Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη εχω διαβασει οτι δε κανουν ολες οι καρτες..

Φοβαμαι να χρησιμοποιησω την κανονικη μου πιστωτικη.. να παω να βγαλω μια χρεωστικη?? εχετε να μου προτεινετε καποια δοκιμασμενη να τη δεχεται σιγουρα?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω διαβασει οτι δε κανουν ολες οι καρτες..

Φοβαμαι να χρησιμοποιησω την κανονικη μου πιστωτικη.. να παω να βγαλω μια χρεωστικη?? εχετε να μου προτεινετε καποια δοκιμασμενη να τη δεχεται σιγουρα?

χρωστικη απο alpha bank τη δεχεται κανονικα, οχι μονο το android market αλλα και παντου οπου δεχονται visa :happy:

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την απαντηση! βλεπω ομως στο site της alpha οτι θελουν τραπεζικο λογαριασμο..αν δε κανω λαθος.. Καποια που να μη χρειαζεται κατι τετοιο? προπληρωμενη ισως??
:cool:
Link to comment
Share on other sites

το έχω ξαναγράψει...δείτε και το market access...;)

 

Δεν το βρίσκω αυτό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω αυτό.

 

market access

http://amip.tools-for.net/wiki/android/marketaccess

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ.Έβγαλες άκρη με το μάρκετ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Έβγαλες άκρη με το μάρκετ;

 

Δύστυχος όχι.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την απαντηση! βλεπω ομως στο site της alpha οτι θελουν τραπεζικο λογαριασμο..αν δε κανω λαθος.. Καποια που να μη χρειαζεται κατι τετοιο? προπληρωμενη ισως??

 

εχμμμ.... ζητησες χρεωστικη στο προηγουμενο σου ποστ... :rolleyes:

προπληρωμενες εχουν σιγουρα η αττικης, κυπρου, eurobank - ειχα παλαιοτερα και δουλευαν αψογα για αγορες μεσω ιντερνετ

 

ας μην επεκταθουμε ομως αλλο στο παρον θεμα γιατι ειμαστε offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

Δύστυχος όχι.

 

Μήπως να πήγαινες στους λογαριασμούς και να έκανες log in στον δικό σου λογαριασμό και αφού μετά έκανες εκκαθάριση δεδομένων στο μάρκετ να ξαναεμπαινες εκεί;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πήγαινες στους λογαριασμούς και να έκανες log in στον δικό σου λογαριασμό και αφού μετά έκανες εκκαθάριση δεδομένων στο μάρκετ να ξαναεμπαινες εκεί;

 

nnik1969 όλα ο.κ. ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.... !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αγοράσω κάποιες εφαρμογές που τις βρίσκω στο market αλλά μου εμφανίζει το εξής μήνυμα λάθους.

 

"Σφάλμα

Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της παραγγελίας σας. "

 

Είναι η πρώτη προσπάθεια να αγοράσω κάποιες εφαρμογές και δεν ξέρω τι πάει στραβά, τις δωρεάν τις κατεβάζω κανονικά. Κάποια στιγμή είχα δηλώσει κάπου τα στοιχεία μου και την κάρτα πληρωμής αλλά δεν θυμάμαι που να τα βρω. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Η κάρτα που έχω είναι η Prepaid της Eurobank.

Edited by aptaliko
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αγοράσω κάποιες εφαρμογές που τις βρίσκω στο market αλλά μου εμφανίζει το εξής μήνυμα λάθους.

 

"Σφάλμα

Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της παραγγελίας σας. "

 

Είναι η πρώτη προσπάθεια να αγοράσω κάποιες εφαρμογές και δεν ξέρω τι πάει στραβά, τις δωρεάν τις κατεβάζω κανονικά. Κάποια στιγμή είχα δηλώσει κάπου τα στοιχεία μου και την κάρτα πληρωμής αλλά δεν θυμάμαι που να τα βρω. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Η κάρτα που έχω είναι η Prepaid της Eurobank.

 

Πήγαινέ checkout.google.com από τον υπολογιστή σου και δες από εκεί τα στοιχειά της κάρτας σου αν είναι σωστά.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αγοράσω κάποιες εφαρμογές που τις βρίσκω στο market αλλά μου εμφανίζει το εξής μήνυμα λάθους.

 

"Σφάλμα

Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία της παραγγελίας σας. "

 

Είναι η πρώτη προσπάθεια να αγοράσω κάποιες εφαρμογές και δεν ξέρω τι πάει στραβά, τις δωρεάν τις κατεβάζω κανονικά. Κάποια στιγμή είχα δηλώσει κάπου τα στοιχεία μου και την κάρτα πληρωμής αλλά δεν θυμάμαι που να τα βρω. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Η κάρτα που έχω είναι η Prepaid της Eurobank.

 

Και εμενα το ιδιο κανει με το καινουργιο μαρκετ..

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινέ checkout.google.com από τον υπολογιστή σου και δες από εκεί τα στοιχειά της κάρτας σου αν είναι σωστά.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Πήγα, έσβησα τα παλιά και τα ξαναπέρασα. Ξανά το ίδιο μήνυμα λάθους. Μήπως έχει πρόβλημα με την Prepaid καρτα της Eurobank;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο κανει με το καινουργιο μαρκετ..

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

+1 με το ίδιο πρόβλημα.Αναγκάστηκα να γυρίσω μόνιμα στο παλιό μάρκετ για 2 λόγους

1.με το νέο μάρκετ,δε μπορώ να έχω την οθόνη μου στα 200dpi,γιατί μου αποκλείει κάποιες εφαρμογές

2.δε μπορούσα να αγοράσω εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο κανει λεει παρουσιαστηκε προβλημα με την αγορα σας δεν φταινε οι καρτες το μαρκετ εχει προβλημα απο το pc στο μαρκετ αγορασα κανονικα απο το τηλ.. οχι :(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο κανει λεει παρουσιαστηκε προβλημα με την αγορα σας δεν φταινε οι καρτες το μαρκετ εχει προβλημα απο το pc στο μαρκετ αγορασα κανονικα απο το τηλ.. οχι :(

 

Το ίδιο και εγώ παιδιά. Δεν μπόρεσα με τίποτα μέσα από market και πήγα από το PC και ολοκλήρωσα την αγορά.

 

Αλήθεια κάτι άλλο τώρα. Την εφαρμογή που αγοράζουμε μπορούμε να την έχουμε κατεβασμένη και σε .apk ή μόνο δικαιώματα αυτής;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ παιδιά. Δεν μπόρεσα με τίποτα μέσα από market και πήγα από το PC και ολοκλήρωσα την αγορά.

 

Αλήθεια κάτι άλλο τώρα. Την εφαρμογή που αγοράζουμε μπορούμε να την έχουμε κατεβασμένη και σε .apk ή μόνο δικαιώματα αυτής;

Τί νόημα έχει να την έχεις σαν apk; Δεν ειρωνεύομαι, απλά ρωτάω. Γιατί σε άλλη συσκευή δε θα μπορείς να την εγκαταστήσεις, ενώ επίσης και σε περίπτωση format στη συσκευή σου μπορείς να την εγκαταστήσεις πάλι από το market μιας και η αγορά δε θα χαθεί ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω λάβει ακόμα το νέο market, να ανησυχήσω?! Μπορώ να το επισπεύσω κάπως? Όχι ότι καίγομαι κιόλας, γιατί την δουλειά μου την κάνω, αλλά από περιέργια...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω λάβει ακόμα το νέο market, να ανησυχήσω?! Μπορώ να το επισπεύσω κάπως? Όχι ότι καίγομαι κιόλας, γιατί την δουλειά μου την κάνω, αλλά από περιέργια...

 

Ισως να παιζει ρολο η εκδοση android που εχεις.Εγω οσο ειχα 2.1 ειχα το παλιο Market και δεν μου ερχοταν αναβαθμιση.Μολις εβαλα το 2.3 ,αμεσως πηρε το νεο market.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να παιζει ρολο η εκδοση android που εχεις.Εγω οσο ειχα 2.1 ειχα το παλιο Market και δεν μου ερχοταν αναβαθμιση.Μολις εβαλα το 2.3 ,αμεσως πηρε το νεο market.

 

Έχω την 2.3 από την πρώτη μέρα, λόγω συσκευής (desire s).

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην επανέρχεται το νέο μαρκετ αφού γυρίσω στο παλιό?(σε μη - rooted κινητό)?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Μήπως πείραξες το market updater;

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...