Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.εχω μια μικρη ερωτησουλα.αν αγορασω μια εφαρμογη απο το market και μετα χρειαστει να κανω format και τα σβησω ολα θα μπορω να την κατεβασω δωρεαν η θα την ξαναπληρωσω? ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Όσες φορές την διαγραφής, τόσες φορές την κατεβαζεις..!!!! δηλαδή 4ever

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιο προγραμμα για ξυπνητηρι που να ανοιγει το κινητο οταν ειναι κλειστό για το 2.2???

 

δοκιμασα 1-2 αλλα τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιο προγραμμα για ξυπνητηρι που να ανοιγει το κινητο οταν ειναι κλειστό για το 2.2???

 

δοκιμασα 1-2 αλλα τίποτα.....

 

Δεν υπάρχει κινητό που να κάνει power off και να ανοίγει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει καποιο προγραμμα για ξυπνητηρι που να ανοιγει το κινητο οταν ειναι κλειστό για το 2.2???

 

Εν ολίγοις... όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την νέα εφαρμογή market και είμαι πολύ δυσαρεστημένος.

Καταρχάς το interface της δεν με ενθουσίασε, όλη η κεντρική οθόνη της είναι γεμάτη με βλακείες.

Ως προς την ουσία όμως, κολλάει πιο πολύ από την παλιά και το σημαντικότερο: είναι από τις top εφαρμογές στην κατανάλωση μπαταρίας.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω βάλει την νέα εφαρμογή market και είμαι πολύ δυσαρεστημένος.

 

Μπορείς να το απεγκαταστήσεις και να επανέλθει το παλιό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το απεγκαταστήσεις και να επανέλθει το παλιό.

 

Αν το απεγκαταστήσω δλδ θα επανέλθει το παλιό αυτόματα?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το απεγκαταστήσω δλδ θα επανέλθει το παλιό αυτόματα?

 

Ναι... εκεί θα σου έχει "απεγκατάσταση ενημερώσεων". Το κάνεις και επανέρχεται το παλιό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το απεγκαταστήσω δλδ θα επανέλθει το παλιό αυτόματα?

...εκτός βέβαια αν αντικατέστησες το vending.apk από το φάκελο /data/system/app με το apk του καινούριου market ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι... εκεί θα σου έχει "απεγκατάσταση ενημερώσεων". Το κάνεις και επανέρχεται το παλιό.

 

thanks, το πέταξα. Γενικά είχαν και άλλοι προβλήματα με το νέο market ή μόνο εγώ?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι... εκεί θα σου έχει "απεγκατάσταση ενημερώσεων". Το κάνεις και επανέρχεται το παλιό.

 

Και αν θέλεις ξανά το καινούργιο πως το κάνεις αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλεις ξανά το καινούργιο πως το κάνεις αναβάθμιση?

 

Η περιμένεις να γίνει αυτόματα η αναβάθμιση η κανείς εγκατάσταση το apk του μάρκετ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Δεν ξέρω πως και γιατί, αλλά πηγαίνοντας να γραψω κάτι στο κινητό μου απο το πληκτρολόγιο αντιλήφθηκα οτι οι επιλογές μου ήταν ή Αγγλικά ή Κινέζικα. Τα ελληνικά εξαφανήστηκαν.

Πάω ρυθμίσεις επιλέγω γλωσσα ελληνικά, στην επιλογή "ρυθμίσεις πληκτρολογίου Android/γλώσσες εισόδου" έχω επιλέξει τα Αγγλικά (δεν έχει ελληνικά).

Στην επιλογή "Ρυθμίσεις εισαγωγής μέσω αφής/Διεθνές πληκτρολόγιο" επιλεγμένα είναι τα Αγγλικά και τα Ελλινικά.

Reset κοντρα Reset δεν γίνεται τίποτα... καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
thanks, το πέταξα. Γενικά είχαν και άλλοι προβλήματα με το νέο market ή μόνο εγώ?

 

Αρκετοί....

Edited by zxr

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ετσί μπορώ να αγοράσω αππς από αμερική?

 

 

παίδες ότι έχετε γράψει το έχω κάνει και ακόμη δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σε αππ από αμερική

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παίδες ότι έχετε γράψει το έχω κάνει και ακόμη δεν μπορώ να έχω πρόσβαση σε αππ από αμερική

 

Τότε απλά δεν γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλεις ξανά το καινούργιο πως το κάνεις αναβάθμιση?

Εγω με custom aosp rom, με το που βαζω usa στο matket enabler, μετα απο λιγο αναβαθμιζεται μονο του. Και η ρομ ειχε το παλιο.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια..πριν απο λιγο αγορασα μια εφαρμογη 0.99 λεπτα.επειτα απο λιγο την απεγκατεετησα και μου επιστραφηκανε τα χρηματα. Τωρα στο μαρκετ μου την εμφανιζει για αγορα με 2.10 ευρω....Γιατιιιι????

 

sent via tapatalk from an arc

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις εφαρμογές που είναι επί πληρωμή στο market, πως τις πληρώνεις από κινητό? Να τις κατεβάσω στο pc καλύτερα να πληρώσω και μετά να τις περάσω στο κινητό?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις εφαρμογές που είναι επί πληρωμή στο market, πως τις πληρώνεις από κινητό? Να τις κατεβάσω στο pc καλύτερα να πληρώσω και μετά να τις περάσω στο κινητό?

Thanks!

δεν μπορεις να το κανεις αυτο..μονο μεσω καρτας...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλεις ξανά το καινούργιο πως το κάνεις αναβάθμιση?

 

κανε fake εναν provider π.χ. T-MOBILE με το market enabler και εντος ολιγου θα σου ερθει η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αφαιρέσουμε απο τον λογαριασμο μας στο μαρκετ τις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιούμε ( αγορασμενες η free) ;

Ειναι σπαστικο να κατεβαίνουν μαζι με τις χρήσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε αν γνωρίζετε γιατί θα παλαβώσω.Ανοίγω οποιαδήποτε σελίδα στο internet δεν ανοίγει όμως με τίποτε η σελίδα του Android market και η πλοήγηση.Το περίεργο είναι οτι με wifi δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όλα δουλεύουν ρολόι. Άραγε φταίει

το τηλ. ή το δίκτυο;Το αγόρασα από wid και έχω κάρτα cosmote.

Link to comment
Share on other sites

κανε fake εναν provider π.χ. T-MOBILE με το market enabler και εντος ολιγου θα σου ερθει η αναβαθμιση

Σωστά.Εκτός και αν κάνεις freeze την εφαρμογή market updater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...