Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,παιδια.

Εχω N8 απο την Wind με τον κωδικό 059D8G5 (Ουγγαρια μαλλον).

Ξερει κανεις να μου πει ποιες γλωσσες εχει αυτο το firmware οταν θα χασω ελληνικα μετα την αναβαθμιση (οχι OTA).

Και αν γυνεται να περασω μονο την ελληνική γλώσσα χωριστα πανω σε οποιδηποτε firmware product code.

Βασικα θελω να εχω ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΡΩΣΙΚΑ, ΑΓΓΛΙΚΑ και δεν βρισκω τετοιο σετ γλωσσων σε καμία έδοση λογισμικού για φλασάρισμα μεσω φοινιξ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γλώσσες μπορείς να προσθέσεις όσες θέλεις με φλασάρισμα. Βάζεις το firmware και τα language files που θέλεις και είσαι μια χαρά. Τα κατεβάζεις με το NaviFirm και τα περνάς με το Phoenix. Περισσότερες πληροφορίες μπορούν να σου δώσει κάποιος που το έχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χθες πέρασα απο ενα nokia care kαι τους είπα για την κοκκινίλα.... μου είπαν οτι η νοκια το αναγνώρισε οπως πολύ είπατε.... και οτι θα μου το αλλάξουν μόλις έρθουν οι οθονίτσες, θα με ειδοποιήσουν.... υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω σε ολη την διαδικασία????
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το LockerIcon (9 kb, freeware, θελει ομως υπογραφη Symbian) - κάνει αυτη τη δουλειά με ενα touch.

Ωραια εφαρμογη. Αντε να μην γκρινιαζουν, το χει και αυτο το symbian!:p

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω υπάρχει θεματάκι για την λήψη και αναπαργωγή βίντεο.Λοιπόν...αν τραβούσε στα 1080p το Ν8 θα έπρεπε να βγάλει μοντέλο η Nokia 64GB γιατί ήδη στα 720p πιάνει υπερ αρκετό χώρο.

2ον μην είσαστε σίγουροι πως το N8 δεν μπορεί να αναπαράγει βίντεο σε 1080p. Στοιχηματίζω ότι θέλετε ότι μπορώ να το κάνω να παίξει ταινία στα 1080p (με οποιονδήποτε τρόπο) και να τραβήξω βίντεο με την ψηφιακή μου για να το δείτε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμή το βρίσκουμε τώρα;

 

To ελληνικό 470~500€ ανάλογα αν θα το αγορασεις απο internet ή κατάστημα, κάποιοι χρεώνουν και μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω υπάρχει θεματάκι για την λήψη και αναπαργωγή βίντεο.Λοιπόν...αν τραβούσε στα 1080p το Ν8 θα έπρεπε να βγάλει μοντέλο η Nokia 64GB γιατί ήδη στα 720p πιάνει υπερ αρκετό χώρο.

2ον μην είσαστε σίγουροι πως το N8 δεν μπορεί να αναπαράγει βίντεο σε 1080p. Στοιχηματίζω ότι θέλετε ότι μπορώ να το κάνω να παίξει ταινία στα 1080p (με οποιονδήποτε τρόπο) και να τραβήξω βίντεο με την ψηφιακή μου για να το δείτε. ;)

Μολις το καταφερεις θελω να το δω φιλε μου;)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas!! thelw na rwthsw an sto n8 mporo na exw perissoterous apo enan xartes,dhladh mporo na katevasw ales pente xwres ths europhs??epeidh skopeuw na kanw taksidh sth europh.

 

Μπορείς φυσικά όσους χάρτες θες.

 

ΥΓ: Μην γράφεις με greeklish απαγορεύονται.

Link to comment
Share on other sites

ok.ευχαριστω πολυ!! πρεπει παντος να πω πως το κινητο αυτο ειναι παρα πολυ καλο και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα(το τελευταιω δυμινο που το εχω).Απο το 1997 μεχρι σημερα δουλευω αποκλειστικα τα nokia και οσες φορες δοκιμασα να παρω κατι αλλο παντα το μετανιωνα.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω υπάρχει θεματάκι για την λήψη και αναπαργωγή βίντεο.Λοιπόν...αν τραβούσε στα 1080p το Ν8 θα έπρεπε να βγάλει μοντέλο η Nokia 64GB γιατί ήδη στα 720p πιάνει υπερ αρκετό χώρο.

2ον μην είσαστε σίγουροι πως το N8 δεν μπορεί να αναπαράγει βίντεο σε 1080p. Στοιχηματίζω ότι θέλετε ότι μπορώ να το κάνω να παίξει ταινία στα 1080p (με οποιονδήποτε τρόπο) και να τραβήξω βίντεο με την ψηφιακή μου για να το δείτε. ;)

 

το θεμα φιλε μου ειναι να παιζει 1080p με την ποιοτητα η οποια συναδει αυτη την αναλυση

αμα ειναι να κοψεις bitrate απο εδω, data rate απο εκει αστο καλυτερα

και παλι ομως το θεωρω αρκετα δυσκολο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

χαίρετε κι από μένα...

το αγόρασα κι εγώ το Σάββατο (μέσα στο χαμό για τη συνεργασία με την Μσοφτ) από wind στα 445 περίπου λόγω των εκπτώσεων που έχει (νομίζω μέχρι 28/2). πρώτες εντυπώσεις φυσικά πολύ καλές... κάποιες στιγμές το βρίσκω σχετικά αργό σε σχέση με τι περίμενα, δεν έχω κάνει συγκριτικά τεστ προφανώς...

σίγουρα δίλημμα υπήρχε μεταξύ αυτού και του desire αλλά τελικά το καλύτερο hw του Ν8 με κέρδισε.

 

σχετικά με την κοκκινίλα... δεν μπορώ να πω ότι είναι έντονη... εκτός από τις περιπτώσεις (αναλογικό ρολόι) που είναι καλό για τεστ, σας επηρρεάζει αλλιώς το display; βλέπετε σε διαφορετική απόχρωση τις φωτό;

Link to comment
Share on other sites

εξωτερικους υποτιτλους με καταληξη .idx και sub διαβαζει? Τα εχω στον ιδιο φακελο και ονομα με την ταινια αλλα δεν τους εμφανιζει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την κοκκινίλα... δεν μπορώ να πω ότι είναι έντονη... εκτός από τις περιπτώσεις (αναλογικό ρολόι) που είναι καλό για τεστ, σας επηρρεάζει αλλιώς το display; βλέπετε σε διαφορετική απόχρωση τις φωτό;

 

...δεν ειναι,και οταν τη βλεπεις ειναι σε πολυ χαμηλο φωτισμο,δεν επηρεαζει την απεικονηση των φωτο,τουλαχιστον σε μενα και γενικα δεν υπαρχει προβλημα...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με την κοκκινίλα... δεν μπορώ να πω ότι είναι έντονη... εκτός από τις περιπτώσεις (αναλογικό ρολόι) που είναι καλό για τεστ, σας επηρρεάζει αλλιώς το display; βλέπετε σε διαφορετική απόχρωση τις φωτό;

 

Φίλε η κοκκινίλα που λένε παρατηρείται σε ασημί Ν8. Ασημί αγόρασες?

 

Ακόμα να πέσει η τιμή του... Ευχαριστώ πολύ! ;)

 

Αν ψάξεις σε skroutz θα το βρεις ελληνικότατο αρκετα πιο φτηνά. πχ http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html το πέμπτο στη σειρά γράφει κιόλας ελληνικής αντιπροσωπείας. Φυσικά πέρνεις τηλέφωνο για επιβεβαίωση και όταν πας στο κατάστημα το κοιτάς ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η κοκκινίλα που λένε παρατηρείται σε ασημί Ν8. Ασημί αγόρασες?

 

και σε Dark grey κυρίως της δεύτερης παρτίδας (μετά το Νοέμβριο).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πάσο, δε το ήξερα. Πάντως από αυτήν την παρτίδα είναι το dark grey μου και δεν έχει πρόβλημα.

 

 

 

Τζάμπα τα λεφτά που το πήρες, όχι που το πήραμε.

 

σε dark grey το πήρα... για μενα δεν είναι θέμα πάντως ώστε να το πάω για αλλαγή οθόνης... το κινητό είναι κορυφαίο... μέχρι τώρα, τι να πω αν βγάλει κάτι αργότερα... σίγουρα δεν μετανιώνω!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν ψάξεις σε skroutz θα το βρεις ελληνικότατο αρκετα πιο φτηνά. πχ http://www.skroutz.gr/s/273168/Nokia-N8.html το πέμπτο στη σειρά γράφει κιόλας ελληνικής αντιπροσωπείας. Φυσικά πέρνεις τηλέφωνο για επιβεβαίωση και όταν πας στο κατάστημα το κοιτάς ξανά.

 

Σε ποιό κατάστημα να πάει απο το Ηράκλειο Κρήτης, όλα ελληνικής αντιπροσωπείας είναι ακόμα και τα παραεισαγωγής, αν πάθει κάτι δηλαδη στο φτιάχνει η ελληνική αντιπροσωπεία.:p

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό κατάστημα να πάει απο το Ηράκλειο Κρήτης, όλα ελληνικής αντιπροσωπείας είναι ακόμα και τα παραεισαγωγής, αν πάθει κάτι δηλαδη στο φτιάχνει η ελληνική αντιπροσωπεία.:p

 

Το πέμπτο στη σειρά με τα 425 είναι στη σταδίου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι παιζει με το ovi suite και τα αρχεια της μουσικης μας...?

πριν απο λιγο σύνδεσα..το κινητο(για αρκετη ωρα....) και εκανα και αλλες δουλειες...στο pc...

βασικα δεν ξερω τι εγινε..αλλα πολλα Mp3 που τα εβγαζε σαν άγνωστο αλμπουμ τα χωρισε κατηγορίες πολλα που ενω τα εβαζα εξώφυλλο και δεν τα διαβαζε τα διαβασε αλλα παλι τα εβαλε εξώφυλλα που ηθελε αυτο..:confused:και το βασικοτερο πολλα mp3 μου εμφανίζονται τωρα 2 φορες...:mad::mad:(αυτο μου την εσπασε λιγο)....

παιζει κατι και δεν το πηρα χαμπαρι...?γιατι δεν θυμαμαι να πειραξα κατι....

τεσπα αυτο τωρα πως διορθώνεται...?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι παιζει με το ovi suite και τα αρχεια της μουσικης μας...?

πριν απο λιγο σύνδεσα..το κινητο(για αρκετη ωρα....) και εκανα και αλλες δουλειες...στο pc...

βασικα δεν ξερω τι εγινε..αλλα πολλα Mp3 που τα εβγαζε σαν άγνωστο αλμπουμ τα χωρισε κατηγορίες πολλα που ενω τα εβαζα εξώφυλλο και δεν τα διαβαζε τα διαβασε αλλα παλι τα εβαλε εξώφυλλα που ηθελε αυτο..:confused:και το βασικοτερο πολλα mp3 μου εμφανίζονται τωρα 2 φορες...:mad::mad:(αυτο μου την εσπασε λιγο)....

παιζει κατι και δεν το πηρα χαμπαρι...?γιατι δεν θυμαμαι να πειραξα κατι....

τεσπα αυτο τωρα πως διορθώνεται...?

 

Άμα βρεις τι έφταιξε πες το και σε μένα γιατί το αυτό με τα mp3 που εμφανίζονται 2 φορές μου παρουσιάστηκε και μένα. Τα άλλα που αναφέρεις όχι...Και εγώ δε νομίζω να πείραξα κάτι :confused:

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Άμα βρεις τι έφταιξε πες το και σε μένα γιατί το αυτό με τα mp3 που εμφανίζονται 2 φορές μου παρουσιάστηκε και μένα. Τα άλλα που αναφέρεις όχι...Και εγώ δε νομίζω να πείραξα κάτι :confused:

 

ρε φιλε ΚΑΗΚΑΜΕ...

εγω εβαλα μεσα 4g Mp3(δισκογραφίες ολόκληρες ακουω πολυ μουσικη στο αμαξι) και μου τα εκανε ολα ανω κάτω.....:mad::mad:

τζαμπα τοσο δουλειά....(τα ειχα κανει tag με covers κτλ.....)

χαος!! που να βρεις τωρα ποια ειναι τα διπλα(και γιατι τα εβαλε διπλα) και ποια οχι....:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς δεν έχω μπλέξει με το OVI Suite για τη μουσική μου. Τα περνάω όλα στην κάρτα μνήμης και κάνω ανανέωση βιβλιοθήκης. Ό,τι tags χρειάζεται να αλλάξω, τα φτιάχνω μέσα απ' το winamp. Όσο για album art κλπ, δε με αφορά ιδιαίτερα, οπότε έχω το κεφάλι μου ήσυχο. ;) Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς δεν έχω μπλέξει με το OVI Suite για τη μουσική μου. Τα περνάω όλα στην κάρτα μνήμης και κάνω ανανέωση βιβλιοθήκης. Όσο για album art κλπ, δε με αφορά ιδιαίτερα, οπότε έχω το κεφάλι μου ήσυχο. ;)

 

panos ουτε εγω εμπλεξα....

το ειχα συνδέσει απλα για να φορτισει στο pc..και εκανα κατι δουλειές που ειχα..

μολις το εβγαλα ειδα αυτο το αποτελεσμα.....για αυτο νευρίασα...

υπαρχει καποια ρύθμιση που δεν πηραμε χαμπαρι.....????

βασικα δεν καταλαβα καν τι εγινε.....:blink:

τωρα θα πρεπει να διαγραψω ολα τα Mp3 μου και να τα περασω απο την αρχη.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

κυριως για οσους βρισκονται θεσσαλονικη ειναι αυτο(φυσικα αν γνωριζουν και οι υπολοιποι θελω να μαθω :) ) , οταν ενεργοποιουμε τον πομπο fm , υπαρχει καποιο tip για να μην κανει τοσα παρασιτα (θελω να πω καποια συχνοτητα στην θεσσαλονικη)? Γιατι οπου και να το βαζω και να βρισκω καθαρο σημα ενω οδηγω, πρεπει να σταματω ανα καποια χιλιομετρα να αλλαζω σταθμο γιατι ολο και καποιος παρεμβαλλεται και μου σπαει τα νευρα. Αν δεν υπαρχει λυση , τοτε κατε'εμε ο πομπος fm χρησιμευει μονο οταν εισαι σε σταθερο σημειο.

 

:protest::knife:elop:protest:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...