Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακριβώς...η κάρτα είναι άδεια.

έλεγξε τη κάρτα, βάλε άλλη κάρτα, ξαναπέρνα το recovery menu κλπ

Link to comment
Share on other sites

έλεγξε τη κάρτα, βάλε άλλη κάρτα, ξαναπέρνα το recovery menu κλπ

 

 

ευχαριστώ πολύ ...!!! επιτέλους μετά από πολύ κόπο κατάφερα να περάσω την clibing mount 2.2 ...:p δεν εντοπίζει την κάρτα sim όμως...ξέρουμε γιατί?? ξέχασα να πώ...ότι με την συγκεκριμένη...άλλο πατάς και άλλο τελικά πατιέται....! νομίζω δεν είναι γραφτό να ξεφύγω από 2.1 ....:P

Edited by fadaki
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ...!!! επιτέλους μετά από πολύ κόπο κατάφερα να περάσω την clibing mount 2.2 ...:p δεν εντοπίζει την κάρτα sim όμως...ξέρουμε γιατί?? ξέχασα να πώ...ότι με την συγκεκριμένη...άλλο πατάς και άλλο τελικά πατιέται....! νομίζω δεν είναι γραφτό να ξεφύγω από 2.1 ....:P

αμάν κι εσυ, βάλε μια απ τις rom που σου αναφέρω πάνω που δουλεύουν ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα με τις custom roms του vodafone joy 845 είναι ότι δεν λειτουργεί το ράδιο; Όλα τα άλλα λειτουργούν μια χαρά, χωρίς πρόβλημα; (κάμερα, market κλπ.)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα με τις custom roms του vodafone joy 845 είναι ότι δεν λειτουργεί το ράδιο; Όλα τα άλλα λειτουργούν μια χαρά, χωρίς πρόβλημα; (κάμερα, market κλπ.)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ακριβώς.του jilaroi που χρησημοποιούσα για μήνες είναι η πιο γρήγορη και σταθερή μάλιστα
Link to comment
Share on other sites

αμάν κι εσυ, βάλε μια απ τις rom που σου αναφέρω πάνω που δουλεύουν ρολόι!

 

αρχικά γι αυτές πήγαινα καλέ :p....αλλά δεν ολοκληρώνεται το install...και βγάζει σφάλμα ..." status 7" λογικά κάτι παίζει με το clockwork mod ,rom manager...το οποίο εγω δεν μπορώ να εγκαταστήσω επειδή από market...δεν είναι συμβατό....κ εν το βρίσκω και στο ιντερνετ. όπως κατάλαβες δεν το χω και πολύ...αλλά κάνω φιλότιμες προσπάθειες να μάθω....ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

αρχικά γι αυτές πήγαινα καλέ :p....αλλά δεν ολοκληρώνεται το install...και βγάζει σφάλμα ..." status 7" λογικά κάτι παίζει με το clockwork mod ,rom manager...το οποίο εγω δεν μπορώ να εγκαταστήσω επειδή από market...δεν είναι συμβατό....κ εν το βρίσκω και στο ιντερνετ. όπως κατάλαβες δεν το χω και πολύ...αλλά κάνω φιλότιμες προσπάθειες να μάθω....ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου πάντως :)

http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/#_7_ClockworkMod_Recovery ακουλουθησε τα βήματα για την χειρόκίνητη εγκατάσταση του clockworkmod recovery menu, κάνε wipe και factory reset και ξαναπροσπάθησε με την rom του jilaroi που σου πα;)

Link to comment
Share on other sites

http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/#_7_ClockworkMod_Recovery ακουλουθησε τα βήματα για την χειρόκίνητη εγκατάσταση του clockworkmod recovery menu, κάνε wipe και factory reset και ξαναπροσπάθησε με την rom του jilaroi που σου πα;)

 

υπαρχει περιπτωση να μην εχει εγκαταστηση ο φιλος τους drivers της huawei για android phones στο pc??????? γιαυτο δεν βλεπει και την καρτα???και να ενεργωποιησει τον εντοπισμο σφαλματων στο joy...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μην εχει εγκαταστηση ο φιλος τους drivers της huawei για android phones στο pc??????? γιαυτο δεν βλεπει και την καρτα???και να ενεργωποιησει τον εντοπισμο σφαλματων στο joy...
όχι καμία σχέση..
Link to comment
Share on other sites

http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/#_7_ClockworkMod_Recovery ακουλουθησε τα βήματα για την χειρόκίνητη εγκατάσταση του clockworkmod recovery menu, κάνε wipe και factory reset και ξαναπροσπάθησε με την rom του jilaroi που σου πα;)

 

 

καλά....έγινε το θαύμα ! έβαλα cyanogen 2.3 ....ουαου ! τελευταία ερώτηση...αρχικά είχα 2.1 δεν μπορούσα να κατεβάσω εφαρμογές που ήταν για 2.2 κ πάνω από το market...έλεγε "δεν είναι συμβατή με την συσκευή" λογικό..

τώρα που υποτίθεται έχω 2.3..δεν θα έπρεπε να μπορώ να τις κατεβάσω ?

p.x https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.idreams.CanKnockdown&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLmlkcmVhbXMuQ2FuS25vY2tkb3duIl0.

λέει "REQUIRES ANDROID:2.0.1 and up" αλλά δεν μπορώ...γιατί?

 

χίλια ευχαριστώ για όλα...:)

Link to comment
Share on other sites

καλά....έγινε το θαύμα ! έβαλα cyanogen 2.3 ....ουαου ! τελευταία ερώτηση...αρχικά είχα 2.1 δεν μπορούσα να κατεβάσω εφαρμογές που ήταν για 2.2 κ πάνω από το market...έλεγε "δεν είναι συμβατή με την συσκευή" λογικό..

τώρα που υποτίθεται έχω 2.3..δεν θα έπρεπε να μπορώ να τις κατεβάσω ?

p.x https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.idreams.CanKnockdown&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLmlkcmVhbXMuQ2FuS25vY2tkb3duIl0.

λέει "REQUIRES ANDROID:2.0.1 and up" αλλά δεν μπορώ...γιατί?

 

χίλια ευχαριστώ για όλα...:)

:D

δυστυχώς το play κοιτάζει το μοντέλο σου, κι όχι την εκδοση του λειτουργικού. ωστόσο μπορείς να βρεις την εφαρμογή σε apk στου διαδίκτυο,εφόσον είναι και δωρεάν, και να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα!

EDIT: επίσης το παιχνίδι μπορεί να μην τρέχει στη συσκευή λόγω hardware

Link to comment
Share on other sites

μόνο το ραδιοφωνο δεν δουλεύει, οπως κ σε όλες τις custom roms. εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά την miui η οποία είναι στ αγγλικά μόνο. έχω χρησιμοποιήσει και τις άλλες και δεν είχα κανένα πρόβλημα

 

λάθος κάνεις. στις περισσότερες 2,2 το ραδιόφωνο δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

αντιμετωπίζω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση apps...συγκεκριμένα βγάζει το εξής ...."Couldn't install on USB storage or SD card"...από μια αναζήτηση που έκανα στο ίντερνετ...προτείνουν ως λύση την διαγραφή του αρχείου "smdl2tmp1.asec" από τον φάκελο /sdcard/.android_secure αλλά ενώ βλέπω τον φάκελο...είναι άδειος...δεν περιέχει το αρχείο. έχετε να προτείνετε κάτι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

αντιμετωπίζω πρόβλημα κατά την εγκατάσταση apps...συγκεκριμένα βγάζει το εξής ...."Couldn't install on USB storage or SD card"...από μια αναζήτηση που έκανα στο ίντερνετ...προτείνουν ως λύση την διαγραφή του αρχείου "smdl2tmp1.asec" από τον φάκελο /sdcard/.android_secure αλλά ενώ βλέπω τον φάκελο...είναι άδειος...δεν περιέχει το αρχείο. έχετε να προτείνετε κάτι ;

βάλε τη κάρτα μνήμης στον υπολογιστή και διέγραψε το αρχείο απο κει..

Link to comment
Share on other sites

βάλε τη κάρτα μνήμης στον υπολογιστή και διέγραψε το αρχείο απο κει..

 

 

το έχω δοκιμάσει ήδη...δεν το βλέπει το αρχείο κ "view hide files " που τσέκαρα στο pc..τπτ,

δοκίμασα,es explorer,root explorer,τπτ...είναι κρυφό....δεν το βρίσκω...

προσωρινά το ψιλοβρήκα, αυτό που κάνω...είναι να αφαιρώ την κάρτα μνήμης κάθε φορά που θέλω να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή...και μετά συνδέω και κάνω μεταφορά...δε είναι μόνιμη λύση ..αλλά θα δούμε...:)

Edited by fadaki
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ HANDSFREE ΙΤΕCH ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ 845..... ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

 

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ BLUETOTH ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΤΕΛΙΤΣΑ ΚΙΤΡΙΝΗ...ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ?

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ,,,,,!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eαν καποιος φιλος δεν βαριεται,ας μου πει ποια rom ειναι η καλυτερη για το κντ,και απο που να την κατεβασω.:)

TNX!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4277155#post4277155 βάλε πρώτα του jilaroi και δες
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω το Huawei Joy 845 με λειτουρικο Android 2.1 και προσεξα κατι πραγματικα περιεργο χθες.Οταν παω απο τις ρυθμισεις στο "Λογαριασμοι και Συγχρονισμος" το τηλεφωνο κολλαει για 3-7 δευτερολεπτα και μετα κανει επανεκκινηση.Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει και πως να το διορθωσω;
Link to comment
Share on other sites

διαβασα μεχρι στιγμης 135 σελ ,και μπαφιασα

θελω να ρωτησω κι εγω κατι. αν υπαρχει ανοιχτη ακροαση απο το ηχειο του τηλεφωνου σε εισερχομενες κλησεις και αν ναι πως γινεται αυτο

Link to comment
Share on other sites

διαβασα μεχρι στιγμης 135 σελ ,και μπαφιασα

θελω να ρωτησω κι εγω κατι. αν υπαρχει ανοιχτη ακροαση απο το ηχειο του τηλεφωνου σε εισερχομενες κλησεις και αν ναι πως γινεται αυτο

εννοείται αυτο:p όπως σε όλα τα android, πατάς την κατάλληλη επιλογή, ανάλογα ποια rom έχεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είχα διαβάσει πιο παλιά ότι κάποιος είχε αλλάξει οθόνη σε αυτό το κινητό. Μπορείτε να μου πείτε από που μπορώ να αγοράσω οθόνη και πόσο θα μου πάει περίπου? Θα πήγαινα στην Vodafone αλλά εκεί θα μου πουν 100+.
Link to comment
Share on other sites

εννοείται αυτο:p όπως σε όλα τα android, πατάς την κατάλληλη επιλογή, ανάλογα ποια rom έχεις

 

δεν εχω αλλαξει τιποτα πανω στο κινητο οτι ειχε απο την μανα του.........αυτο που ρωταω ειναι πως ενω χτυπαει για εισερχομενη κληση να επιλεξω αμεσως να μπει σε ανοιχτη ακροαση οχι να δεχτω την κληση και μετα να επιλεξω ανοιχτη ακροαση

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αλλαξει τιποτα πανω στο κινητο οτι ειχε απο την μανα του.........αυτο που ρωταω ειναι πως ενω χτυπαει για εισερχομενη κληση να επιλεξω αμεσως να μπει σε ανοιχτη ακροαση οχι να δεχτω την κληση και μετα να επιλεξω ανοιχτη ακροαση

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό που ζητάς.

Καλησπέρα παιδιά. Είχα διαβάσει πιο παλιά ότι κάποιος είχε αλλάξει οθόνη σε αυτό το κινητό. Μπορείτε να μου πείτε από που μπορώ να αγοράσω οθόνη και πόσο θα μου πάει περίπου? Θα πήγαινα στην Vodafone αλλά εκεί θα μου πουν 100+.

Εγώ είχα αλλάξει οθόνη στην Vodafone όμως πέρυσι και μου πήραν 50 ευρώ;)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...