Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθετω εννοεις οτι ειναι ετσι για να προστατευει την μπαταρια?

Το θεμα ειναι οτι αυτη ειναι η τεταρτη συσκευη Android που χρησιμοποιω. Ξεκινησα με HTC Desire, ενα δανεικο Wildfire για ενα μηνα και το τωρινο μου Desire HD και ως τωρα με μαμα και custom roms ποτε δεν το ειχα ξανασυναντησει. Ολα φορτιζαν μεχρι 4.199 και 100% ενδειξη.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υποθετω εννοεις οτι ειναι ετσι για να προστατευει την μπαταρια?

Το θεμα ειναι οτι αυτη ειναι η τεταρτη συσκευη Android που χρησιμοποιω. Ξεκινησα με HTC Desire, ενα δανεικο Wildfire για ενα μηνα και το τωρινο μου Desire HD και ως τωρα με μαμα και custom roms ποτε δεν το ειχα ξανασυναντησει. Ολα φορτιζαν μεχρι 4.199 και 100% ενδειξη.

 

Ναι υποτίθεται ότι συμβαίνει για να προστατευτεί η μπαταρία, αλλά δεν συμβαίνει σε όλους. Συμβαίνει σε αρκετούς όμως και σε διάφορες συσκευές, οπότε μην σε αγχώνει το θέμα. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι μετα απο 3 συσκευες επεσα στην περιπτωση. :-p Αρα να σταματησω να ανησυχω και να κανω πειραματα και να το αφηνω να δειχνει οπως θελει. :-)

Εγινε, ευχαριστω για την βοηθεια!

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μάθω αν αυτή η θήκη Amzer Luxe Argyle High Gloss TPU Soft Gel Skin Case for Samsung/Google Nexus S - Smoke Grey

είναι για το i9020 ή για το i9030?

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από amazon/ebay, που μπορώ να στείλω mail να μάθω? Αυτό είναι χρησιμοποιημένο προϊόν? Ελλάδα στέλνουν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μάθω αν αυτή η θήκη Amzer Luxe Argyle High Gloss TPU Soft Gel Skin Case for Samsung/Google Nexus S - Smoke Grey

είναι για το i9020 ή για το i9030?

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από amazon/ebay, που μπορώ να στείλω mail να μάθω? Αυτό είναι χρησιμοποιημένο προϊόν? Ελλάδα στέλνουν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Mην την παρεις δεν χωραει μεσα το κινητο , ειναι για το 9020! δες εδω το ποστ μου την θηκη που πηρα και ειναι απο τις λιγες για το 9023! Α θα την βρεις εδω.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Thanks funk!! Το θυμάμαι το post σου, απλά μου άρεσε πιο πολύ αυτή που ρώτησα..

Έχει και screen protector μέσα? Γιατί τα screen protectors που προτείνεις στο post σου εξαντλήθηκαν..

Link to comment
Share on other sites

Thanks funk!! Το θυμάμαι το post σου, απλά μου άρεσε πιο πολύ αυτή που ρώτησα..

Έχει και screen protector μέσα? Γιατί τα screen protectors που προτείνεις στο post σου εξαντλήθηκαν..

 

Αυτη που σου αρεσε την εχω αγορασει:( και δεν ταιριαζει αλλα ειναι και κατωτερη σε ποιοτητα απο την momax! Ναι εχει μεσα screen protector αλλα δεν τα εχω δοκιμασει και δεν με πειθουν σε ποιοτητα! Σαν το Vikuiti δεν ειναι παντως...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σαν το Vikuiti δεν ειναι παντως...

 

Καλά τα vikuiti αλλά από θέμα αίσθησης/απόκρισης στο άγγιγμα... υστερούν αρκετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα vikuiti αλλά από θέμα αίσθησης/απόκρισης στο άγγιγμα... υστερούν αρκετά.

 

Δεν θα το ελεγα αυτο! Το προτεκτορ ειναι σαν μην υπαρχει πανω στο κινητο (μονο κατι σκονουλες στην ακρη εχει μαζεψει) οσο αφορα την αισθηση, την αποκριση αλλα και την διαυγεια του.. Εχουν νομιζω 2 ποιοτητες τα vikuiti οποτε μηπως εχεις δει την αλλη ποιοτητα?

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα αυτο! Το προτεκτορ ειναι σαν μην υπαρχει πανω στο κινητο (μονο κατι σκονουλες στην ακρη εχει μαζεψει) οσο αφορα την αισθηση, την αποκριση αλλα και την διαυγεια του.. Εχουν νομιζω 2 ποιοτητες τα vikuiti οποτε μηπως εχεις δει την αλλη ποιοτητα?

 

Επειδή ebay δε βρίσκω τα screen protectors που πήρες, από amazon ποιά είναι ίδια? vikuiti screen protector for samsung i9023

Τι κωδικό γράφουν εσένα? Ποια είναι η κακή ποιότητα δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ebay δε βρίσκω τα screen protectors που πήρες, από amazon ποιά είναι ίδια? vikuiti screen protector for samsung i9023

Τι κωδικό γράφουν εσένα? Ποια είναι η κακή ποιότητα δηλαδή?

 

Οχι δεν ειναι θεμα κακης ποιοτητας αλλα αλλου ειδους του φιλμ προστασιας... Δες εδω τα εχει..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

εγώ δοκίμασα απο netimes τη silicone skin case αρκετα καλο για τα χρηματα του, εφαρμοζει καλα, και τη flip case, η οποια δε μου αρεσει ιδιαιτερα.

 

για screen protector περιμενω να έρθει το SGP και θα σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα το ελεγα αυτο! Το προτεκτορ ειναι σαν μην υπαρχει πανω στο κινητο (μονο κατι σκονουλες στην ακρη εχει μαζεψει) οσο αφορα την αισθηση, την αποκριση αλλα και την διαυγεια του.. Εχουν νομιζω 2 ποιοτητες τα vikuiti οποτε μηπως εχεις δει την αλλη ποιοτητα?

 

Τα έχω δοκιμάσει και τα δύο σε διαφορετικές συσκευές αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο απογοητευτικό. Ωστόσο δεν το έχω δοκιμάσει στο nexus s.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ή χρησιμοποιεί κανείς dual sim στο nexus για να μας πει εαν ειναι συμβατο??? ποιο συγκεκριμενα εχω dual sim της κοτε

 

Αν εννοεις το 2 σε 1 τοτε οχι δεν ειναι συμβατο..θα ψαξεις συσκευες που να εχουν την εφαρμογη sim toolkit (η οποια για καποιο λογο δε μπορει να εγκατασταθει σε κανενα nexus)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αποτι λεει ειναι βελτιωσεις για τα 4g δεν νομιζω να μας αγγιξει το update τουλαχιστον με αυτες τις προδιαγραφες

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος του galaxy s.

βλεποντας την τιμη του nexus s,να πεφτει στα 300 σκεφτομαι σοβαρα να κανω μια αλλαγη,ετσι για ανανεωση απλα εχω μερικες αποριες.

 

α)Τι προβληματα εχει by default το nexus?(πχ το galaxy ειχε lag)

β)Το μοντελο που κυκλοφορει ελλαδα εχει harware διαφορες απο το μοντελο που κυκλοφορει εξω?(περα απο την super clear lcd).Το ρωταω γιατι με ενδιαφερει να εχω υποστηριξη απο xda

 

Τι λετε εσεις?Αξιζει η αλλαγη?

 

ΥΓ.To pure android δεν το θεωρω μειονεκτημα

Edited by what

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ειμαι κατοχος του galaxy s.

βλεποντας την τιμη του nexus s,να πεφτει στα 300 σκεφτομαι σοβαρα να κανω μια αλλαγη,ετσι για ανανεωση απλα εχω μερικες αποριες.

 

α)Τι προβληματα εχει by default το nexus?(πχ το galaxy ειχε lag)

β)Το μοντελο που κυκλοφορει ελλαδα εχει harware διαφορες απο το μοντελο που κυκλοφορει εξω?(περα απο την super clear lcd).Το ρωταω γιατι με ενδιαφερει να εχω υποστηριξη απο xda

 

Τι λετε εσεις?Αξιζει η αλλαγη?

 

ΥΓ.To pure android δεν το θεωρω μειονεκτημα

 

Για σύγκριση συσκευών συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
EDIT : γιατι με βγαζει τοταλ ραμ στα 345MB ???? ενω κανωνικα πρεπει να εχει 512 ΜΒ ?

 

Ένα ποσοστό της ram είναι δεσμευμένη από το λειτουργικό. Δεν υπάρχει κάτι να σε απασχολεί, όλα έτσι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα ποσοστό της ram είναι δεσμευμένη από το λειτουργικό. Δεν υπάρχει κάτι να σε απασχολεί, όλα έτσι είναι.

 

Τοσο πολυ ..?! και δεν θα πρεπε να αναφερει σαν τοταλ ραμ οτι εχει 512ΜΒ ομως...?!

 

Τεσπα..αφου δεσμευη το λειτουργικο τοτε Οκ ...!!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα. Εκει που "παιζω με το τηλ" μου βγαζει (3-4) φορες απο χτες να γραψω το PIN σαν να βγαινει η καρτα.

Και μετα συνεχθζει κανονικα.

Το εχει καποιος αλλος αυτο?

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τοσο πολυ ..?! και δεν θα πρεπε να αναφερει σαν τοταλ ραμ οτι εχει 512ΜΒ ομως...?!

 

Hardwarικά τόση έχει και γιαυτό τόση αναφέρει. Μην ξεχνάς ότι είναι και θέμα marketing.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...