Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εγκαταστήσει μια rom που έχει το παλιό play store

Πώς μπορώ να κάνω αναβάθμιση

Στην τελευταία έκδοση του;;

 

Κανονικά πρέπει από μόνο του να ζητήσει update στην τελευταία.

Είσαι πολλές μέρες με αυτή την Rom?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο φίλος το παρέλαβε το τάμπλετ...του είπαν ότι έκαναν αναβάθμιση (είναι πάλι στην 4.0.3) και δείχνει να δουλεύει πλέον...θα δείξει ..:):shifty:

 

Τελικά βρέθηκε η λύση από την εισαγωγική εταιρεία στην Ευρώπη, κατεβάζετε το μίνι update 1ΜΒ

MID7200 και όλα καλά τουλάχιστον μέχρι στιγμής:

http://www.platinet.pl/en/?loc=download

 

Υ.Γ. Δυστυχώς δεν υπάρχει firmware ή άλλη αναβάθμιση για τους πιο ανήσυχους, μάλλον ζητάω πολλά αν και

στο eshop μάγκωσαν τα 139 ευρώ και έμμεσα ο παραπάνω προμηθευτής τους ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχω tablet που δεν ειναι συμβατο με το google play. Απο που μπορω να κατεβασω αυτες τις ωραιες ελληνικες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχω tablet που δεν ειναι συμβατο με το google play. Απο που μπορω να κατεβασω αυτες τις ωραιες ελληνικες εφαρμογες?

 

http://www.1mobile.com/app/market/?cid=9

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω ένα tablet - go-clever αγορασμενο προ μηνων απο makro.

Δούλευε κανονικά google-play , google -mail και το είχα ψιλο ακίνητο , τώρα προσπαθω να μπω στο google-play και δεν γίνεται τίποτα........ ούτε στο google mail οπου συνδέεται κανονικά αλλά βλέπω μόνο τα συχρονισμένα στις 28 δεκέμβρη , του κάνω συχρονισμό αλλά τίποτα.

Μου έσπάσε τα νεύρα, καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια εχω αγορασει και ανταλλαξει 2 android συσκευες οπου τους ειχα βαλει το ιδιο gmail για να κατεβασω εφαρμογες απο το play .οταν τα ανταλλαξα εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα στο ιντερνετ στο σαιτ https://play.google.com/apps μου βγαζει το καινουργιο android αλλα και τα παλια android με τις εφαρμογες που εχουν τωρα εγκατεστημενες απο αυτους που τους το ανταλλαξα.

ξερει κανεις τι παιζει ?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω αγορασει και ανταλλαξει 2 android συσκευες οπου τους ειχα βαλει το ιδιο gmail για να κατεβασω εφαρμογες απο το play .οταν τα ανταλλαξα εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα στο ιντερνετ στο σαιτ https://play.google.com/apps μου βγαζει το καινουργιο android αλλα και τα παλια android με τις εφαρμογες που εχουν τωρα εγκατεστημενες απο αυτους που τους το ανταλλαξα.

ξερει κανεις τι παιζει ?ευχαριστω

 

Δε γινεται να σταματησει να δειχνει εκει τις παλιες σου συσκευες, αλλα δεν παιζει και κανα ρολο.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι καινουργιος στο androin εχω το galaxy s advance.καμια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις διαφημισεις απο παιχνιδια και εφαρμογες.το τηλεφωνο δεν το εχω κανει root
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω αγορασει και ανταλλαξει 2 android συσκευες οπου τους ειχα βαλει το ιδιο gmail για να κατεβασω εφαρμογες απο το play .οταν τα ανταλλαξα εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα στο ιντερνετ στο σαιτ https://play.google.com/apps μου βγαζει το καινουργιο android αλλα και τα παλια android με τις εφαρμογες που εχουν τωρα εγκατεστημενες απο αυτους που τους το ανταλλαξα.

ξερει κανεις τι παιζει ?ευχαριστω

Στο pc σου μπες στο play, κάτω-κάτω γράφει "οι παραγγελίες και οι ρυθμίσεις μου" μετά επέλεξε "ρυθμίσεις" και μετά "επεξεργασία" ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειμαι καινουργιος στο androin εχω το galaxy s advance.καμια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις διαφημισεις απο παιχνιδια και εφαρμογες.το τηλεφωνο δεν το εχω κανει root

 

Για να κάνεις τη δουλειά σου κανονικά χρειάζεται να είσαι root. Μπορείς ωστόσο να δεις και το adblock plus στο Google play.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια παω να κατεβασω εφαρμογες απο το play store k μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η αποθήκευση στην καρτα usb κ sd-καρτα εχω το S2 ενω στο Note κατεβαίνουν κανονικά οι εφαρμογες. Μονο στο S2 μου το κανει Edited by koza1971
Link to comment
Share on other sites

Σε tablet κινεζικο που τρεχει 4,0 δεν βρισκει καθολου το tune in στην αναζητηση. Γιατι;

 

Φιλε και εγω εχω κινεζικο ταμπλετ με android και οχι μονο το tune in αλλα πολλα γνωστα apps που υπάρχουν στο μάρκετ δεν κανουν στα κινεζικα και γενικα δεν βρίσκεις ολα τα παντα για ολες της μαρκες Android ειναι θεμα μαρκετ σε πολλα μη επώνυμα δεν δίνουν δεν υπάρχουν απο της εταιρείες πολλές εφαρμογές ... !!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω εχω κινεζικο ταμπλετ με android και οχι μονο το tune in αλλα πολλα γνωστα apps που υπάρχουν στο μάρκετ δεν κανουν στα κινεζικα και γενικα δεν βρίσκεις ολα τα παντα για ολες της μαρκες Android ειναι θεμα μαρκετ σε πολλα μη επώνυμα δεν δίνουν δεν υπάρχουν απο της εταιρείες πολλές εφαρμογές ... !!! ;)

 

Απαραδεκτο.. Δυστυχως δεν εχω βρει ακομα λογο που να δικαιολογουν τα 130 ευρω που εδωσα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω εχω κινεζικο ταμπλετ με android και οχι μονο το tune in αλλα πολλα γνωστα apps που υπάρχουν στο μάρκετ δεν κανουν στα κινεζικα και γενικα δεν βρίσκεις ολα τα παντα για ολες της μαρκες Android ειναι θεμα μαρκετ σε πολλα μη επώνυμα δεν δίνουν δεν υπάρχουν απο της εταιρείες πολλές εφαρμογές ... !!! ;)

 

Μήπως έχει mips επεξεργαστή;

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε όμως να τις εμφανίζει και απλά να μην γίνεται να τις εγκαταστησεις; Εμένα δεν μου τις εμφανίζει κάν...
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις από το web play store να την αναζητήσεις, θα την βρεiς και θα σου πει ότι δεν υποστηρίζεται, μέσα από την εφαρμογή του play store από την συσκευή δεν την εμφανίζει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Και το γιορτάζουν με προσφορές! Τρέξτε να προλάβετε! Επειδή δεν το διαφημίζουν στην αρχική τους σελίδα, ορίστε:

https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_2013_play_birthday ;)

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά ειναι τραγικά αργό το σερφάρισμα μέσα στο μάρκετ.ειδικά στο άνοιγμα όταν ΔΕΝ είμαι σε 3g μπορεί να κανει και ενάμιση λεπτό να μου ανοίξει την αρχική οθόνη!απλά τραγικό
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά ειναι τραγικά αργό το σερφάρισμα μέσα στο μάρκετ.ειδικά στο άνοιγμα όταν ΔΕΝ είμαι σε 3g μπορεί να κανει και ενάμιση λεπτό να μου ανοίξει την αρχική οθόνη!απλά τραγικό

 

διόρθωση: Σου είναι τραγικό...όχι είναι γενικά τραγικό...τώρα το γιατί πρέπει να ψάξεις να το βρεις...ως συνήθως κάποια.ες εφαρμογή/ες κάνει/ουν την ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

διόρθωση: Σου είναι τραγικό...όχι είναι γενικά τραγικό...τώρα το γιατί πρέπει να ψάξεις να το βρεις...ως συνήθως κάποια.ες εφαρμογή/ες κάνει/ουν την ζημιά.
3 κινητα ταυτοχρονα σε 2g κανουν ενα λεπτο να ανοιξει η κεντρικη οθονη του μαρκετ....σε 3g πολυ γρηγορα βεβαια.
Link to comment
Share on other sites

3 κινητα ταυτοχρονα σε 2g κανουν ενα λεπτο να ανοιξει η κεντρικη οθονη του μαρκετ....σε 3g πολυ γρηγορα βεβαια.

 

Φυσιολογικό δεν είναι αυτό; δηλαδή τι μπορούσε να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως το έγραψες πριν κατάλαβα ότι αναφέρεσαι σε σύνδεση wifi..:O

σε 2G λογικό είναι...τον καιρό κάνεις update σε 2G και μέχρι να γίνει...αλλάζει..:p

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα αυτές τις μέρες μου κάνει νερά . Πολλές φορές δεν ανοίγει καν με την πρώτη φορά....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το market παίδες. Κάτι μεγάλο τη συσκευή ή τη σύνδεση σας παίζει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...