Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξε το utility με το οποίο φορμάρεις τον δίσκο. To format των windows δεν μπορεί να φτιάξει πολύ μεγάλα partition.

Για παράδειγμα με το paragon hard disk manager έφτιαξα partition 250GB σε FAT32.

 

Ισχύει αυτό που λες, ο περιορισμός των 137 γίγα είναι μόνο για Windows. Επίσης για να βλέπει το N8, το Fat partition πρέπει να είναι πρώτο αν έχω καταλάβει καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ενα εχω να πω. για ακομη μια φορα η Nokia βρηκε τροπο να τα παιρνει.. δε ξερω αν το anti-scratch γυαλι θα αλλαζε τη ποιοτητα των φωτογραφιων αλλα και η ελλειψη καλυματος για ενα τετοιο φακο και μια τετοια κατασκευη ειναι το ελαχιστο τραγικη αμελεια

 

για αυτο παιδια απλα αγοραστε μεσω ebay (για πιο φθηνα το προτεινω) μια σιλικονατη θηκη, η μια σκληρη θηκη η μια δερματινη θηκη και θα χετε το κεφαλι σας ησυχο με 3-5ευρω!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

για αυτο παιδια απλα αγοραστε μεσω ebay (για πιο φθηνα το προτεινω) μια σιλικονατη θηκη, η μια σκληρη θηκη η μια δερματινη θηκη και θα χετε το κεφαλι σας ησυχο με 3-5ευρω!!

 

εχω πολλες φιλε μου. τπτ δε καλυπτει το γυαλι της καμερας φυσικα και αυτο ειναι λογικο γιατι αν την καλυπτε θα επρεπε να τη βγαζουμε καθε φορα για να βγαλουμε φωτογραφια

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω. για ακομη μια φορα η Nokia βρηκε τροπο να τα παιρνει.. δε ξερω αν το anti-scratch γυαλι θα αλλαζε τη ποιοτητα των φωτογραφιων αλλα και η ελλειψη καλυματος για ενα τετοιο φακο και μια τετοια κατασκευη ειναι το ελαχιστο τραγικη αμελεια

Δυστυχώς έτσι είναι. Γι'αυτό θέλει ιδιαίτερη προσοχή. Και στην δική μου, άσχετο αν ξέρω ότι η οθόνη έχει gorilla glass, το προσέχω σαν τα μάτια μου (όταν δεν είναι μέσα στην θήκη, ακουμπάει πάνω της, ποτέ πάνω σε σκληρή επιφάνεια) όπως και όλες τις συσκευές μου.

 

Συνοψίζοντας, και από τη μέχρι στιγμής έρευνά μου έχω καταλήξει στο εξής: Κάποια εσωτερική λειτουργία του τηλεφώνου κάνει τη δουλειά, η οποία δεν εμφανίζεται στους taskmanagers και η οποία δεν ξέρω πότε παίρνει μπρος και πότε όχι. Όσο για τη "γρήγορη" φόρτιση δεν έχω λόγια. Είναι τελείως παράλογο αυτό που γίνεται.

Σίγουρα κάποιο process κάνει την δουλειά και μένει να το ανακαλύψουμε. Εγώ αυτό που έχω κάνει τώρα τελευταία και με βγάζει άνετα 2 μέρες (η προπροηγούμενη φόρτιση με έβγαλε 3+ μέρες) είναι να απενεργοποιήσω πλήρως όλες τις συνδέσεις με αφαίρεση προορισμών. Όταν θέλω να συνδεθώ για οποιονδήποτε λόγο, επαναφέρω τον αντίστοιχο προορισμό και μόλις τελειώσω τον επιστρέφω στην θέση του. Όλα αυτά τα έχω προσθέσει στον οδηγό Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί και συγκεκριμένα στην ενότητα Ε. Απενεργοποίηση των συνδέσεων.

 

Για δοκιμάστε το. Κατά 90% οι συνδέσεις είναι αυτές που ευθύνονται για την μειωμένη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Aριστοτελη εχω το Garmin αλλα απ οτι ειδα δεν τρεχει καποιο process ενω τρεχει το Sygic για δεστε μηπως κι αυτο απορροφα ενεργεια...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω. για ακομη μια φορα η Nokia βρηκε τροπο να τα παιρνει.. δε ξερω αν το anti-scratch γυαλι θα αλλαζε τη ποιοτητα των φωτογραφιων αλλα και η ελλειψη καλυματος για ενα τετοιο φακο και μια τετοια κατασκευη ειναι το ελαχιστο τραγικη αμελεια

 

Εγώ πάλι δεν θα το έλεγα αμέλεια αλλά εσκεμμένη ενέργεια, ακριβώς γι' αυτό που λες, για να τα παίρνει. Και αν μη τι άλλο χτυπάει πολύ άσχημα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν θα το έλεγα αμέλεια αλλά εσκεμμένη ενέργεια, ακριβώς γι' αυτό που λες, για να τα παίρνει. Και αν μη τι άλλο χτυπάει πολύ άσχημα. ;)

 

ρε παιδια μηπως ομως ενα καλλυμα εκανε την καμερα να πεταει ακομα περισσοτερο και φαινοταν πιο ασχημα. οσα κινητα ειχα εγω νοκια κανενα δεν ειχε καλυμα γιατι το γυαλι ηταν λιγο πιο μεσα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως ομως ενα καλλυμα εκανε την καμερα να πεταει ακομα περισσοτερο και φαινοταν πιο ασχημα. οσα κινητα ειχα εγω νοκια κανενα δεν ειχε καλυμα γιατι το γυαλι ηταν λιγο πιο μεσα[/quote

 

Το Ν86 έχει! Μαλιστα δουλεύει και σαν διακόπτης ενεργοποίησης της camera.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γύρισα απο το Nokia care club opoυ ρώτησα αν θα έρθει το πορτοκαλί ελλάδα και ή απάντηση ήταν... οχι. Επίσης μου είπε οτι το τζαμάκι της κάμερας δεν είναι ανθεκτικό οπως η οθόνη που πολλί υποστήριζαν.
Link to comment
Share on other sites

Το Ν86 έχει! Μαλιστα δουλεύει και σαν διακόπτης ενεργοποίησης της camera.

Kαι δεν ειναι και κανενα τεραστιο , ενα απλο καλυμα που να προστατευει την καμερα ετσι απλα!

Βεβαια θυμαμαι στo θεμα του vivaz οταν ειχα ρωτησει γιατι δεν του βαζουνε ενα καλυμα ενας ειχε γραψει οτι το κανανε γιατι με το καλλυμα κραταει σκονη μεσα!:wacko: Οτι να ναι για να μην πει οτι η εταιρια εκανε λαθος!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα ποτε ερχεται η PR 1.1???

 

Ήταν να έρθει σήμερα όπως λέγαν οι φήμες αλλά όπως πάντα ποτέ δεν υπάρχει κάτι σίγουρο.

Μήπως δεν θα υπάρξει PR 1.1 και θα έρθει όλο το πακέτο στην PR 2.0?

Έτσι κι αλλιώς ούτε ένας μήνας δεν έμεινε για την 2.0....

Link to comment
Share on other sites

παταει η νοκια σε αυτο που ειπε για γεναρη,οποτε εχει ακομα μια βδομαδα για να την δωσει.

Υπομονη........την αλλη δευτερα ο μηνας θα εχει 31,μπορει μεχρι τοτε να το αποφασισει.....

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα όταν πατάς παρατεταμένα έχει ακρόαση, γιατί όμως το ακούς στα κινέζικα και όχι στην γλώσσα μας ? Φυσικα και το έχω ρυθμίσει στα Ελληνικά αλλά η κίνα παράμενει κίνα, μόνο αν περιέχει αγγλικές λέξεις τις ΄΄μιλάει΄΄ κανονικα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπίζω ένα πρόβλημα τις τελέυταίες μέρες...Μάλλον 2..Το ένα οτι δεν έχω ειδοποιήσεις για κλησεις και μυνηματα στην αρχική οθόνη(πότε έχω και πότε οχι)ενω στι screensaver κανονικα..δεν έχω εγκαταστήσει το Notifications widget

Και το άλλο το μητρώο καθε μερα ,εδώ και 3 μερες σβήνει μόνο του

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα γίνω λίγο κουραστικός αλλά βλέπω ότι αρκετοί εδώ μέσα αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την μπαταρία. Εγώ είμαι βαθιά πικραμένος με το ζήτημα και τη συσκευή μου. Λοιπόν:

 

Όταν το πρωτοπήρα, η μπαταρία μου κρατούσε μία μέρα με κανονική χρήση οπότε μετά που άκουγα εδώ μέσα τα παιδιά να λένε για 2 και για 3 μέρες, λέω κάτι δεν πάει καλά και το έστειλα πίσω για αντικατάσταση. Αντί αυτού μετά από 25 μέρες μου ήρθε το ίδιο κινητό με άλλη πλακέτα. Το πρόβλημα παρέμενε και αυτή τη φορά μετά από συνεννόηση με τη Vodafone το έστειλα στο επίσημο service για επανέλεγχο. Μετά από 20 μέρες το έλαβα πίσω όπου μου έγραφαν ότι τα τεστ αυτονομίας και απώλειας ενέργειας έδειχναν ότι δεν υπήρχε πρόβλημα αλλά για καλό και για κακό (καθώς τους είχα γράψει ολόκληρη επιστολή με το τι μου παρουσίαζε και τους τα έχωνα) μου άλλαξαν τη μπαταρία.

Μετά και από αυτό λοιπόν, το κινητό μια είναι σκυλί στην αυτονομία και μια όχι! Πολύ περίεργο. Άρχισα να ξενερώνω με την ιδέα να ξανακάνω φασαρίες για εκ νέου αντικατάσταση-έλεγχο κλπ οπότε άρχισα τα τεστ (διατριβή κανονικά έχω κάνει) τα αποτελέσματα των οποίων μέχρι στιγμής είναι τα εξής (δεν έχω τελειώσει βέβαια ακόμη):

 

Προηγουμένως παραθέτω κάποια δεδομένα για να γίνει καλύτερα κατανοητό το όλο θέμα: widget συνεχώς εκτός σύνδεσης, 3g κλειστό, το bug με το wifi το κινητό με τη δεύτερη πλακέτα δεν μου το παρουσίαζε οπότε wifi απενεργοποιημένα-ερώτηση πάντα κλπ, bluetooth κλειστό, mail ανανέωση κάθε 4 ώρες και γενικά σε ότι εφαρμογή έχω περάσει την έχω ρυθμίσει να μην συνδέεται. Επιπρόσθετα, δεν έχω βάλει (νομίζω) περίεργες εφαρμογές που τρέχουν από πίσω και καταναλώνουν μπαταρία.

Τέλος, εγκατέστησα το handy taskman το οποίο μου έδειχνε (εν αντιθέσει με τον μαμίσιο taskman) αν είναι ανοικτές ακόμη και οι κύριες λειτουργίες του τηλεφώνου (όπως πχ το Preffered Contacts, Call κλπ)

 

Αποτελέσματα τεστ (ότι να 'ναι είναι, ακούστε):

 

1. Όταν φόρτιζα το κινητό με τον μαμίσιο φορτιστή του (με το καρφί) και το έβγαζα από την πρίζα κατευθείαν μετά την ολοκλήρωση της φόρτισης (και το σβήσιμο του λαμπακιού) η μπαταρία τελείωνε μέσα σε 18 ώρες με normal χρήση. Τσεκαρισμένο αυτό καθώς το έκανα 2-3 φορές. Το ίδιο αποτέλεσμα είχα και με φόρτιση μέσω pc!

 

2. Όταν άφηνα το κινητό στη φόρτιση με έναν παλιό usb φορτιστή περισσότερων mAh (του Ε52 συγκεκριμένα) καθόλη τη διάρκεια της νύχτας, το κινητό έπιανε επιδόσεις όπως αυτές που ακούμε συχνά από τον mirrorofsorrow, δηλαδή έως και 3 μέρες με normal χρήση

 

Σημείωση: Μετά από αυτό λέω, εντάξει. Θα κάνω τδ μια ιδέα:

 

3. Έκανα επανεκκίνηση και η μπαταρία σταμάτησε να πέφτει γρήγορα. Σήμερα είναι πάλι εντάξει με το τρόπο στο νούμερο 2.

 

Δεν ξέρω τι να πω.

 

4. Επίσης, ο κολλητός μου έχει και αυτός Ν8 και μετά από ένα μήνα όπου η μπαταρία του ήταν μια χαρά (και χωρίς να έχει βάλει κάποια εφαρμογή extra, φανταστείτε δεν έχει καν μπει στη διαδικασία sign εφαρμογών) άρχισε να του τελειώνει κι αυτουνού μέσα σε μία μέρα. Αυτός με τη σειρά του έσβηνε μία μία τις εφαρμογές (ακόμα και τα mail) για να παρατηρήσει αν θα υπάρξει διαφορά και τίποτα!

 

5. Στο battery monitor (και σε εμένα και σε εκείνου) το μεγαλύτερο ποσοστό στην κατανάλωση μπαταρίας είναι αυτό το άτιμο "other".

 

6. Παράλληλα, κάνω παρατηρήσεις και σημειώνω τα ποσοστά που εμφανίζονται στο battery monitor και τα ανάγω (ανάλογα τη διάρκεια χρήσης μιας εφαρμογής) στη συνολική αυτονομία και βγάζω αποτελέσματα αλλά αν τα παραθέσω εδώ πάει μακριά η βαλίτσα.

 

7. Ξέχασα να γράψω το σημαντικότερο. Τα αποτελέσματα (1) και (2) ήταν τα ίδια όταν έκανα και hard format στη συσκευή και χωρίς να τη φορτώσω με το παραμικρό (μόνο επαφές πέρασα). Γεγονός που αποκλείει υπαιτιότητα δική μου ή κάποιας περίεργης εφαρμογής!

 

Συνοψίζοντας, και από τη μέχρι στιγμής έρευνά μου έχω καταλήξει στο εξής: Κάποια εσωτερική λειτουργία του τηλεφώνου κάνει τη δουλειά, η οποία δεν εμφανίζεται στους taskmanagers και η οποία δεν ξέρω πότε παίρνει μπρος και πότε όχι. Όσο για τη "γρήγορη" φόρτιση δεν έχω λόγια. Είναι τελείως παράλογο αυτό που γίνεται.

Στο iphone μου έδειξε ένας φίλος χθες μια εφαρμογή, η οποία καταγράφει αναλυτικά ποιες εφαρμογές τρέχουν και πόση ενέργεια καταναλώνουν. Κάποια αντίστοιχη εφαρμογή για symbian ίσως έριχνε φως στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Αυτά κι ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ! Αναμένω τα σχόλια σας.

 

πολύ ψάξιμο φίλε μου. Αποτέλεσμα όμως γιοκ.

Εμένα με χαλάει πολύ αυτό το θέμα της μπαταρίας. Το Ν95 8g μου έβγαζε 2-2.5 μέρες (με την ίδια χρήση περίπου χρήση). Όσα "κόλπα" λες (3g, wlan κλειστό κλπ) τα εφαρμόζω όλα από το 95άρι ακόμη. Το garmin είχε ένα θέμα με την μπαταρία αλλά έχει δωθεί λύση. Το σίγουρο είναι πως κάποιο πρόγραμμα αρχίζει να τρέχει (νομίζω με το σερφάρισμα) το οποίο κάνει την ζημιά αλλά κάνει και το κινητό αργότερο αλλά και κάποιες φορές να κολλάει. Αν βρεις άκρη μην μας ξεχάσεις...:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνύματα όταν πατάς παρατεταμένα έχει ακρόαση, γιατί όμως το ακούς στα κινέζικα και όχι στην γλώσσα μας ? Φυσικα και το έχω ρυθμίσει στα Ελληνικά αλλά η κίνα παράμενει κίνα, μόνο αν περιέχει αγγλικές λέξεις τις ΄΄μιλάει΄΄ κανονικα

Αναγνωση μηνυματων --> Επιλογες --> Ρυθμισεις --> Ανιχνευση γλωσσας : Απενεργοποιημενη

Στο κουτακι περιπου στη μεση αριστερα να γραφει : EL

Και θ'ακους τον Πετρο να στα διαβαζει στα Ελληνικα...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

πολύ ψάξιμο φίλε μου. Αποτέλεσμα όμως γιοκ.

Εμένα με χαλάει πολύ αυτό το θέμα της μπαταρίας. Το Ν95 8g μου έβγαζε 2-2.5 μέρες (με την ίδια χρήση περίπου χρήση). Όσα "κόλπα" λες (3g, wlan κλειστό κλπ) τα εφαρμόζω όλα από το 95άρι ακόμη. Το garmin είχε ένα θέμα με την μπαταρία αλλά έχει δωθεί λύση. Το σίγουρο είναι πως κάποιο πρόγραμμα αρχίζει να τρέχει (νομίζω με το σερφάρισμα) το οποίο κάνει την ζημιά αλλά κάνει και το κινητό αργότερο αλλά και κάποιες φορές να κολλάει. Αν βρεις άκρη μην μας ξεχάσεις...:)

 

Βασικά πρέπει να βρούμε εφαρμογή που να μας δείχνει τα procceses. Εκεί θα παίξουμε με κατάργηση ένα ένα και αλλεπάλληλα τεστ! Πάντως ότι να 'ναι! Το πρωί ήταν το κινητό μου ήταν στο σενάριο της καλής αυτονομίας. Δεν έπεφτε με τίποτα το ποσοστό. Ακουσα μουσική, έπαιξα αρκετή ώρα στο μενού και λίγο τηλ. Κατά τις 12 (και με καμία εφαρμογή ενεργή) χτύπησε μια επανεκίνηση μόνο του κι έπειτα άρχισε να χάνει τρελή ενέργεια. Μόλις το πήρα χαμπάρι κατά τη 1 (και αφού είχε πέσει κατά 8% η μπαταρία στην αναμονή) έκανα επανεκίνηση και έστρωσε πάλι!

 

Πραγματικά ότι να 'ναι. Ελπίζω η Nokia να το έχει πάρει χαμπάρι καθώς όλα δείχνουν ότι είναι software πρόβλημα.

 

ΥΓ: Για κάποιον φίλο που είπε πριν να συγκεκριμενοποιήσω τη χρήση που του κάνω στα τεστ, ιδού: Το πολύ μισή ώρα τηλ την ημέρα, 15 λεπτά σερφάρισμα, 1 ώρα μενού, 5 λεπτά λήψη βίντεο, άντε και λίγο skype. Κατά την άποψή μου: τίποτα σπουδαίο!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι διάβασα σε ένα site ότι η λειτουργία USB on the go του Ν8, που επινοήθηκε για τη σύνδεση pendrive, επιτρέπει κι άλλες συνδέσεις όπως mouse, keyboard, γραφίδα, barcode scanner, κτλ.

Ισχύει κάτι τέτοιο;;; Ειδικά η σύνδεση πληκτρολογίου θα ήταν ότι καλύτερο!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

ωραίος ο Δούκας :)

Να βρισκόταν λύση και για την συνεχή σύνδεση του wlan τι καλά που θα ήταν, είχα ησυχάσει 2 εβδομάδες και από χτες πάλι τα ίδια !!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι διάβασα σε ένα site ότι η λειτουργία USB on the go του Ν8, που επινοήθηκε για τη σύνδεση pendrive, επιτρέπει κι άλλες συνδέσεις όπως mouse, keyboard, γραφίδα, barcode scanner, κτλ.

Ισχύει κάτι τέτοιο;;; Ειδικά η σύνδεση πληκτρολογίου θα ήταν ότι καλύτερο!

 

Αν και το έχουμε ξαναπεί, για να μη ψάχνεις 200 σελίδες, απλά μπορείς να γράψεις στο youtube Ν8 usb keyboard και να απολαύσεις τα video. :)

 

Προσωπικά έχω συνδέσει bluetooth mouse, usb mouse, usb keyboard και παίζει με όλα.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

ωραίος ο Δούκας :)

Να βρισκόταν λύση και για την συνεχή σύνδεση του wlan τι καλά που θα ήταν, είχα ησυχάσει 2 εβδομάδες και από χτες πάλι τα ίδια !!!!!!!

 

Μήπως κατά λάθος αν σου ζητήσει κάποια εφαρμογή πρόσβαση στο ιντερνετ πατάς αυτόματα και όχι για αυτή την περιορισμένη σύνδεση? Γιατί αν το κάνεις σου αλλάζεις τις ρυθμίσεις στη συνδεσιμότητα και πρέπει να τις αλλάξεις και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η θηκη που μπαινει ολο το κινητο. και απο τη στιγμα που δεν εχει καλλυμα η καμερα η γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει να ειναι καλυμενο. γυαλι ειναι παιδια σιγουρα θα εχει αδυμανιες. συμφωνω οτι επρεπε να ηταν με καλλυμα

 

δε ξερω ποσοι και ποιοι εχετε το garmin αλλα το process tsautostart.exe μπορει να σας μειωσει την αυτονομια. ξεκιναει καθε φορα μετο τηλ και δε κλεινει ποτε. αν ισχυει κατι τετοιο θα σας πω πως θα το απενεργοποιησετε μια και καλη.

 

Καλησπερα!!Φιλε αριστοτελη μαθε και πες μας γιατι το garmin εγω το δουλευω πολυ και θα μας ενδιαφερε ολους!!!Οσο για τον φιλο ποιο πανω αλλα και γενικοτερα το θεμα με το τζαμι της καμερας λιγο προσοχη θελει και δεν υπαρχει κανενα προβλημα!!!Επισης κατι ακομη και sorry αν ειναι λιγο off topic..

Εδω και 2 χρονια και ειχα στο 5800 και εχω στο n8 τωρα την χονευτη δερματινη θηκη :

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/carrying-and-styling/carrying-cases/cp-358 ειναι πολυ καλη με χοντρο δερμα απο εξω και βελουδινο υφασμα απο μεσα και ετσι κανενα προβλημα περι γραντζουνιων με λιγο ψαξιμο την βρισκεις για μενα ειναι η καλυτερη θηκη για το n8!!!Ελεγα να επαιρνα την νεα cp-503 αλλα απο κοντα ειναι πολυ λεπτη χωρις καθολου προστασια!!!

Αντε να ερθει η νεα αναβαθμιση να δουμε καμια βελτιωση!!!;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...