Jump to content

[Symbian^3] Symbian - Hacks & Patches


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει στο daily το tactile feedback_v1.2.sis που το δουλεύω αψογα στην 0609 !! Είναι στη 2η σελίδα του σχετικου θρεντ και ήταν παραγελλία του niceshoni_ash από τον Ancelad.

 

Δυστυχώς στην 607 που το εγκατέστησα τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 573
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς στην 607 που το εγκατέστησα τίποτα..

 

ε και εσύ, τι το παιδεύεις? αφού σύντομα θα χουμε την official και θα το φλασάρουμε φτού και απο την αρχή :p :bow:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι!! Και την θέλω ωμή με hack να εγκαθιστώ τα πάντα, με εφέ και με αυτό το ρημάδι το mod με το (bluetooth) να κάνει δόνηση όταν απαντάει η κλήση!

 

Γράψε λάθος :)

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Ναι!! Και την θέλω ωμή με hack να εγκαθιστώ τα πάντα, με εφέ και με αυτό το ρημάδι το mod με το Bluetooth!

 

bluetooth mod ?? τι είναι αυτό ? εγώ με την 607 δεν έχω θέμα στο bluetooth ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

bluetooth mod ?? τι είναι αυτό ? εγώ με την 607 δεν έχω θέμα στο bluetooth ..

 

Ούτε εγώ, είχα ανοίξει το bluetooth εκείνη την ώρα και έγραψα λαθος... :rolleyes:

Αυτό με τη δόνηση όταν κάνεις κλήση είναι πολύ καλό πάντως, "αποφέυγεις" πολύ ακτινοβολία μη έχωντας το κινητό στο αυτί..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ, είχα ανοίξει το bluetooth εκείνη την ώρα και έγραψα λαθος... :rolleyes:

Αυτό με τη δόνηση όταν κάνεις κλήση είναι πολύ καλό πάντως, "αποφέυγεις" πολύ ακτινοβολία μη έχωντας το κινητό στο αυτί..

To εβαλες τελικα;Πες κ σε μας!!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Εχω ένα Nokia c6-01 και το εχω hackεψει με το phoinix για να του βάλω Anna με ελληνικά μιας και είναι με ξένο product code. Μου βγάζει όμως στην ενημέρωση λογισμικού κάποια καινούργια πακέτα για την Anna μαζί με ένα service pack γι αυτή.

Μπορώ να τις κάνω αυτές τις ενημερώσεις χωρίς να χάσω το hack,τα ελληνικά και τη δυνατότητα να εγκαθιστώ unsigned εφαρμογές;

 

Ευχαριστώ,

FilthX

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Εχω ένα Nokia c6-01 και το εχω hackεψει με το phoinix για να του βάλω Anna με ελληνικά μιας και είναι με ξένο product code. Μου βγάζει όμως στην ενημέρωση λογισμικού κάποια καινούργια πακέτα για την Anna μαζί με ένα service pack γι αυτή.

Μπορώ να τις κάνω αυτές τις ενημερώσεις χωρίς να χάσω το hack,τα ελληνικά και τη δυνατότητα να εγκαθιστώ unsigned εφαρμογές;

 

Μια διόρθωση... με το phoenix δεν χακεύεις το τηλέφωνο. Του περνάς νέο λειτουργικό.

 

Τα service packs ουσιαστικά είναι update για τα προγράμματα, οπότε δε χάνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ισως απαντημενη ερωτιση να σας κανω θελω παιδια:οταν εχουμε μια τροποποιημενη εκδοση βαλει(belle),κ θελουμε να την αλλαξουμε με μια αλλη(belle),κανουμε εκτος το απαραιτητο φορματ στην Ε μνημη και hard reset(#*7370*)οπωςδηποτε;Η μπορουμε μονο την Ε να καθαρισουμε κ να ξεκινησουμε με τον φοινικα το refubrish!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια ισως απαντημενη ερωτιση να σας κανω θελω...κανουμε εκτος το απαραιτητο φορματ στην Ε μνημη και hard reset(#*7370*)οπωςδηποτε;

 

Στο Ν8 όταν κάνεις hard reset σβήνει η C & η Ε, οπότε δε χρειάζεται να κάνεις format πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μια ισως απαντημενη ερωτιση να σας κανω θελω παιδια:οταν εχουμε μια τροποποιημενη εκδοση βαλει(belle),κ θελουμε να την αλλαξουμε με μια αλλη(belle),κανουμε εκτος το απαραιτητο φορματ στην Ε μνημη και hard reset(#*7370*)οπωςδηποτε;Η μπορουμε μονο την Ε να καθαρισουμε κ να ξεκινησουμε με τον φοινικα το refubrish!

 

Α. Είτε hard reset (που σβήνει C & E ) & refurbish.

 

Β. Είτε μορφοποίηση της Ε: από τον file manager του Ν8 και refurbish ( πιο σύντομος τρόπος ).

 

Γ. Αν υπάρχουν φωτο , Mp3 , βιντεο στην Ε: που τα θέλουμε , συνδέουμε το Ν8 σε λειτουργία μαζικής αποθήκευσης και σβήνουμε τους φακέλους sys, system, private , data (αν υπάρχει) , resource (αν υπάρχει) και μετά refurbish.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εχω ενα ε7-00 εχασα τα ελληνικά απο αναβάθμιση.

μεσω φοίνικα έκανα φλασάρισμα αλλά δεν κατάφερα να επαναφέρω τα ελληνικά.

έπρεπε πρώτα να να κάνω sw reset απο φοίνικα και μετά φλασάρισμα

ας βοηθήσει κάποιος

Nokia 3310 Nokia 6210&6310i, Nokia N95, Nokia N83,Nokia N86, Nokia E7-00
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μία ερώτηση παιδιά.

Αξίζει τον κόπο να hack την συσκευή και αν ναι τότε ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για το Ν8 με Symbian^Anna εγκατεστημένο.

Εντός του forum είδα προτεινόμενο το hackit από coderus, αλλά λέει για Symbian^3.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μία ερώτηση παιδιά.

Αξίζει τον κόπο να hack την συσκευή και αν ναι τότε ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για το Ν8 με Symbian^Anna εγκατεστημένο.

Εντός του forum είδα προτεινόμενο το hackit από coderus, αλλά λέει για Symbian^3.

 

το αννα είναι update του symbian 3 . Εφόσον θέλεις να εγκαθιστάς "σπασμένες" unsigned εφαρμογές τότε ναι, φυσικά και αξίζει. Αλλά κάνε υπομονή, γιατί σε έναν μήνα περίπου (ή και λιγότερο) θα του φορέσεις την belle.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

το αννα είναι update του symbian 3 . Εφόσον θέλεις να εγκαθιστάς "σπασμένες" unsigned εφαρμογές τότε ναι, φυσικά και αξίζει. Αλλά κάνε υπομονή, γιατί σε έναν μήνα περίπου (ή και λιγότερο) θα του φορέσεις την belle.

 

όχι μόνο για σπασμένα.

Κερδίζεις σε δυνατότητες παραμετροποίησης κτλ

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο για σπασμένα.

Κερδίζεις σε δυνατότητες παραμετροποίησης κτλ

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος σε παρακαλώ;

Κάποιο παράδειγμα καθότι δεν ξέρω από αυτά.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μία ερώτηση παιδιά.

Αξίζει τον κόπο να hack την συσκευή και αν ναι τότε ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για το Ν8 με Symbian^Anna εγκατεστημένο.

Εντός του forum είδα προτεινόμενο το hackit από coderus, αλλά λέει για Symbian^3.

Το n8 ειναι Symbian^3!!Τωρα εαν θελεις το χακαρεις για οποιαδηποτε εφαρμογη θελεις να βαλεις.Καποιες ειναι ανυπογραφες σε διαφορα μαγ........κια!!Απο εκει κ περα δεν παθαινει τιποτα η λειτουργια του σαν συσκευη.Χακαρισμενο η οχι,το ιδιο ειναι.Βαλε του Coderus.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει καποιο mod ωστε καθε φορα που μπαινω στην καμερα, να ειναι το φλας απενεργοποιημενο ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει καποιο mod ωστε καθε φορα που μπαινω στην καμερα, να ειναι το φλας απενεργοποιημενο ?

 

Δεν χρειάζεσαι hack/mod για αυτό.

Δεν ξέρω αν δουλεύει στο Ε7 όπως στο Ν8 (δεν έχουν την ίδια κάμερα), αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις. Θα επιλέξεις την σκηνή C (προσαρμ.) στην κάμερα, θα κάνεις όσες αλλαγές θέλεις και στις επιλογές της θα ενεργοποιήσεις και την πρώτη παράμετρο (Ορισμός ως προεπιλεγμένη λειτουργία σκηνής). Έτσι κάθε φορά θα έρχεται με την συγκεκριμένη σκηνή, άρα με τις ρυθμίσεις που εσύ θέλεις, άρα και με το φλας απενεργοποιημένο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι hack/mod για αυτό.

Δεν ξέρω αν δουλεύει στο Ε7 όπως στο Ν8 (δεν έχουν την ίδια κάμερα), αλλά αξίζει να το δοκιμάσεις. Θα επιλέξεις την σκηνή C (προσαρμ.) στην κάμερα, θα κάνεις όσες αλλαγές θέλεις και στις επιλογές της θα ενεργοποιήσεις και την πρώτη παράμετρο (Ορισμός ως προεπιλεγμένη λειτουργία σκηνής). Έτσι κάθε φορά θα έρχεται με την συγκεκριμένη σκηνή, άρα με τις ρυθμίσεις που εσύ θέλεις, άρα και με το φλας απενεργοποιημένο. ;)

 

Σωστος !! Λειτουργει σε ευχαριστω! :D

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω και εγώ ΝΟΚΙΑ Ε7 με ΑΝΝΑ και έιμαι ολίγων άσχετος με το χακαρισμα.μήπως μπαίνει κανείς στον κόπο να μας πει την διαδικασία βήμα βήμα πως θα το χακαρω και εγώ? :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω και εγώ ΝΟΚΙΑ Ε7 με ΑΝΝΑ και έιμαι ολίγων άσχετος με το χακαρισμα.μήπως μπαίνει κανείς στον κόπο να μας πει την διαδικασία βήμα βήμα πως θα το χακαρω και εγώ? :thanks:

 

δες αυτο εδώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί τι κάνω λάθος στα effects?

1)βάζω το base στην c

2)βάζω τα effects στην c

3)rompatcher on το c2z4bin

4)στα θέματα on/off τα εφε

5)restart

δεν δουλεύουν με τίποτα!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...