Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ξεκλικάρει την εμφάνιση ειδοποιήσεων, δε θα παίρνει ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές, όχι από το play store. Αν είναι root με το titanium μπορεί να κάνει detach τις εφαρμογές από το play και να μην ενημερώνονται.

Με επανεκκινηση της συσκευης ''κραταει'' την επιλογη ?

Σε εμενα, μετα απο επανεκκινηση δεν την ''κραταει''.

Εχω titaniumbackup pro

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με επανεκκινηση της συσκευης ''κραταει'' την επιλογη ?

Σε εμενα, μετα απο επανεκκινηση δεν την ''κραταει''.

Εχω titaniumbackup pro

Αλήθεια; Κανονικά την κρατάει την επιλογή, ναι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα δεν την κρατάει. Ούτε στο RAZR ούτε στο G2 Mini! :confused:

Μιλάμε για την αποκοπή από το play store έτσι;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και δουλεύει κανονικά μέχρι την επόμενη φορά που κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή. Μετά πάλι δείχνει αναβαθμίσεις...
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί. Εγώ θα κάνω λάθος. Θα το κοιτάξω σε ένα tablet ρουταρισμένο μήπως δεν έχω δει καλά.

 

Edit: Λοιπόν, φαίνεται ότι είχα πολύ καιρό να ασχοληθώ και έχασα επεισόδια. Όντως οι καινούριες εκδόσεις του store βρίσκουν την υπογραφή της εφαρμογής και χάνεται η αποκοπή. Ο μόνος τρόπος άρα είναι να αλλάξει η υπογραφή. Υπάρχουν δύσκολοι κι εύκολοι τρόποι. Ο πιο δημοφιλής απ' ό,τι είδα είναι με μια άλλη εφαρμογή που λέγεται zip signer. Υπάρχουν άπειρα posts σχετικά στο internet.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aν και περασαν αρκετες μερες,,,,,, αν θυμαμαι καλα το οτι δεν κραταει την επιλογη ''αποκολληση'' ειναι απαιτηση της google προς το titanium backup να βγαλει την επιλογη μονιμης αποκολλησης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ειχε γραφτει παλαιότερα ο τροπος με τον οποιο επιλεγουμε αν θα γινονται μονες τους οι ενημερωσεις των εφαρμογων ή θα διαλεγουμε εμεις.

Μπορειτε να μου πειτε που ειναι και που? Aπo to τηλεφωνο η απο το pc βρήσκω την επιλογή αυτη?

Ευχαριστω

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ειχε γραφτει παλαιότερα ο τροπος με τον οποιο επιλεγουμε αν θα γινονται μονες τους οι ενημερωσεις των εφαρμογων ή θα διαλεγουμε εμεις.

Μπορειτε να μου πειτε που ειναι και που? Aπo to τηλεφωνο η απο το pc βρήσκω την επιλογή αυτη?

Ευχαριστω

Στο τηλέφωνο σού, στο play. Ρυθμίσεις η πρώτη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

το winbank mobile δεν μπαινει στο ταμπλετ λογω λεει οτι εχει συσκευη αποθηκευτικου χωρου usb ή καρτα sd(error -18)

 

εχω λενοβο α7600

Link to comment
Share on other sites

αλλες εφαρμογες μπορεις να κανεις εγκατασταση? μηπως γεμισε ο αποθηκευτικος σου χωρος? οι εφαρμογες σε ποια μνημη πανε για εγκαστασταση? εσωτερικη ή εξωτερικη?
Link to comment
Share on other sites

χωρο εχω και οι αλλες και update κανουν κια εβαλα τωρα και αλλες εφαρμογες δοκιμαστικα και ολα καλα...

 

υποθετω ειναι αυτη η χαζη επιλογη ποτ δινει το λενοβο παντα στην εγκαασταση και ρωταει να παει η εγκατασταση σε εστερικο χωρο η καρτα sd....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1η : Μπορεί μια prepaid κάρτα να χρησιμοποιείται από 2 διαφορετικούς λογαριασμούς gmail για αγορά εφαρμογών ;

 

Ερώτηση 2η : Μπορείς να έχεις 2 λογαριασμούς gmail σε ένα κινητό και με τον έναν πχ να αγοράζεις εφαρμογές από το store ( να τον έχεις μόνο για αγορές από το store ) ενώ με τον άλλον να συγχρονίζεις επαφές κτλ ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δύο.

Άλλωστε στην διαχείριση των λογαριασμών επιλέγεις εσύ τι από όλα να συγχρονίζει ποιος λογαριασμός

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είμαι στη σωστή ενότητα.

Ήθελα να ρωτήσω για τις εφαρμογές που εχω εγκατεστημένες απο το play store και τις κανω backup στο μαιλ του λογαριασμού μου, αυτα τα backup, που μπορω να τα βρω? Απο το pc-internet ή από το κινητο-play store? και που?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν είμαι στη σωστή ενότητα.

Ήθελα να ρωτήσω για τις εφαρμογές που εχω εγκατεστημένες απο το play store και τις κανω backup στο μαιλ του λογαριασμού μου, αυτα τα backup, που μπορω να τα βρω? Απο το pc-internet ή από το κινητο-play store? και που?

 

Για ποιο λογο θελεις να τις βρεις ? Αν αλλαξεις κινητο ή κανεις επαναφορά εργοστασιακών φορτώνονται μονες τους στον ιδιο λογαριασμο . Αρκει νε εχεις ενεργοποιησει την δημιουργια αντιγραφων στο λογαριασμο σου .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο θελεις να τις βρεις ? Αν αλλαξεις κινητο ή κανεις επαναφορά εργοστασιακών φορτώνονται μονες τους στον ιδιο λογαριασμο....

 

Γιατι οταν παω να κανω restore καποια εφαρμογη, μου βγαζει ολα τα μπακαπ της απο το 2011.

Βεβαια θα μου πεις "αφου δεν ειναι στο σκληρο του pc σου, μην ασχολεισαι για το χωρο που καταλαμβάνουν τα αρχει αυτα"

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω να κανω restore καποια εφαρμογη, μου βγαζει ολα τα μπακαπ της απο το 2011.

Βεβαια θα μου πεις "αφου δεν ειναι στο σκληρο του pc σου, μην ασχολεισαι για το χωρο που καταλαμβάνουν τα αρχει αυτα"

 

Λογικο αυτο και δεν νομιζω οοτι μπορεις να κρατησεις backup τα update της εφαρμογης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διάβασα εδώ http://androidhellas.com/2015/10/24/diathesi-ananeomenou-google-play-store/ ότι βγαίνει καινούργιο play store.Έχει έρθει σε κανέναν αναβάθμιση?Πως θα το βάλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα εδώ http://androidhellas.com/2015/10/24/diathesi-ananeomenou-google-play-store/ ότι βγαίνει καινούργιο play store.Έχει έρθει σε κανέναν αναβάθμιση?Πως θα το βάλουμε?

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα εδώ http://androidhellas.com/2015/10/24/diathesi-ananeomenou-google-play-store/ ότι βγαίνει καινούργιο play store.Έχει έρθει σε κανέναν αναβάθμιση?Πως θα το βάλουμε?

Θα έρθει μόνο του και θα αναβαθμιστεί αυτόματα σταδιακά. Δεν κάνεις κάτι εσυ. Μπορεί σε αλλους να έρθει πιο νωρίς και σε άλλους να καθυστερήσει. Αν δεν θες να περιμένεις όμως μπορείς να το κατεβάσεις και να το βάλεις Εσύ χειροκινητα από μερικές (.........) σελίδες που έχουν εφαρμογές apk όπως το λινκ που σου δίνει το παιδί στην προηγούμενη απάντηση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα εδώ http://androidhellas.com/2015/10/24/diathesi-ananeomenou-google-play-store/ ότι βγαίνει καινούργιο play store.Έχει έρθει σε κανέναν αναβάθμιση?Πως θα το βάλουμε?

 

 

Η αναβάθμιση που αναφέρει ο aristhess κατά πάσα πιθανότητα θα είναι η έκδοση 6 και δεν έχει έρθει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο apk πρέπει να είναι το 5.10.30 και νομίζω έχει ήδη δοθεί.Αυτή που λέω πρέπει να είναι καινούργια και από ότι φαίνεται στη φωτογραφία αλλάζει αρκετά ο σχεδιασμός του store.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς αυτό με στρογγυλεμένα κουμπιά. Νομίζω ότι απλά διέρρευσε κι ότι θα έρθει εν καιρώ σε όλους ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...