Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποτε ξεκιναει παλι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Είδα προχθές από περιέργεια το Ζ nation και εκεί τα ζόμπι τρέχουν σαν π$^%!^#@ς. Ειδικά σε μια φάση με ένα μωρό που τρέχει σαν τον φλάς έσκασα στα γέλια! :lol:

 

Δε το είχα ξανακούσει το Ζ nation αν και μόλις τελείωσε η πρώτη season από ότι βλέπω.Είδα το πρώτο επεισόδιο, όντως είναι πολύ γρήγορα εδώ και αυτό με το μωρό ήταν πολύ αστείο:D Αλλά γενικά δεν πλησιάζει καν το walking dead.

Link to comment
Share on other sites

Δε το είχα ξανακούσει το Ζ nation αν και μόλις τελείωσε η πρώτη season από ότι βλέπω.Είδα το πρώτο επεισόδιο, όντως είναι πολύ γρήγορα εδώ και αυτό με το μωρό ήταν πολύ αστείο:D Αλλά γενικά δεν πλησιάζει καν το walking dead.

 

Καλά μη νομίζεις, ούτε κι εγώ το είχα ακούσει. Εγώ είδα το πρώτο και νομίζω ότι ήταν αρκετό (για να μη δω άλλο) :p

 

Στο walking μπορεί να είναι αργά....αλλά έτσι μας αρέσει! :p

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα προσωπικα οτι καλυτερο εχει βγει με ζομπι, η ταν το The night of the living dead του 68'. Και το remake της δεκαετιας 90 καλουτσικο ητανε αλλα το πρωτοτυπο ηταν το κατι αλλο για την εποχη του! Η αγωνια στην κορυφη, ενα σπιτι περικυκλωμενο απο αργα ζομπι και μια ομαδα ανθρωπων μεσα στο εξοχικο σπιτι να προσπαθει να κλεισει καθε τρυπα, πορτα και παραθυρο για να επιβιωσει.

 

Απο εκει και επειτα εχουν βγει εκατονταδες ταινιες με τετοια υποθεση και εχει καταντησει πλεον κατι πολυ συνηθισμενο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη νομίζεις, ούτε κι εγώ το είχα ακούσει. Εγώ είδα το πρώτο και νομίζω ότι ήταν αρκετό (για να μη δω άλλο) :p

 

Στο walking μπορεί να είναι αργά....αλλά έτσι μας αρέσει! :p

 

Στο Ζ Nation οι χαρακτήρες μπορεί να μην είναι τόσο συμπαθητικοί, έχει όμως σαφώς περισσότερη δράση.

Philips Twist, Sony Ericsson T18s, Nokia 3310, Nokia 6600, Nokia 8830, Sony Ericsson P800 for ever
Link to comment
Share on other sites

Στο Ζ Nation οι χαρακτήρες μπορεί να μην είναι τόσο συμπαθητικοί, έχει όμως σαφώς περισσότερη δράση.

 

Αυτό είναι το "πρόβλημα" στο Z Nation.Δεν έχει τους δυνατούς χαρακτήρες που έχει το walking dead.Δράση έχει σίγουρα περισσότερη.

Link to comment
Share on other sites

Το Z nation παιδιά είναι στην πρώτη σεζόν. Εκτός αυτού, έχει μπροστά του ένα walking dead. Δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι παρόμοιο γιατί απλά θα πάτωνε σαν μια κακή αντιγραφή.

Η σειρά παίρνει άλλο δρόμο και φαίνεται από τα τελευταία επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το "πρόβλημα" στο Z Nation.Δεν έχει τους δυνατούς χαρακτήρες που έχει το walking dead.Δράση έχει σίγουρα περισσότερη.

 

Αυτό είναι υποκειμενικό. Για μένα το walking είναι μια ολοκληρωμένη σειρά και κατά τη γνώμη μου συνδυάζει τα πάντα. Θα με κούραζε αν ήταν επίκεντρο μόνο τα ζόμπυ. Τώρα το Ζ nation, δεν θα ήταν καλό να το κρίνω μόνο από ένα επεισόδιο, παρόλα αυτά γέλασα πολύ :p και το έγραψα σε προηγούμενο ποστ...η σκηνή με το μωράκι όλα τα λεφτά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα προσωπικα οτι καλυτερο εχει βγει με ζομπι, η ταν το The night of the living dead του 68'. Και το remake της δεκαετιας 90 καλουτσικο ητανε αλλα το πρωτοτυπο ηταν το κατι αλλο για την εποχη του! Η αγωνια στην κορυφη, ενα σπιτι περικυκλωμενο απο αργα ζομπι και μια ομαδα ανθρωπων μεσα στο εξοχικο σπιτι να προσπαθει να κλεισει καθε τρυπα, πορτα και παραθυρο για να επιβιωσει.

 

Απο εκει και επειτα εχουν βγει εκατονταδες ταινιες με τετοια υποθεση και εχει καταντησει πλεον κατι πολυ συνηθισμενο.

 

Μερικές φορές έχει και καλές σκηνές που ξεφεύγουν από το πλέον συνηθισμένο . Γενικά όμως λείπει κάτι που θα σε καθηλώσει σε ταινία με ζόμπι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πότε τελειώνει το Mid season?

 

τι εννοείς πότε θα ξανά αρχίσει;εαν ναι 8 φεβρουαριου!!!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς πότε θα ξανά αρχίσει;εαν ναι 8 φεβρουαριου!!!

Αυτό εννοώ :p ευχαριστώ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αυτό εννοώ :p ευχαριστώ.

 

σε κατι πανω απο 24 ωρες :shifty::shifty::shifty:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

εχουμε επεισοδιο σημερα????

Ναι από χθες στην ουσία που παίχτηκε στην Αμερική.

Σεζόν 5 επεισόδιο 9.

Νομίζω πως μπήκε δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από χθες στην ουσία που παίχτηκε στην Αμερική.

Σεζόν 5 επεισόδιο 9.

Νομίζω πως μπήκε δυνατά.

 

αντε να δουμε γιατι κουρασε η τελευταια σεζον..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το περιμένα να μπει πιο δυνατά. Φαίνεται πως το επόμενο θα είναι όπως πρέπει..
Link to comment
Share on other sites

Ήταν δυνατό και πολύ λυπηρό επεισόδιο.

 

Επίσης,η σειρά πέρασε 2 ξεκάθαρα μηνύματα σε αυτό το επεισόδιο:

- ο καθένας μπορεί να την πατήσει, το ίδιο εύκολα

- η ομάδα πρέπει να βρει μια βάση σύντομα, αλλιώς δεν θα μείνουν πολλοί ακόμα

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον είχε και αυτό το επεισόδιο και φαίνεται ότι έχουν πέσει δολάρια. Τέτοιοι θάνατοι βέβαια είναι ηλιθιοι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το περιμένα να μπει πιο δυνατά. Φαίνεται πως το επόμενο θα είναι όπως πρέπει..

 

Ήταν δυνατό και πολύ λυπηρό επεισόδιο.

 

Επίσης,η σειρά πέρασε 2 ξεκάθαρα μηνύματα σε αυτό το επεισόδιο:

- ο καθένας μπορεί να την πατήσει, το ίδιο εύκολα

- η ομάδα πρέπει να βρει μια βάση σύντομα, αλλιώς δεν θα μείνουν πολλοί ακόμα

 

Ενδιαφέρον είχε και αυτό το επεισόδιο και φαίνεται ότι έχουν πέσει δολάρια. Τέτοιοι θάνατοι βέβαια είναι ηλιθιοι.

 

Κι εγώ το περίμενα πιο δυνατό. Αυτό που με κούρασε ήταν ότι έδειχνε τις ίδιες και τις ίδιες εικόνες.

 

Ο θάνατός του ήταν όντως χαζός κι αυτό που ήθελαν να δείξουν είναι ότι λόγω της ευαισθησίας του (συγκινήθηκε όταν είδε τα αδερφάκια) την "πάτησε". Γι' αυτό άλλωστε έδειχναν συνέχεια τους πεθαμένους να τον πρήζουν :p Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα να πεθάνει...νόμιζα ότι θα την γλυτώσει στο τέλος...Να δούμε ποιος θα είναι ο επόμενος :rolleyes: :p

 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό επεισόδιο , πολύ δυνατό! Εντάξει την πάτησε σαν μ@λ@κας και φάνηκε τελείως άπειρος αλλά θα συμφωνήσω ότι ήταν λόγω ευαισθησίας, ειδικά με όλα όσα έχει περάσει! Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι η σειρά και ας μην μείνει κανείς ... δεν πειράζει!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...