Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον οδηγό του laspas αναφέρει "Είτε στον Zeam, είτε στον ADW, αντιστοιχίστε την ενέργεια αφής «swipe down» (δηλαδή σύρσιμο προς τα κάτω) με την ενέργεια «Show notifications», για να έχετε πρόσβαση στη γραμμή ειδοποιήσεων". Δεν κατάλαβα πως γίνεται αν κάποιος ξέρει ας το περιγράψει λίγο αναλυτικά.

Και από μένα ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο viotos !!!

Μας έλυσες τα χέρια πάνω που είχανε σπάσει τα νεύρα μας, και πάλι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να κανω το κινητο Overclock.... που θα βρω τον καταλληλο kernel? Και παλι χωρις να αλλαξω την μαμα ROM.

 

Εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=802893

 

Το update TCT_RLS4c_overclock_fix.zip ειναι το καταλληλο kernel για overclock?

 

τι το θες το overclok και αλαγες kernel ??? με την μαμισια ? κ.λ.π θα μπλεξεις αστα αυτα πρεπει να εισαι πολυ προχορημενος βαλε την 12 rom του SlyKing και με το set qpu ανεβασε το στα 710 τον επεξεργαστη να εισαι οκ.. παει σφαιρα εγω ετσι το εχω ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

τι το θες το overclok και αλαγες kernel ??? με την μαμισια ? κ.λ.π θα μπλεξεις αστα αυτα πρεπει να εισαι πολυ προχορημενος βαλε την 12 rom του SlyKing και με το set qpu ανεβασε το στα 710 τον επεξεργαστη να εισαι οκ.. παει σφαιρα εγω ετσι το εχω ...

 

Φιλε τελικα απο τις πολλες δοκιμες εβγαλα νοκ-αουτ το Μαρκετ οποτε αναγκαστικα πηγα σε νεο install.

 

Περασα την 14 του SlyKing (2.3.7).

 

Την "πειραζω" απο χθες και παρα το overclock του επεξεργαστη στα 691MHz (εκει μου βγαζει την καλυτερη σταθεροτητα), το κινητο μου φαινεται πιο αργο απ' οτι ηταν με την μαμα ROM. Ειδικα αφου ειχα αφαιρεσει τα περισσοτερα προγραμματα.

 

Επισης δεν μου "παιζει" κανενα widget απο το Μαρκετ. Δεν τα "βλεπει" καν.

 

Ενω δεν λειτουργουν ουτε τα Ελληνικα στο HTC_IME. Επισης το HTC_IME σε καθε restart του τηλεφωνου απενεργοποιηται και πρεπει να το ενεργποιησω ξανα απο τα Setting->Languages κτλ.

 

Εχεις αντιμετωπισει παρομοια προβληματα?????

Edited by giannis939
Link to comment
Share on other sites

Φιλε τελικα απο τις πολλες δοκιμες εβγαλα νοκ-αουτ το Μαρκετ οποτε αναγκαστικα πηγα σε νεο install.

 

Περασα την 14 του SlyKing (2.3.7).

 

Την "πειραζω" απο χθες και παρα το overclock του επεξεργαστη στα 691MHz (εκει μου βγαζει την καλυτερη σταθεροτητα), το κινητο μου φαινεται πιο αργο απ' οτι ηταν με την μαμα ROM. Ειδικα αφου ειχα αφαιρεσει τα περισσοτερα προγραμματα.

 

Επισης δεν μου "παιζει" κανενα widget απο το Μαρκετ. Δεν τα "βλεπει" καν. οσο για το μαρκετ κατεβασε αυτο http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version/Google_Apps κανε κλικ στο download CyanogenMod 7 που λεει και περνατο οπως ειναι zip στην sd και φλασαρε το πανω απο το αλλο που εχεις και δεν σου δουλευει καλα..

 

Ενω δεν λειτουργουν ουτε τα Ελληνικα στο HTC_IME. Επισης το HTC_IME σε καθε restart του τηλεφωνου απενεργοποιηται και πρεπει να το ενεργποιησω ξανα απο τα Setting->Languages κτλ.

 

Εχεις αντιμετωπισει παρομοια προβληματα?????

 

οχι εμενα δουλευει κανονικα και τα widget παιζει εχω το biudiful widget και διαφορα αλλα και παιζουνε κανονικα .. η rom εχει πληκτολογιο ελληνικα καλο σαν το HTC_IME ειναι σχεδον εγω αυτο δουλευω το overclock του επεξεργαστη στα το εχω στα 710 κανονικα .... μετα απο δουλεμα ολες οι rom δουλευουνε λιγο πιο βαρια ειδικα εαν εχεις πολλες εφαρμογες στο τηλεφωνο .. λοιπον ακου το ( φαρμακο) οταν βλεπεις και γινεται πιο αργο θα ανοιγεις το rom manager και απο το μενου θα επιλεγεις να κανει «Fix Permissions», οταν τελειωσει θα σου λεει να κανεις επανεκινηση θα πατας οκ και θα κανεις επανεκινηση εσυ απο το μενου του τηλεφωνου και θα ειναι οκ.. οταν ανοιξει να δεις ποσογρηγορα θα δουλευει μετα .. αυτο κανε καθε 2- μερες και θα ειναι οκ..:) εδω μαρκετ κανε κλικ εκει που λεει για την CyanogenMod 7 και κατεβασετο περνα το zip στην sd και φλασαρετο απο πανω απο το αλλο που εχεις http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Latest_Version/Google_Apps σορυ αλλα ειχα ανοιχτα παραθυρα και εβαλα το λινκ για το μαρκετ αναμεσα στο δικο σου post ....μετα το εβαλα κανονικα ...

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδεια με το flash player τι γινετε μπορουμε να κανουμε τπτ να δουμε κανενα βιντεακη
Link to comment
Share on other sites

παιδεια με το flash player τι γινετε μπορουμε να κανουμε τπτ να δουμε κανενα βιντεακη

 

Βάλε τον Skyfire 4.0 (browser)

Link to comment
Share on other sites

ποια πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη ρομ για την μπαταρια δηλαδη με την μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

ποια πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη ρομ για την μπαταρια δηλαδη με την μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1295844

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε ποια rom εχει και ραδιοφωνο που δουλευει;

 

μια 2,2 του cas_xp Νομίζω λέγεται αυτός; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915354&highlight=huawei

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και μένα μου δουλευουν τα Ελληνικα στο HTC_IME, δούλεψαν την πρωτη φορά που το εγκατεστησα και μετα απο restart τίποτα, μόνο Αγγλικα εχει :mad:

 

Το έκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλά εχει μονο Αγγλικα τωρα

Δουλευει κανονικά σε καποιον;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και μένα μου δουλευουν τα Ελληνικα στο HTC_IME, δούλεψαν την πρωτη φορά που το εγκατεστησα και μετα απο restart τίποτα, μόνο Αγγλικα εχει :mad:

 

Το έκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλά εχει μονο Αγγλικα τωρα

Δουλευει κανονικά σε καποιον;

 

αν πας να ρυθμίσεις τις γλώσσες εισαγωγής ίσως κάποτε το κάνει... δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

αν πας να ρυθμίσεις τις γλώσσες εισαγωγής ίσως κάποτε το κάνει... δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο.

 

Τελικά μου έφτιαξε με Fix Permissions απο τον Rom Manager :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις για αυτό το μοντέλο (που λισως να ειναι και γενικές για smartphones android).Μου συστήνετε να χρησημοποιώ τις εφαρμογές που υπάρχουν για διάφορες υπηρεσίες ή να μπαίνω από τον browser σε αυτές (facebook,google+,twitter κτλπ).Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι προσφέρουν και πόσο χρήσημες είναι οι "360" εφαρμογές που είχε προεγκατεστημένες στο κινητο.Στην παρακάτω εικόνα τι σημαίνουν οι επιλογές του widget που είναι στο πάνω μέρος τις οθόνης της παρακάτω εικόνας;(το πρώτο,το δεύτερο και το τελευταίο ξέρω.Τα άλλα δύο;)

http://oi43.tinypic.com/aut8ox.jpg

Τέλος,θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να ζητήσω μια μεμβάρνη για την οθόνη.Ξέρω πως πάει με τις ίντσες αλλά το ηχείο "βρίσκετε μέσα στις ίντσες" (όποιος έχει το μοντέλο θα καταλάβει) και πρέπει να βρω με τρύπα σε συγκεκριμένο μερος και μέγεθος.

 

με σειρά από αριστερά προς δεξιά 1. wi-fi 2. bluetooth 3. gps 4. συγχρονισμός με gmail 5. φωτεινότητα οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Joy-άδες! :)

Μια φίλη μου έχει το κινητό, γνήσιο και μου λέει ότι τελευταία κολλάει λίγο και ειδικά η εφαρμογή του FB. Στη Vodafone, της είπανε πως θέλει αναβάθμιση. Το έψαξα και δεν βρήκα να γίνεται αναβάθμιση στο Android 2.2.

 

Τώρα θέλω τα φώτα σας.

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε καλύτερο απ'ότι είναι τώρα?

Δε θέλω να την μπλέξω με άλλες Rom και βασικά να συναντήσει προβλήματα, εκτός και αν υπάρχει κάτι πολύ σταθερό και συμβατό με το Android Market (Google Play).

 

Τι μου προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

δε το κάνεις κανα hard reset; εννοείται ότι πρέπει να παρεις backup γιατι το κινητο θα γυρίσει στην αρχική του κατάσταση, ακριβως όπως το πήρες απο τη βοντα :)
Link to comment
Share on other sites

1) Και όταν λέμε backup, υπάρχει πρόγραμμα υπολογιστή να το κάνει αυτόματα, ή με Copy-Paste?

2) Μέσω του Google Account, τι συγχρονίζεται?

3) Τις εφαρμογές, που είχε κατεβάσει, μπορώ να τις κατεβάσω μέσω pc και να τις περάσω από το καλώδιο για πιο γρήγορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Joy-άδες! :)

Μια φίλη μου έχει το κινητό, γνήσιο και μου λέει ότι τελευταία κολλάει λίγο και ειδικά η εφαρμογή του FB. Στη Vodafone, της είπανε πως θέλει αναβάθμιση. Το έψαξα και δεν βρήκα να γίνεται αναβάθμιση στο Android 2.2.

 

Τώρα θέλω τα φώτα σας.

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε καλύτερο απ'ότι είναι τώρα?

Δε θέλω να την μπλέξω με άλλες Rom και βασικά να συναντήσει προβλήματα, εκτός και αν υπάρχει κάτι πολύ σταθερό και συμβατό με το Android Market (Google Play).

 

Τι μου προτείνετε?

 

το fb ειναι λιγο βαρυ για το joy φιλε γιαυτο κολαει το τηλεφωνο και εαν εχει περασμενες και πολλες εφαρμογες στο τηλεφωνο δυσκολευεται ο επεξεργαστης ...οτι εφαρμογη εχει πολλα mb και πιανει πολυ μνημη ram στο τηλεφωνο π.χ fb κ.λ.π θα σου ελεγα να την σβησεις ..ειναι σαν να εχεις ενα μικρο αμαξακι και να εχεις βαλει μεσα 6-7 ατομα !! και περιμενεις να παει 120 χιλιομετρα πως να παει??:( τωρα εαν θελεις μπορει να του βαλεις αλλη rom android 2.3 η 2.2 frogo να χρονισεις και τον επεξεργαστη π.χ στα 690 η 710 απο αυτο που ειναι τωρα και να πηγαινει σφαιρα !!εγω εχω rom 2.3 επανω χρονισμενο στα 690 και δουλευει τελεια ...εαν θελεις να ασχοληθεις εδω ειναι ο καλητερος οδηγος και ολες οι rom με οτι χρειαζεται για το joy http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/ διαβασε να παρεις μια ιδεα και κανε οτι νομιζεις καλυτερο ..και εδω ειμαστε εαν θες να βοηθησουμε :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα.ποια πιστευεται οτι ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη ρομ αναμεσα στο update 14 του slyking και στην 23 του joilaroi?

 

eyxaristv

Link to comment
Share on other sites

το fb ειναι λιγο βαρυ για το joy φιλε γιαυτο κολαει το τηλεφωνο και εαν εχει περασμενες και πολλες εφαρμογες στο τηλεφωνο δυσκολευεται ο επεξεργαστης...

..και εδω ειμαστε εαν θες να βοηθησουμε :)

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

 

Αυτή τη στιγμή, με τη βοήθεια ενός φίλου, έβαλα το Optimization Tool, για καθάρισμα της Cache κ.ά.

Θα μάθω αν έχει βελτιωθεί η χρήση.

Επιπλέον έγινε η αλλαγή από Fb app σε κάτι σαν Friendcast Pro, αν θυμάμαι καλά. Αν εξυπηρετεί το ίδιο καλά και τρέχει πιο εύκολα, έχει καλώς.

 

Από τη άλλη,

Δεν νομίζω να θέλω να πειράξω τον χρονισμό του επεξεργαστή.

Όσο για την αναβάθμιση σε 2.2 ή και 2.3, ίσως και το κάνουμε.

Ποια όμως η διαφορά, εκτός από την αλλαγή στο αισθητικό κομμάτι?

Υπάρχει βελτίωση στο πως δουλεύει όλο το λειτουργικό?

Και θα δημιουργήσει προβλήματα χρήσης σε έναν εντελώς αρχάριο χρήστη?

Με την μπαταρία, υπάρχει μήπως θέμα?

 

Αν ήταν δικό μου, να είστε σίγουροι θα του έβαζα την τελευταία και πιο δυνατή Rom. Αλλά δεν προορίζεται για μένα.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια καλησπερα.ποια πιστευεται οτι ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη ρομ αναμεσα στο update 14 του slyking και στην 23 του joilaroi?

 

eyxaristv

 

ειναι και οι 2 πολυ καλες ισαξιες εγω εχω την 14 του slyking και ειμαι πολυ ευχαριστημενος . εχω βαλει και την 2.3 του joilarol ειναι για μενα προσωπικα ενα τικ παραπανω μου κανει του slyking ..οποια θες βαλε ...:)

 

Ευχαριστώ φίλε μου.

 

Αυτή τη στιγμή, με τη βοήθεια ενός φίλου, έβαλα το Optimization Tool, για καθάρισμα της Cache κ.ά.

Θα μάθω αν έχει βελτιωθεί η χρήση.

Επιπλέον έγινε η αλλαγή από Fb app σε κάτι σαν Friendcast Pro, αν θυμάμαι καλά. Αν εξυπηρετεί το ίδιο καλά και τρέχει πιο εύκολα, έχει καλώς.

 

Από τη άλλη,

Δεν νομίζω να θέλω να πειράξω τον χρονισμό του επεξεργαστή.

Όσο για την αναβάθμιση σε 2.2 ή και 2.3, ίσως και το κάνουμε.

Ποια όμως η διαφορά, εκτός από την αλλαγή στο αισθητικό κομμάτι?

Υπάρχει βελτίωση στο πως δουλεύει όλο το λειτουργικό?

Και θα δημιουργήσει προβλήματα χρήσης σε έναν εντελώς αρχάριο χρήστη?

Με την μπαταρία, υπάρχει μήπως θέμα?

 

Αν ήταν δικό μου, να είστε σίγουροι θα του έβαζα την τελευταία και πιο δυνατή Rom. Αλλά δεν προορίζεται για μένα.

 

τον χρονισμο για να τον πειραξεις πρεπει να εισαι root και να βαλεις αλλη rom .. οσο για βελτιωση και αλαγη δεν το συζηταμε μερα με την νυχτα .. με μπαταρια κανενα προβλημα εγω με rom 2.3 update 14 του slyking η μπαταρια κραταει κανονικα οπως και με την μαμα rom ..:) σαν αρχαριος χρηστης ισως σου φανει λιγο δυσκολο στην αρχη γιατι μπορεις να κανεις περισοτερα απο οτι με την μαμα rom αλλα δεν ειναι τιποτα ! αμεσως εξικιωνεσαι ....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...