Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πάντως το zougla εμένα δεν το βρίσκει...Οπως και κάποια άλλα που ψάχνω(vizbattery)δεν μου τα βρίσκει καθόλου.Το κιν είναι unrooted.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, πάντως το zougla εμένα δεν το βρίσκει...Οπως και κάποια άλλα που ψάχνω(vizbattery)δεν μου τα βρίσκει καθόλου.Το κιν είναι unrooted.

 

Το επιβεβαιώνω. Όταν κάνω αναζήτηση στο android market για veggos zougla zougla.gr κλπ. δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα. unrooted κινητό έχω.

 

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο. Στην οθόνη που είναι αμέσως στα δεξιά της homescreen (homescreen: αυτή που έχει την google searchbar- η αμέσως δεξιά οθόνη έχει ένα toolbar με εικονίδια wifi. bluetooth. gps. ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. και φωτεινότητα). Αυτό το "ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ που μοιάζει με εικονίδιο refresh τι στο καλό είναι; thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το "ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ που μοιάζει με εικονίδιο refresh τι στο καλό είναι;

 

Για συγχρονισμό με τον υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σχετικά με το skype, χθες το βρήκα από το market και το κατέβασα αλλά δυστυχώς εμένα μου κολλάει,.

Στην αρχή δεν έκανε με τίποτα login με υπάρχον λογαριασμό και μετά αφού έφτιαξα καινούριο έκανε login και με τον παλιό, αφού κάνει τελικά login μετά οτιδήποτε πατήσω μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και μια επιλογή για αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής.

 

Γενικός υπάρχει κανένα άλλο alternative που να συνδέετε με το server του skype?

και κάτι αντίστοιχο για msn?

Link to comment
Share on other sites

Android 3.0 Gingerbread: Το κυριότερο χαρακτηριστικό του θα είναι οι video κλήσεις!

 

Μέχρι στιγμής δεν έχουν γίνει γνωστές πολλές λεπτομέρειες για τις λειτουργίες και τα χαρίσματα του Android 3.0 Gingerbread,

αλλά διέρρευσε ότι ένα από τα βασικά πλεονεκτήματα του πολυαναμενόμενου update θα είναι η υποστήριξη video κλήσεων.

 

 

Ο Andy Rubin, αντιπρόεδρος της Google, δήλωσε ότι:

 

“Υποστηρίζουμε το video chatting στα desktops μέσω της υπηρεσίας Google Talk Video. Τώρα το εάν αυτό μπορεί

να επανασχεδιαστεί για να γίνει κατάλληλο για φορητές συσκευές, εξετάζεται από τις ομάδες μας“

 

Αυτο διαβασα σε ενα αλλο φορουμ. Δηλαδη σε προηγουμενες εκδοσεις οπως 2.1 και 2.2 δεν μπορεις να κανεις βιντεο κλησεις;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο διαβασα σε ενα αλλο φορουμ. Δηλαδη σε προηγουμενες εκδοσεις οπως 2.1 και 2.2 δεν μπορεις να κανεις βιντεο κλησεις;;

 

Αυτό που αλλάζει είναι η απευθείας υποστήριξη από το Android σε σχέση με την υποστήριξη από τα διάφορα UI που περνούσε ο εκάστοτε κατασκευαστής.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σχετικά με το skype, χθες το βρήκα από το market και το κατέβασα αλλά δυστυχώς εμένα μου κολλάει,.

Στην αρχή δεν έκανε με τίποτα login με υπάρχον λογαριασμό και μετά αφού έφτιαξα καινούριο έκανε login και με τον παλιό, αφού κάνει τελικά login μετά οτιδήποτε πατήσω μου βγάζει μήνυμα σφάλματος και μια επιλογή για αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής.

 

Γενικός υπάρχει κανένα άλλο alternative που να συνδέετε με το server του skype?

και κάτι αντίστοιχο για msn?

 

nimbuzz όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Το nimbuzz συνδεεται με το skype

 

nimbuzz ή fring για ταυτόχρονη χρήση και skype και msn αλλά και άλλων. είναι καλά και εύκολα στην χρήση. μέχρι και αποστολή αρχείων κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι χρήσιμο, που ζήτησε και ένας φίλος στις προηγούμενες σελίδες.

Έχω εντοπίσει αυτούς τους ebay sellers που πουλάνε screen protectors για το joy 845

 

http://cgi.ebay.com/6x-screen-protector-ultraclear-Vodafone-845-/170555459879?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item27b5e5c927#ht_1885wt_1001

 

http://cgi.ebay.com/Savvies-Crystal-Clear-screen-protector-Vodafone-845-/170554273486?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item27b5d3aece#ht_1748wt_1001

 

http://cgi.ebay.com/Vikuiti-DQC-160-screen-protector-Vodafone-845-/180577257372?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a0b3e479c#ht_1748wt_1001

 

Ο πρώτος seller πουλάει 6 protectors με 2.85 ευρώ (τελική τιμή μαζί με μεταφορικά).

Τι λέτε;

 

ΥΓ. Δεν κάνω διαφήμιση, δεν έχω καμία σχέση με τους sellers του ebay.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλη τιμουλα, εδω Ελλαδα τα universan που τα κοβεις μονος εχουν γυρω στο 5ευρω.

 

για πες παραπάνω πληροφορίες. Τι είναι αυτά; Από πού τα παίρνουμε; Πώς τα κόβεις; πόσα σου δίνουν και σε τι τιμή; κλπ thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου έχει το sony ericsson x10 mini

Είχε αγοράσει από κάποιο μαγαζί κινητής τηλεφωνίας ένα πακέτο με 2 ζελατίνες προστατευτικές στην τιμή τον 5ευρω. (δεν τον είχα ρωτήσει ποιο).

Εγώ απλός του πέρασα την προστατευτική ζελατίνα γιατί δεν πιαναν τα χέρια του.

Η μια ζελατίνα ήταν σαν καθρέπτης όταν δεν φώτιζε η οθόνη από μέσα.

Η άλλη ήταν crystal clear.

Οι ζελατίνες είχαν διάσταση περίπου για 3 χρήσης η κάθε μια.

 

Νομιζω οτι οι ετοιμες που βρικες απο ebay ειναι καλητερη ευκαιρια

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να γράψει την διαδικασία που συνδεόμαστε στο skype μέσω nimbuzz? γτ όλο μου λέει σφάλμα :blink:

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρια του δε πρεπει να λεει πολλα

Εχω κανει ηδη πανω απο 5 φορτισεις

Η τελευταια τελειωσε χθες στις 02:00....σε 17 ωρες και ενω αφησα το κινητο σπιτι ...οταν το ξαναειδα ηταν στο 50%....δε το χρησιμοποιησα δηλαδη...και επιπλεον δεν εχω βαλει ακομα sim μεσα..για να τρωει μπαταρια και σαν κινητο.

Δε ξερω αν το animated background τρωει τοση μπαταρια...αλλα υποθετω οτι οσο ειναι απενεργοποιημενη η οθονη λογικα δε τρωει μπαταρια

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παντως η μπαταρια του δε πρεπει να λεει πολλα

Εχω κανει ηδη πανω απο 5 φορτισεις

Η τελευταια τελειωσε χθες στις 02:00....σε 17 ωρες και ενω αφησα το κινητο σπιτι ...οταν το ξαναειδα ηταν στο 50%....δε το χρησιμοποιησα δηλαδη...και επιπλεον δεν εχω βαλει ακομα sim μεσα..για να τρωει μπαταρια και σαν κινητο.

Δε ξερω αν το animated background τρωει τοση μπαταρια...αλλα υποθετω οτι οσο ειναι απενεργοποιημενη η οθονη λογικα δε τρωει μπαταρια

 

Λογικα εχεις αφησει το wifi η το gps ανοικτο η και τα 2 μαζι.

Η μπαταρια ειναι μια χαρα.

Εμενα κραταει 2 μερες ανετα με ομιλια , sms και wifi ιντερνετ.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα απο το κινητο για τα λεφτα που εδωσα.

 

p.s ρε παιδια εχω βαλει ενα widget ρολόι που εχει και τον καιρο.

Αυτο δεν ξερω γιατι αλλα χανει την ωρα !!! :lol::lol:

Και αλλο που δοκιμασα παλι το ιδιο...... Τι να φταιει ???

HELLAS200 δωσε αν μπορεις λυση......Το ενα ειναι μεσα στην celestial teapot rom.

Link to comment
Share on other sites

sorry ξεχασα να το πω αυτο..wifi κλειστο...gps προφανως κλειστο !

και επιπλεον εφαρμογες δε τρεχουν αφου τις εχω σκοτωσει ολες (εκτος απο 2 widget)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι μια χαρα.

Εμενα κραταει 2 μερες ανετα με ομιλια , sms και wifi ιντερνετ.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα απο το κινητο για τα λεφτα που εδωσα.

 

Κάνεις απλή χρήση. (Ούτε gps, ούτε youtube κλπ.)

Η δική μου εμπειρία λέει φόρτιση "κάθε βράδυ" (αξιοποιώντας τις δυνατότητες του κινητού). Εντάξει, τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα! Κάθε βράδυ στην πρίζα :)

 

sorry ξεχασα να το πω αυτο..wifi κλειστο...gps προφανως κλειστο !

και επιπλεον εφαρμογες δε τρεχουν αφου τις εχω σκοτωσει ολες (εκτος απο 2 widget)

 

Δοκίμασε:

-Με φωτεινότητα στο 0,

-Κατάργηση της δόνησης σε κάθε κλικ (σε κάθε εισαγωγή γράμματος στο κινητό),

-Απενεργοποίηση wifi, gps, bluetooth, μην τα έχεις μόνιμα συνδεδεμένα

-Στατικό wallpaper,

-Και επιπλέον, νομίζω αυτό είναι από τα πιο σημαντικά, βάλε χρονικό όριο στην οθόνη 1 λεπτό (ή τέλος πάντων αυτό το όριο που σου επιτρέπει να κάνεις σωστά τη δουλειά σου χωρίς να σου σπάει τα @@ το κινητό)

-Δοκίμασε να πατάς το πάνω δεξί κουμπάκι (το κουμπί που ανοίγει το κινητό) για μισό δευτερόλεπτο (ΌΧΙ ΠΑΡΑΠΆΝΩ!!), για να σβήνεις απλά την οθόνη όταν δεν χρησιμοποιεις το κινητό. Αυτό το τελευταίο είναι σημαντικό.

και πες μας τι χρόνους επιτυγχάνεις με όλα αυτά.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτές, τις χτύπησα την Παρασκευή και χτες το πρωί μου ήρθαν.Στα 2 screen protector σου κάνει άλλο ένα δώρο.Σύνολο τρία δηλαδή.Αρκετά καλές.

Απλά ενημερώνω...:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πάει 2 μέρες άνετα με αρκετή ομιλία λιγο wifi και χωρίς gps, εννοείτε ότι έχω σχεδον συνέχεια την φωτεινότητα στο μηδέν και χωρίς δόνηση στα πλήκτρα. Το battery indicator στο τέλος της δευτερης ημέρας μου δείχνει 20% εννοείτε oti τα βράδυα είναι σε flight mode
Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη περηφάνια σας παρουσιάζω την official Ελληνική Rom ! ! !

 

Δοκιμαστικε απο εμενα.

 

http://www.megaupload.com/?d=5AXSFFZO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...