Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.προσπαθησα να το εγκαταστησω και ενω ξεκιναει η εγκατασταση μου γραφει οτι η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη.εχεις καμια ιδεα?επισης περασα την 2.2 rom του cas_xp.προσπαθω να βαλω ελληνικα στο πληκτρολογιο και δεν μου δινει επιλογη για ελληνικα.μπορει καποιος να βοηθησει?επισης ποιο ειναι το καλυτερο keyboard κατα την γνωμη σας?ευχαριστω

 

την cas_xp την έχω περάσει στο joy του αδελφού μου (average χρήστης joy από όταν πρωτοβγήκε) και στο καινούργιο που πήρε για τη γυναίκα του και δουλεύει απροβλημάτιστα (συγκεκριμένα του φάνηκε οτι πήρε καινούργιο κινητό!!!).

Δυστυχώς δεν έχει Ελληνικά μέσα, αλλά πρέπει να βάλεις εσύ από ΜΚΤ: το Greek Input Method είναι το απλούστερο & ελαφρύτερο, το GO Keyboard και το επιπλέον GO Greek Support το οποίο είναι πιό φανταχτερό και βαρύτερο (και επίσης κάνει μόνο το check για updates το οποίο είνια σπαστικό) - και τα 2 πολύ καλά, θα πρότεινα να ξεκινήσεις από το πρώτο...

 

ΥΓ: βλέποντας τα παραπάνω μυνήματά σου έχω να σου προτείνω επίση κάτι: απέφυγε να εγκαθιστάς "σπασμένα" apk, είναι πολύ εύκολο να φας ένα scriptακι πυο θα στέλνει στοιχεία στον οποιονδήποτε - αν δεν σε νοιάζει τόσο για το privacy, σκέψου οτι αν μη τι άλλο θα σου φάει data traffic

Edited by PP6210
προσθήκη ΥΓ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με 2.1 δεν βλέπουμε ad-hoc δίκτυα :mad:

Ποιά ROM έχετε βάλει που να μπορεί να δει και να συνδεθεί με ad-hoc;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, προσπαθω να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες που ειχε ηδη το κινητο απο τη rom, αλλα δεν μου βγαζει πουθενα επιλογη απεγκαταστασης παρα μονο ενημερωσης, και αφτο σε καποια απο αφτα.. το κινητο το εχω rooted και για rom εχω την fresh zodiac fruit 5.2,

υπαρχει καποιο uninstaller στο market ωστε να μπορεσω να της απεγκαταστησω αφτες τις εφαρμογες?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, προσπαθω να απεγκαταστησω καποιες εφαρμογες που ειχε ηδη το κινητο απο τη rom, αλλα δεν μου βγαζει πουθενα επιλογη απεγκαταστασης παρα μονο ενημερωσης, και αφτο σε καποια απο αφτα.. το κινητο το εχω rooted και για rom εχω την fresh zodiac fruit 5.2,

υπαρχει καποιο uninstaller στο market ωστε να μπορεσω να της απεγκαταστησω αφτες τις εφαρμογες?

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

στις ρυθμίσεις πήγες;;;; γιατί την έχω δουλέψει την ρομ και γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

την cas_xp την έχω περάσει στο joy του αδελφού μου (average χρήστης joy από όταν πρωτοβγήκε) και στο καινούργιο που πήρε για τη γυναίκα του και δουλεύει απροβλημάτιστα (συγκεκριμένα του φάνηκε οτι πήρε καινούργιο κινητό!!!).

Δυστυχώς δεν έχει Ελληνικά μέσα, αλλά πρέπει να βάλεις εσύ από ΜΚΤ: το Greek Input Method είναι το απλούστερο & ελαφρύτερο, το GO Keyboard και το επιπλέον GO Greek Support το οποίο είναι πιό φανταχτερό και βαρύτερο (και επίσης κάνει μόνο το check για updates το οποίο είνια σπαστικό) - και τα 2 πολύ καλά, θα πρότεινα να ξεκινήσεις από το πρώτο...

 

ΥΓ: βλέποντας τα παραπάνω μυνήματά σου έχω να σου προτείνω επίση κάτι: απέφυγε να εγκαθιστάς "σπασμένα" apk, είναι πολύ εύκολο να φας ένα scriptακι πυο θα στέλνει στοιχεία στον οποιονδήποτε - αν δεν σε νοιάζει τόσο για το privacy, σκέψου οτι αν μη τι άλλο θα σου φάει data traffic

 

μαλιστα σε ευχαριστω φιλε για τις πολυτιμες πληροφοριες σου.με βοηθησες παρα πολυ.οσον αφορα σπασμενες εφαρμογες συνηθως δεν βαζω στο κινητο απλα ειπα να παρω μια ιδεα απο το καινουριο market δεδομενου οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος να το εγκαταστησω.αλλα απο οτι βλεπω μαλλον με το υπαρχον μαρκετ θα μεινω που κανει μια χαρα την δουλεια του.μηπως ξερεις αν η 2.2 του cas_xp παιρνει θεματα γιατι το θεματακι που εχει δεν μου πολυαρεσει?

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

για μένα το καλύτερο πληκτρολόγιο είναι το htc_ime... που έχει και ελληνικά και πανεύκολη εναλλαγή σε άλλη γλώσσα.

 

όσο για τις 2.2 πιστεύω πως καλύτερη είναι η έκδοση 1.4 του tahahawa :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μου ήρθε μια φλασιά αυτές τις μέρες να "προστατέψω" το κινητάκι μου (δλδ να μην το ταλαιπωρήσω αλλό) και σκέφτομαι να πάρω screen protector και μία θήκη. Από screen protector είμαι ανάμεσα σε αυτά:

http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-screen-protector-ultraclear-for-Vodafone-845/170702500004/item

http://viewitem.eim.ebay.gr/6-x-mobile-phone-screen-protector-film-for-Vodafone-845/270670178580/item

τι θεωρείτε ότι ειναι καλύτερο?

σημείωση: σήμερα είδα ότι υπάρχει και ebay.gr(!)

Επίσης για θήκη που σκέφτομαι έχετε κάποια πρόταση. Θα ήθελα κάτι υφασμάτινο να μπαίνει μέσα όχι σιλικόνες κλπ που εφαρμόζουν πάνω στο κινητό. Βρήκα μία που μου άρεσε στο Γερμανό με 10Ε αλλά μου φάνηκε λίγο μεγάλη...

 

ευχαροστω!

Link to comment
Share on other sites

για θήκη κάτι τέτοιο θα σε ενδιέφερε;

 

ναι!..κατι τέτοιο εψαχνα σε υφασμα (οκ και σε δερμα δεν με χαλαει:p). εχει κ καλη τιμη για δερμα...

Link to comment
Share on other sites

ε οκ!..ψευτοδειχνει για δερμα...η δευτερη που δειχνεις φθηνή μεν αλλά...κάτι λίγο πιο.."καλό" σκεφτόμουν:p...βασικά η πρώτη είναι αρκετά καλή και έρχεται κ από ευρώπη οπότε δεν έχει φόβο τελωνείου κλπ
Link to comment
Share on other sites

σε μικροποσά ΔΕΝ πληρώνεις τελωνείο ;)

 

ψάξε ebay με λέξεις αναζήτησης vodafone 845 pouch case και θα βρεις αρκετές θηκες.

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα ηδη στο ελληνικο

http://search.eim.ebay.gr/?kw=vodafone+845+case&ect=&elc=3&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

 

τωρα θα δω και στο .com

 

ευχαριστω!

 

υγ:για protection screen αξίζουν εκεινα τα 6Pack που βρήκα?

Link to comment
Share on other sites

για μένα το καλύτερο πληκτρολόγιο είναι το htc_ime... που έχει και ελληνικά και πανεύκολη εναλλαγή σε άλλη γλώσσα.

 

όσο για τις 2.2 πιστεύω πως καλύτερη είναι η έκδοση 1.4 του tahahawa :)

 

που την βρηκες φιλε γιατι το googlara και δεν τη βρισκω?

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

υγ:για protection screen αξίζουν εκεινα τα 6Pack που βρήκα?

 

Δε γνωριζω αλλα δεν εχεις να χασεις κατι αν τα παρεις. Το κοστος ειναι μηδαμινο :)

Για το δικο μου(βλεπε αβαταρ) πηρα 3 τεμαχια με κοστος κατω απο 1 ευρω. Ποιοτητα καλη. Οι 1 δεν εκατσε καλα απο την αρχη και την εστειλα. Η 2 ειχε αρκετες φουσκαλες και την ξηλωσα. Η 3, σημερα την εβαλα, εκατσε πολυ καλα, μονο 2 μικρες φουσκαλιτσες. Τωρα περιμενω 6 τεμαχια απο γερμανικο ebay.

Σου προτεινω να παρεις τις πιο φθηνες. Αν δε σε βολεψουν παρε αλλες

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωριζω αλλα δεν εχεις να χασεις κατι αν τα παρεις. Το κοστος ειναι μηδαμινο :)

Για το δικο μου(βλεπε αβαταρ) πηρα 3 τεμαχια με κοστος κατω απο 1 ευρω. Ποιοτητα καλη. Οι 1 δεν εκατσε καλα απο την αρχη και την εστειλα. Η 2 ειχε αρκετες φουσκαλες και την ξηλωσα. Η 3, σημερα την εβαλα, εκατσε πολυ καλα, μονο 2 μικρες φουσκαλιτσες. Τωρα περιμενω 6 τεμαχια απο γερμανικο ebay.

Σου προτεινω να παρεις τις πιο φθηνες. Αν δε σε βολεψουν παρε αλλες

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

αυτό θα κάνω!

Link to comment
Share on other sites

την 2.2 εννοω

 

στο forum xda-developers... θα βρεις 2-3 2.2 μια του tahahawa, μια του anryl και μια του cas_xp

 

το θέμα είναι Link κάνει να βάλω;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως αλλαζει ο ηχος ειδοποιησεων πχ οταν συνδεω το κινητο με usb ωστε να μην ακουγεται το ιδιο με τα sms?
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως αλλαζει ο ηχος ειδοποιησεων πχ οταν συνδεω το κινητο με usb ωστε να μην ακουγεται το ιδιο με τα sms?

 

πας ρυθμίσεις και μετά ήχος... τώρα για τα μηνύματα μπορείς απλά να βάλεις κάποια εφαρμογή άλλη για τα μηνύματα και να μπορείς να επιλέγεις μέσω αυτής τον ήχο + αναφορές κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις ηχος και μετα?εχω βαλει και το handcent sms. η επιλογη ακριβως στις ρυθμισεις ποια ειναι δε ξερω. οταν αλλαζω κατι αλλαζουν και τα 2 και δεν το θελω αυτο
Link to comment
Share on other sites

στο forum xda-developers... θα βρεις 2-3 2.2 μια του tahahawa, μια του anryl και μια του cas_xp

 

το θέμα είναι Link κάνει να βάλω;;;

 

ok φιλε σε ευχαριστω.μην κανεις τον κοπο.θα το βρω μονος μου

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις ηχος και μετα?εχω βαλει και το handcent sms. η επιλογη ακριβως στις ρυθμισεις ποια ειναι δε ξερω. οταν αλλαζω κατι αλλαζουν και τα 2 και δεν το θελω αυτο

 

στο handsent πας στις ρυθμίσεις του και πας notification sound... και ρυθμίζεις.

 

δεν θέλει κόπο... ψάξιμο στις ρυθμίσεις θέλει.

Link to comment
Share on other sites

μα δεν ειναι οτι βαριεμαι να ψαξω.ψαχνω απλα παντου γραφει ειδοποιηση απεσταλμενων, εισερχομενων, αποτυχίας κ τετοια.εγω δε θέλω για sms. θελω οταν πχ στελνω κατι με bluetooth ή οταν το συνδεω με το pc που παλι ερχεται ειδοποιηση να μην ειναι ιδια με αυτη των μηνυματων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...