Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καθε εκδοση και χειροτερη...κατηγοριοποιηση ανα συσκευες που εχεις εχουν? διαχωρισαν επιτελους τις free απο τις paid?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέμα συνήθειας είναι κι αυτό παιδιά, σε λίγες μέρες πιθανότατα θα σας φανεί πολύ πιο βολικό..:)
Link to comment
Share on other sites

Λες και έχουμε πρεσβυωπία.

 

Εγώ με το Galaxy Nexus που έχει 320 dpi default το τρέχω σε 240 και πάλι τεράστιο μου φαίνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε μόλις πριν από λίγο και το βρίσκω αρκετά καλύτερο με μια μικρή ένσταση. Σε κάποια σημεία τα γράμματα είναι πολύ αχνά και θα μπορούσαν να έχουν λίγο καλύτερη αντίθεση. Αλλά έχεις πιο άμεση πρόσβαση στις επιλογές κάθε εφαρμογής, είναι πιο όμορφο, η αρχική αίσθηση είναι πως είναι ελαφρώς πιο γρήγορο και είναι πολύ πιο ξεκάθαρα τα permissions κάθε εφαρμογής. Κατά τα άλλα τίποτα συγκλονιστικά ξεχωριστό αλλά δεν είναι κακή αλλαγή. Σίγουρα είναι θέμα συνήθειας, εμένα μου φαίνεται πιο βολικό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου ήρθε, στο ταμπλετ όμως όχι ακόμα.

Φταίει ότι στο ταμπλετ φοράω ακόμα Ics;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου ήρθε, στο ταμπλετ όμως όχι ακόμα.

Φταίει ότι στο ταμπλετ φοράω ακόμα Ics;

Δεν νομίζω. Εμένα από 3 συσκευές όπου η 1 είναι το Note 2 με 4.1.2, ή άλλη το Desire με custom JB και η άλλη το Ray με stock 4.0.4 έχει έρθει μόνο στο Note.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως το νέο play store ήρθε σε εκείνο το πρώτο τραγικό tablet της forthnet και δεν ήρθε σε note 2, nexus 4 και nexus 7 :p
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον πεπεισμένος ότι το play αναβαθμίζει αυτόματα ορισμένες απ'τις εγκατεστημένες εφαρμογές μου χωρίς να το έχω επιλέξει εγώ. Το έκανε και στην προτελευταία έκδοση και το κάνει και σε αυτήν που αναβαθμίστηκε πριν λίγες μέρες (4.0.25 νομίζω..). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει όμως, και δεν έχω πειράξει ποτέ κάτι στις ρυθμίσεις του εκτός απ'την αυτόματη προσθήκη widget κάθε εφαρμογής που εγκαθιστώ κατά καιρούς (δείτε φωτο). Κι όμως, εξακολουθώ να βρίσκω εφαρμογές που αναβάθμισε αυτόματα ακόμα και χτες, κι εκτός του ότι δεν του ζήτησα εγώ να το κάνει, δεν έλαβα καν μια ειδοποίηση ότι τις αναβάθμισε αυτό..
Link to comment
Share on other sites

@makis206 εμένα δεν μου γίνεται κάτι τέτοιο, έχω την 4.0.25 και εγώ, σε cm10

 

Είναι όντως πολύ περίεργο, κι έχω δοκιμάσει αρκετές Rom και επίσημες αλλά και custom κι όμως αυτό το πράγμα μου συμβαίνει πρώτη φορά. Δεν χωράει αμφιβολία ότι συμβαίνει, το παρακολουθώ καιρό και το έχω διαπιστώσει πολλές φορές! Και σίγουρα όχι σε όλες τις εφαρμογές, κάποιες μου ζητάνε ακόμα χειροκίνητη αναβάθμιση.. Μόλις χτες μου αναβάθμισε αυτόματα το Android weather και το διαπίστωσα σήμερα, είδα ότι αναβαθμίστηκε χτες και χωρίς να το αναβαθμίσω εγώ, αυτή τη στιγμή έχω την τελευταία του έκδοση.. κι η πλάκα; Τηλεφώνησα σε φίλο με την ισπανική 4.1.2 που έχει επίσης εγκατεστημένο το Android weather και όντως, αναβαθμίστηκε και σ'αυτόν αυτόματα! Τρέλες μας κάνει το play..

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ περίεργο, κι έχω δοκιμάσει αρκετές Rom και επίσημες αλλά και custom κι όμως αυτό το πράγμα μου συμβαίνει πρώτη φορά. Δεν χωράει αμφιβολία ότι συμβαίνει, το παρακολουθώ καιρό και το έχω διαπιστώσει πολλές φορές! Και σίγουρα όχι σε όλες τις εφαρμογές, κάποιες μου ζητάνε ακόμα χειροκίνητη αναβάθμιση.. Μόλις χτες μου αναβάθμισε αυτόματα το Android weather και το διαπίστωσα σήμερα, είδα ότι αναβαθμίστηκε χτες και χωρίς να το αναβαθμίσω εγώ, αυτή τη στιγμή έχω την τελευταία του έκδοση.. κι η πλάκα; Τηλεφώνησα σε φίλο με την ισπανική 4.1.2 που έχει επίσης εγκατεστημένο το Android weather και όντως, αναβαθμίστηκε και σ'αυτόν αυτόματα! Τρέλες μας κάνει το play..

 

Όταν ανοίξεις μια εφαρμογή στο play που την έχεις εγκατεστημένη έχει μία επιλογή που λέει να επιτρέπονται οι αυτόματες ενημερώσεις που μπορείς να βάλεις "τικ".Ίσως σε κάποιες είναι επιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίξεις μια εφαρμογή στο play που την έχεις εγκατεστημένη έχει μία επιλογή που λέει να επιτρέπονται οι αυτόματες ενημερώσεις που μπορείς να βάλεις "τικ".Ίσως σε κάποιες είναι επιλεγμένο.

 

Το έχω υπόψιν αλλά και πάλι, δεν το έχω επιλέξει ποτέ και για καμμία εφαρμογή. Δες κι εσύ, έτσι εμφανίζεται πλέον στην 4.0.25..

 

 

Edit μετά από κάμποσες ώρες: Μόλις αναβαθμίστηκε το play σε 4.0.27, ελπίζω να διορθώνει το πρόβλημά μου τουλάχιστον..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα. Σιγά τα αυγά ρε Google. Έγινε και τόσο θέμα για μια αναβάθμιση μόνο στην εμφανιση.

Επίσης, τεράστια εικονίδια που σπάνε νεύρα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πήρα και εγώ, έκδοση 4.0.27, αλλά με εκκαθάριση προσωρινής μνήμης. Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε έρθει στο Xperia p η νέα έκδοση αλλά έκανα update σε jb κ μου βάλε πάλι τη παλιά.Έκανα κ γω εκκαθάριση προσωρινής μνήμης κ ήρθε η νέα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μολις το νεο μαρκετ.νομιζω ειναι πιο γρηγορο απο το παλιο?

 

Το ίδιο νομίζω κι εγώ, "φορτώνει" πιο γρήγορα, κυλάει πιο ομαλά..:)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο νομίζω κι εγώ, "φορτώνει" πιο γρήγορα, κυλάει πιο ομαλά..:)

 

Ναι πιο ομαλή φόρτωση, και λιγότερα "σπασίματα" κάτσε το browsing.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η αναβάθμιση 4.0.27 και σε μένα, με Stock Rom. Φαίνεται πιο γρήγορο και smooth, πολύ πιο ωραίο design σίγουρα.:)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...