Jump to content

[Symbian^3] Symbian - Hacks & Patches


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποια μεθοδος hacking δουλευει στην anna για να ξεπερασουμε και το προβλημα των πιστοποιητικων που δεν μας τα βγαζουν πια?

thanks

 

καλησπερα. χωρις πιστοποιητικο ΜΟΝΟ με hacked cfw γινετε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 573
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταρχήν ξαναρώτάω, με την αννα θέλουμε πάλι χακάρισμα; επίσης, τι εννοείται δεν βγαίνουν πια πιστοποιητικά;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρατε πρεφα? βγηκε στο facebook της νοκια count down για symbian belle !!!! E.T.A λεει 34 ωρες ακομα!!!! φυσικα δεν βγαζω ακρη πως γινεται να το βγαζουν καμια βδομαδα μετα την αννα!!! Πλεον το χει σκετο σαν "are u ready to try something new?" αλλα στην αρχη το χε σαν Belle !!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρατε πρεφα? βγηκε στο facebook της νοκια count down για symbian belle !!!! E.T.A λεει 34 ωρες ακομα!!!! φυσικα δεν βγαζω ακρη πως γινεται να το βγαζουν καμια βδομαδα μετα την αννα!!! Πλεον το χει σκετο σαν "are u ready to try something new?" αλλα στην αρχη το χε σαν Belle !!!

 

Γιατί τρελαίνεστε; Λογικά θα είναι απλά η ανακοίνωση της belle, ίσως και με ανακοίνωση κάποιας συσκευής με belle. Σαν firmware σκέτο κάποια στιγμή το χειμώνα θα βγει. Σκεφτείτε πότε ανακοίνωσε και πότε (πριν λίγες μέρες) αρχίσε να διαθέτει την Anna.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τρελαίνεστε; Λογικά θα είναι απλά η ανακοίνωση της belle, ίσως και με ανακοίνωση κάποιας συσκευής με belle. Σαν firmware σκέτο κάποια στιγμή το χειμώνα θα βγει. Σκεφτείτε πότε ανακοίνωσε και πότε (πριν λίγες μέρες) αρχίσε να διαθέτει την Anna.

 

σαφως , απλα απο τον σεπτεμβριο του 10 ως τελη αυγουστου του 11 λαβαμε ενα firmware update (την αννα , μετα απο εναν χρονο) . Οποτε λογικο να χαιρομαστε που θα βγει λογικα ανακοινωση για belle τοσο συντομα , και ας κανει 2-3 μηνες να ερθει . :) Εγω προσωπικα την περιμενα ανοιξη του 12 !

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χω χακαρει με το αρχειακι hallox το οποίο απευθύνεται και για το Anna Τουλάχιστον έτσι γράφει. Γιατί να χαθεί μετά την αναβάθμιση,η αν γίνει αυτό τότε λογικά δε θα μπορώ να το ξαναπερασω;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ξαναρώτάω, με την αννα θέλουμε πάλι χακάρισμα; επίσης, τι εννοείται δεν βγαίνουν πια πιστοποιητικά;

 

καλημερα. αν κανεις την αναβαθμιση...

ΟΤΑ-οχι

OVI-ναι

PHOENIX- αν βαλεις καποιο cfw-ΟΧΙ

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χω χακαρει με το αρχειακι hallox το οποίο απευθύνεται και για το Anna Τουλάχιστον έτσι γράφει. Γιατί να χαθεί μετά την αναβάθμιση,η αν γίνει αυτό τότε λογικά δε θα μπορώ να το ξαναπερασω;

 

καλημερα. φυσικα και χακαρετε και η ΑΝΝΑ με το hellox, αλλα για να το κανεις χρειαζετε πιστοποιητικο. εσυ μαλλος ειχες προλαβει και πηρες απο παλια. ειπα οτι χακαρετε ΜΟΝΟ με cfw γιατι τωρα δεν μπορεις να βγαλεις πιστοποιητικο :)

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα τώρα κατάλαβα ευχαριστώ! Όντως εχω πιστοποιητικό από παλιά αλλά μάλλον θα περιμένω να κάνω την αναβάθμιση ΟΤΑ για να μην πειραχθεί τίποτα,όπως αναφέρεσ και παραπάνω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε καποια μαγαζακια οτι μερικες εφαρμογες τις δινουν με Smart Installer η και χωρις.

Τι ακριβως ειναι αυτο ? Οτι τα χακαρισμενα κινητα βαζουν χωρις Smart Installer μηπως?

Τα Qt ειναι κατι σαν το python που χρεισιμοποιουσαν τα s60v3 ?

Και ειναι απαραιτητα αυτα να τα εγκαταστησεις ?

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε καποια μαγαζακια οτι μερικες εφαρμογες τις δινουν με Smart Installer η και χωρις.

Τι ακριβως ειναι αυτο ? Οτι τα χακαρισμενα κινητα βαζουν χωρις Smart Installer μηπως?

Τα Qt ειναι κατι σαν το python που χρεισιμοποιουσαν τα s60v3 ?

Και ειναι απαραιτητα αυτα να τα εγκαταστησεις ?

 

καλησπερα. οπως τα ειπες. Τα Qt ειναι κατι σαν το python που ξερουμε απο τα s60v3.

οταν μια εφαρμογη ειναι με Smart Installer για να εγκατασταθει πρεπει να εχεις ιντερνετ,

αντιθετα με αυτες χωρις Smart Installer. δεν εχει καποια σχεση εαν ειναι χακαρισμενα ή οχι

τα κινητα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. οπως τα ειπες. Τα Qt ειναι κατι σαν το python που ξερουμε απο τα s60v3.

οταν μια εφαρμογη ειναι με Smart Installer για να εγκατασταθει πρεπει να εχεις ιντερνετ,

αντιθετα με αυτες χωρις Smart Installer. δεν εχει καποια σχεση εαν ειναι χακαρισμενα ή οχι

τα κινητα :)

δηλαδη για να μορφωθω και εγω. αν εχω μια εφαρμογη σε 2 μορφες, μια με σμαρτ ινστολερ και μια χωρις, οποια και αν διαλεξω ουσιαστικα κανει το ιδιο (αν προφανως εχω και ιντερνετ, που εχω). με συμφερει να διαλεξω καποια συγκεκριμενη? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με smart installer απλά κατεβάζει και ότι βιβλιοθήκες λείπουν από το κινητό (τις QT).
ναι αλλα αν τις εχουμε τις βιβλιοθηκες ηδη, (εγω πχ εχω βαλει qt ) δε χρειαζομαστε την εκδοση με σμαρτ ινστολερ σωστα?

αλλα ακομα καιαν βαλουμε αυτη την εκδοση και εχουμε τις βιβλιοθηκες, δε παιζει να μας κανει καμια βλακεια ε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν τις εχουμε τις βιβλιοθηκες ηδη, (εγω πχ εχω βαλει qt ) δε χρειαζομαστε την εκδοση με σμαρτ ινστολερ σωστα?

αλλα ακομα καιαν βαλουμε αυτη την εκδοση και εχουμε τις βιβλιοθηκες, δε παιζει να μας κανει καμια βλακεια ε?

ευχαριστω

οπου υπαρχει καλυτερα με smart installer...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

οπου υπαρχει καλυτερα με smart installer...

οκ μου αρκει αυτη η απαντηση, να εισαι καλα.απο εδω και περα μονο με σμαρτ ινστολερ λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

οκ μου αρκει αυτη η απαντηση, να εισαι καλα.απο εδω και περα μονο με σμαρτ ινστολερ λοιπον!

τιποτα...εγω τουλαχιστον ετσι κανω και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για πιστοποιητικα και key σε παλια μου αρχεια, βρηκα ενα πιστοποιητικο εγκυρο εως το 2021.

key μπορω να βρω αν ψαξω η ματαια προσπαθω λετε ? :confused:

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για πιστοποιητικα και key σε παλια μου αρχεια, βρηκα ενα πιστοποιητικο εγκυρο εως το 2021.

key μπορω να βρω αν ψαξω η ματαια προσπαθω λετε ? :confused:

Μπορείς αλλά δεν θυμάμαι εάν έχω κρατήσει τα αρχεία Keys Collection.rar Δες την διαδικασία που είχαμε ετοιμάσει με τίτλο : Πως μπορούμε να κατεβάσουμε πιστοποιητικό από το opda ξοδεύοντας μόνο ένα OPB και κάνε μια ερώτηση στο Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed μπορεί κάποιος να έχει το αρχείο η να ταιριάζει το δικό του key με το δικό σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά δεν θυμάμαι εάν έχω κρατήσει τα αρχεία Keys Collection.rar Δες την διαδικασία που είχαμε ετοιμάσει με τίτλο : Πως μπορούμε να κατεβάσουμε πιστοποιητικό από το opda ξοδεύοντας μόνο ένα OPB και κάνε μια ερώτηση στο Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed μπορεί κάποιος να έχει το αρχείο η να ταιριάζει το δικό του key με το δικό σου.

 

Μακαρι φιλε μου μακαρι ! Ευχαριστω για την απαντηση :)

 

Εχω και ενα αλλο προβλημα.

Κατεβασα το Just Hack It, παω να εγκαταστησω το CertUpdater.sisx και μου βγαζει εγκατασταση αδυνατη..

Τι μπορει να φταιει ?

Το CertHack_Installer οταν παω να το κανω λεει ''Εγκαταστηστε πρωτα το βασικο πακετο''

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

το mod^7 γιατί δεν μου δουλεύει με την άννα :(

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

το mod^7 γιατί δεν μου δουλεύει με την άννα :(

δεν δουλευουν ολα τα mods, ορισμενα παντως δουλευουν.

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω καποιο απο τα μοντ πρεπει να το κανω sign?με εχει νευριασει αυτο το θεμα με τις unsigned εφαρμογες δε βρισκω λυση ολα τα site με εχουν στην αναμονη....
Link to comment
Share on other sites

τελικά έχουν βγεί καινούργια mod gia anna & belle :cool:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Για να βαλω καποιο απο τα μοντ πρεπει να το κανω sign?με εχει νευριασει αυτο το θεμα με τις unsigned εφαρμογες δε βρισκω λυση ολα τα site με εχουν στην αναμονη....

μα δεν προκειται να ξαναβγουν ,,τζαμπα περιμενεις...μονο με Custom Firmwares πλεον...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...