Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά. Γι'αυτό σε αφήνει να τροποποιήσεις και να αλλάξεις το σχόλιο σου.

Δεν βλέπω τίποτα περίεργο σ'αυτό.

Μάλιστα, κατάλαβα. Απλά είχα μπερδευτεί γιατί φαινόταν σαν να μην αποστέλλεται. Ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορία...Αν αγοράσεις μία εφαρμογή-παιχνίδι στο Play store,και μετά αλλάξεις συσκευή,αλλά βάλεις το ίδιο ιμέιλ στην καινούργια συσκευή,την εφαρμογή την ξαναπληρώνεις ή είναι πλέον δωρεάν;Κοινώς η ερώτησή μου είναι αν όταν αγοράζεις κάτι στο play store η αγορά αυτή "μένει" στο ιμέιλ ως αγορασμένη,σε όλες τις συσκευές που θα συνδέσεις το ιμέιλ σου στο μέλλον;
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακολουθεί το email

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!Απλά μου δημιουργήθηκε η απορία σκεπτόμενος χθες ότι από την στιγμή που μένει στο ιμέιλ,και όχι στην συσκευή,θεωρητικά δεν θα μπορούσες να έχεις το αγορασμένο παιχνίδι-εφαρμογή σε πάνω από μία συσκευές ταυτοχρόνως εάν έβαζες το ίδιο ιμέιλ σε όλες;

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!Απλά μου δημιουργήθηκε η απορία σκεπτόμενος χθες ότι από την στιγμή που μένει στο ιμέιλ,και όχι στην συσκευή,θεωρητικά δεν θα μπορούσες να έχεις το αγορασμένο παιχνίδι-εφαρμογή σε πάνω από μία συσκευές ταυτοχρόνως εάν έβαζες το ίδιο ιμέιλ σε όλες;

 

 

 

Φυσικά μπορείς . Εκτός αν κάποια εφαρμογή δεν το επιτρέπει .

Εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις εφαρμογών που έχουν τέτοιο περιορισμό και το αναφέρουν στο playstore.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία...Αν αγοράσεις μία εφαρμογή-παιχνίδι στο Play store,και μετά αλλάξεις συσκευή,αλλά βάλεις το ίδιο ιμέιλ στην καινούργια συσκευή,την εφαρμογή την ξαναπληρώνεις ή είναι πλέον δωρεάν;Κοινώς η ερώτησή μου είναι αν όταν αγοράζεις κάτι στο play store η αγορά αυτή "μένει" στο ιμέιλ ως αγορασμένη,σε όλες τις συσκευές που θα συνδέσεις το ιμέιλ σου στο μέλλον;

 

Νομίζω μπορεις να το κατεβασεις μεχρι 3 φορες αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορεις να το κατεβασεις μεχρι 3 φορες αν δεν κανω λαθος.
Όσες φορές θέλεις μπορείς να κατεβάσεις, δεν υπάρχει όριο.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορεις να το κατεβασεις μεχρι 3 φορες αν δεν κανω λαθος.

Τι 3 φορές όσες θέλεις την κατεβάζεις και την έχεις σε 100 συσκευές εφόσον έχεις το ίδιο mail. Αυτό έλειπε να σε βάζει περιορισμούς σε εφαρμογές που πληρώνεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και εφαρμογές που έχουν όριο εγκαταστάσεων. Δεν θυμάμαι αν ήταν το don't panicη το genius maps που είχε όριο τις εφτά συσκευές αν δεν κάνω λάθος. Ίσως να είναι και άλλες.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από εχθές το shazam τα έχει παίξει.... όταν πάω να το ανοίξω γίνεται μπλε η οθόνη και δεν βγάζει τίποτα... έσβησα όλα τα data κατάργηση εφαρμογής και επανεγκατασταση αρκετές φορές αλλά τίποτα. Μολις μπαονω γινεται ξανα μπλε λαι δεν ανοιηει την εφατμογη. Καμία ιδέα?

... Προς το παρόν έχω κατεβάσει το soundhound.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ καλό νέο. Έχω έναν αριθμό με μηδενικό πάγιο συνδεδεμένο με την πιστωτική της cosmote. Έτσι εκτός από δωρεάν Spotify θα έχω και δωρεάν επί πληρωμή εφαρμογές ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό νέο. Έχω έναν αριθμό με μηδενικό πάγιο συνδεδεμένο με την πιστωτική της cosmote. Έτσι εκτός από δωρεάν Spotify θα έχω και δωρεάν επί πληρωμή εφαρμογές ;)

Πώς θα έχεις δωρεάν επί πληρωμή εφαρμογές :confused:

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα έχεις δωρεάν επί πληρωμή εφαρμογές :confused:

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Έχω έναν αριθμό με μηδενικό πάγιο που δεν τον χρησιμοποιώ γιατί έχω Vodafone. Τον έχω συνδέσει με την πιστωτική κάρτα της cosmote και με τις αγορές που κάνω παίρνω έκπτωση στον λογαριασμό που εφόσον είναι μηδενικός έρχεται αρνητικός και μπορώ πλέον να κάνω αγορές με αυτό το αρνητικό υπόλοιπο. Έχω και λογαριασμό Spotify και δεν πληρώνω τίποτα με αυτό τον απόλυτα νόμιμο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με το tablet Sony Xperia Tablet s, μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν μου δέχεται το gmail μου. Μου λέει συνέχεια πως δεν μπορεί να συνδεθεί λόγω του ότι υπάρχει πρόβλημα με τους διακομιστές της google, Τα κλασικά με ρωτάει αν έχω σύνδεση στο ίντερνετ κλπ κλπ, εννοείται έχω σύνδεση. Πήγα έκανα εκκαθάριση μέσα από τις εφαρμογές του play store αλλά και πάλι τίποτα, ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με το tablet Sony Xperia Tablet s, μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν μου δέχεται το gmail μου. Μου λέει συνέχεια πως δεν μπορεί να συνδεθεί λόγω του ότι υπάρχει πρόβλημα με τους διακομιστές της google, Τα κλασικά με ρωτάει αν έχω σύνδεση στο ίντερνετ κλπ κλπ, εννοείται έχω σύνδεση. Πήγα έκανα εκκαθάριση μέσα από τις εφαρμογές του play store αλλά και πάλι τίποτα, ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

Τι ακριβώς έκανες εκκαθάριση? Κάνε την εφαρμογή google services και το Play store εκκαθάριση δεδομένων και μετα reboot. Αφού ξεκινήσει, μην πας να περάσεις το λογαριασμό αμέσως, άσε λίγα λεπτά να κάνει τις αναβαθμίσεις.

 

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες εκκαθάριση? Κάνε την εφαρμογή google services και το Play store εκκαθάριση δεδομένων και μετα reboot. Αφού ξεκινήσει, μην πας να περάσεις το λογαριασμό αμέσως, άσε λίγα λεπτά να κάνει τις αναβαθμίσεις.

 

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Κάπου εκεί νομίζω είναι το πρόβλημα, Google services δεν βρισκω πουθενά εγκατεστημένο... Είναι δυνατόν να μην υπάρχει; Και αν δεν υπάρχει πως το περνάω ξανά;

Εκκαθάριση έκανα τα δεδομένα του play store.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί νομίζω είναι το πρόβλημα, Google services δεν βρισκω πουθενά εγκατεστημένο... Είναι δυνατόν να μην υπάρχει; Και αν δεν υπάρχει πως το περνάω ξανά;

Εκκαθάριση έκανα τα δεδομένα του play store.

Δεν γίνεται να μην την έχει, στις εφαρμογές συστήματος μέσα από τις ρυθμίσεις δεν στην εμφανίζει?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην την έχει, στις εφαρμογές συστήματος μέσα από τις ρυθμίσεις δεν στην εμφανίζει?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Όχι δεν υπάρχει, βασικά το σκέφτηκα κι αυτό αλλά δεν έδωσα πολύ σημασία.... Το τάμπλετ έχει την 4.4.1 υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο;

UPDATE: Τελικά το έφτιαξα και όλα καλά πλέον, μπαίνει μια χαρά στο play store.

Πρώτα από όλα για αυτό το πρόβλημα που βγάζει δλδ να σου λέει πως δεν μπορεί να συνδεθεί με τους διακομιστές της Google, πρέπει να γίνει το τηλέφωνο πρώτα root, και μετά εύκολα όποιος θέλει μπορεί να το ξε ρουτάρει.

Αφού λοιπόν το κάνετε root, κατεβάστε τον ES file explorer δώστε του δικαιώματα root και μετά Σύστημα/ets/ και βρείτε τον φάκελο με όνομα hosts, πατήστε και ανοίξτε το σαν αρχείο με τον ES. Διαγράψτε ότι έχει μέσα και εννοώ τα πάντα χωρίς φόβο, και στη κενή σελίδα γράψτε αυτό

 

127.0.0.1 localhost

 

Και σώστε το, επανεκκίνηση και μπορείτε πλέον να συνδεθείτε στον λογαριασμό σας Google.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλησπέρα.

Για πρώτη φορά θέλω να αγοράσω μια εφαρμογή από το Play Store. Δεν έχω βάλει ποτέ στοιχεία κάρτας ούτε PayPal.

Σήμερα που προσπάθησα δεν με αφήνει να βάλω ούτε το PayPal, ούτε μέσω cosmote, ούτε με κάρτα. Σε όλα μου βγάζει το μήνυμα "παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. Υπήρξε ζήτημα κατά την προσθήκη του λογαριασμού. Επιλέξτε άλλο τρόπο πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσθεσα κάρτα μέσω pc.

Άνοιξε τη σελίδα του Playstore συνδέσου και καντο από κει.

Μετά, την αγορά θα την κάνεις από το κινητό.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Για πρώτη φορά θέλω να αγοράσω μια εφαρμογή από το Play Store. Δεν έχω βάλει ποτέ στοιχεία κάρτας ούτε PayPal.

Σήμερα που προσπάθησα δεν με αφήνει να βάλω ούτε το PayPal, ούτε μέσω cosmote, ούτε με κάρτα. Σε όλα μου βγάζει το μήνυμα "παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. Υπήρξε ζήτημα κατά την προσθήκη του λογαριασμού. Επιλέξτε άλλο τρόπο πληρωμής.

Μου το βγάζει κι εμένα.

Ίσως να έχει σχέση με το control capital.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=net.megawave.flashalerts&hl=el σε Samsung J7 για να χρησιμοποιηθει το flash σαν "led" που δεν εχει το κινητο (....)

 

αλλα δεν δουλευει ακριβως οπως περιγραφεται σε video σε youtube ουτε συμφωνα με τις εικονες που εχει στην σελιδα

 

Αγορασα μαλιστα την πληρη εκδοση .

 

Υπαρχει τροπος να επικοινωνησω με τον πωλητη μηπως κατι δεν κανω καλα ?

 

Στην οθονη που εχει στη σελιδα το Application filter δεν εχει επιλογες .

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κάτω στο link του play store δεν έχει email επικοινωνίας;

επίσης μπορείς να ζητήσεις επιστροφή, αλλά όχι να περάσει πολύ ώρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...