Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελα ντε,βαζεις που βαζεις κατι,βαλε τουλαχιστον και τη δυνατοτητα επιλογης γλωσσας η τελοσπαντων αναγνωρισης αρχειων εκτος της αγγλικης γλωσσας

μισες και βιαστηκες δουλειες......

 

edit

αν σωσεις το αρχειο των υποτιτλων σαν unicode τοv βλεπει κανονικα!!!!

παιρνω πισω την γκρινια μου....

διορθωθηκε/προσθεθηκε και αυτο

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ότι και να κάνω δεν διαβάζονται τα γράμματα κρίμα

 

καλησπερα. ανοιξες τον υποτιτλο με το σημειωματαριο εκανες αρχειο-αποθηκευση ως-τερμα κατω κωδικοποιηση utf-8 και παλι δεν βλεπεις ελληνικα ?

Link to comment
Share on other sites

θυμίστε μου λίγο σας παρακαλώ απο που σβίνουμε τις εφαρμογες

 

Ρυθμισεις - Διαχειρ. εφαρμ. - Εγκατ. εφαρμ. - παρατεταμενο πατημα σε αυτη που θες να διαγραψεις και απεγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Με το ovi στο βγάζει.

 

Εμενα μου το εβγαλε και με την ενημερωση εφαρμογων απο το κινητο. Δε το χω δοκιμασει αν λειτουργει καλα ελπιζω να αξιζει τον κοπο γιατι πιανει και εσωτερικη μνημη. Λιγη το ξερω αλλα κακως:p.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση = Γιόκ

Υπότιτλοι με όλα τα πιθανά encode (Ansi,Unicode/Big endian,UTF) = Γιόκ

Τι γίνετε γιατί κάνουν οι μισοί αναβαθμίσεις :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το εβγαλε και με την ενημερωση εφαρμογων απο το κινητο. Δε το χω δοκιμασει αν λειτουργει καλα ελπιζω να αξιζει τον κοπο γιατι πιανει και εσωτερικη μνημη. Λιγη το ξερω αλλα κακως:p.

 

μεχρι τωρα δεν την βγαζει με κανενα απο τους 2 τροπους. φανταζομαι μεχρι το πρωι θα εμφανιστει

Link to comment
Share on other sites

"H ανανέωση απέτυχε. Δοκιμάστε αργότερα"

 

Μιλάμε για 1MB, φαντάσου να βγεί firmware τι έχει να γίνει, θα πέσουν όλα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ανοιξες τον υποτιτλο με το σημειωματαριο εκανες αρχειο-αποθηκευση ως-τερμα κατω κωδικοποιηση utf-8 και παλι δεν βλεπεις ελληνικα ?

 

Φιλε είσαι άπαικτος πεζή κανονικά τα ελληνικά τώρα να είσαι καλά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλε είσαι άπαικτος πεζή κανονικά τα ελληνικά τώρα να είσαι καλά

Πολύ σημαντική προσθήκη και μεγάλη έκπληξη καθώς παρα τις έντονες φημολογίες δεν είχε ακουστεί τίποτα για ανάγνωση εξωτερικών υποτίτλων.

"H ανανέωση απέτυχε. Δοκιμάστε αργότερα"

 

Μιλάμε για 1MB, φαντάσου να βγεί firmware τι έχει να γίνει, θα πέσουν όλα....

Ομοίως και σε εμένα που δοκίμασα μόλις τώρα. Γενικά δεν αντιμετωπίζουμε συχνά τέτοια προβλήματα. Ίσως προετοιμάζουν τους σέρβερ τους για την μεγάλη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και σε εμένα που δοκίμασα μόλις τώρα. Γενικά δεν αντιμετωπίζουμε συχνά τέτοια προβλήματα. Ίσως προετοιμάζουν τους σέρβερ τους για την μεγάλη αναβάθμιση.

 

 

Δε πιστεύω να φταίει το οτι έβαλα την ημερομηνία μια ημέρα μπροστά, ένα τιμημένο κουμπάκι για "έλεγχο αναβαθμίσεων" πότε θα βάλουν :X

Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε 17/1 κι ακομα η wind να μας παραδωσει το κινητο...μηπως παρελαβε κανεις?

 

2 μηνες και συνεχιζουμε...

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αυτες τις μερες (μεταξυ 17-19) ειχε ανακοινωσει η Wind οτι θα εχει νεα παραλαβη... και λογικα θα ειναι ελληνικα αυτα που θα φερει, οποτε καντε λιγη ακομα υπομονη!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντική προσθήκη και μεγάλη έκπληξη καθώς παρα τις έντονες φημολογίες δεν είχε ακουστεί τίποτα για ανάγνωση εξωτερικών υποτίτλων.

Ομοίως και σε εμένα που δοκίμασα μόλις τώρα. Γενικά δεν αντιμετωπίζουμε συχνά τέτοια προβλήματα. Ίσως προετοιμάζουν τους σέρβερ τους για την μεγάλη αναβάθμιση.

 

Παιδάκια εγώ το μεσημέρι που δοκίμασα με την δεύτερη φορά που το πάτησα να κατέβει η ενημέρωση,κατέβηκε,την εγκατέστησα και δεν ξέρω πως βάζουν εξωτερικούς υπότιτλους.Δεν έχει κάποια ξεχωριστή επιλογή απ'ότι είδα.Μάλιστα λέει ότι υποστηρίζει προς το παρόν .srt & .sub αρχεία υποτίτλων.Θα δοκιμάσω και θα σας πω αργότερα....

 

Χρόνια πολλά στους Αντώνηδες και τις Αντωνίες...άσχετο :P

 

 

Και ναιιιι :D λειτουργεί άψογα.Για άλλη μια φορά η Nokia έκανε τα μαγικά της και μας βοήθησε να περνάμε υπότιτλους χωρίς να χρειαζόμαστε άλλον player.Να σημειώσω πως το όνομα των υποτίτλων πρέπει να είναι ίδιο με το όνομα της ταινίας. :)

Edited by kostas023
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σε εσάς που ήρθε η αναβάθμιση του video player, είχε κανένας από εσάς αγορασμένο από Γερμανό (δηλαδή product code της Cosmote); Ρωτάω γιατί βλέπω ότι σε κάποιους έχει έρθει η αναβάθμιση και σε κάποιους όχι (εμένα για παράδειγμα δεν έχει έρθει :P ).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές απο το πολυαναμενόμενο silver!!!! Μια ερώτηση σε πρώτη φάση. Πως γίνεται να περάσω όλα τα μνμ και τους φακέλους μνματων (αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης) απο Ν97 στο Ν8?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές απο το πολυαναμενόμενο silver!!!! Μια ερώτηση σε πρώτη φάση. Πως γίνεται να περάσω όλα τα μνμ και τους φακέλους μνματων (αποθηκευμένα στην κάρτα μνήμης) απο Ν97 στο Ν8?

 

στη συνδεσιμοτητα υπαρχει ενα σημειο που λεει μεταφορα δεδομενων και συνδεεις τα τηλεφωνα και περνας απο το ενα στο αλλο οτι θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Μεταφορά δεδομένων - Μεταφορά.

 

Ανοίγεις την εφαρμογή και κάνεις συγχρονισμό με το Ν97 ακολουθώντας τις οδηγίες της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

από το γάλλο SΕRVΕR το κατέβασα κανονικά! Πολύ σούπερ με τους υπότιτλους. Οι αναβαθμίσεις κάνουν δουλειά. Ήδη έχουμε καλύτερο περιηγητη, αναπαραγωγή με υπότιτλους, γρήγορη αλλαγή στις αρχικές οθόνες. Συνέχισε έτσι ΝΟΚΙΑ! :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε 17/1 κι ακομα η wind να μας παραδωσει το κινητο...μηπως παρελαβε κανεις?

 

2 μηνες και συνεχιζουμε...

 

Την παρασκευη περασα απο wind για να το παραγγειλω και εγω και μου ειπε για 17 του μηνος(σημερα δηλαδη) η παραλαβη της νεας παρτιδας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε λίγο.

Έχω το γνωστό πρόβλημα με έντονη την κοκκινίλα στην φωτογραφία,

στο ρολόι, στο βίντεο του tron, ακόμη και στην έξοδο από τον screensaver

έχω αλλοίωση των χρωμάτων της οθόνης για μια στιγμή.

Επειδή το κινητό το έχω μόνο τέσσερις μέρες αγορασμένο από Multirama

αξίζει να το επιστρέψω; Υπάρχει πιθανότητα αντικατάστασης; Διαβάζοντας είδα

ότι κάποια παιδιά δεν έχουν τέτοια προβλήματα οπότε αν είναι να έχω μία δεύτερη

ευκαιρεία λέω να δοκιμάσω. Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...