Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση. Σε χρόνο ρεκορ. Ομαλότατα. Τωρα περιμενω να το λειτουργήσω μερικές μέρες για να το τεστάρω. Το ν8 ειναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που ειχα (πολλά). μην γκρινιαζετε λοιπόν. Εξάλλου ενα τηλεφωνο ειναι. υπαρχουν πολυ σημαντικότερα πραγματα στην ζωή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H αναπνοή τελικά δουλεύει όταν δεν έχεις screensaver και στην εξοικονόμηση ενέργειας, για να βλέπεις αν είναι on η συσκευή. Τελικά πολύ τσιγκούνηδες στο ρεύμα η Φινλανδοί, οι κάτοχοι Nokia θα μειώσουν το φαινόμενο του θερμοκηπίου....:p

 

 

χα:p θα θελα να δω μια φωτο απο αυτο :p

 

Xτές είχα βρεί και τωρα δε τις ξαναβρίσκω γγκκρρρ και βαριέμαι να βγάζω screenshot

Link to comment
Share on other sites

χαχα:p λογικα εμφανιζει τα κομματια ε? ισως να τα ελεγχεις κιολας :p

Φυσικά και το ελέγχεις. Με το Nokia Bubbles. ;)

 

Όσο για το φωτισμό, δεν χρειάζεται να τον έχεις για να βρεις το κινητό στο σκοτάδι. Έχεις απλά μόνιμα το screensaver με το ρολόι και δεν το χάνεις ποτέ (λόγω AMOLED μπορεί να μένει συνεχώς ανοιχτό, χωρίς ιδιαίτερη αύξηση της κατανάλωσης ενέργειας). ;)

Beware of the Steves...

Jobs, Ballmer, Elop :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Στο quickoffice και πριν υπηρχε δυνατοτητα δημιουργιας, απλα επρεπε να την αγορασεις. Τωρα ειναι δωρεαν!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω φλασαρα την 059F047 ενω ειχα της κοσμοτε (059D427) και βλεπω μια εφαρμογη topApps. Υπηρχε και παλια αυτη η εφαρμογη γιατι δεν την θυμαμαι.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

mpanos υπηρχε φιλε. Δεν ειναι τιποτα σπουδαιο! Εγω παλι θα τρελαθω με αυτο το κινητο. Πριν την αναβαθμιση δεν ειχα προβλημα με ξαφνικες συνδεσεις στο wi-fi... τωρα δεν θελει να αποσυνδεθει με τιποτα!!!:lol: Και ενταξει στο σπιτι το σβηνω το ασυρματο... αμα παω καπου εξω να δω τι θα γινει... α ρε νοκια α!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Δε λειτουργεί η "αναπνοή" παιδιά. Δεν νομίζω να έγινε επίτηδες, γιατί αν δεν ήθελαν να υπάρχει, θα είχαν αφαιρέσει την επιλογή αυτή, και θα είχαν περιορίσει τη χρήση του μόνο για αναγγελία συμβάντων. Οπότε μάλλον έχουμε το πρώτο bug της PR1.1. :wacko: :down:

 

Η αναπνοή λειτουργεί κανονικά. Η απορία μου: τι καταναλώνει άραγε λιγότερη μπαταρία, η αναπνοή ή το μόνιμο ρολόι screensaver?

 

Πριν την αναβαθμιση δεν ειχα προβλημα με ξαφνικες συνδεσεις στο wi-fi... τωρα δεν θελει να αποσυνδεθει με τιποτα!!!:lol: Και ενταξει στο σπιτι το σβηνω το ασυρματο... αμα παω καπου εξω να δω τι θα γινει... α ρε νοκια α!!!:p

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπιζα στο κινητό ήταν αυτές οι συνδέσεις και επιτέλους διορθώθηκε. Καλά αυτοί το φτιάξανε σε εμάς και το δώσανε σε όσους δεν το είχαν? :p

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η αναπνοή λειτουργεί κανονικότατα

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπιζα στο κινητό ήταν αυτές οι συνδέσεις και επιτέλους διορθώθηκε. Καλά αυτοί το φτιάξανε σε εμάς και το δώσανε σε όσους δεν το είχαν? :p

Εγώ που δεν είχα πρόβλημα ούτε με τις συνδέσεις ούτε με τα mms τι να πω ? Πρόβλημα με τις συνδέσεις είχα στο 1ο N8. Στο 2ο κανένα μα κανένα πρόβλημα πουθενά. Φτου φτου φτου μην το ματιάσω.

Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω αλλο, τα νευρα μου με το ρημαδι!!! Βρε παιδια...εχει κανενας Vista? Παω να συνδεσω το κινητο και εκει που ακουγεται ο ηχος οτι συνδεθηκε μπαινω στο pc suite και δεν το βλεπει, ουτε και στο software updater το βρισκει! Το΄χω βγαλει και το΄χω ξαναβαλει τοσες φορες, εχω κανει επανεκιννηση το pc και το κινητο, εκανα μεχρι και επαναφορα ρυθμισεων...τα ιδια!!! Τι συμβαινει πια;;; Παιζει να φταινε τα Windows? Μα με το Ν82 δεν ειχα τετοια προβληματα, συνδεοταν αμεσως!:worry: Θελω να πιστευω οτι με τα συνεχη βαλε-βγαλε δεν θα τα παιξει και η μπαταρια...

 

Εχω το ελληνικο dark grey και ακομα δεν καταφερα να κανω αναβαθμιση ουτε μεσω ovi, ουτε μεσω updater!:mad:

 

Edit: Τελικα τα @#$%^&*SVista καναν τη ζημια! Βρηκα pc με XP και εκανα τη δουλεια μου σωστα!!!

 

vista εχω και εμενα στην αρχη δεν το εβλεπε. ξηλωσα το ovi και μετα το ξαναπερασα. και λυθηκε το θεμα και μετα το ειδε το τηλεφωνο κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

έχω το γκρι 059F047.

Εκανα και εγω την αναβάθμιση μεσω Nokia Software Updater, σε πολυ σύντομο χρονικο διάστημα ( 10 λεπτά) χωρίς κανενα κόλημα. όλα καλά.

Η 1.1 πρόσθεσε κάτι περισσότρο στις ρυθμίσεις στην κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Κάντε έλεγχο για update του ασημί ελληνικού. Εγώ OTA την βλέπω.

 

Καλημέρα. Και γω με ελληνικό ασημί την βλέπω. Είναι το ίδιο πράγμα αν την κάνω μέσω ΟΤΑ και το ίδιο αν την κάνω μέσω OVI???

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κ γω τη νέα έκδοση στο ασημί. Βέβαια δε βλέπω καμιά διαφορά εκτός από το QuickOffice στο οποίο μπορείς να δημιουργήσεις νέα εγγραφα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ζητατε πολλα ρε παιδια απο μια minor αναβαθμιση. μη περιμενετε να τα φτιαξει ολα. η αληθεια ειναι ενω δεν ειχα προβλημα wifi τωρα κανα 2 φορες εχει παει να συνδεθει με το cosmote internet αν και το εχω 14η προτεραιοτητα
Link to comment
Share on other sites

Με το Θέμα της Κοκκινίλας τι γίνετε,διορθώθηκε με τιν αναβάθμιση η είναι τελικά θέμα οθόνης;
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Με το Θέμα της Κοκκινίλας τι γίνετε,διορθώθηκε με τιν αναβάθμιση η είναι τελικά θέμα οθόνης;

 

Με την αναβάθμιση πάντως δεν διορθώθηκε. Τώρα τι θέμα είναι, τι να σου πω :(

Και μια ερώτηση. Αν ακολουθήσω τον οδηγό για εργοστασιακό φλασάρισμα της

πρώτης σελίδας θα έχω την 1.1 έκδοση ή την 1.0 και θα πρέπει να ξαναπεράσω

την αναβάθμιση;

Edited by geram
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση πάντως δεν διορθώθηκε. Τώρα τι θέμα είναι, τι να σου πω :(

Και μια ερώτηση. Αν ακολουθήσω τον οδηγό για εργοστασιακό φλασάρισμα της

πρώτης σελίδας θα έχω την 1.1 έκδοση ή την 1.0 και θα πρέπει να ξαναπεράσω

την αναβάθμιση;

 

Εξαρτάται τι θα κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Στο quickoffice και πριν υπηρχε δυνατοτητα δημιουργιας, απλα επρεπε να την αγορασεις. Τωρα ειναι δωρεαν!

 

Και εμεις που το αγορασαμε.... τζαπα τα $$ :(

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις που το αγορασαμε.... τζαπα τα $$ :(

Κι εγώ βιάστηκα και το αγόρασα! Τι να κάνουμε; :p

 

Μάλλον το βράδυ θα κάνω κι εγώ την αναβάθμιση και περιμένω να δω βασικά πως θα ανταποκρίνεται στο θέμα των συνδέσεων με wifi και στο μητρώο.

 

Άσχετο με αυτά, θα ήθελα να αναφέρω κάτι που με εντυπωσίασε.

Το προηγούμενο Σάββατο φόρτισα το κινητό και το έβγαλα από την πρίζα στις 4 το απόγευμα.

Η μπαταρία κράτησε μέχρι χθες το βράδυ στις 11!!!

Δηλαδή πάνω από 4 24ώρα!

Το κινητό ήταν συνέχεια ανοιχτό, και η χρήση ήταν λίγα τηλεφωνήματα την ημέρα, λίγα μηνύματα και 2-3 φωτογραφίες. Επίσης ήταν επί περίπου 24 ώρες συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικό.

Ήρεμη χρήση δεν λέω αλλά τέτοια αυτονομία είχα πολύ πολύ καιρό να δω σε κινητό. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι! :)

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και κατοχος ενος ν8. θα ηθελα να ροτισω το εξεις εχω και ενα ν86 το οποιο εχει προβολακι με φως οταν τραβας βιντεο το βραδυ ξερετε αν υπαρχει στο ν8. πραγματικα ειναι πολυ χρισιμο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εδω και 3 μερες περιπου εχω ενα μικρο προβλημα με το κινητο μου(N8):

καθε πρωι το μητρωο κλησεων ειναι σβησμενο(αναπ,ληφθ,εξερχ) μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

ευχαριστω

LATEAM

Enjoy Your Life!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και κατοχος ενος ν8. θα ηθελα να ροτισω το εξεις εχω και ενα ν86 το οποιο εχει προβολακι με φως οταν τραβας βιντεο το βραδυ ξερετε αν υπαρχει στο ν8. πραγματικα ειναι πολυ χρισιμο

δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, γιατί το Ν8 έχει xenon flash το οποίο δεν μπορεί να μένει συνέχεια αναμμένο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...