Jump to content

[ZTE] Service στην Ελλάδα


DemetreKre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο επίσημο service στην Ελλάδα;

 

Ή κάποιον αντιπρόσωπο που να δέχεται τις συσκευές;

 

Τα φέρνει και η WIND και σίγουρα τα καλύπτει εγγύηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε αν καλύπτει το service κάποιος άλλος εκτός της Wind. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω από το εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μέχρι τώρα δεν υπάρχει κανένα επίσημο service της ΖΤΕ στην ελλάδα, πλην αυτό της wind... Οι πληροφορίες προέρχονται και από την Ελληνική αντιπροσωπία της ΖΤΕ αλλά και από την wind. Αντιπροσωπία της ΖΤΕ υπάρχει όμως στην ελλάδα, η οποία όμως το μόνο που αναλαμβάνει είναι την εισαγωγή των συσκευώς και την διακίνηση τους στα καταστήματα. Παρ'όλα αυτά, ΖΤΕ δεν είναι μόνο το blade, οπότε και η αντιπροσωπία έχει ζητήσει από τους κινέζους προσωπικό για να αναλάβει το service άλλων συσκευών, όπως το v9 ή το skate που θα έρθει...Αλλά ακόμα και η αποκλειστικότητα των παρόχωv (wind cosmote) θα αρθεί σε κάποιους μήνες...

 

Η αντιπροσωπία για όποιον ενδιαφέρετε να μάθει πληροφορίες είναι:

 

ΖΤΕ ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ Α.Ε.

Αναβρύτων 40-42 & Μυκάλης 11, 151 24, Μαρούσι, Αθήνα

τ. 210 6146179-4

f. 210 6146178

Edited by Mythozz
ανανέωση του post - αφαίρεση λάθος στοιχείων

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

νομιζω οτι η cosmote φερνει πλεον το racer. Να υποθεσω οτι συνεργαζεται και με το επισημο service της zte στην ελλαδα?

Εννοω σε περιπτωση βλαβης, οτεσοπ και γερμανος, αναλαμβανουν να στειλουν ενα zte στην αντιπροσωπεια;

 

Επισης, μια σχετικη ερωτηση αν ξερει κανεις, επισημα ανταλλακτικα κλπ για τα zte, φερνει μονο η wind ή και oteshop/γερμανος; πχ. αν χρειαστει καποιος μια μπαταρια, ή ενα handsfree κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θέλω να δώσω ένα ZTE Blade για επισκευή (είναι μέσα στην εγγύηση - δεν έχει κλείσει χρόνο ακόμα), επειδή σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής. Από αυτούς που έχουν εμπειρία μέχρι τώρα με τη διαδικασία, μπορεί να μου πει κάποιος:

 

1. Εάν πρέπει να το παραδώσω για επισκευή στο υποκατάστημα WIND από όπου το αγόρασα ή αν μπορώ σε οποιοδήποτε κατάστημα.

 

2. Εάν θα πάρω κάποιο αποδεικτικό ότι έχω αφήσει τη συσκευή

 

3. Εάν χρειάζεται να δώσω μαζί με τη συσκεύη και την αρχική συσκευασία με όλα τα παρελκόμενα (φοβάμαι μη χαθούν στην πορεία). Αρκεί η συσκευή με μπαταρία και κάρτα μνήμης μέσα?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

To μονο που ξερω ειναι οτι μπορεις να το δωσεις σε οποιοδηποτε καταστημα wind και αναλαμβανουν αυτοί να το στειλουν.
Link to comment
Share on other sites

To μονο που ξερω ειναι οτι μπορεις να το δωσεις σε οποιοδηποτε καταστημα wind και αναλαμβανουν αυτοί να το στειλουν.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επιβεβαιώνω ότι ισχύει, καθώς χθες άφησα στη WIND Κορωπίου το Blade μου για επισκευή, το οποίο είχε αγοραστεί από άλλο κατάστημα. Μου είπαν ότι θα είναι έτοιμο σε 10 περίπου ημέρες, οπότε περιμένω με ανυπομονησία.

 

Να σημειώσω ότι η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και μου ζήτησαν μόνο την την απόδειξη αγοράς και τη συσκευή, χωρίς καπάκι, μπαταρία, φορτιστή και κάρτα μνήμης (τα είχα όλα μαζί μου μέσα στην αρχική συσκευασία).

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επιβεβαιώνω ότι ισχύει, καθώς χθες άφησα στη WIND Κορωπίου το Blade μου για επισκευή, το οποίο είχε αγοραστεί από άλλο κατάστημα. Μου είπαν ότι θα είναι έτοιμο σε 10 περίπου ημέρες, οπότε περιμένω με ανυπομονησία.

 

Να σημειώσω ότι η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και μου ζήτησαν μόνο την την απόδειξη αγοράς και τη συσκευή, χωρίς καπάκι, μπαταρία, φορτιστή και κάρτα μνήμης (τα είχα όλα μαζί μου μέσα στην αρχική συσκευασία).

 

Το κινητό ήταν έτοιμο για παραλαβή στις 27/10 αλλά λόγω της αργίας το παρέλαβα χθες το πρωί. Αλλάχθηκε η οθόνη (είναι με τη ζελατίνα της ακόμα) και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά. Επιπλέον βρέθηκα με 2η μπαταρία, αφού η συσκευή επιστράφηκε με μπαταρία μέσα ενώ το είχα δώσει χωρίς (βέβαια μετά από 27 μέρες αναμονής, αυτό ήταν το λιγότερο - καλά που είχα δεύτερη συσκευή όλες αυτές τις μέρες...).

 

Να πω ένα ευχαριστώ, τόσο στο κατάστημα όσο και στη WIND που τίμησαν την εγγύηση και επισκεύασαν τη συσκευή. Ελπίζω βέβαια να μην ξαναχρειαστεί να πάει για service, από τη στιγμή μάλιστα που ελάχιστα χρησιμοποιείται καθημερινά.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μια επιμαχη ερωτηση, αν γνωριζει κανεις σχετικα.

Στην εντελως παγκοσμιοποιημενη κοινωνια του σημερα, αν καποιος δωσει κινητο zte για service στο service της ελλαδας, μεσω wind ή αλλου δικτυου διανομης, και εχει αγορασει τη συσκευη απο το εξωτερικο (πχ εκτος ευρωπης), υπαρχει κανενα προβλημα; Πχ. να μην ισχυει η εγγυηση, ή να μην δεχονται να στο στειλουν αν δεν εχει αγοραστει απο ελλαδα, και αλλες συναφεις ιστοριες που εχουμε ακουσει κατα καιρους να συμβαινουν σε άλλες μαρκες;

Ξερει κανεις τι γινεται με την zte και το θεμα εγγυησης για συσκευη αγορασμενη στο εξωτερικο;

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest Procordia
Για τη επισκευή τηλεφώνων ΖΤΕ μπορείτε να απευθύνεστε στο επίσημο service που βρισκεται: 1) Σινώπης 16 (Πύργος Αθηνών) ή 2) Κριμαίας 7-9 Νέο Ψυχικό. Τηλ. κέντρο 2107777076 http://www.procordia.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γεια σας,

 

αγορασα το περασμενο καλοκαιρι ενα zte blade . απο την πρωτη μερα του φορεσα cm7 . ολα καλα μεχρι πριν ενα μηνα αρχισε κατα τη διαρκεια συνομιλιας το ακουστικο του να τσιριζει. Το πηγα στην wind απ'οπου το αγορασα η οποια το εστειλε για επισκευη στο service της zte. Φυσικα το κινητο επιστραφηκε ανεπισκευαστο με την γνωστη δικαιολογια-ατακα-απατη "λογισμικο 3ου κατασκευαστη"

Περναμε λοιπον στα ερωτηματα.

 

1. τι σχεση εχει το hardware (ακουστικο) με το software (λειτουργικο) και ειδικοτερα οταν αυτο ειναι ανοικτου κωδικα ? δηλ. αν εγκαταστησω μια εφαρμογη απο google play αυτο θεωρηται εξουσιοδοτημενη χρηση ενω η αλλαγη λειτουργικου μη εξουσιοδοτημενη ? θα μας τρελανετε?

 

2. μετα το πηγα στον γερμανο οπου μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την τροποποιηση που του ειχα κανει και το κινητο ειναι επισκευασιμο εντος εγγυησης, ομως τελικα δεν το αναλαμβανουν γιατι δεν το ειχα αγορασει απο αυτους η απο cosmote. Εδω κατι μου βρωμαει , μηπως η εταιρια που εχει αναλαβει το επισημο service κανει την παπια ? Παντως στην αντιπροσωπεια που πηρα τηλ. και εθεσα το ζητημα μου ειπε "τι να σας πω δεν γνωριζω και εδω ειναι ολοι κινεζοι ποιον να ρωτησω ? ? ? "

 

3. τελικα το πηγα σε τοπικο εγκυρο μαγαζι το οποιο ανελαβε να κανει την επιδιορθωση (εκτος εγγυησης) και τοτε το απιστευτο , επικοινωνωντας οι υπαλληλοι με την zte τους ειπαν "δεν εχουμε ανταλακτικα ηχειακια μονο οθονες , θελετε?

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ! ! !

 

τελος παντων τα παιδια εκει μου ειπαν θα κανουν μια προσπαθεια να βαλουν ηχειο απο αλλη εταιρεια (ισως νοκια) και θα δουμε.

 

κυριοι του service της zte εχω 2 κινητα zte blade το 1 ειναι το προαναφερθεν, το 2 το εχω 1,5 χρονο του εχω περασει οτι εχει κυκλοφορησει απο rom cm7, 9,10 nightlys, εχω κανει overclocking, εχω βαλει χιλλιαδες προγραμματα, μου εχει πεσει 100 φορες , εχει σπασμενο digitizer και ΟΜΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ και ξερετε τι σημαινει αυτο για το πρωτο κινητο με το χαλασμενο ακουστικο ?

ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ

 

αφηστε λοιπον τις φθηνες δικαιολογιες περι λογισμικου 3ου κατασκευαστη και επιδιορθωστε τα κινητα και αν δε μπορειτε αφηστε αλλους να το κανουν

 

ευχαριστω, και ζητω συγνωμη για το ατονικο συστημα αλλα γραφω απο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...συνεχίζοντας την περιπέτεια,

 

τελικά το κατάστημα που απευθήνθηκα δεν μπορεσε να βρει συμβατό ακουστικό, αν και δοκίμασε μερικά ,οπότε το πρόβλημα παρέμεινε.

 

Μη έχοντας άλλη λύση σκέφτηκα να κάνω επαναφορά σε ftm με την updated official rom της wind (με τον οδηγό και τα αρχεία που βρήκα στο myphone - 1000000 ευχαριστώ παιδιά) και το ξαναέστειλα στo επίσημο service της zte hellas μέσω wind.

 

ΚΑΙ Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ !!! το κινητό επεστράφει επισκευασμένο με αλλαγμένο ακουστικό .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα!

Άνοιξα εδώ ένα νέο θέμα, ελπίζω πως είναι το σωστό μέρος. :)

Επειδή η ZTE λανσάρει κάποιες σχετικά ενδιαφέρουσες συσκευές, μένει να ξέρει κανείς αν είναι αξιόπιστες στο χρόνο. Όσοι κατέχετε τέτοια συσκευή για καιρό, δηλαδή πάνω από έτος, τι εμπειρία έχετε; Αντέχει πτώσεις στο επίπεδο που αντέχουν συσκευές γνωστών εταιρειών? Χαλάνε εύκολα, η αντιπροσωπεία είναι αξιόπιστη για το service της & την εγγύηση;

Αν γνωρίζετε την εμπειρία γνωστών σας, ευπρόσδεκτες και αυτές :D

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλημέρα παιδιά.

Έχω κι εγώ το V889s. Όλα καλά κι ωραία μέχρι που μου έσπασε η οθόνη, οπότε είμαι για αλλαγή. Τί να κάνω;

1. Υπάρχει κάποιο service της ΖΤΕ εδώ στη Ελλάδα για κινητά που είναι αγορασμένα από Κίνα?

2. Υπάρχει κάποιος καλός μάστορας που μπορεί να μου βρει ανταλλακτικό και να μου το φτιάξει;

3. Να παραγγείλω το ανταλλακτικό και να το φτιάξω(ή να το καταστρέψω) μόνος μου; Δεν θα ήθελα να καταλήξω σε αυτή την επιλογή παντως...

Οποιος μπορεί να με βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zte στην Ελλάδα πάντως υπάρχει, τουλάχιστον Αθήνα, και μάλιστα έχω πολύ καλές εμπειρίες όσες φορές τους είχα χρειαστεί... και για hardware και για software. Μπορείς να βρεις διεύθυνση και να τους πάρεις τηλέφωνο στο site της zte.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο το service της ZTE στο Ν.Ψυχικό, αλλα μου είπαν οτι επειδή το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει εισαχθεί από κάποιο ελληνικό κατάστημα, δεν το αναλαμβάνουν επειδή δεν το γνωρίζουν. Αρα τζιφος.

Τελικά αν χρειαστει, θα αλλαξω την οθόνη μόνος μου, ή θα απευθυνθώ σε άλλον ειδικο (μου στάλθηκε με p.m. , ευχαριστω)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εχω ενα ZTE Blade ενα απο τα πρωτα που ηρθαν πριν χρονια στην Ελλαδα.(τελος 2010 νομιζω)

 

Δεν την ηξερε κανεις τοτε την εταιρια, και ηταν το 2ο smartphone μου.

 

μετα απο 2 ετη παρα πολυ σκληρης χρησης, το τηλεφωνο-περαν λιγον εκδορων- ηταν σαν καινουργιο.

η μπαταρια ειχε χασει ελαχιστη απο την διαρκεια της, και τα παντα λειτουργουσαν οπως την πρωτη φορα.

Το εχω ακομη και το χρησιμοποιων σαν hotspot στο εξοχικο οπου μπαινουν ολοι (4-5 συσκευες) στο νετ, και το δουλευω διχως το πισω καλυμα διοτι αλλιως θα καει...ολα καλα!

Το μονο αρνητικο οτι το πισω καλυμα εξαρχης δεν ειχε καλη συναρμογη με το τηλεφωνο (κατασκευαστικο λαθος στο blade 1)

Edited by gfawkes
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τέλεια ειναι η ΖΤΕ!

Και εγω 4 χρονια με το μπλειντ, ηταν απιθανο και φτηνο.

Εχω Lg g2 και ο στοχος μου ειναι οταν ξαναπαρω κινητο, να ειναι οπωσδηποτε ζτε!

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Zte V987 απο κινα περιπου 1, 5 χρόνο χωρις ψεγαδι και μιλαμρ για πανω απο 40 φλασαρισματα....

Εαν το τηλεφωνο δεν σου βγαλει τιποτα τον πρωτο μήνα τοτε δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα. ...

Αυτος ηταν ο λογος που πηρα το Zte nubia z7max και τωρα θα παω για το Nubia z9max

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

zte blade είχε πάρει η μάνα μου. πτώση από 3ο οροφο και ζει ακομα. 4 χρόνια τώρα αψεγάδιαστο λειτουργικά. zte v970 πριν 2 χρονια εγω. αν δεν μου το είχαν κλεψει, ακόμα αυτό θα είχα και θα δουλευε άψογα παρά τις όσες τούμπες. τώρα zte v5 red bull. Aπολυτα ευχαριστημένος και κατασκευαστικά και απο κάθε άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει το 2011 ενα ZTE Racer με Android 2.1

Απο πτωσεις ειχε μικρα σημαδακια και δεν παθαινε τιποτα.Το μονο που εχει θεμα ειναι η υποδοχη των ακουστικων οπου εβλεπε ακουστικα ενω δεν υπηρχαν πανω της.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέος στο forum και χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου ειδικού στα σπασμένα firmware. Έχω ένα παλιό nubia z7 mini και από προχθές χάλασε και δεν μπορεί να μπει στο κυρίως menu. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να το αναλάβει και να ξαναπεράσει firmware με το αζημίωτο; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες στο κυριως μενου?

Δεν ανοιγει καθολου?

Καλησπέρα. Ανοίγει και όταν πάω στο recovery του κάνω reboot αλλά όταν ξεκινάει από την αρχή, μετά την επιλογή γλώσσας, σταματάει εκεί... λέει οτι τα settings έχουν πρόβλημα και δεν μπαίνει πιο μέσα στο menu

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ZTE] Service στην Ελλάδα

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...