Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο σκετο πληκτρολογιο Android σε καμια συσκευη δεν περιεχει Ελληνικα. Σε ολες τις συσκευες, η οποιαδηποτε δυνατοτητα πληκτρολογησης στα Ελληνικα, ειναι καποιο επιπροσθετο του κατασκευαστη της συσκευης και οχι της Google.

 

Ok then...έχουμε ακούσει λοιπόν τίποτα αναφορικά με πρόθεση της google να προσθέσει και ελληνικό πληκτρολόγιο σε επερχόμενο update?? Τόσες και τόσες απίθανες χώρες υποστηρίζει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά όσοι το παραγγείλατε από Πλαίσιο, σε πόσες μέρες ήρθε? Το Samsung Nexus S White που λέει κατόπιν παραγγελίας, πόσες μέρες λέτε να κάνει αν το παραγγείλω σήμερα - αύριο?

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

μη τρελαίνεστε με την οθόνη αν είναι slcd ή samoled; το κινητό είναι μια χαρά..ναι μπορεί η samoled να είναι καλύτερη αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι κάποιος θα απογοητευτεί με την slcd ή οτι δεν είναι καλή..ειδικά κάποιος που δεν είναι έμπειρος και εξοικιωμένος με τις οθόνες... εμένα πχ περισσότερο με πειράζει που δεν έχει led για τις ειδοποιήσεις, παρά ποιά οθόνη έχει..
Link to comment
Share on other sites

..

Εγω τωρα θελω να ρωτησω κατι αλλο! Οταν εχω τα hands free ακουστικα πανω στο τηλ τι πρεπει να κανω για οταν με καλει καποιος να παιζει ο ηχος κλησης και απο το ηχειο του κινητου? Τωρα παιζει μονο στα ακουστικα και αν δεν τα φοραω δεν καταλαβαινω αν καποιος με παιρνει τηλ!!

 

Φίλε funk βρήκες λύση σε αυτό? Γιατί αλλιώς είναι δύσχρηστο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το παραγγείλατε από Πλαίσιο, σε πόσες μέρες ήρθε? Το Samsung Nexus S White που λέει κατόπιν παραγγελίας, πόσες μέρες λέτε να κάνει αν το παραγγείλω σήμερα - αύριο?

Thanks!!

 

Εμένα ήρθε σε 24 ωρες

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου εχει μεσα βιβλιαρακι της Samsung-Ελλας, στα Ελληνικα, δεν ειναι παραεισαγωγης. Απλα, επειδη ειναι ενα "καθαροαιμο" Android, περιεχει μόνο όσα Ελληνικα παρέχονται απ την ίδια τη Google με το λογισμικό της.

Λέγοντας βιβλιαράκι της Samsung Hellas εννοείς αυτό το μικρό που γράφει GT-I9023 Προφυλάξεις ασφαλείας; Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν είχε manual. Μήπως οφείλεται στο ότι είναι της Google και από τη στιγμή που είναι καθαρό android η Samsung δεν βάζει manual;

Παιδιά όσοι το παραγγείλατε από Πλαίσιο, σε πόσες μέρες ήρθε? Το Samsung Nexus S White που λέει κατόπιν παραγγελίας, πόσες μέρες λέτε να κάνει αν το παραγγείλω σήμερα - αύριο?

Thanks!!

Εγώ το παρήγγειλα ξημερώματα Δευτέρας και παρακολουθώντας την παραγγελία είδα ότι τιμολογήθηκε αργά το απόγευμα της Δευτέρας. Την Τρίτη πρωί μου έστειλε μήνυμα στο κινητό το Πλαίσιο ότι η παραγγελία μου έχει αποσταλεί. Παράλληλα, μου έστειλαν και mail για το πότε περίπου θα το παραλάβω (μου έγραφαν για την Πέμπτη, στα Γρεβενά κατοικώ). Και παρ' ότι είχαν απεργία οι μεταφορείς Τρίτη και Τετάρτη, το κινητό μου ήρθε την Τετάρτη το πρωί.

μη τρελαίνεστε με την οθόνη αν είναι slcd ή samoled; το κινητό είναι μια χαρά..ναι μπορεί η samoled να είναι καλύτερη αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι κάποιος θα απογοητευτεί με την slcd ή οτι δεν είναι καλή..ειδικά κάποιος που δεν είναι έμπειρος και εξοικιωμένος με τις οθόνες... εμένα πχ περισσότερο με πειράζει που δεν έχει led για τις ειδοποιήσεις, παρά ποιά οθόνη έχει..

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, γιατί έχοντας και το wave που έχει super amoled, εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάπου να υστερεί. Ειδικά στον browser (πραγματικά ο Opera είναι φοβερός, χωρίς το παραμικρό lag, όπως αναφέρθηκε και πριν 2-3 σελίδες) είναι απόλαυση το λευκό της sc-lcd. Απλά η απορία υπάρχει επειδή πουθενά δε γράφει αν είναι sc-lcd ή super amoled.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πληκτρολογιο 160 χαρακτηρων?Ευχαριστω πολυ!!!!!
Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πληκτρολογιο 160 χαρακτηρων?Ευχαριστω πολυ!!!!!

 

θα βάλεις smart keyboard για ελληνικά και θα εγκαταστήσεις της εφαρμογή GOsms για να στέλνεις 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω βοηθεια με το Nexus s.επειδη δε γνωριζω καλα αγγλικα υπαρχει κανενας καλος οδηγος στα ελληνικα για root ????

επισης υπαρχει καμια ρομ που να κανει καλυτερη δουλεια στην εξοικονομιση μπαταριας απο την επισημη??αν ναι υπαρχει καποιος οδηγος???βοηθεια παιδες.αμα βρεθει καποιος για να μου κανει ιδιαιτερα κερναω και καφεδακι :):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του Πλαισίου τελείωσαν τα κομμάτια απ' ότι κατάλαβα.. Άρα αναμένουμε. Ο φόβος μου είναι, υπάρχει περίπτωση να φέρουν καμιά παρτίδα παραεισαγωγής? Επειδή λογικά το έχουν παραγγείλει πολλοί, μήπως το Πλαίσιο το φέρει με κανά πλάγιο τρόπο πιο γρήγορα? Λέω εγώ τώρα.. Πως το ελέγχουμε ότι δεν είναι παραεισαγωγής? Θέλω το White γι' αυτό δε πάω σε Κωτσόβολο/ElectroWorld..
Link to comment
Share on other sites

θα βάλεις smart keyboard για ελληνικά και θα εγκαταστήσεις της εφαρμογή GOsms για να στέλνεις 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

 

Στο multiling το εχω εγκατεστημενο δεν γινεται να βαλω το GOsms ?

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Στο multiling το εχω εγκατεστημενο δεν γινεται να βαλω το GOsms ?

Εγώ το έχω με Handcent και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Στο multiling το εχω εγκατεστημενο δεν γινεται να βαλω το GOsms ?

 

Το ένα είναι εφαρμογή πληκτρολογίου, το άλλο εφαρμογή μηνυμάτων. Φυσικά μπορείς να έχεις και τις 2 εφαρμογές παράλληλα. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι καλύτερο πληκτρολόγιο, το multilang ή το smart keyboard;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο πλαισιο που ρωτησα εχουν τελειωσει ολα...θα εχουν παραλαβες στις 17 του μηνα αλλα δεν ξερουν λεει αν ειναι προσφορα ...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Στο ιντερνετ το έχει διαθέσιμο. Πάντως το έχουν και άλλοι με 299 δεν είναι μόνο το πλαίσιο...

 

Kανενα αλλο καταστημα που το εχει 299 συνεργαζεται με τη βοντα για ανβαθμιση συμβολαιου?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Kανενα αλλο καταστημα που το εχει 299 συνεργαζεται με τη βοντα για ανβαθμιση συμβολαιου?

 

Το saturn..

Link to comment
Share on other sites

Προχθες το Saturn το ειχε 489! Τους πεταξα βεβαια την χολή μου! Σιγουρα το πηγαν 299;

 

Ναι το είδα σήμερα

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτήσεις από εμένα :

 

1)Υπάρχει τρόπος για reboot με κάποιο τρόπο; (π.χ. στο Galaxy S με power button και home button ταυτοχρονα)

2)Υπάρχει τρόπος να μην εκκινεί το skype όταν ανοίγει το κινητό;

3)Είναι παρανοικό αυτό που γίνεται το βράδυ με την με την μπαταρία το βράδυ όταν και αφήνω το κινητό σε airplane mode και πάντα προσέχω στο running services ποιες εφαρμογές είναι ανοικτές. Κάθε φορά λοιπόν αφήνω τις απολύτως απαραίτητες για να λειτουργήσει το gingerbread.

Χαρακτηριστικά πριν 3 μέρες έπεσε κατά 1-2 % όλη νυχτα που είναι νορμάλ. Προχθές ΑΝΕΒΗΚΕ το ποσοστό της μπαταρίας κατά 5% (!!!). Και χθες έπεσε κάτα 35 % ! Χαοτική συμπεριφορά δηλαδή . Αν ξέρει κάτι κάποιος ας βοηθήσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

@haki Ναι και στον Γερμανό 583 :p

Anyway, εγω το αποφάσισα και...πρόλαβα! Προφανώς είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την επιλογή μου - άλλωστε οι προδιαγραφές του είναι γνωστές από καιρό- και η μετάβαση από το Milestone έγινε γρήγορα και απροβληματιστα :)

Το μόνο παράξενο που συνάντησα σκαλίζοντας, είναι το κρυμμένο ThinkFree Viewer για αρχεία office. Κρυμμένο Εννοοω οτι δεν υπάρχει shortcut έξω στις εφαρμογές για να το εκκινήσει ο χρήστης παρά μόνο εμφανίζεται όταν πας να ανοίξεις κάποιο σχετικό αρχείο. Από οτι διάβασα πρόκειται για συνεργασία της Google με την εταιρεία ώστε να παρέχεται στον χρήστη μια στοιχειώδη out of the box δυνατότητα στον αγοραστή να διαβάσει ένα τέτοιο αρχείο αν του έρθει πχ ως συνημμένο σε mail, μια που η ίδια δεν έχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή, παρα μονο τα web based Google docs

Προφανώς φεύγει με root και Titanium backup, αν και δεν έχω άλλο λόγο για root σε αυτό το κινητό οπότε μαλλον θα την αφήσω εκει θαμμένη RIP...:p

Καλώς σας βρήκα λοιπόν guys! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)Υπάρχει τρόπος για reboot με κάποιο τρόπο; (π.χ. στο Galaxy S με power button και home button ταυτοχρονα)

 

Αν είσαι root υπάρχει και το quick boot.

 

2)Υπάρχει τρόπος να μην εκκινεί το skype όταν ανοίγει το κινητό;

 

https://market.android.com/details?id=imoblife.startupmanager&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα για το skype, στις ρυθμίσεις του υπάρχει επιλογή να μην εκκινειται όταν ενεργοποιείται το κινητό.

Τωρα γράφω από dolfhin hd και είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε αυτόν και στον opera ποιος είναι ο καλύτερος. Παντως είναι ιδιαίτερα απολαυστικη η πλοήγηση μέσω του συγκεκριμένου τηλεφώνου!:p

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα για το skype, στις ρυθμίσεις του υπάρχει επιλογή να μην εκκινειται όταν ενεργοποιείται το κινητό.

Τωρα γράφω από dolfhin hd και είμαι σε δίλημμα ανάμεσα σε αυτόν και στον opera ποιος είναι ο καλύτερος. Παντως είναι ιδιαίτερα απολαυστικη η πλοήγηση μέσω του συγκεκριμένου τηλεφώνου!:p

 

Μπορείς να μου πεις που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση , γιατί μετά το update του skype πριν λίγες μέρες νομίζω ότι έχει εξαφανιστεί !

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση , γιατί μετά το update του skype πριν λίγες μέρες νομίζω ότι έχει εξαφανιστεί !

Συγγνωμη δικό μου το λάθος. Απλα έχει επιλογή να μην κάνει login αυτόματα. Πάντως έχω την εντύπωση ότι με επανεκκίνηση του τηλεφώνου ότι δεν εκκινείται το skype.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...