Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ανακάλυψα κάτι ακόμη. Προφανώς θα το έχετε όλοι όσοι έχετε την κοκκινίλα. Δοκιμάστε να βάλετε το ρολόι ως προστασία εικόνας (στις ρυθμίσεις των θεμάτων) και επιλέξτε το αναλογικό ρολόι (στις ρυθμίσει της ώρας). Τώρα, αφού μπει ο screensaver, πατήστε το πλήκτρο του μενού. Θα δείτε αυτό:

 

http://img39.imageshack.us/img39/5689/07012011176.th.jpg

 

Το μισό ρολόι μοβ, εκεί που θα έπρεπε να έχει μαύρο. :worry: Ωραίο εφέ, δεν λέω... :lol:

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω το εξής σοβαρό πρόβλημα.

Δεν μπορώ να κατεβάσω το Ovi Store Application με αποτέλεσμα να μην μπορώ να φορτώσω καμιά εφαρμογή. Στην σελίδα κατεβάσματος έχει ένα κουμπί download το οποίο και πατάω ξεκινά να κατεβάζει μια νέα σελίδα η οποία όμως μένει στο 0kb.

Έχει αντιμετώπισει κάποιος κάτι παρόμοιο ή είμαι ο πρώτος?

Επίσης μπορεί κάποιος που μπορεί να κατεβάσει να μου στείλει την εφαρμογή αυτή ?

Ευχαριστώ

 

ΥΓ: το κατέβασα με χρήση 3g.

Πάλι όμως με wifi τα προγράμματα δεν κατεβαίνουν : πατώντας download, τίποτα δεν γινεται

Edited by aijivl

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου οθόνη δεν βλέπω ποτέ κάτι τέτοιο. Ενώ λοιπόν κάποιες οθόνες έχουν πρόβλημα στην απεικόνιση του πολύ σκούρου γκρι (η δική μου), κάποιες άλλες δεν μπορούν να απεικονίσουν το απόλυτο μαύρο (η δική σου).

 

Προσωπικά δε βλέπω κανένα πρόβλημα στην περίπτωση με το απόλυτο μαύρο, είναι εμφανές μονο σε απόλυτο σκοτάδι και υπο ορισμένες συνθήκες. Δηλαδή η δυνατότητα αναπαρωγής του προβλήματος απαιτεί προυποθέσεις που δεν αφορούν την πραγματική χρήση, σε αντίθεση βέβαια με το πρόβλημα της κοκκινίλας που μπορεί να επηρεάσει κάποιο βίντεο ή εικόνα, ακόμα και στην περίπτωση της εντελώς μαύρης εικόνας που ανέβηκε, πρέπει να πάς σε απόλυτο σκοτάδι για να τη δείς, τώρα ποιός θα κάτσει να βλέπει εντελώς μαύρες εικόνες σε απόλυτο σκοτάδι είναι ένα ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το "τεστ" με την εικόνα που δίνεται μερικές σελίδες πριν και ομολογώ ότι στις άκρες φαίνεται και σε εμένα μια ψιλοκοκκινίλα.

Δεν πρόκειται όμως να δώσω παραπάνω σημασία, αφού δεν το είχα καν προσέξει προηγουμένως!:rolleyes:

Κάτι που πρόσεξα τυχαία αλλά με έχει βολέψει αρκετά, είναι ότι όταν είμαστε στο τηλεφωνικό "καντράν" πατώντας παρατεταμένα το "*" ενεργοποιήται και απενεργοποιήται το bluetooth! :)

Το είχατε προσέξει αυτό;:confused:

 

Υπάρχει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289078

μαζί με πολλά άλλα ενδιαφέροντα κολπάκια;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντως το προβλημα με τα μμς παραμενει!!λυνεται για 2 με 3 μμς και μετα παλι τα ιδια το μυν αναβληθηκε και ολα τα σχετικα......
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και είπα να ανεβάσω ένα βιντεο σχετικά με την ¨κοκκινίλα¨της οθόνης. Στο βίντεο έχω βάλει να παίζει το ίδιο τρέιλερ στο Ν8 και σε ένα Samsung Omnia 2. Αυτό το έκανα γιατί απο'τι βλέπω η Nokia πάει να ρίξει το φταίξιμο στην τεχνολογία amoled. Το Samsung αν και παλαιότερο έχει τέτοια οθόνη, όχι βέβαια με το έξτρα ¨φιλτρο¨ που έχει προσθέσει η Nokia αλλά και πάλι παραμένει amoled. Επίσης να αναφέρω οτι στο Omnia η οθόνη είναι τεχνολογίας resistive. Τέλος να πω οτι το κλιπ που παίζει είναι ακριβώς το ίδιο και στα δύο κινητά ποιότητας dvd και ο λόγος που το επέλεξα είναι επειδή έχει πολλές σκοτεινές σκηνές, οπότε και φαίνεται καθαρά το πρόβλημα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι καλη χρονια και χρονια πολλα στους γιαννηδες.

 

παρακολουθω τις τελευταιες μερες την κουβεντ περι κοκκινιλας και πιστευω οτι ψυριζουμε παρα πολυ τα πραγματα. πραγματικα σκεφτηκε κανεις μηπως προκειτε για οφθαλμαπατη του συγκεκριμενου αρχειου? χωρις να ξερω το λεω. και οσο για καποιους φιλους που καθονται και οτι βλεπουν στο nokia discussions το μεταφερουν εδω και τομοκρατουν κατοχους ν8 και αποθερρυνουν νεους αγοραστες θα ελεγα να ειναι λιγο πιο ψυχραιμοι. ο πολεμος των bloggers και των υπαλληλων διαφορων ανταγωνιστικων εταιριων καλα κρατει διοτι το ν8 εχειδιαλυσει ολη την αγορα κυριως λογω χαμηλης τιμης σε σχεση με αυτα που προσφερει. λιγο ψυχραιμια και μην σπερνεται πανικο για κατι που κανενας δεν θα το επαιρνε ειδηση. εδω καποιοι αραπονεθηκα στα ασημι οτι δεν ειναι καλα βαμμενα. καταλαβετε περι τι πολεμου δεχεται το ν8. εξ αλλου ποσες φορες αγορασατε νεο κινητο κι δεν σας παρουσιασε απολυτως τιποτα. ολοι αυτο θα θελαμε αλλα υπαρχει? κι εγω θα ηθελα μια πιο ξεθαρη θεση και αποστομωτικες απαντησεις απο τη νοκια αλλα φαινεται οτι χρησιμοποιουν την τακτικη δεν ασχολουμαστε με χαζομαρες και καλα κανον κατα τη γνωμ μου. οπως εχω ξαναγραψει θα ηθελα εδω να εξελιξουμε τα κινητα μας σε πολυ χρησιμα εργαλεια για την καθημερινοτητα μας κι οχι να γκρινιαζουμε με οτι γραφει ο καθε υπαλληλος ανταγωνιστριας εταιριας σε αλλα φορουμς.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και είπα να ανεβάσω ένα βιντεο σχετικά με την ¨κοκκινίλα¨της οθόνης. Στο βίντεο έχω βάλει να παίζει το ίδιο τρέιλερ στο Ν8 και σε ένα Samsung Omnia 2. Αυτό το έκανα γιατί απο'τι βλέπω η Nokia πάει να ρίξει το φταίξιμο στην τεχνολογία amoled. Το Samsung αν και παλαιότερο έχει τέτοια οθόνη, όχι βέβαια με το έξτρα ¨φιλτρο¨ που έχει προσθέσει η Nokia αλλά και πάλι παραμένει amoled. Επίσης να αναφέρω οτι στο Omnia η οθόνη είναι τεχνολογίας resistive. Τέλος να πω οτι το κλιπ που παίζει είναι ακριβώς το ίδιο και στα δύο κινητά ποιότητας dvd και ο λόγος που το επέλεξα είναι επειδή έχει πολλές σκοτεινές σκηνές, οπότε και φαίνεται καθαρά το πρόβλημα.

Ωραίο το βίντεο αλλά το μόνο που δείχνει είναι ότι η οθόνη έχει γενικά λάθος θερμοκρασία λευκού (πράγμα που ρυθμίζεται).

Το πρόβλημα όμως δεν είναι η λάθος θερμοκρασία του λευκού (δηλαδή το ότι όλα τα χρώματα τείνουν προς το κόκκινο, πράγμα που γίνεται αντιληπτό μόνο με σύγκριση), αλλά ότι συγκεκριμένη απόχρωση του γκρι τη δείχνει κόκκινη, σε αναντιστοιχία με τις γειτονικές της, όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα (αναφέρομαι στο σκούρο κόκκινο που φαίνεται αριστερά, δίπλα στο μαύρο).

 

http://img534.imageshack.us/img534/3320/06012011173.th.jpg

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι καλη χρονια και χρονια πολλα στους γιαννηδες.

 

παρακολουθω τις τελευταιες μερες την κουβεντ περι κοκκινιλας και πιστευω οτι ψυριζουμε παρα πολυ τα πραγματα. πραγματικα σκεφτηκε κανεις μηπως προκειτε για οφθαλμαπατη του συγκεκριμενου αρχειου? χωρις να ξερω το λεω. και οσο για καποιους φιλους που καθονται και οτι βλεπουν στο nokia discussions το μεταφερουν εδω και τομοκρατουν κατοχους ν8 και αποθερρυνουν νεους αγοραστες θα ελεγα να ειναι λιγο πιο ψυχραιμοι. ο πολεμος των bloggers και των υπαλληλων διαφορων ανταγωνιστικων εταιριων καλα κρατει διοτι το ν8 εχειδιαλυσει ολη την αγορα κυριως λογω χαμηλης τιμης σε σχεση με αυτα που προσφερει. λιγο ψυχραιμια και μην σπερνεται πανικο για κατι που κανενας δεν θα το επαιρνε ειδηση. εδω καποιοι αραπονεθηκα στα ασημι οτι δεν ειναι καλα βαμμενα. καταλαβετε περι τι πολεμου δεχεται το ν8. εξ αλλου ποσες φορες αγορασατε νεο κινητο κι δεν σας παρουσιασε απολυτως τιποτα. ολοι αυτο θα θελαμε αλλα υπαρχει? κι εγω θα ηθελα μια πιο ξεθαρη θεση και αποστομωτικες απαντησεις απο τη νοκια αλλα φαινεται οτι χρησιμοποιουν την τακτικη δεν ασχολουμαστε με χαζομαρες και καλα κανον κατα τη γνωμ μου. οπως εχω ξαναγραψει θα ηθελα εδω να εξελιξουμε τα κινητα μας σε πολυ χρησιμα εργαλεια για την καθημερινοτητα μας κι οχι να γκρινιαζουμε με οτι γραφει ο καθε υπαλληλος ανταγωνιστριας εταιριας σε αλλα φορουμς.

 

Πολυ μπλα μπλα,καθολου ουσια. Δωσαμε 499 ευρω και τωρα μας ηρθε η ορεξη να θαψουμε το κινητο μας με ψειρισματα. Το ξαναειπατε,δεν ισχυει,τελος με την καραμελα. Φιλικα παντα :) Ασχολουμαστε μονο με υπαρκτα προβληματα,οπως ειναι και αυτο της οθονης,φυσικα δεν καταδικασαμε το κινητο.

Για να καταλαβεις τι ειναι αυτο το "ψειρισμα",δες το video ακριβως απο πανω για να καταλαβεις για ποιο φαινομενο μιλαμε ακριβως. Καλημερα !

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μπλα μπλα,καθολου ουσια. Δωσαμε 499 ευρω και τωρα μας ηρθε η ορεξη να θαψουμε το κινητο μας με ψειρισματα. Το ξαναειπατε,δεν ισχυει,τελος με την καραμελα. Φιλικα παντα :) Ασχολουμαστε μονο με υπαρκτα προβληματα,οπως ειναι και αυτο της οθονης,φυσικα δεν καταδικασαμε το κινητο.

Για να καταλαβεις τι ειναι αυτο το "ψειρισμα",δες το video ακριβως απο πανω για να καταλαβεις για ποιο φαινομενο μιλαμε ακριβως. Καλημερα !

 

θα σε παρακαλουσα να εισαι πιο ευγενικος! καλα κανεις και το ψαχνεις. τα λεφτα του καθενα σεβαστα. απλα ειπα την αποψη μου. το βιντεο που λες εμενα δεν μου λεει τιποτα οπως επισης πιτευω οτι αν δεν στο ελεγαν δεν θα το παρατηρουσες ,αλλα και παλι ο καθενας οπως νομιζει. τωρα το που ειναι ουσια για ψαξε και θα καταλαβεις

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

Η κοκκινίλα δεν θα έπρεπε να αποθαρρύνει κανένα πιστεύω γιατί κανένας δεν έχει το κινητό ως μοναδική συσκευή προβολής ταινιών κτλ. Αν κάτι θα έπρεπε να βάλει κάποιον σε σκέψεις είναι το πόσο ανθεκτικό μπορεί να είναι με την θύρα usb 24/7 εκτεθειμένη και τη μπαταρία να μη βγαίνει για να ξεκολλήσεις το κινητό σε πιθανό μπλοκάρισμα. Αναρωτιέμαι αν έχει έστω και μισή σταγόνα στη θύρα και το συνδέσω στον υπολογιστή τι θα γίνει.:worry:
Link to comment
Share on other sites

Η κοκκινίλα δεν θα έπρεπε να αποθαρρύνει κανένα πιστεύω γιατί κανένας δεν έχει το κινητό ως μοναδική συσκευή προβολής ταινιών κτλ. Αν κάτι θα έπρεπε να βάλει κάποιον σε σκέψεις είναι το πόσο ανθεκτικό μπορεί να είναι με την θύρα usb 24/7 εκτεθειμένη και τη μπαταρία να μη βγαίνει για να ξεκολλήσεις το κινητό σε πιθανό μπλοκάρισμα. Αναρωτιέμαι αν έχει έστω και μισή σταγόνα στη θύρα και το συνδέσω στον υπολογιστή τι θα γίνει.:worry:

 

για τη θυρα ειμαι απολυτα συμφωνος οπως επισης θα ηθελα κι ενα καπακι στην φακο της καμερας. οσο για την μπαταρια μας βεβειαωνουν οτι με παρατεταμενο πατημα του κουμπιου εκκινησης θα σβησει και μετα το ξαναανοιγεις. παντως μεχρι στιγμης το μονο που με προβληματισε ειναι οτι προχτες ημουν σε μια συναυλια στο anclub και οι φωτο που εβγαλα θα τις περιμενα καλυτερες.σιγουρα θα χρειαζοταν λιγο μεγαλυτερο ζουμ. κατα τα αλλα δεν εχω ξαναβγαλει τοσο καλες απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι φιλοι καλη χρονια και χρονια πολλα στους γιαννηδες.

 

παρακολουθω τις τελευταιες μερες την κουβεντ περι κοκκινιλας και πιστευω οτι ψυριζουμε παρα πολυ τα πραγματα. πραγματικα σκεφτηκε κανεις μηπως προκειτε για οφθαλμαπατη του συγκεκριμενου αρχειου? χωρις να ξερω το λεω. και οσο για καποιους φιλους που καθονται και οτι βλεπουν στο nokia discussions το μεταφερουν εδω και τομοκρατουν κατοχους ν8 και αποθερρυνουν νεους αγοραστες θα ελεγα να ειναι λιγο πιο ψυχραιμοι. ο πολεμος των bloggers και των υπαλληλων διαφορων ανταγωνιστικων εταιριων καλα κρατει διοτι το ν8 εχειδιαλυσει ολη την αγορα κυριως λογω χαμηλης τιμης σε σχεση με αυτα που προσφερει. λιγο ψυχραιμια και μην σπερνεται πανικο για κατι που κανενας δεν θα το επαιρνε ειδηση. εδω καποιοι αραπονεθηκα στα ασημι οτι δεν ειναι καλα βαμμενα. καταλαβετε περι τι πολεμου δεχεται το ν8. εξ αλλου ποσες φορες αγορασατε νεο κινητο κι δεν σας παρουσιασε απολυτως τιποτα. ολοι αυτο θα θελαμε αλλα υπαρχει? κι εγω θα ηθελα μια πιο ξεθαρη θεση και αποστομωτικες απαντησεις απο τη νοκια αλλα φαινεται οτι χρησιμοποιουν την τακτικη δεν ασχολουμαστε με χαζομαρες και καλα κανον κατα τη γνωμ μου. οπως εχω ξαναγραψει θα ηθελα εδω να εξελιξουμε τα κινητα μας σε πολυ χρησιμα εργαλεια για την καθημερινοτητα μας κι οχι να γκρινιαζουμε με οτι γραφει ο καθε υπαλληλος ανταγωνιστριας εταιριας σε αλλα φορουμς.

Για τον πόλεμο που δέχεται το N8 από ανταγωνιστές έχεις δίκιο, όπως και για το ότι διασπείρουν φήμες που δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με την πραγματικότητα. Όμως το πρόβλημα με την κοκκινίλα είναι υπαρκτό και το βλέπω με τα μάτια μου. Καμία «οφθαλμαπάτη» δεν μπορεί να προκαλεί η εικόνα, μιλάμε για κλίμακα του γκρι που χρησιμοποιείται για έλεγχο σωστής απεικόνισης και δείχνει κανονικά τόσο στον υπολογιστή μου όσο και στο Ν97 που έχω. Η οθόνη του N8 μου, όσο και κάποιων άλλων παιδιών εδώ μέσα, έχει σαφώς πρόβλημα στην απεικόνιση συγκεκριμένων τόνων του γκρίζου (κατά τα άλλα είναι μια χαρά). Παρόλα αυτά, θα επαναλάβω ακόμη μια φορά ότι το N8 είναι καταπληκτικό. Και φυσικά, είναι σχεδόν αδύνατο μία τόσο πολύπλοκη συσκευή να μην έχει τα ελαττωματάκια της εδώ κι εκεί. Συνήθως είναι θέμα τύχης που θα πέσεις. Το ότι κάποιοι έχουμε την κοκκινίλα στην οθόνη δεν μειώνει το κινητό, όμως για μας μπορεί να είναι ένα σημαντικό θέμα που θέλουμε να το ψάξουμε για να δούμε πώς θα κινηθούμε (κάποιοι είναι στην περίοδο DOA, γιατί να μη ζητήσουν αντικατάσταση; ). Και τι καλύτερο από ένα forum κατόχων για να εντοπίσουμε πράγματα που μόνοι μας δεν θα μπορούσαμε;

 

Η κοκκινίλα δεν θα έπρεπε να αποθαρρύνει κανένα πιστεύω γιατί κανένας δεν έχει το κινητό ως μοναδική συσκευή προβολής ταινιών κτλ. Αν κάτι θα έπρεπε να βάλει κάποιον σε σκέψεις είναι το πόσο ανθεκτικό μπορεί να είναι με την θύρα usb 24/7 εκτεθειμένη και τη μπαταρία να μη βγαίνει για να ξεκολλήσεις το κινητό σε πιθανό μπλοκάρισμα. Αναρωτιέμαι αν έχει έστω και μισή σταγόνα στη θύρα και το συνδέσω στον υπολογιστή τι θα γίνει.:worry:

Αν σου κολλήσει, κρατάς πατημένο το on/off για 8 δευτερόλεπτα και κλείνει. Είναι σαν να έβγαλες την μπαταρία. Εκτεθειμένη USB θύρα είχα και στο N95, και στο N97 και δεν βραχυκύκλωσε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω τα εξής. Βρισκόμαστε σε αυτό το φόρουμ για συγκεκριμμένους λόγους, για να μιλήσουμε για το κινητό που μας ενδιαφέρει, για να ανακαλύψουμε τρόπους να το κάνουμε καλύτερο, να δώσουμε και να πάρουμε συμβουλές για το πως θα το χρησιμοποιούμε καλύτερα, αλλά και για να υποδείξουμε τυχόν προβλήματα κατασκευαστικά ή μη. Δεν ανέβασα το βιντεο για να γίνουμε μαλλιά κουβάρια εδώ μέσα, αλλά για να πάρω γνώμες. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό και τις δυο βδομάδες που το έχω με έχει βολέψει όσο κανένα άλλο μέχρι τώρα και δε μιλάω μόνο για symbian κινητά, αλλά πολλών και διαφορετικών εταιρειών. Ωστόσο ένα από τα πράγματα που απολαμβάνω είναι να βλέπω και ταινίες (πολλοί θα το βρούν μαζοχιστικό σε τόσο μικρή οθόνη να βλέπει κανείς ταινίες, αλλά τι να κάνουμε) και δυστυχώς σε αυτόν τον τομέα έχω απογοητευτεί. Όπως φαίνεται και στο βίντεο ειδικά στο πρώτο και στο τελευταίο δευτερόλεπτο το μαύρο φαίνεται να παίρνει μια κόκκινη χροιά και η διαφορά φαίνεται με το κινητό με το οποίο το συγκρίνω, στο οποίο αν και το έχω ρυθμίσει σε πλήρη φωτεινότητα, το μαύρο φαίνεται μαύρο. Δεν ξέρω αν είναι θέμα θερμοκρασίας χρώματος και φωτεινότητας της οθόνης ή αν οφείλεται στο πρόβλημα στο οποίο έχουμε αναφερθεί, ωστόσο είναι τρομερά ενοχλητικό και χάνεται μεγάλη λεπτομέρεια. Τώρα αν τελικά αυτό δεν είναι πραγματικό πρόβλημα και έτσι είναι ο τρόπος που λειτουργεί η οθόνη και φαίνεται σε όλους με αυτόν τον τρόπο, ευχαρίστως να το δεχτώ και να μην ξαναβγάλω άχνα. Το θέμα είναι όμως οτι εαν το ήξερα οτι παρουσιάζει τα χρώματα κατ'αυτόν τον τρόπο δε θα το αγόραζα, για το λόγο που ανέφερα παραπάνω. Ωστόσο εαν υπάρχει όντως πρόβλημα και τα χρώματα όταν βλέπεις μια ταινία φαίνονται όπως στο omnia το οποίο έχω χρησιμοποιήσει στο συγκεκριμμένο παράδειγμα, θέλω να το ξέρω ώστε να πράξω ανάλογα ζητώντας επιδιόρθωση.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω, επειδή ειπώθηκε ότι ή το ένα "πρόβλημα" θα έχει κανείς ή το άλλο, η συσκευή μου δεν έχει κανένα από τα δύο.. Απλά δηλαδή ότι γίνεται και χωρίς "πρόβλημα" :)
Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω ότι επειδή ειπώθηκε ότι ή το ένα "πρόβλημα" θα έχει κανείς ή το άλλο, η συσκευή μου δεν έχει κανένα από τα δύο.. Απλά δηλαδή ότι γίνεται και χωρίς "πρόβλημα" :)

 

το ιδιο και η δικια μου

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα atlantian,ουτως ή αλλως δε βλεπουμε videos στη μεση του δρομου με νταλα ηλιο,για να μη διακρινουμε την υπαρκτη (μαλλον σε ολους) δυσχρωμια. Και απορω με την τοση αμφισβητηση απο τη στιγμη που ψαχνουμε να βρουμε λυση σε υπαρκτο προβλημα,και οχι σε πιθανως υπαρκτο οπως αν παρει νερο τι θα γινει κτλ κτλ. Κι εγω αμα γνωριζα οτι εχει τετοιο θα δισταζα και ΚΑΛΑ θα εκανα,θελουμε το κινητο μας να ειναι αψογο και ΕΤΣΙ πρεπει να ειναι. Αν μασ βγαλει προβλημα,μετα ψαχνουμε λυση. Και σχετικα με το Omnia 2,οταν το ειχα το θεωρουσα απολυτο κινητο. Βιντεο αψογο σε μια οθονη αψογη. Τι να το κανεις ομως αν 6 μηνες μετα κολλουσε και το βιντεο και εκανε 1 λεπτο να ανοιξει τα εισερχομενα sms ; Δυστυχως δε γινεται να εχουμε παντα αψογο κινητο,αλλα τουλαχιστον ας το διεκδικουμε. Οσο για το Ν8,παραμενει κι ετσι ενα super κινητο για μενα,με αυτο το μικρο αλλα ενοχλητικο ελαττωμα. Αν εσεις δε το εχετε,μπραβο σας,θα τυχατε και το φλουρι φετος,αλλα μη μας κανετε να φαινομαστε πιο προβληματικοι. Και τελος με αυτο,αρκετα βγηκαμε εκτος θεματος Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και η δικια μου

 

Και σε εμενα το ιδιο εξαλλου ο εχω πει απο την αρχη με την ''εικονα'' που εβαλα οτι δεν βλεπω καμια διαφορα....και ταινιες εχω δει το ALIEN που εχει σκουρες αποχρωσεις αλλα δεν φανηκε κατι...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Φίλε sx1vg18 κανένα πρόβλημα με όσα λες, απλά να μη γίνεται σε υπερβολή αυτό και μας πιάνει πανικός για κάτι όχι και τόσο τραγικό (θεωρητικά). Επίσης νομίζω ότι όσοι το έχουν είναι άτυχοι και όχι τυχεροί όσοι δε το έχουν. (δεν είναι το ίδιο)
Link to comment
Share on other sites

Αν εσεις δε το εχετε,μπραβο σας,θα τυχατε και το φλουρι φετος

Ειναι γεγονος! ΧΑΧΑ:p Περα απο την πλακα, και εγω συμμεριζομαι το προβλημα που υπαρχει και νομιζω οτι αν σας ενοχλει τοσο θα πρεπει να το πατε αμεσα για τυχον επισκευη η αντικατασταση αν υπαρχει το DOA. Αλλα να μαζευτειτε μερικα ατομα για να δουν οτι οντως ειναι προβλημα που το εχουν αρκετοι! Γιατι ειναι υπαρκτο, κακα τα ψεμματα, απο η στιγμη που μερικοι δεν εχουμε τετοιο θεμα στην οθονη μας. Και ευχομαι στην πορεια να μην εντοπισουμε κανενα αλλο "φρουτο" στο κινητο μας...

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μερικά posts. Παρακαλώ να μην υπάρχουν διαμάχες κ.λ.π. ας συνεχίσουμε να συμμετέχουμε στο θέμα με επιχειρήματα και όχι με τσακωμούς. :!:

 

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

To DOA 7 ημερων δεν ειναι ; ή 14,δεν θυμαμαι καλα. Δυστυχως περασαν ανεπιστεπτι. Προς το παρον το παλευουμε,μαλλον αδικα,μεσω emails. Οτι μαθουμε θα σας ενημερωσουμε με εκτακτο ανακοινωθεν
Link to comment
Share on other sites

Το DOA ειναι 7 ημερες απο οσο γνωριζω. Οσο για τη μπαταρια, προσωπικα δεν εχω παραπονο και υστερα απο την 3η φορτιση οπου μου εβγαλε σχεδον 3 μερες με φωτογραφιες, βιντεο και αρκετο surfing, νομιζω οτι τα παει πολυ καλα στον τομεα αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...