Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

BTW, ρίξτε και μια ματιά στην οργή των Ελλήνων κατόχων Android για το οτι δεν μπορούν να αναβαθμίσουν Google Maps! To κίνημα μεγαλώνει...:p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ σήμερα αν δε το γυρνούσα στο "παλιό" market δε μπορούσα να αγοράσω ένα παιχνίδι. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

BTW, ρίξτε και μια ματιά στην οργή των Ελλήνων κατόχων Android για το οτι δεν μπορούν να αναβαθμίσουν Google Maps! To κίνημα μεγαλώνει...:p

 

Σωστος, εγώ πατησα ''επισημανση ως ακαταλληλο'' και το παράπονο ....

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο forum, χω ενα προβλημα με την εφαρμογη afree ενω μεχρι τωρα δουλευε κανικα μετα απο καποια updates παταω "download and install hosts" κσι μου πεταει error που λεει "unable to locate a partition to remount to write the hosts files to". Μπορει καποιος να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα εγκατάσταση από το market μία εφαρμογή αλλά αυτή μπαστακώθηκε στο κινητό μου και όταν πάω να την κάνω απεγκατάσταση μου βγάζει ότι η απεγκατάσταση ήταν ανεπιτυχής. Ξέρετε πως μπορώ να την διαγράψω; Δεν την θέλω άλλο, να φύγει να πάει αλλού!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα εγκατάσταση από το market μία εφαρμογή αλλά αυτή μπαστακώθηκε στο κινητό μου και όταν πάω να την κάνω απεγκατάσταση μου βγάζει ότι η απεγκατάσταση ήταν ανεπιτυχής. Ξέρετε πως μπορώ να την διαγράψω; Δεν την θέλω άλλο, να φύγει να πάει αλλού!!!

 

Κανε μια εκκαθαριση δεδομεμων πρωτα

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλά τα ίδια...στην διαχείριση εφαρμογών λέει "Εγκατ. στη συσκευήΠροεπιλογή". Μήπως φταίει αυτό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για ποια εφαρμογή μιλάς; ίσως πρέπει να ακολουθήσεις διαφορετική διαδικασία για απεγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

για ποια εφαρμογή μιλάς; ίσως πρέπει να ακολουθήσεις διαφορετική διαδικασία για απεγκατάσταση

 

Για την Visidon AppLock.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η visidon applock εχει administrator rights αν έχεις δώσει τέτοια δικαιώματα στην εφαρμογή θα πρέπει να πας στο τοποθεσία και ασφάλεια > διαχειριστές συσκευής και να ξετικαρεις το κουτάκι και να δοκιμάσεις μετά να κάνεις απεγκατάσταση. Νομίζω πως αυτό ειναι το θέμα. Δοκίμασε και ενημέρωσε μας.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

αυτι ειναι που λεει ο φιλος απο πανω , ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα . πρεπει να αφαιρεσεις τα δικαιωματα διαχειριστη
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η visidon applock εχει administrator rights αν έχεις δώσει τέτοια δικαιώματα στην εφαρμογή θα πρέπει να πας στο τοποθεσία και ασφάλεια > διαχειριστές συσκευής και να ξετικαρεις το κουτάκι και να δοκιμάσεις μετά να κάνεις απεγκατάσταση. Νομίζω πως αυτό ειναι το θέμα. Δοκίμασε και ενημέρωσε μας.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

Αυτό ήταν φίλε μου! Σ' ευχαριστώ πολύ! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει σε όλες τις παρόμοιες εφαρμογές ασφαλείας. Και η αλήθεια είναι ότι συνήθως φταίει ο κόσμος, μιας και συνήθως στην περιγραφή της εφαρμογής στο market υπάρχει αναφορά στον τρόπο απεγκατάστασης! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει σε όλες τις παρόμοιες εφαρμογές ασφαλείας. Και η αλήθεια είναι ότι συνήθως φταίει ο κόσμος, μιας και συνήθως στην περιγραφή της εφαρμογής στο market υπάρχει αναφορά στον τρόπο απεγκατάστασης! ;)

 

Μα ρε παιδια ειναι και το λογικό αυτό!η επιλογή αυτη υπάρχει ακριβώς για να μην μπορει κάποιος να απεγκαταστησει την εφαρμογή και να μπει στα αρχεία σου!γ

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα ενα καινουριο market enabler το οποιο λειτουργει με το market 3.3.11. Εκανα update στο maps και στο street view.

Δεν χρειαστηκε ουτε restart να κανω, μονο root θελει.

 

Δεν ξερω αμα μπορω να βαλω link εδω.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα ενα καινουριο market enabler το οποιο λειτουργει με το market 3.3.11. Εκανα update στο maps και στο street view.

Δεν χρειαστηκε ουτε restart να κανω, μονο root θελει.

 

Δεν ξερω αμα μπορω να βαλω link εδω.

 

Τι εννοείς καινούργιο; Χρησιμοποιώ το ίδιο market enabler που είχα εδώ και μήνες και λειτουργεί στο νέο μάρκετ κανονικά. Ειναι η έκδοση 3.1.1.2

Αυτήν την στιγμή έχω περάσει την εκδοσή google maps 3.12.0 αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για το market unlocker μιλουσα, υπαρχει και στο market τελικα. https://market.android.com/details?id=com.evanhe.marketunlocker

 

Απλα ειχα την εντυπωση πως με τις τελευταιες εκδοσεις του market δεν λειτουργουσαν τα αντιστοιχα προγραμματα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να περάσουμε market unlocker? Αφού πλέον δεν είναι διαθέσιμες και οι εφαρμογές επί πληρωμή και στην χώρα μας; Εγώ πάντως κανονικά τις βλέπω (νομίζω!) και έχω αγοράσει κιόλας!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να περάσουμε market unlocker? Αφού πλέον δεν είναι διαθέσιμες και οι εφαρμογές επί πληρωμή και στην χώρα μας; Εγώ πάντως κανονικά τις βλέπω (νομίζω!) και έχω αγοράσει κιόλας!

Το πρόβλημα απλά είναι ότι δεν είναι ΟΛΕΣ οι επί πληρωμή εφαρμογές διαθέσιμες... Πχ πολλοί έχουν πρόβλημα με το google maps ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πχ πολλοί έχουν πρόβλημα με το google maps ;)

 

Ούτε καν οι δωρεάν... :mad:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα απλά είναι ότι δεν είναι ΟΛΕΣ οι επί πληρωμή εφαρμογές διαθέσιμες... Πχ πολλοί έχουν πρόβλημα με το google maps ;)

 

^Αυτο

 

Οπως εγραψα και πριν, στο nexus s δεν μπορουσα να κανω update το maps.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτιση μπορο να αγορασο app απο το android market μεσo paypal?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

συνδεω το alcatel 990 με το pc,πηγαινω στο market με τον κωδικο μου.Επιλεγω δωρεαν εφαρμογες,κανω εγκατασταση και λεει οτι σε λιγο θα παραλαβω-εμφανιστει η εφαρμογη.

Ωραια,που πως και ποτε?

Που βρισκονται αυτες οι εφαρμογες που κατεβασα?θα ερθουν μεσω ιντερνετ?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...