Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μου αργει απιστευτα το μαρκετ,και με wifi και με σημα h-3g

 

ολο φορτωση κανει και δεν καταφερνει :mad:συνηθως να κανει οτι του ζηταω,πχ

να ανοίξει μια εφαρμογη για να δω αν θα την εγκαταστησω ή να κανει

αναβάθμιση σε μια δική μου..

τι κάνω??:worry:galaxy s 2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος κάπου εδώ μέσα, μου είχε γράψει πως να βγάλω την εντολή για να μην παίρνει το NEW Market για να έχω το παλιό που έτρεχε με 1.000. Θυμάται κανείς...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάπου εδώ μέσα, μου είχε γράψει πως να βγάλω την εντολή για να μην παίρνει το NEW Market για να έχω το παλιό που έτρεχε με 1.000. Θυμάται κανείς...???

αν εισαι root, σε terminal

su

pm disable com.android.vending.updater

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι root, σε terminal

su

pm disable com.android.vending.updater

 

την διαδρομή, παρακαλώ..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

την διαδρομή, παρακαλώ..!!

 

Στο /system/app λογικά θα είναι.

Μπορείς φαντάζομαι απλά να το κάνεις freeze με titanium backup, ή rename την κατάληξη ώστε να μην δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Στο /system/app λογικά θα είναι.

Μπορείς φαντάζομαι απλά να το κάνεις freeze με titanium backup, ή rename την κατάληξη ώστε να μην δουλεύει.

 

Εχω μια εφαρμογή που στο μαρκετ μου λεει οτι υπαρχει ενημερωση και εγώ δεν θέλω να την ενημερώσω.

Ερωτηση : αν αλλαξω την καταληξη θα την εχω και θα δουλεύει χωρίς πρόβλημά και δεν θα τη ''βλεπει'' το μαρκετ? ή δεν θα δουλεύει καθολου?

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εφαρμογή που στο μαρκετ μου λεει οτι υπαρχει ενημερωση και εγώ δεν θέλω να την ενημερώσω.

Ερωτηση : αν αλλαξω την καταληξη θα την εχω και θα δουλεύει χωρίς πρόβλημά και δεν θα τη ''βλεπει'' το μαρκετ? ή δεν θα δουλεύει καθολου?

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

 

Αν αλλάξεις την κατάληξη από apk σε οτιδήποτε άλλο, δεν θα τρέχει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές και updates από το wifi του σπιτιού μου και της εργασίας μου. Από το σπίτι ενός φίλου μου μπορώ να κατεβάσω ορισμένα updates(??) και από 3G δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν υπάρχουν και MBs.....Διάβασα ότι είχατε παρόμοια προβλήματα, αλλά ό,τι και αν έκανα από αυτά που έχετε προτείνει,δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει. Έχει κάποιος κάτι να προτείνει πρίν το κινητό αναλυθεί στα δομικά του συστατικά πάνω στον τοίχο??? Ευχαριστώ....
Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν μπορώ να αγοράσω εφαρμογή από το μαρκετ!προχτές μπορούσα τώρα δοκίμασα αλλά δεν!τι άχρηστοι θεέ μου!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα 4-5 μέρες τώρα ότι έχω ένα Notification με ένα αστεράκι το οποίο με πετάει σε κάτι διαφημίσεις US lottery or sth.. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι κάποιος ιος και πως θα το αφαίρεσω αυτό.. Χρησιμοποιώ Lite'ning Rom 6.1..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

ΥΣ: Δεν ήξερα που να το Postάρω για αυτό σόρρυ αν έκανα λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό προέρχεται από κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες ;)

Οπότε δες λίγο τι έβαλες τελευταία...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτό προέρχεται από κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες ;)

Οπότε δες λίγο τι έβαλες τελευταία...

 

Δεν έχω εγκαταστήσει κάποια νέα εφαρμογή τον καιρό που μου εμφανίστηκε.. Τώρα δε ξέρω αν παίζει κάτι με καποιο update που κάνουν οι εφαρμογές από μόνες τους..

Link to comment
Share on other sites

Αστεράκια για US lottery δεν εμφανίζονται λόγω δυσλειτουργίας του market...κι αν εσυ δεν έκανες κάτι, μάλλον το τσίμπησες αθελά σου...βάλε ένα free antivirus προσωρινά και τρέξε ενα complete scan - μην ξεχνάς οτι στα χέρια σου δεν κρατάς απλά ένα τηλέφωνο... ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται και σε μένα κάτι ειδοποιήσεις με σήμα έναν πράσινο σταυρό στην notification bar. Υποψιάζομαι το mp3 music download μετά απο την τελευταία αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

κοιτατε και τα τελευταια σχολια στο μαρκετ για τις εφαρμογες που υποψιαζεστε. το ιδιο προβλημα θα το εχουν κι αλλοι αν φταιει καποια απο αυτες τις εφαρμογες. εμενα με εχει βοηθησει πολυ αυτο, ακομα και στο να μην κατεβασω καν καποια εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Ενω υπαρχουν κριτικες στο market, δυστηχως αν δεν ειναι απο χρηστες απο ελλαδα, δεν μπορω να τις δω, (μαλλον ολοι εχουν το ιδιο προβλημα) υπαρχει τροπος να βλεπω τα σχολια ανεξαρτητος χωρας?
Link to comment
Share on other sites

Ενω υπαρχουν κριτικες στο market, δυστηχως αν δεν ειναι απο χρηστες απο ελλαδα, δεν μπορω να τις δω, (μαλλον ολοι εχουν το ιδιο προβλημα) υπαρχει τροπος να βλεπω τα σχολια ανεξαρτητος χωρας?

αν ειναι δυνατον μεχρι και αυτο φιλτραρουν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και αρκετό καιρό δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές και updates από το wifi του σπιτιού μου και της εργασίας μου. Από το σπίτι ενός φίλου μου μπορώ να κατεβάσω ορισμένα updates(??) και από 3G δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν υπάρχουν και MBs.....Διάβασα ότι είχατε παρόμοια προβλήματα, αλλά ό,τι και αν έκανα από αυτά που έχετε προτείνει,δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει. Έχει κάποιος κάτι να προτείνει πρίν το κινητό αναλυθεί στα δομικά του συστατικά πάνω στον τοίχο??? Ευχαριστώ....

 

Ποιόν provider έχεις? Εγώ forthnet και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ενω υπαρχουν κριτικες στο market, δυστηχως αν δεν ειναι απο χρηστες απο ελλαδα, δεν μπορω να τις δω, (μαλλον ολοι εχουν το ιδιο προβλημα) υπαρχει τροπος να βλεπω τα σχολια ανεξαρτητος χωρας?

 

βάλε κάτω κάτω την γλώσσα στο αγγλικά και θα δεις πολύ περισσότερα σχόλια..;)

Link to comment
Share on other sites

Το google maps το έχουν αφαιρέσει από το market; Γιατί δεν το βρίσκω πουθενά

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ενω υπαρχουν κριτικες στο market, δυστηχως αν δεν ειναι απο χρηστες απο ελλαδα, δεν μπορω να τις δω, (μαλλον ολοι εχουν το ιδιο προβλημα) υπαρχει τροπος να βλεπω τα σχολια ανεξαρτητος χωρας?

Τώρα πας και εσύ σε εφαρμογή που κόβει τα πάντα στις άλλες χώρες και έχεις δηλώσει Ελληνική γλώσσα?Για αυτό τέτοιο σφάξιμο στις κριτικές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν provider έχεις? Εγώ forthnet και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα

 

Με connx έχω κι εγώ παρόμοια προβλήματα ενώ με hol όλα ειναι μια χαρά. Τι στο καλό φταίει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ευχαριστη και συμαντικη παρεα σας,οπως γραφει και ο τιτλος θελω μπολικη βοηθεια!!!εχω το xperia play και αμα ειμαι σωστος το εχω κανει ροοτ.το θεμα μου ειναι παω να αγορασω εφαρμογεις και μου βγαζει σφαλμα στην διαδικασια αγορας,ενω εχω λεφτα και εχω και το μαρκετ enebler.ειδα καπου οτι υπαρχει για android 2.3.6 νομιζω μπορω να την περασω.και γνωμες για ποιες ειναι οι must εφαρμογες.ευχαριστω εκ το προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

βάλε κάτω κάτω την γλώσσα στο αγγλικά και θα δεις πολύ περισσότερα σχόλια..;)

 

thanks, βέβαια στο pc ειναι ευκολο με ενα κλικ στην γλωσσα, στο κινητο ομως πρεπει να αλλάξεις την γλωσσα σε ολο το κινητο, κατι που δεν ειναι ιδιαιτερα ευχρηστο.

Παντως ευχαριστω δεν το γνωριζα.:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...