Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αυτό που λές, οτι έβγαλες την κάρτα μνήμης του κινητού και ξεκόλλησε πάει να πεί οτι αν δεν είχες κάρτα μνήμης δε θα κόλλαγε το κινητό, οπότε ποιός ο λόγος του να δώσεις τα 50 ευρώ, για να σου δημιουργεί προβλήματα και αναγκαστικά να τη βγάζεις, να της ρίχνεις φορμάτ και να έχεις 16GB μόνο επαφές/φώτο. Άσε που αν δε τα σκάσεις για κάρτα μνήμης χάνεις σε ταχύτητα, γινεται αργό το κινητό.

 

 

 

φιλε μου το κινητο δεν κολλησε απο την καρτα μνημης.....

καποια εφαρμογη δημιουργησε το προβλημα σε συνδυασμό με το social της nokia και εγινε ο χαμος...

εβγαλα απλα την καρτα μνημης μια και εκει βαζω τα παντα απο εφαρμογες και το κινητο ηρθε στα ισια του....:)

αν τα ειχα στην εσωτερικη μνημη θα επρεπε να κανω φορματ..γιατι το κινητο δεν ανοιγε με τιποτα.....

προσωπικά δεν εχω κανενα αλλο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να κανω μια ερώτηση ο κωδικός προιόντος μου είναι 0599816 σημαινει κατι κακο αυτό? γιατι ειναι διαφορετικος απο τους αλλους που βλεπω στο φορουμ. και κατι ακομα ωταν παιρνω καποια email τα γραμματα μου βγαίνουν ακαταλαβιστικα ειδικα τα ελληνικα μπορω να κανω κατι για αυτο? αν ξέρει καποιος μου λεει. ευχαριστώ
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Η συσκευή σου είναι για την γαλλική αγορά. 0599816: EURO1 WH FRANCE. Αυτό δεν είναι κακό γιατί από την στιγμή που προορίζεται για την ελληνική αγορά έχει εγγύηση. Απλά, για να μην χάσεις τα ελληνικά θα κάνεις τις αναβαθμίσεις που θα βγουν μέσω wi-fi και όχι από το ovi suite.

 

Για τα e-mail κάνε αυτό το κόλπο. Παρόλα αυτά το πρόβλημα κωδικοποίησης σε μερικά e-mail θα υπάρχει ακόμα. Ούτε εγώ έχω βρει τρόπο να διορθώσω την κωδικοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του.

 

Επειδη ειναι η πρωτη φορα φορα που παιρνω ενα τοσο ακριβο κινητο (το πιο ακριβο ηταν το Ν70) και δεν εχω την δυνατοτητα να πειραματιζομαι ουτε να αγοραζω κατι που για τα λεφτα του δεν αξιζει και τοσο,ηθελα να μου πειτε αν αξιζει πραγματικα να δωσω τα 500 ευρω για να το παρω!Το φορουμ το διαβαζω καθημερινα εδω και 1,5μηνα και βλεπω οτι τον τελευταιο καιρο μονο προβλημα-προβληματισμοι διατυπωνονται απο τους χρηστες και αυτο λιγο με ανησυχει.

Κυριως δε το οτι ακομα δεν εχει ληφθει καμια επισημη-μεγαλη αναβαθμιση ενω επονται σεναρια οτι μπορει να εγκαταληφθει η το symbian!

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Γιατί ενώ έχω προσθέσει το λογαριασμό της Hol στα email, όταν πάω να συγχρονίσω δεν το κάνει ενώ στο gmail δουλεύει κανονικά? Και κάτι ακόμα. Ποιά ρύθμιση χρειάζεται να κάνω ώστε όταν μπαίνω στο email να με ρωτάει απο μόνο του αν θέλω να συνδεθώ (συγχρονισμός) όπως στο Ν97? Ευχαριστώ. Όσων αφορά την μπαταρία η χρήση που κάνω είναι: σχεδόν συνέχεια bluetooth ανοιχτό (λόγω handsfree ακουστικού), 3G ανοιχτό συνέχεια, δυο εφαρμογές στο παρασκήνιο ανοιχτές συνέχεια (f-secure + SPB Shell) και λίγη ομιλία (περίπου 1 ώρα), λίγη πλοήγηση Internet και ελαφρό γενικό σκάλισμα και ανοιχτό και την νύχτα = 1 και μισή μέρα. Είναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του. Το φορουμ το διαβαζω καθημερινα εδω και 1,5μηνα και βλεπω οτι τον τελευταιο καιρο μονο προβλημα-προβληματισμοι διατυπωνονται απο τους χρηστες και αυτο λιγο με ανησυχει.

 

Φίλε μου, η συγκεκριμένη συσκευή (με τα + και τα - της) είναι η πιο ολοκληρωμένη λύση αυτή τη στιγμή, με το που ανοίγεις το κουτί. Αν περάσεις σε android, θα έχεις περισσότερα φρου-φρου κι αρώματα, αλλά δεν θα έχεις τη 12άρα κάμερα, την τέλεια τηλεφωνία και νέες λύσεις (USB-TG) που προσφέρει το Ν8.

Προβλήματα διατυπώνονται γιατί μέσα στο forum, το έχουν πάρει σχεδόν όλοι. Φυσικό είναι να αναφέρουν ότι παρατηρούν. Αν το είχαν δυο -τρεις μόνο, τότε να ανησυχούσες.

Είναι ένα εργαλείο. Απλά δες πόσοι χρησιμοποιούν ακόμη τα Ν95 τους, τα 5800 τους και κάνουν τη δουλειά τους άψογα. Το ίδιο κι εσύ.

 

ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ COSMOTE ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ: ΦΕΡΤΕ ΤΟ ΒΡΕ Κ... ΣΕ ΑΣΗΜΙ. ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΕΔΩ ΚΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ. Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΗΔΗ. ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ;

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδία πριν απο 3 ημερες αγορασα το nokia n8 αμεσως οταν το πηρα το φορτισα για 10+ωρες αμεσως μετα το αλλο πρωι δλδ το εψαξα για να κανω ρυθμισεις κτλ εως το βραδυ η μπαταρια του ειχε εξαντληθει ειπα οτι εγινε γιατι το ειχα αρκετη ωρα ανοικτο την επομενη το ξαναφορτισα και το αφησα εως το βραδυ με σχετικη μικρη λειτουργεια δλδ 35 λεπτα ομιλια και καμια 30 sms και παλι εως το βραδυ ειχε τελειωση η μπαταρια του και χθες το ιδιο γνωριζει κανεις γιατι γινεται αυτο?

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να μου πειτε αν αξιζει πραγματικα να δωσω τα 500 ευρω για να το παρω!Το φορουμ το διαβαζω καθημερινα εδω και 1,5μηνα και βλεπω οτι τον τελευταιο καιρο μονο προβλημα-προβληματισμοι διατυπωνονται απο τους χρηστες και αυτο λιγο με ανησυχει.

 

Τις δυνατότητες του κινητού τις γνωρίζεις εφόσον διαβάζεις το φόρουμ. Αν είναι να τις χρησιμοποιήσεις και τα λεφτά δεν τα ψάχνει ο νοικάρης σου τότε αξίζει να το πάρεις. Το μόνο πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει όπως και οι περισσότεροι είναι οι συνεχείς συνδέσεις στα γνωστά wifi. Σήμερα πχ το άφησα να φορτίζει όλο το βράδυ και το πρωί έλεγε οτι συνεχίζει να φορτίζει :lol: , φυσικά ήταν ένα απλό κόλλημα αλλα πως να το κάνουμε συσκευές είναι. Όσο για το σύμπιαν κανείς δεν ξέρει. Εμένα μου φαίνεται λογικό να το εγκαταλείψει πάντως αν και το android δε το χωνεύω καθόλου. :X Αλλά και πάλι προσωπικά δε με απασχολεί επειδή αλλάζω κάθε χρόνο συσκευή. Βέβαια με το Ν8 και σε 2 χρόνια και χωρίς άλλες αναβαθμίσεις δε νομίζω να έχω κανένα πρόβλημα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του.

 

Επειδη ειναι η πρωτη φορα φορα που παιρνω ενα τοσο ακριβο κινητο (το πιο ακριβο ηταν το Ν70) και δεν εχω την δυνατοτητα να πειραματιζομαι ουτε να αγοραζω κατι που για τα λεφτα του δεν αξιζει και τοσο,ηθελα να μου πειτε αν αξιζει πραγματικα να δωσω τα 500 ευρω για να το παρω!Το φορουμ το διαβαζω καθημερινα εδω και 1,5μηνα και βλεπω οτι τον τελευταιο καιρο μονο προβλημα-προβληματισμοι διατυπωνονται απο τους χρηστες και αυτο λιγο με ανησυχει.

Κυριως δε το οτι ακομα δεν εχει ληφθει καμια επισημη-μεγαλη αναβαθμιση ενω επονται σεναρια οτι μπορει να εγκαταληφθει η το symbian!

 

Φίλε, τίποτα δεν αξίζει και όλα αξίζουν...

Κρίνεις μόνος σου, αποφασίζεις και προχωρείς η υποχωρείς.

Τέλειο δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει.

Το θέμα δεν είναι αν το χ προϊόν είναι ακριβό η όχι, αλλά αν σου χρειάζεται

για τον σκοπό που θέλεις να το χρησιμοποιήσεις.

Όλα αυτά φιλικά πάντα και χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Επισης θελω να ρωτησω ποια ειναι τα πρωτα βασικα πραγματα που πρεπει να κοιταξω οταν παραλλαβω την συσκευη για να δω οτι ολα δουλευουν σωστα.Επισης εχω μια καρτα sim του 2001 πρεπει να την αλλαξω καθως και πρεπει να δηλωσω σε nokia care τον κωδικο του?

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

Επισης θελω να ρωτησω ποια ειναι τα πρωτα βασικα πραγματα που πρεπει να κοιταξω οταν παραλλαβω την συσκευη για να δω οτι ολα δουλευουν σωστα.Επισης εχω μια καρτα sim του 2001 πρεπει να την αλλαξω καθως και πρεπει να δηλωσω σε nokia care τον κωδικο του?

 

καλο θα ηταν να αλλαξεις...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να αλλαξεις...

 

Ok..Θα πρεπει να δηλωσω καποιον κωδικο (imei αν δεν κανω λαθος) σε καποιο nokia care?

 

To fm transmiter δουλευει κανονικα,ή εχει καποιο προβλημα?

...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Η συσκευή σου είναι για την γαλλική αγορά. 0599816: EURO1 WH FRANCE. Αυτό δεν είναι κακό γιατί από την στιγμή που προορίζεται για την ελληνική αγορά έχει εγγύηση. Απλά, για να μην χάσεις τα ελληνικά θα κάνεις τις αναβαθμίσεις που θα βγουν μέσω wi-fi και όχι από το ovi suite.

 

Για τα e-mail κάνε αυτό το κόλπο. Παρόλα αυτά το πρόβλημα κωδικοποίησης σε μερικά e-mail θα υπάρχει ακόμα. Ούτε εγώ έχω βρει τρόπο να διορθώσω την κωδικοποίηση.

 

φιλε μου ολα οκ ευχαριστω. Το κινητο μετα απο ενα μηνα που το εχω παει μια χαρα αλλα με πολλες αλλαγες στις ρυθμισεις και πολλη διαβασμα. Ελπιζω η νοκια να τα κανει τα πραγματα πιο ευκολα και απλα στο μελλον.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ok..Θα πρεπει να δηλωσω καποιον κωδικο (imei αν δεν κανω λαθος) σε καποιο nokia care

 

Nαι αυτο μπορεις να το κανεις για επιβεβαιωση την στιγμη που θα σου δωσουν το κουτι με την συσκευη.Αυτο εκανα και εγω ,πηρα τηλ σε ενα nokia care, πηρα την διαβεβαιωση οτι ειναι ελληνικο και προχωρησα στην αγορα μετα απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και με αυτο!το fm transmiter μενει να απαντηθει οπως και κατι αλλο που μου ηρθε τωρα!Ολα τα ασημι εχουν το προβλημα του ''light leakage''?
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και με αυτο!το fm transmiter μενει να απαντηθει οπως και κατι αλλο που μου ηρθε τωρα!Ολα τα ασημι εχουν το προβλημα του ''light leakage''?

 

Για το fm transiter θα σου απαντησουν φανταζομαι καποια παιδια που ασχολουνται με αυτο οταν μπορεσουν.Εγω δεν το κατεχω το θεμα:p.Απλα θα ηθελα να σου πω κατι οσον αφορα το ασημι.Και εγω για ασημι ξεκινησα αλλα οταν το ειδα απο κοντα.."ασπριζει" πολυ.Βεβαια ο καθενας εχει τα γουστα του φυσικα.Απλα στο γραφω γιατι δεν ξερω αν το εχεις δει απο κοντα,να μην το παρεις δηλαδη και μετα δεν σου αρεσει..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με τον φιλο geo67, δεν ειναι τοσο οτι ασπριζει, αλλα οτι φαινεται πιο "ψευτικο" απο το μαυρο (dark grey). Βεβαια στο χερι ειναι περιπου τα ιδια, αλλα ειναι και θεμα γουστου! Το "light leakage" ειναι ασημαντο προβλημα (για μενα δεν ειναι καν προβλημα) και δεν υπαρχει σε ολα τα ασημι, αλλα ακομα και αν το εχεις, πας και στο αλλαζουν δωρεαν!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια...Οποτε καλο ειναι πριν επιλεξω το ασημι να παω να το δω απο κοντα!το θεμα που θα το βρω :confused:
...Δικαιωμά μου να γυρνώ στο σπίτι Τα χαράματα...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και με αυτο!το fm transmiter μενει να απαντηθει οπως και κατι αλλο που μου ηρθε τωρα!Ολα τα ασημι εχουν το προβλημα του ''light leakage''?

 

fm transmiter λειτουργει κανονικα , απλα αν εισαι μεσα στην αθηνα θα δυσκολευτεις παρα πολυ να βρεις κενη συχνοτητα. αν τον βαλεις σε υπογειο γκαραζ λειτουργει τελεια

Link to comment
Share on other sites

εγω το πρωτο ν 8που πηρα ηταν το μαυρο μεχρι που μου το καβατζοσε η κοπελα μου :) οπότε κ πήρα άλλο το ασημί.όταν άνοιξα το κουτί νόμισα ότι το κέρδισα στα πατάκια καμια σχέση με το μαυρο μου φαινόταν τελείως ψεύτικο.άσε που φώτιζε ολόκληρο το βράδι χα χα σαν κινεζικό.όταν ήρθε η κοπέλα μου κ τα συγκρίναμε έτρεξα την άλλη μέρα κ το άλλαξα :)
Link to comment
Share on other sites

εγω το πρωτο ν 8που πηρα ηταν το μαυρο μεχρι που μου το καβατζοσε η κοπελα μου :) οπότε κ πήρα άλλο το ασημί.όταν άνοιξα το κουτί νόμισα ότι το κέρδισα στα πατάκια καμια σχέση με το μαυρο μου φαινόταν τελείως ψεύτικο.άσε που φώτιζε ολόκληρο το βράδι χα χα σαν κινεζικό.όταν ήρθε η κοπέλα μου κ τα συγκρίναμε έτρεξα την άλλη μέρα κ το άλλαξα :)

 

Όντως καμιά σχέση το μαύρο με το ασημί. Το μαύρο είναι σε άλλη κλάση. Το ασημί το έχω δει σε κάποιο μαγαζί και δε μου έκανε καλή εντύπωση. Αν έχει πρόβλημα και με το light leakage στο πλήκτρο του menu, ακόμα χειρότερα. ;)

 

Απλά στο μαύρο είναι πιο εμφανής η καταληκτική ποιότητα κατασκευής του Ν8, φαίνεται πιο στιβαρό. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως καμιά σχέση το μαύρο με το ασημί. Το μαύρο είναι σε άλλη κλάση. Το ασημί το έχω δει σε κάποιο μαγαζί και δε μου έκανε καλή εντύπωση. Αν έχει πρόβλημα και με το light leakage στο πλήκτρο του menu, ακόμα χειρότερα. ;)

 

Απλά στο μαύρο είναι πιο εμφανής η καταληκτική ποιότητα κατασκευής του Ν8, φαίνεται πιο στιβαρό. :)

 

Τι να πω ρε παιδια εγω το ασημι εχω και μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το μαυρο, απο στιβαροτητα σκιζει ασε που το ασημι ειναι και το φυσικο χρωμα του αλουμινιου.;) και ειναι και διαφορετικο απο την καραβια των μαυρων κινητων στην αγορα! Οσο για την..διαχυση του φωτος το παρατηρω και στο δικο μου αλλα πραγματικα δε με χαλαει καθολου! Αν δε το δειτε το φαινομενο απο κοντα δε θα καταλαβετε ποσο ασημαντο ειναι ειδικα αν εχει κανεις θηκη οπως εγω. Γουστα ειναι αυτα βεβαια το θεμα ειναι να λειουργει καλα και να το χαιρομαστε ολοι οσοι το εχουμε!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδια εγω το ασημι εχω και μου αρεσει πολυ περισσοτερο απο το μαυρο, απο στιβαροτητα σκιζει ασε που το ασημι ειναι και το φυσικο χρωμα του αλουμινιου.;) και ειναι και διαφορετικο απο την καραβια των μαυρων κινητων στην αγορα! Οσο για την..διαχυση του φωτος το παρατηρω και στο δικο μου αλλα πραγματικα δε με χαλαει καθολου! Αν δε το δειτε το φαινομενο απο κοντα δε θα καταλαβετε ποσο ασημαντο ειναι ειδικα αν εχει κανεις θηκη οπως εγω. Γουστα ειναι αυτα βεβαια το θεμα ειναι να λειουργει καλα και να το χαιρομαστε ολοι οσοι το εχουμε!

 

Ποιός νοιάζεται αν είναι σημαντικό ή ασήμαντο αφού με μια επίσκεψη σε nokia care στο αλλάζουν δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός νοιάζεται αν είναι σημαντικό ή ασήμαντο αφού με μια επίσκεψη σε nokia care στο αλλάζουν δωρεάν?

 

Σωστος απλα εγω μαλλον δε θα ασχοληθω καν. Αν αργοτερα μου την δωσει...:p

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...