Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασα το κινητο πριν απο 1 εβδομαδα. Ειχα καποιους ενδοιασμους για το εαν τελικα η οθονη των 4" ειναι καλη στο χερι ή θα ειναι τεραστια κ θα αποτελει προβλημα.

Τελικα μετα απο 1 εβδομαδα χρησης σας λεω οτι ολοι οι προβληματισμοι μου ηταν εκ τών ουκ ανευ.

Απο ποιοτητα κατασκευης κινειται σε μετρια επιπεδα (στυλ Htc Magic για οσους το ειχαν).

Ειναι ταχυτατο κ η οθονη του εξαιρετικη. Παντως τωρα λεω πως ειχα κινητο με 3.2 οθονη;

Απο μπαταρια παει καλα.1.5 ημερα σιγουρα κ μπορει κ 2 με φυσιολογικη χρηση κ ανοικτο wifi!

Για οππιαδηποτε αποτια σας ειμαι εδω να σας ενημερωσω!

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγορασα το κινητο πριν απο 1 εβδομαδα. Ειχα καποιους ενδοιασμους για το εαν τελικα η οθονη των 4" ειναι καλη στο χερι ή θα ειναι τεραστια κ θα αποτελει προβλημα.

Τελικα μετα απο 1 εβδομαδα χρησης σας λεω οτι ολοι οι προβληματισμοι μου ηταν εκ τών ουκ ανευ.

Απο ποιοτητα κατασκευης κινειται σε μετρια επιπεδα (στυλ Htc Magic για οσους το ειχαν).

Ειναι ταχυτατο κ η οθονη του εξαιρετικη. Παντως τωρα λεω πως ειχα κινητο με 3.2 οθονη;

Απο μπαταρια παει καλα.1.5 ημερα σιγουρα κ μπορει κ 2 με φυσιολογικη χρηση κ ανοικτο wifi!

Για οππιαδηποτε αποτια σας ειμαι εδω να σας ενημερωσω!

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

+1

+1

+1

 

Μπορει με μετρια χρηση να βγαλει και 2μιση μερες ακομα. Για δεδομενα android ειναι μια χαρα.

Εκ των ουκ ανευ ε ; :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξίζει στα 300 ευρω που το δίνει το πλαίσιο ή να κοιταξω καποια άλλη επιλογή μεχρι 350-400 ευρώ? ευχαριστω!

 

Γνώμη μου.... Αξίζει....

Το μόνο κινητό που μπορεί να συγκριθεί σε αυτήν την κατηγορία λεφτών, είναι το Lg Optimus Black....

Εγώ πήγα και το πήρα 300 απο wind, και το μετάνιωσα γιατί το πλαίσιο μετά έβγαλε το nexus s...

Όχι ότι το Nexus είναι full καλύτερο.... Απλά εγώ γουστάρω να πειράζω το κινητό μου με roms και τέτοια και το nexus υπερτερεί σε αυτό....

Τώρα κατέληξα να το πουλάω σφραγισμένο μπας και το πάρει κανείς.....

Νταξ, αν δεν το πάρει το κρατάω, δεν με χαλάει, αλλά δεν θα το πειράξω όσο θέλω....

 

Ανάλογα τις ανάγκες σου κοίταξε και το Lg Optimus Black....

Ό,τι σε καλύπτει, αλλά το Nexus γενικά είναι καλή ευκαιρία....

Εγώ στη θέση σου θα το έπερνα.... το Nexus s....

Edited by ShevaGR
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχουν και 100 ευρω διαφορα... Νομίζω ότι αναμεσα σε αυτα τα 2 όπως λες κι εσυ θα προτιμήσω το nexus....

 

Αν ακόμα αμφιταλαντεύεσαι για το ποια συσκευή θα προτιμήσεις, υπάρχει ξεχωριστός χώρος που συζητάμε για αυτό... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Εδώ ας επικεντρωθούμε σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με το nexus s.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο πριν απο 1 εβδομαδα. Ειχα καποιους ενδοιασμους για το εαν τελικα η οθονη των 4" ειναι καλη στο χερι ή θα ειναι τεραστια κ θα αποτελει προβλημα.

Τελικα μετα απο 1 εβδομαδα χρησης σας λεω οτι ολοι οι προβληματισμοι μου ηταν εκ τών ουκ ανευ.

Απο ποιοτητα κατασκευης κινειται σε μετρια επιπεδα (στυλ Htc Magic για οσους το ειχαν).

Ειναι ταχυτατο κ η οθονη του εξαιρετικη. Παντως τωρα λεω πως ειχα κινητο με 3.2 οθονη;

Απο μπαταρια παει καλα.1.5 ημερα σιγουρα κ μπορει κ 2 με φυσιολογικη χρηση κ ανοικτο wifi!

Για οππιαδηποτε αποτια σας ειμαι εδω να σας ενημερωσω!

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

πιστεύω οτι απο άποψη κατασκευής το magic ήταν καλύτερο...

αυτο με το μέγεθος επειδή τελικά κράτησα και το magic και εγώ αυτη την απορία εχω πως άντεξα με 3.2....

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μια χαρα ειναι και η μπαταρια με καλη χρηση βγαζει πανω απο μια μερα κατι που δεν το εκανε σε αλλο android που ειχα με 1500ma μπαταρια.μια φορα μου κολησε σημερα σε εισερχομενη κληση δεν ξεκλειδωνε αλλα μαλλον κανα σκαλωμα θα ηταν γιατι δεν το χει ξανακανει.το μονο που δεν μου αρεσε ειναι οτι κανει κανα 4ωρο να φορτισει.κανει και σε εσας τοση ωρα?
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μια χαρα ειναι και η μπαταρια με καλη χρηση βγαζει πανω απο μια μερα κατι που δεν το εκανε σε αλλο android που ειχα με 1500ma μπαταρια.μια φορα μου κολησε σημερα σε εισερχομενη κληση δεν ξεκλειδωνε αλλα μαλλον κανα σκαλωμα θα ηταν γιατι δεν το χει ξανακανει.το μονο που δεν μου αρεσε ειναι οτι κανει κανα 4ωρο να φορτισει.κανει και σε εσας τοση ωρα?

 

Καλημέρα! Αυτό με το κόλλημα στις εισερχόμενες κλήσεις το κάνει και σε μένα, όπως και καμιά φορά που όταν χτυπάει δεν ανάβει καθόλου η οθόνη. Νομίζω έχει αναφερθεί και από άλλους, άρα ίσως ειναι κάποιο bug...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αυτό με το κόλλημα στις εισερχόμενες κλήσεις το κάνει και σε μένα, όπως και καμιά φορά που όταν χτυπάει δεν ανάβει καθόλου η οθόνη. Νομίζω έχει αναφερθεί και από άλλους, άρα ίσως ειναι κάποιο bug...

 

Και σε εμένα το κάνει. Πρέπει να είναι γενικό bug.

Μια ερώτηση. Υπάρχει πρόβλημα αν χρησιμοποιήσω generic φορτιστή αυτοκινήτου (όχι samsung). Υπάρχει περίπτωση να βλάψει την συσκευή ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και σε εμένα το κάνει. Πρέπει να είναι γενικό bug.

Μια ερώτηση. Υπάρχει πρόβλημα αν χρησιμοποιήσω generic φορτιστή αυτοκινήτου (όχι samsung). Υπάρχει περίπτωση να βλάψει την συσκευή ?

 

Βλάβη όχι, το πολύ να μη φορτίζει. Δοκίμασε το άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κανει και σε εσας 4 ωρες να φορτισει πληρως το κινητο απο τελειως αδειο?

 

Eιναι μαλλον το τιμημα για να απολαμβανουμε περισσοτερες ωρες λειτουργιας. Οποτε χαλαλι !

Link to comment
Share on other sites

κανει και σε εσας 4 ωρες να φορτισει πληρως το κινητο απο τελειως αδειο?

 

Και το δικο μου ετσι φορτιζει. Παντως η μπαταρια του αντεξε 4 ημερες !! Εννοειται με λογικη χρηση !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Νέος ευτυχής κάτοχος nexus s και εγώ μετά απο την προσφορά του πλαισίου.

 

Έχω κάνει μία κουτσουκέλα και θα ήθελα εαν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει . Έκανα root (υποθέτω το έκανα σωστά), δείχνει τώρα στην αρχή την κλειδαριά την ξεκλείδωτη, στο μενού vol up + power κανονικά δείχνει τη συσκευή unlocked. Το θέμα είναι πως τώρα δε μπορώ να περάσω την αναβάθμιση OTA 2.3.4 που τη χρειάζομαι λόγο video chat στο gmail, επειδή μου βγάζει not signed όταν το κάνω.

 

Υπάρχει καμία λύση να περάσω στο stock rom το αρχικό, να κάνω την OTA σε 2.3.4 και μετά ξανά root κτλ ?

 

Θα ήμουν υπόχρεος εαν κάποιος με βοηθούσε και ακόμα καλύτερα live σε κάποιο msn ή gmail .

 

To msn μου είναι το : pleasurefromthebass(at)hotmail.com

και το gmail : skatharozoumis(at)gmail.com

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Αφου το εχεις ξεκλειδωσει γιατι δεν περνας καποια custom rom που θα ειναι 2.3.4 ;

 

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να βρω κάποια σοβαρή θήκη για το κινητό αλλά απ'ότι φαίνεται κανείς δεν ασχολείται με το 9023 κι έτσι όλες οι θήκες που κυκλοφορούν δεν εφαρμόζουν 100% στο κινητό επειδή είναι ελάχιστα πιο παχύ από το 9020 αν δεν κάνω λάθος.

 

Αγόρασα ένα gelaskin και σκέφτομαι να πάρω και ένα screen protector. Καμία πρόταση που να ταιριάζει με το gelaskin?

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το thread. Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του nexus και ελπίζω να μην μετανιώσω για την επιλογή μου. Θέλω να ρωτήσω κάτι και θα είμουν υπόχρεος εάν κάποιος απαντούσε. Θέλω να ρουτάρω το κινητό αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορώ μετα να παίρνω τις αναβαθμίσεις. Εάν το κάνω πχ τώρα root και βγεί κάποια αναβάθμιση, αν το κάνω unroot θα μπορώ να την πάρω η πάλι θα αναγνωρίζει οτι έχει πειραχτεί; Δεν θέλω να μπλέξω με custom roms για αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ.
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το thread. Απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του nexus και ελπίζω να μην μετανιώσω για την επιλογή μου. Θέλω να ρωτήσω κάτι και θα είμουν υπόχρεος εάν κάποιος απαντούσε. Θέλω να ρουτάρω το κινητό αλλά δεν ξέρω εάν θα μπορώ μετα να παίρνω τις αναβαθμίσεις. Εάν το κάνω πχ τώρα root και βγεί κάποια αναβάθμιση, αν το κάνω unroot θα μπορώ να την πάρω η πάλι θα αναγνωρίζει οτι έχει πειραχτεί; Δεν θέλω να μπλέξω με custom roms για αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ.

Αν μόνο το rootάρεις και δε βάλεις custom rom θα παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο motorola milestone nexus s.

Από σημερα και εγώ κάτοχος.

Με το που άρχισα να παίζω να η αναβάθμιση από 2.3.3 σε 2.3.4

Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Λοιπόν δεν αλλάζω την αίσθηση της στιβαρότητας και το gorilaglass του motorola με τίποτα.

Αλλλλλααααααααααααααααααααα

και την επεξεργαστική ισχύ του nexus.

 

Λοιπόν αρκετά γρήγορο αρχίζω τα πειράγματα νεότερα σε λίγες μέρες χιιχιχιχιχιχ

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει. Πρέπει να είναι γενικό bug.

Μια ερώτηση. Υπάρχει πρόβλημα αν χρησιμοποιήσω generic φορτιστή αυτοκινήτου (όχι samsung). Υπάρχει περίπτωση να βλάψει την συσκευή ?

 

Και σε μένα το κάνει... Πατάω όμως το κουμπάκι από δίπλα που είναι για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση και ξεκολλάει... Θέλει δύο φορές. Την μία σβήνει η οθόνη στην άλλη ανοίγει και είναι οκ. Τώρα αν χτυπάει καμιά φορά και δεν ανάβει η οθόνη βάζω για λίγο το δάχτυλο στους αισθητήρες το ξαναπαίρνω και οκ...

 

Τέλος αν μου λέγαν ότι θα έπαιρνα ένα τηλ αξίας 500ευρώ και θα έφτιαχνε τέτοιες χαζομάρες με τις κλήσεις, ότι πρέπει να στέλνω μηνύματα μόνο κεφαλαία, και ότι δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις από το δίκτυο παρά μόνο από skype... Τι να πω δηλαδή για να πάρουμε ένα κιν που να κάνει αυτά τα απλά πράγματα σωστά που μπορεί να κάνει και ένα απλό κιν πόσα πρέπει να δώσουμε 2000 ευρώ:::

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρχεται sms, σας ανάβει η οθόνη? Εμένα οχι, μόνο τον ήχο βγάζει.. Να φταίει το handcent sms? Επίσης, είχα ανοιχτό το wifi και το απενεργοποιώ από το widget του ελέγχου ισχύος. Και τότε μου ενεργοποιεί το 3G (και φυσικά με χρέωσε γιατί δεν είχα κάποιο πακέτο ενεργοποιημένο..). Γιατί το έκανε αυτό? Παίζει ρόλο ότι είχα ενεργοποιημένο το "Data Enabled" επειδή το χρησιμοποιούσα για το Market με το wifi?

Thanks..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Έχω παρατηρήσει επίσης ότι καμιά φορά και ο διακόπτης ενεργοποίησης θέλει και δεύτερο πάτημα για να ανάψει η οθόνη. Κανείς άλλος την ίδια παρατήρηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Έχω παρατηρήσει επίσης ότι καμιά φορά και ο διακόπτης ενεργοποίησης θέλει και δεύτερο πάτημα για να ανάψει η οθόνη. Κανείς άλλος την ίδια παρατήρηση?

 

Όχι ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...