταν σου ερχονται sms γιατι δεν τα ανοιγεις απο την notification bar?....και αν εξακολουθουν να υπαρχουν εκει γιατι δεν τους κανεις ενα delete απο τη not. bar?

 

Δοκίμασε το HTC ime που δινω στην πρώτη σελίδα ή το GO sms αν εξακολουθεις να έχεις ''προβλήματα''

Link to comment
Share on other sites

Οταν σου ερχονται sms γιατι δεν τα ανοιγεις απο την notification bar?....και αν εξακολουθουν να υπαρχουν εκει γιατι δεν τους κανεις ενα delete απο τη not. bar?

 

Δοκίμασε το HTC ime που δινω στην πρώτη σελίδα ή το GO sms αν εξακολουθεις να έχεις ''προβλήματα''

 

χμμμ πως θα απενεργοποιησω τελειως την μανισια εφαρμογη των μηνυματων???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

χμμμ πως θα απενεργοποιησω τελειως την μανισια εφαρμογη των μηνυματων???

Γιατι να το κάνεις αυτο?...και δεν ξερω αν ειναι safe να την κανεις force uninstall απο titanium.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το κάνεις αυτο?...και δεν ξερω αν ειναι safe να την κανεις force uninstall απο titanium.

 

γιατι οταν μ ερχοντε sms ναι τα ανοιγει απο το hantcent οταν το κλεισω και το ανοιξω που μ λεει οτι εχω μη αναγνωσμενα ενω τα εχω δει τα ανοιγει απο την μανισια...

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν μ ερχοντε sms ναι τα ανοιγει απο το hantcent οταν το κλεισω και το ανοιξω που μ λεει οτι εχω μη αναγνωσμενα ενω τα εχω δει τα ανοιγει απο την μανισια...

 

system app remover το καλυτερο για να αφαιρεις εφαρμογες συστηματος

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καποιος που εχει το hantcent sms στο κινητο του??

Δεν μπορω να απενεργοποιησω την επιλογη που οταν απενεργοποιηθει και ξανα ενεργοποιηθει το τηλεφωνο να μου λεει στην μπαρα ειδοποιησεων οτι εχω μη αναγνωσμενα sms ενω τα εχω διαβασει ολα! Ουτε ξερω που ειναι η ρυθμιση αυτη!

Σας παρακαλω πειτε μου οποιος γνωριζει

 

μου φενετε οτι το βρηκα..

πηγα απο την μανισια εφαρμογη και απενεργοποιησα τις ειδοποιησεις μηνυματων:)

ΥΓ: στελνω απο το κινητο

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/thank_you_samsung_for_confirming_nexus_prime_is_yours-news-3051.php

 

Ναι τελικα,η samsung θα φτιαχνει το επομενο nexus. Και χαιρομαι ιδιαιτερα,αν και μισω την samsung,γιατι υποθετω οτι θα συνεχισουν με αυτη την καταπληκτικη oleophobic επιστρωση της οθονης,που μενει καθαρη απο δαχτυλιες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...