Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το 1ο Ν8 το αγόρασα 30 Νοεμβρίου, και το 2ο (αντικατάσταση του 1ου) το έστειλαν χθες με κούριερ και σου λέω πως έχει η κατάσταση.

Ο υπάλληλος προφανώς δεν ήξερε τι του γίνεται.

Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ το 1ο Ν8 το αγόρασα 30 Νοεμβρίου, και το 2ο (αντικατάσταση του 1ου) το έστειλαν χθες με κούριερ και σου λέω πως έχει η κατάσταση.

Ο υπάλληλος προφανώς δεν ήξερε τι του γίνεται.

 

η πληροφορηση μου ηταν απο υπαλληλο του εν λογω καταστηματος. δεν διαφωνω σε καμια περιπτωση μαζι σου, απλα μεταφερω αυτα που μου ειπαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου κανει το εξης κουλο το κινητο μου:

 

καθε φορα που ανοιγει το κινητο μου, ανοιγει και η συνδεση COSMOTE MMS-GPRS

εαν την κλεισω απο την διαχειρηση συνδεσεων, τοτε καθε φορα που θα ζητησει μια εφαρμογη ιντερνετ, μαζι με την ασυρματη συνδεση η οποια ειναι πρωτη στην προτεραιοτητα συνδεσεων ανοιγει και η COSMOTE MMS-GPRS.

 

περα απο αυτο, αν παω στις ρυθμισεις->προορισμοι δικτυου, μου εχει 5 σημεια προσβασης για ιντερνετ απο τα οποια τα 4 ειναι ασυρματα δικτυα και το 5ο ειναι το COSMOTE INTERNET (το οποιο ειναι τελευταιο σε προτεραιοτητα) και 1 σημειο προσβασης για wap το COSMOTE GPRS.

 

To COSMOTE MMS-GPRS δηλαδη που ανοιγει παντα μονο του, δεν υπαρχει πουθενα στα σημεια προσβασης :wacko:

 

τι στο καλο γινεται και εχω μπερδεψει τα μπουτια μου?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, προορισμοί, επιλογές προεπιλεγμένη σύνδεση έχεις επιλέξει Διαδίκτυο;
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, προορισμοί, επιλογές προεπιλεγμένη σύνδεση έχεις επιλέξει Διαδίκτυο;

 

ναι διαδικτυο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν είχα το Ν95 το είχα σεταρει με τις ρυθμίσεις του i-call και έκανα κατευθείαν εξερχόμενες κλήσεις (μέσω WLAN βέβαια) μέσω voip. Μπορώ να κάνω κάτι αντίστοιχο με το Ν8 και το viva voip που είμαι τώρα συνδρομητής? Το έχει ψάξει κανείς άλλος ??
Link to comment
Share on other sites

το πλαίσιο από ότι έμαθα χθες παρέλαβε 100 κομμάτια και από ότι μου είπαν θα είναι κατασκευασμένα τέλος Οκτωβρίου αρχές Νοέμβριου, και λογικά χωρίς προβλήματα.

 

Tέλος Νοεμβρίου διαπιστώθηκε το πρόβλημα (18/11)

Link to comment
Share on other sites

Tέλος Νοεμβρίου διαπιστώθηκε το πρόβλημα (18/11)

 

Το πότε διαπιστώθηκε δε το ξέρουμε. Στις 18 απλά το παραδέχτηκαν.

 

καθε φορα που ανοιγει το κινητο μου, ανοιγει και η συνδεση COSMOTE MMS-GPRS

εαν την κλεισω απο την διαχειρηση συνδεσεων, τοτε καθε φορα που θα ζητησει μια εφαρμογη ιντερνετ, μαζι με την ασυρματη συνδεση η οποια ειναι πρωτη στην προτεραιοτητα συνδεσεων ανοιγει και η COSMOTE MMS-GPRS.

 

περα απο αυτο, αν παω στις ρυθμισεις->προορισμοι δικτυου, μου εχει 5 σημεια προσβασης για ιντερνετ απο τα οποια τα 4 ειναι ασυρματα δικτυα και το 5ο ειναι το COSMOTE INTERNET (το οποιο ειναι τελευταιο σε προτεραιοτητα) και 1 σημειο προσβασης για wap το COSMOTE GPRS.

 

Δοκίμασε να πάρεις backup όλα τα στοιχεία σε στικ ή κάρτα SD με τη Διαχ. αρχείων.

Μετά πήγαινε Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Διαχ. τηλεφώνου > Εργοστασ. ρυθμ.

Πατάς το Επαναφορά (κάνε δηλ. soft reset).

Πιστεύω ότι μετά από αυτό πρέπει να φτιάξει.

 

Προσοχή!

Nα μην πατήσεις το αποκάτω (Διαγρ. δεδ. και επαναφ.) γιατί θα χάσεις όλα τα δεδομένα στο τηλέφωνο και μετά θα έχει πρόβλημα το ovi store.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν είχα το Ν95 το είχα σεταρει με τις ρυθμίσεις του i-call και έκανα κατευθείαν εξερχόμενες κλήσεις (μέσω WLAN βέβαια) μέσω voip. Μπορώ να κάνω κάτι αντίστοιχο με το Ν8 και το viva voip που είμαι τώρα συνδρομητής? Το έχει ψάξει κανείς άλλος ??

 

για voip δεν ξερω, αλλα το skype δεν ειναι ακομα διαθεσιμο για την συσκευη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν είχα το Ν95 το είχα σεταρει με τις ρυθμίσεις του i-call και έκανα κατευθείαν εξερχόμενες κλήσεις (μέσω WLAN βέβαια) μέσω voip. Μπορώ να κάνω κάτι αντίστοιχο με το Ν8 και το viva voip που είμαι τώρα συνδρομητής? Το έχει ψάξει κανείς άλλος ??

 

Δε νομίζω πως το τηλέφωνο έχει κάποιο πεδίο για SIP συνδέσεις. Μπορείς όμως να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα π.χ. Fring ή Nimbuzz (προτεινόμενο) και εκεί να προσθέσεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου στο viva (sip server name, username, password).

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το iphone με το Nokia N8.Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής κάποια πραγματάκια για αυτή :).

 

1)Διαβάζω πολύ καλές αναφορές για την ποιότητα της κάμερας.Βγάζω πολλές φωτογραφίες και είναι ενας απο τους λόγους που κοιτάω το Ν8.Τι μέγεθος έχουν περίπου?

 

2)Σχετικά με το WLAN το οποίο συνδέεται μόνο του...Είναι θέμα ρύθμισης η κάποιο bug του λογισμικού?

 

3)Τις ταινίες τις παίζει απροβλημάτιστα? (Λογικό μέγεθος πάντα).Επίσης απροβλημάτιστα λειτουργεί και το HDMI?

 

4)Το ovi store έχει ποιοτικές εφαρμογές?Δηλαδή οταν θέλω μια συγκεκριμένη εφαρμογή (εαν υπάρχει βέβαια) θα δουλεύει κανονικά ή θα παίζουμε με εγκαταστάση-απεγκατάσταση?

 

5) Με τη διαχείριση της RAM πως τα πάει?Υπάρχει περίπτωση restart μετά απο άνοιγμα πολλών εφαρμογών ή έντονη χρήση?

 

Ευχαριστώ:)

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το iphone με το Nokia N8.Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής κάποια πραγματάκια για αυτή :).

 

1)Διαβάζω πολύ καλές αναφορές για την ποιότητα της κάμερας.Βγάζω πολλές φωτογραφίες και είναι ενας απο τους λόγους που κοιτάω το Ν8.Τι μέγεθος έχουν περίπου?

1,5 με 2ΜΒ είναι το μέγεθός τους. Αν θέλεις να υπάρχει μικρότερη συμπίεση και να σου βγαίνουν τα αρχεία 6-10ΜΒ εγκαθιστάς ένα patch. Εγώ δεν το έχω κάνει γιατί η ποιότητα τους είναι πολύ καλή και η έκθεση είναι ταχύτατη με το default μέγεθος. Έχω 1210 αρχεία στην έκθεση και πηγαίνει σφαίρα.

2)Σχετικά με το WLAN το οποίο συνδέεται μόνο του...Είναι θέμα ρύθμισης η κάποιο bug του λογισμικού?

Αν διαβάσεις καλά αυτόν τον οδηγό και κάνεις τις απαραίτητες ρυθμίσεις, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

3)Τις ταινίες τις παίζει απροβλημάτιστα? (Λογικό μέγεθος πάντα).Επίσης απροβλημάτιστα λειτουργεί και το HDMI?

Ναι και στα δύο. Ο video player λειτουργεί άψογα και δεν κολλάει ποτέ ενώ από το hdmi η ποιότητα εικόνας και ήχου είναι κορυφαία.

4)Το ovi store έχει ποιοτικές εφαρμογές?Δηλαδή οταν θέλω μια συγκεκριμένη εφαρμογή (εαν υπάρχει βέβαια) θα δουλεύει κανονικά ή θα παίζουμε με εγκαταστάση-απεγκατάσταση?

Ότι έχω βάλει από το ovi store, λειτουργεί μια χαρά. Επίσης ξεχνάμε και το θέμα υπογραφής εφαρμογών που τόσο πολύ μας δυσκόλευε σε παλιότερες εποχές. Ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις που έχω ανατρέξει σε εναλλακτικές λύσεις για να βρω εφαρμογή που δεν υπάρχει στο ovi store.

5) Με τη διαχείριση της RAM πως τα πάει?Υπάρχει περίπτωση restart μετά απο άνοιγμα πολλών εφαρμογών ή έντονη χρήση?

Το restart δεν το γνωρίζει αυτή η συσκευή. Όσο και να την πιέσεις δεν πέφτει με τίποτα η απόδοσή της. Η ram είναι άφθονη για τα δεδομένα του symbian οπότε, μην σε απασχολεί αυτό το θέμα.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Ξερει κανεις να μου πει τι παιζει με το στησιμο λογαριασμου e mail ?

Εχω hotmail, καθε φορα που παω να φτιαξω το λογαριασμο μεσω της εφαρμογης του κινητου βαζω τα στοιχεια μου (e-mail και κωδικο) και καθε φορα μου λεει οτι η υπηρεσια δεν διατιθεται αυτην την στιγμη.

Εννοειται οτι ειμαι σε Wifi.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το iphone με το Nokia N8.Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής κάποια πραγματάκια για αυτή :).

 

1)Διαβάζω πολύ καλές αναφορές για την ποιότητα της κάμερας.Βγάζω πολλές φωτογραφίες και είναι ενας απο τους λόγους που κοιτάω το Ν8.Τι μέγεθος έχουν περίπου?

 

2)Σχετικά με το WLAN το οποίο συνδέεται μόνο του...Είναι θέμα ρύθμισης η κάποιο bug του λογισμικού?

 

3)Τις ταινίες τις παίζει απροβλημάτιστα? (Λογικό μέγεθος πάντα).Επίσης απροβλημάτιστα λειτουργεί και το HDMI?

 

4)Το ovi store έχει ποιοτικές εφαρμογές?Δηλαδή οταν θέλω μια συγκεκριμένη εφαρμογή (εαν υπάρχει βέβαια) θα δουλεύει κανονικά ή θα παίζουμε με εγκαταστάση-απεγκατάσταση?

 

5) Με τη διαχείριση της RAM πως τα πάει?Υπάρχει περίπτωση restart μετά απο άνοιγμα πολλών εφαρμογών ή έντονη χρήση?

 

Ευχαριστώ:)

 

Θα σου πω τη δική μου άποψη μια και κρατάω το κινητό στα χέρια μου σχεδόν μια εβδομάδα.

 

1)Άψογες φωτογραφίες ειδικά για κινητό τηλέφωνο ούτε εγώ περίμενα να δω τέτοια ποιότητα.Το μέγεθος με την συμπίεση της Nokia στα 12 MegaPixel είναι1-2 MB.

 

2) Το wlan δεν έχει κάποιο πρόβλημα.Το μόνο που χρειάζεται είναι σωστή ρύθμιση και έχουμε πει επανειλημμένα για αυτό το θέμα.Ψάξε λίγες σελίδες πίσω.

 

3) Από ταινίες έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα: mkv,flv,mp4,mpeg & wmv αν και δεν τα παίζει όλα τα βίντεο λόγω άλλων παραμέτρων που απαιτούνται για να είναι δυνατή η αναπαραγωγή τους.

Το HDMI δουλεύει εντελώς απροβλημάτιστα.

 

4) Το ovi store έχει χιλιάδες εφαρμογές κάθε είδους και με μια απλή αναζήτηση ή ψάχνοντας τις κατηγορίες μπορείς να βρεις εφαρμογές που σου αρέσουν,να τις κατεβάσεις και να τις εγκαταστήσεις απευθείας.Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με εγκατάσταση-απεγκατάσταση για να δουλέψει κάποια εφαρμογή.

 

5) restart δεν πρόκειται να σου κάνει λόγω ram.Δες το βίντεο που ανέβασα λίγες σελίδες πριν.32 εφαρμογές ανοιχτές και δεν είχε κανένα πρόβλημα.Μάλιστα όταν η ram αρχίζει να φορτώνει όταν έχεις τόσες εφαρμογές ανοιχτές,κλείνει μερικές αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow και kostas023,

 

χωρίς ίχνος ειρωνίας, αλλά επειδή υποστηρίζετε με σιγουριά και οι δύο ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το WLAN και ότι είναι θέμα σωστών ρυθμίσεων, μήπως θα μπορούσα να συναντηθώ με κάποιον από τους δύο προκειμένου να με βοηθήσει με τις ρυθμίσεις της δικής μου συσκευής?

Δουλεύω στην Καλλιθέα. Αν κάποιος από τους δύο σας μένει σχετικά κοντά, ευχαρίστως να πεταχτώ για λίγο να με βοηθήσει.

Προσωπικά, έχω δοκιμάσει όλα αυτά που έχετε προτείνει και εσελις αλλά και άλλοι από ξένα forum και δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη!

Σύμφωνα με τα γραφόμενα και άλλων χρηστών του Ν8, ύπάρχουν αρκετοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα!

Αύριο, θα δοκιμάσω μέσω της διαχείρησης συνδέσεων, να δω ποια εφαρμογή συνδέεται. Αν και όταν το κάναμε στην ARVATO, έδειχνε ότι δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή συνδεδεμένη.

Αν δεν βρω κάποια άκρη, θα περιμένω μέχρι την επόμενη αναβάθμιση κάνοντας υπομονή και διαγράφοντας κάθε φορά το σημείο πρόσβασης στο οποίο συνδέεται!

 

Ευχαριστώ,

 

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Tέλος Νοεμβρίου διαπιστώθηκε το πρόβλημα (18/11)

 

Στις 18 Νοεμβρίου το παραδέχτηκαν. Το έχουν διορθώσει όμως μέρες πριν.

Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, από την στιγμή που δεν το κάνει έστω και σε έναν, πάει να πει ότι δεν είναι πρόβλημα λειτουργικού. Πόσο μάλλον όταν τόσο πολλοί χρήστες έχουν πει ότι δεν συνδέεται μόνο του. Ο μόνος ενδεδειγμένος τρόπος για να σιγουρευτείς ότι δεν συνδέεται κάποια εφαρμογή, είναι να κάνεις φορματ. Αν μετά από αυτό, συνδέεται μόνο του, τότε και μόνο τότε φταίει το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

mirrorofsorrow,

 

μη με παρεξηγείς, αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ότι δεν το κάνει σε κανέναν!!!

Αν δεις και το λινκ που είχα βάλει χτες, θα δεις ότι αρκετοί έχουν το ίδιο πρόβλημα παρόλο που έχουν δοκιμάσει όλες τις προτεινόμενες λύσεις.

Για του λόγου το αληθές, σου παραθέτω το τελευταίο μνμ μετά από 4 σελίδες για αυτό το θέμα από το NOKIA SUPPORT DISCUSSIONS:

 

scuzzy

Visitor

 

Posts: 4

0 Re: Nokia N8 - how to turn off wifi?Options

Mark Post as New

 

Add This Post to My Bookmarks

 

Add This Post to My Subscriptions

 

Subscribe to This Topic's RSS Feed

 

Highlight This Post

 

Print This Post

 

E-Mail this Post to a Friend

 

Report Inappropriate Content

11-Dec-2010 04:09 AM

 

I have done everything that was suggested here. The only thing that works for me is to delete the accesspoint and when switching profile to OFFLINE. I'm pretty disappointed as it is very troublesome to keep adding and deleting access points whnenever I need a WLAN connection. Nokia please provide a solution soon.

 

EDIT: το αμέσως προηγούμενο μνμ είναι το δικό μου!!!!

Όσο για το format, πριν αλλάξω συσκευή, είχα δοκιμάσει το hard format αλλά και reinstal χωρίς αποτέλεσμα!

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

για voip δεν ξερω, αλλα το skype δεν ειναι ακομα διαθεσιμο για την συσκευη

 

skype έβαλα σήμερα και δουλεύει άψογα , Κάνει και τηλεφωνικές κλήσεις με πολύ καλή ποιότητα !!:!:

 

Δε νομίζω πως το τηλέφωνο έχει κάποιο πεδίο για SIP συνδέσεις. Μπορείς όμως να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα π.χ. Fring ή Nimbuzz (προτεινόμενο) και εκεί να προσθέσεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου στο viva (sip server name, username, password).

 

Τα έχω κατεβάσει και τα δυο , απλώς έλεγα μήπως υπάρχει κάτι να μην μπλέκομαι με τους server των άλλων .. Σε ευχαριστώ πάντως.

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το iphone με το Nokia N8.Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής κάποια πραγματάκια για αυτή :).

 

1)Διαβάζω πολύ καλές αναφορές για την ποιότητα της κάμερας.Βγάζω πολλές φωτογραφίες και είναι ενας απο τους λόγους που κοιτάω το Ν8.Τι μέγεθος έχουν περίπου?

 

2)Σχετικά με το WLAN το οποίο συνδέεται μόνο του...Είναι θέμα ρύθμισης η κάποιο bug του λογισμικού?

 

3)Τις ταινίες τις παίζει απροβλημάτιστα? (Λογικό μέγεθος πάντα).Επίσης απροβλημάτιστα λειτουργεί και το HDMI?

 

4)Το ovi store έχει ποιοτικές εφαρμογές?Δηλαδή οταν θέλω μια συγκεκριμένη εφαρμογή (εαν υπάρχει βέβαια) θα δουλεύει κανονικά ή θα παίζουμε με εγκαταστάση-απεγκατάσταση?

 

5) Με τη διαχείριση της RAM πως τα πάει?Υπάρχει περίπτωση restart μετά απο άνοιγμα πολλών εφαρμογών ή έντονη χρήση?

 

Ευχαριστώ:)

 

και στα 5 σημεία που σε ενδιαφέρουν παραπάνω είναι πολύ καλό το κινητό.

Εφαρμογές βέβαια δεν έχει χιλιάδες αλλά τι να τις κάνεις κιόλας τόσες.

Το ασύρματο είναι θέμα ρυθμίσεων όπως είπαν πολλοί φίλοι νωρίτερα.

Φωτογραφίες άριστες είναι 1-1,5 mb, βίντεο μπορείς να δείς 2 που είχα τραβήξει μεσοβδόμαδα.

 

 

τέλος το κινητό είναι αρκετά γρήγορο.

 

Καλύτερα όμως να περιμένεις 1-3 μήνες πριν το πάρεις, αν τελικά το αποφασίσεις.

Edited by aladdin
Link to comment
Share on other sites

Στις 18 Νοεμβρίου το παραδέχτηκαν. Το έχουν διορθώσει όμως μέρες πριν.

 

Σύμφωνα όμως με αρκετά forums του εξωτερικού οι νέες παρτίδες χωρίς το πρόβλημα αναμένεται να είναι στα καταστήματα μετά τα τέλη Ιανουαρίου.

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Το πότε διαπιστώθηκε δε το ξέρουμε. Στις 18 απλά το παραδέχτηκαν.

 

 

 

Δοκίμασε να πάρεις backup όλα τα στοιχεία σε στικ ή κάρτα SD με τη Διαχ. αρχείων.

Μετά πήγαινε Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Διαχ. τηλεφώνου > Εργοστασ. ρυθμ.

Πατάς το Επαναφορά (κάνε δηλ. soft reset).

Πιστεύω ότι μετά από αυτό πρέπει να φτιάξει.

 

Προσοχή!

Nα μην πατήσεις το αποκάτω (Διαγρ. δεδ. και επαναφ.) γιατί θα χάσεις όλα τα δεδομένα στο τηλέφωνο και μετά θα έχει πρόβλημα το ovi store.

 

βασικα ανακαλυψα πως αν στις ρυθμισεις στην συνδεσιμοτητα επιλεξω Χρηση δεδομενων σε οικειο δικτυο : Μονο Wlan

τοτε δεν συνδεεται στο Cosmote MMS GPRS

 

Ομως δεν ειναι πολυ ακυρο αυτο?

δηλαδη δεν μπορω εγω να εχω την επιλογη να διαλεξω αν θα μπει με wlan η με data plan?

αν δεν εχω wlan δεν θα εχει καθολου ιντερνετ?

 

Και που κολλαει στην τελικη αυτο το COSMOTE MMS GPRS?

γιατι δεν ανοιγει το COSMOTE INTERNET πχ και ανοιγει το αλλο?

 

και που στο καλο υπαρχει αυτο το COSMOTE MMS GPRS??

δεν υπαρχει πουθενα στις ρυθμισεις, δεν το βρισκω,

τα μονα που βρισκω ειναι το COSMOTE INTERNET και το COSMOTE GPRS

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. στο Ν8 δεν μπορούμε να φτιάξουμε ένα φάκελο με το όνομα Temp στην κάρτα μνήμης ή στον σκληρό δίσκο (μνήμη μαζικής) όπως σε προηγούμενα symbian έτσι ώστε τα αρχεία που θα βάλουμε εκεί μέσα να μην φαίνονται στην έκθεση;

 

ευχαριστώ.

 

πολύ καλό το τηλέφωνο σχεδόν τέλειο εκτός από 2-3 πραγματάκια που έχει μείον δυστυχώς σε σχέση με τα προηγούμενα symbian...

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το τηλέφωνο σχεδόν τέλειο εκτός από 2-3 πραγματάκια που έχει μείον δυστυχώς σε σχέση με τα προηγούμενα symbian...

 

Θα μπορούσες μήπως να πεις ποια είναι αυτά τα μείον σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις του symbian;

Ευχαριστώ...

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες μήπως να πεις ποια είναι αυτά τα μείον σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις του symbian;

Ευχαριστώ...

 

δεν μπορείς να ορίσεις ως μνήμη αποθήκευσης μηνυμάτων τον σκληρό δίσκο ούτε την κάρτα μνήμης παρά μόνο την μνήμη του τηλεφώνου.

μπορείς να φτιάξεις έναν φάκελο και να τον ονομάσεις temp στην μνήμη του τηλεφώνου, στον σκληρό δίσκο και στην κάρτα μνήμης αλλά ότι φωτογραφία ή βίντεο βάλεις εκεί μέσα εξακολουθεί να φαίνεται και στην έκθεση (το δοκίμασα μόλις τώρα) και επίσης αν πας από την διαχείριση αρχείων και βρεις μια φωτογραφία ή ένα βίντεο δεν μπορείς να το κάνεις μετακίνηση σε άλλο φάκελο ή σε άλλη μνήμη παρά μόνο αντιγραφή και μετά να το διαγράψεις από εκεί που δεν το θέλεις. μετακινεί μ'ονο φακέλους και όχι αρχεία που υπάρχουν μέσα σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...