Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά!Μιά απορία...Όταν μία εφαρμογή κατεβαίνει από το Google play,για διάφορους λόγους(πχ.το σβήνουν διότι είναι παράνομο όπως είχε συμβεί με το wifi unlocker),σβήνεται αυτομάτως από το κινητό μας?Αυτό έπαθα σήμερα εγώ με ένα παιχνίδι(Bush hot dog).Κατέβηκε από το google play και σβήστηκε και από το κινητό μου από μόνο του.Με άλλη εφαρμογή παλιότερα,είχε σβηστεί από το μάρκετ αλλά στο κινητό μου υπήρχε κανονικά.Πάλι καλά που την επανέφερα με app backup...
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά!Μιά απορία...Όταν μία εφαρμογή κατεβαίνει από το Google play,για διάφορους λόγους(πχ.το σβήνουν διότι είναι παράνομο όπως είχε συμβεί με το wifi unlocker),σβήνεται αυτομάτως από το κινητό μας?Αυτό έπαθα σήμερα εγώ με ένα παιχνίδι(Bush hot dog).Κατέβηκε από το google play και σβήστηκε και από το κινητό μου από μόνο του.Με άλλη εφαρμογή παλιότερα,είχε σβηστεί από το μάρκετ αλλά στο κινητό μου υπήρχε κανονικά.Πάλι καλά που την επανέφερα με app backup...

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό και μάλλον είναι λίγο αδύνατο..

Το έχει πάθει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό και μάλλον είναι λίγο αδύνατο..

Το έχει πάθει κάποιος άλλος;

 

Αυτό έχει γίνει άλλη μια φορά νομίζω όταν βρέθηκαν κακόβουλες εφαρμογές ή μήπως δεν τις είχε αφαιρέσει από το κινητό μόνη της η google;

Link to comment
Share on other sites

Η google έχει τη δυνατότητα να αφαιρέσει εφαρμογές από το τηλέφωνο, εφόσον είμαστε συνδεδεμένοι με δίκτυο και τον google λογαριασμό μας. Χρησιμοποιείται πολύ σπάνια...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει γίνει άλλη μια φορά νομίζω όταν βρέθηκαν κακόβουλες εφαρμογές ή μήπως δεν τις είχε αφαιρέσει από το κινητό μόνη της η google;

 

Αυτο.

10 χαρακτηρες

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Μιά απορία...Όταν μία εφαρμογή κατεβαίνει από το Google play,για διάφορους λόγους(πχ.το σβήνουν διότι είναι παράνομο όπως είχε συμβεί με το wifi unlocker),σβήνεται αυτομάτως από το κινητό μας?Αυτό έπαθα σήμερα εγώ με ένα παιχνίδι(Bush hot dog).Κατέβηκε από το google play και σβήστηκε και από το κινητό μου από μόνο του.Με άλλη εφαρμογή παλιότερα,είχε σβηστεί από το μάρκετ αλλά στο κινητό μου υπήρχε κανονικά.Πάλι καλά που την επανέφερα με app backup...

 

Παντως το συγκεκριμένο παιχνίδι υπάρχει κανονικά στο play

Και απο το τηλέφωνο μου που μπήκα αλλα και απο το pc μου το εμφανίζει κανονικά https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hott_dog_bush.play&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ob3R0X2RvZ19idXNoLnBsYXkiXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει γίνει άλλη μια φορά νομίζω όταν βρέθηκαν κακόβουλες εφαρμογές ή μήπως δεν τις είχε αφαιρέσει από το κινητό μόνη της η google;

 

Καταρχήν ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις αλλά θα μείνω εδώ.Δηλαδή μου προτείνεις να την σβήσω διότι υπάρχει πιθανότητα να προκληθεί κάποια βλάβη στο κινητό?

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις απαντήσεις αλλά θα μείνω εδώ.Δηλαδή μου προτείνεις να την σβήσω διότι υπάρχει πιθανότητα να προκληθεί κάποια βλάβη στο κινητό?

 

Αφού παραπάνω είπαν ότι υπάρχει η εφαρμογή ακόμη στο play δεν νομίζω να είναι κακόβουλη. Απλά δες μήπως άλλαξαν τα permissions και αφαίρεσαν κάτι και αν ναι, βάλε την καινούρια. Επίσης αρκετές εφαρμογές ανα διαστήματα εξαφανίζονται και μετά εμφανίζονται και πάλι, δεν είναι απαραίτητα κάτι ανησυχητικό (τυπικό παράδειγμα το γνωστό handcent).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν πατήσετε το λινκ παραπάνω δεν υπάρχει.Τώρα να το κρατήσω ή μήπως είναι κακόβουλο όπως είπαν παραπάνω?Αν και δεν έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή μου...Ευχαριστώ πάντως παίδες για τον χρόνο σας!:)
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν πατήσετε το λινκ παραπάνω δεν υπάρχει.Τώρα να το κρατήσω ή μήπως είναι κακόβουλο όπως είπαν παραπάνω?Αν και δεν έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στην συσκευή μου...Ευχαριστώ πάντως παίδες για τον χρόνο σας!:)

 

Ναι έχεις δικιο χθες μετα το ποστ σου λειτουργούσε κανονικά σήμερα ομως όχι ..

τωρα τι γινεται ? δεν ξερω.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας και πάλι παίδες!Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αλλά τον τελευταίο καιρό το google play δεν μου αναγνωρίζει τις εφαρμογές που κατεβάζω από εκεί ως δικές του.Τι εννοώ?Κατέβασα πριν από κανά δυό μέρες το angry birds rio και όταν ξαναμπήκα στο google play μου έλεγε μεν ''εγκατεστημένο'' δεν με άφηνε δε να αφήσω σχόλιο.Όταν πήγα να το απεγκαταστήσω από το google play μου είπε πως η εφαρμογή δεν είναι κατεβασμένη από το google play.Το σβήνω το ξανακατεβάζω και όλα καλά.Σήμερα κατέβασα ένα πρόγραμμα που είναι φακός(Flashlight)και μου έκανε πάλι τα ίδια.Μόνο το σβήνω και το ξαναποθηκεύω αλλά το google play δεν το αναγνωρίζει με τίποτα.Αυτό είναι κόλλημα του goole play ή του κινητού μου?

 

***Μόλις τώρα έκλεισα το κινητό μου το ξανάνοιξα και ξανακατέβασα την εφαρμογή και το google play την αναγνωρίζει κανονικά πλέον,αλλά αν ήξερε κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό...:confused:

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι απλά έφαγε κάποιο κόλλημα και ήθελε απλά μια επανεκκίνηση ή μια εκκαθάριση των δεδομένων του google play. Δε νομίζω ότι θα έχεις ξανά πρόβλημα...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Xρειάζομαι τη βοήθειά σας:

Εχω το κινέζικο Hyundai A7, με Adroid 4.0 και δεν συνδέεται με το Google Play για να κατεβάσω εφαρμογές (και δεν έχει άλλο Market εγκατεστημένο).

Στο Google Play δεν έχει το Hyundai στις συσκευές που αναγνωρίζονται.

Καμιά ιδέα; Τι μπορώ να κάνω για να κατεβάσω εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

εκανα ακριβως οτι μου ελεγε το κινητο μ,εκανα login sto gmail,υστερα προσπαθησα να κατεβασσω εφαρμογες,πατωντας εγκατασταση αποδοχη και ληψη,αλλα το μονο που εγινε ηταν να βγει ενα μνμ,''Δεν ηταν δυνατη η ληψη της εφαρμογης......,λογω καποιου σφαλματος.(-101)''

το αγορασα χθες,πρωτη φορα περνς τετοιο κινητο και δεν ξερω τι να κανω,επισης προσπαθησα να περασς παιχνιδια και εφαρμογεσ σστο κινγτο απευθειας απτο pc αποθηκευοντας τα σε ενα SD,αλλα τπτ.Παρακαλω βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Για την εγκατάσταση εφαρμογών μπορείτε να δείτε περισσότερα στον κατατοπιστικότατο οδηγό του zxr, εδώ :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Xρειάζομαι τη βοήθειά σας:

Εχω το κινέζικο Hyundai A7, με Adroid 4.0 και δεν συνδέεται με το Google Play για να κατεβάσω εφαρμογές (και δεν έχει άλλο Market εγκατεστημένο).

Στο Google Play δεν έχει το Hyundai στις συσκευές που αναγνωρίζονται.

Καμιά ιδέα; Τι μπορώ να κάνω για να κατεβάσω εφαρμογές;

Καλύτερα να ρωτήσεις στην ενότητα της συσκευής σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάπως άλλαξαν την επιλογή κινητού για εγκατάσταση εφαρμογών στο play store. Βγάζει και κάτι "Τελευταία χρήση...".

Άντε να καταλάβω τώρα εγώ ποιο κινητό είναι ποιό. Παλιά μου βγαζε μπορστά από το Sony, wind και vodafone και τα ξεχώριζα.

Τώρα πρέπει να παίζω joker :)

 

http://img163.imageshack.us/img163/5218/playuc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και απο εμενα.Αποφασισα να κανω την πρωτη μου αγορα απο το market ,περασα την πιστωτικη καρτα (ΑMERICAN EXPRESS) αλλα οταν παω να την επιλεξω δεν μου δινεται η δυνατοτητα και απο κατω αναφερει "Purchase currency is not supported".Στο PC που προσπαθησα και απο εκει, μου αναφερει οτι η καρτα απορριφθηκε/decline .

 

Μετα απο επικοινωνια με την τραπεζα (ALPHA BANK) με ενημερωσαν οτι μπλοκαραν εκεινοι αυτη την κινηση/χρεωση στην καρτα μου γιατι λενε οτι δεν ειναι ασφαλης..... Τους απαντησα οτι θα ξαναμιλησουμε

Ξερει κανεις τι γινεται ;

Edited by haralabosG
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος με samsung galaxy s plus έχει το εξής ζήτημα τις τελευταίες μέρες:

Πηγαίνοντας στο play για ενημερώσεις τις κατεβάζει, αλλά δεν περνάνε ποτέ το "Downloading". Δε φτάνει ποτέ στο σημείο να τις εγκαταστήσει, ενώ τα αρχεία έχουν κατέβει. Έχει κάνει clear data/cache σε Download manager και Google Play αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η Google προτίθεται να επιτρέπεψει την διαγραφή εφαρμογών απο το account? Eχω κατεβάσει αρκετές εφαρμογές σαν τεστ μέχρι να καταλήξω σε ποιές θέλω, χαζά live wallpapers κτλ και θα ήθελα να μπορώ να μην εχω 15-20 σελίδες με εφαρμογές στο Play Store
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η Google προτίθεται να επιτρέπεψει την διαγραφή εφαρμογών απο το account? Eχω κατεβάσει αρκετές εφαρμογές σαν τεστ μέχρι να καταλήξω σε ποιές θέλω, χαζά live wallpapers κτλ και θα ήθελα να μπορώ να μην εχω 15-20 σελίδες με εφαρμογές στο Play Store

 

15-20 σελίδες; καλά είσαι εσύ. :p

 

Τι να πούμε και μεις που χουμε καμιά εκατοστή σελίδες :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να κάνω μία θερμή παράκληση από όποιον διαθέτει λογαριασμό στο google play (πλέον για να δημιουργήσεις λογαριασμό χρεώνεται), να κάνει μία εξυπηρέτηση και να ανεβάσει για μένα μία εφαρμογή android που θα του δώσω για μία σελίδα.

 

Θα περιμένω απάντηση. Ευχαρσιτώ πολύ!

 

edit: Δυστυχώς μου ζητάει να πληρώσω 25 δολάρια για να κάνω εγγραφή και να μπορέσω να ανεβάσω application

 

https://play.google.com/apps/publish/signup?dev_acc=01176024183370529935

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος με samsung galaxy s plus έχει το εξής ζήτημα τις τελευταίες μέρες:

Πηγαίνοντας στο play για ενημερώσεις τις κατεβάζει, αλλά δεν περνάνε ποτέ το "Downloading". Δε φτάνει ποτέ στο σημείο να τις εγκαταστήσει, ενώ τα αρχεία έχουν κατέβει. Έχει κάνει clear data/cache σε Download manager και Google Play αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

 

Τελικά είναι γνωστό θέμα με το Play App. Πρέπει να απεγκατασταθούν όλα τα updates toy play store.

Περισσότερα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1744264

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...