Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι ότι η διαφορά είναι πως δε χρειάζεται να πληρώσεις και για 3rd party πρόγραμμα πλοήγησης, κάνεις μόνο την αγορά του χάρτη που σε ενδιαφέρει.

 

Το πλεονεκτημα ειναι οτι πλεον ακομη και με το δωρεαν google maps εχεις offline χαρτες.

 

 

thanks ;)

 

πολυ ωραια, (αν και μου ειναι δυσκολο να συνειδητοποιήσω το πώς)

δηλαδη δεν χρεωνομαι μεσω 3g το downloading δεδομενων

για την φορτωση του google χαρτη και αλλων σημειων ενδιαφεροντος,

και δουλευει οπως ενα κανονικο ανεξαρτητο gps αυτοκινητου.

(ειτε "φορεσει" το google maps ειτε αλλους χαρτες)

 

Αυτο πρακτικα καταλαβαινω οτι σε ολους αρκει

ο υπερπληρης δωρεαν google maps.

Το αν θα διαλεγα / διαλεγε κανεις, πιθανον να αγορασει εναν αλλον χαρτη

μαλλον οπως το ερμηνευω εχει να κανει με το ποσα περισσοτερα

ενημερωμενα ποικιλα σημεια ενδιαφεροντος εχει ενσωματωσει.

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι χάρτες δεν είναι αυτοί της Google (google maps) αλλά διαφορετικοί της HTC (σε συνεργασία με την TomTom νομίζω).

Γενικά μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν χάρτη οποιασδήποτε χώρας και από κει και πέρα χρεώνεσαι εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το navigation, να κατεβάσεις στοιχεία για την κίνηση ή για κάμερες ταχύτητας κτλ.

 

Οπότε είναι διαφορετική εφαρμογή που άλλουσ θα τους βολέψει και άλλους όχι.

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν χάρτη οποιασδήποτε χώρας και από κει και πέρα χρεώνεσαι εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το navigation, να κατεβάσεις στοιχεία για την κίνηση ή για κάμερες ταχύτητας κτλ.

.

 

αν θελω το navigation? τι αλλο μπορει να θελω?

δηλαδη χρεωνομαι κανονικοτατα και οι χαρτες ειναι και offline!

τωρα περισσοτερο μπερδευτηκα

αλλα δεν πειραζει θα προσπαθησω το δω στην πραξη καποια στιγμη :p

 

//εκτος αν εννοεις το δωρεαν ειναι να βλεπω το στιγμα

να μετακινειται στο χαρτη, οπου παω παει και αυτο,

χωρις προκαθορισμενη μεταβαση

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ.

Χάρτες είπαμε όχι navigation (location λεγεται το προγραμμα οπότε τα συμπεράσματα δικά σου). Το θετικό είναι ότι δεν χρεώνεσαι data αν θες απλά να δεις τη θέση σου, οτιδήποτε άλλο το πληρώνεις (εφάπαξ νομίζω).

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Δηλάδή για να χρεισημοποιήσουμε τους χάρτες που έχει εγκατεστημένους το Desire HD πρέπει να πληρώνουμε με 3G την ώρα που τους χρησημοποιούμε δεν μπορούμε να πληρωσουμε μια και καλή? πρέπει να βορύμε δικό μας πρόγραμμα για να μην πληρώνουμε? Έχετε κανένα να προτέινετε? Ποιό είναι το καλύτερο για Android?
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση.

Στο πρόγραμμα sms Chomp SMS μήπως ξέρετε άν υπάρχει η επιλογή για κεφαλαία Ελληνικά και 160 χαρακτήρες ανα sms;

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δηλάδή για να χρεισημοποιήσουμε τους χάρτες που έχει εγκατεστημένους το Desire HD πρέπει να πληρώνουμε με 3G την ώρα που τους χρησημοποιούμε δεν μπορούμε να πληρωσουμε μια και καλή? πρέπει να βορύμε δικό μας πρόγραμμα για να μην πληρώνουμε? Έχετε κανένα να προτέινετε? Ποιό είναι το καλύτερο για Android?

 

Ρε παιδια δεν ειναι τοσο δυσκολο. Φιλε λαλαλεξ καταλαβες ακριβως το αντιθετο. Αυτοι οι χαρτες δεν χρειαζονται 3g. Δε σας εχει τυχει να θελετε να δειτε μεσω gmaps που ειστε και επειδη δεν εχει καλο σημα να μη φορτωνει ο χαρτης ή να αργει? Ε αυτο το προβλημα παρακαμπτει η καινουρια εφαρμογη αφου οι χαρτες ειναι ηδη στο κινητο. Ολα αυτα χωρις χρεωση. Σιγουρα ενα προγραμμα navigation ειναι καλυτερο αλλα δεν ειναι δωρεαν (ασχετο αν το βρισκουμε και με αλλους τροπους.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ειναι τοσο δυσκολο. Φιλε λαλαλεξ καταλαβες ακριβως το αντιθετο. Αυτοι οι χαρτες δεν χρειαζονται 3g. Δε σας εχει τυχει να θελετε να δειτε μεσω gmaps που ειστε και επειδη δεν εχει καλο σημα να μη φορτωνει ο χαρτης ή να αργει? Ε αυτο το προβλημα παρακαμπτει η καινουρια εφαρμογη αφου οι χαρτες ειναι ηδη στο κινητο. Ολα αυτα χωρις χρεωση. Σιγουρα ενα προγραμμα navigation ειναι καλυτερο αλλα δεν ειναι δωρεαν (ασχετο αν το βρισκουμε και με αλλους τροπους.

 

εγω νομιζω οτι ο λαλαλεξ καταλαβε !

απλα θεωρησε δεδομενη τη χρηση navigation στην καθημερινοτητα του

και ψαχνει λυση για να μην χρεωνεται συνεχεια 3g.

Δεν του αρκει δηλαδη αυτο που εχει ηδη το κινητο.

Ε για αυτην την περιπτωση σωστα καταλαβε πληρωνεις μια εφαρμογη navigation

φανταζομαι μια φορα, και μετα δεν ξαναπληρωνεις ποτε τα παραπλευρα με 3g

Ευχομαι τωρα ολοι (μαζι με εμενα) να καταλαβαμε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε για αυτην την περιπτωση σωστα καταλαβε πληρωνεις μια εφαρμογη navigation

φανταζομαι μια φορα, και μετα δεν ξαναπληρωνεις ποτε τα παραπλευρα με 3g

Ευχομαι τωρα ολοι (μαζι με εμενα) να καταλαβαμε :p

 

Ορθόν. Βέβαια η αναβάθμιση σε χάρτες δεν θα γίνεται εσαεί χωρίς κόστος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω ακούσει ότι τον navigon είναι το καλύτερο. Υπάρχει για android ομως?

 

Πες μου ότι αστειεύεσαι, πιο γρήγορα θα έκανες search... Anyway, κλικ το λινκ από κάτω.

http://lmgtfy.com/?q=navigon+for+android

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Αγανακτήσαμε λίγο αλλα επιτέλους έβγαλε και η gsmarena ενα review της συσκευής...

http://www.gsmarena.com/htc_desire_hd-review-534.php

 

Καλή ανάγνωση μας

Link to comment
Share on other sites

Αγανακτήσαμε λίγο αλλα επιτέλους έβγαλε και η gsmarena ενα review της συσκευής...

http://www.gsmarena.com/htc_desire_hd-review-534.php

 

Καλή ανάγνωση μας

 

Το περίμενα καλύτερο το review. Αλλά παρ ' όλα αυτά είναι κορυφαίο κινητο. Θα ήθελα καλύτερο ήχο απο τα ακουστικά βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...και για τους κατόχους προσοχή στο περίβλημα του φακού της κάμερας μιας και φθείρεται πολύ εύκολα λόγω προεξοχής στο πίσω μέρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν απο 1 ωρα παρελαβα επιτελους το Desire HD!!!!!(Ευχαριστω Βασιλη!!)

σαν πρωην κατοχος του απλου desire ηταν πανευκολο να το σεταρω και να το συνχρονησω απιστευτα γρηγορα με τον λογαριασμο μου google(gmail).

Mια πρωτη γνωμη για την συσκευη τωρα...

απιστευτα ομορφη απο κοντα και απιστευτα στοιβαρη!!!!Πιστευω πως ειναι καλυτερο στον τομεα ποιοτητας υλικων και κατασκευης απο το HTC HD2 και εννοειτε αιωνες μπροστα απο το πλαστικο desire.Tην Κυριακη λογικα θα γινει συγκριση και με το iphone 4(σε ποιοτητα και σε οθονη) οταν παω στον κουμπαρο μου

Κανενα απολυτως προβλημα με τα καπακια(sim & μπαταριας) βγαινουν σχετικα δυσκολα(καλο για μενα αυτο!!) και κουμπωνουν αψογα χωρις κανενα κενο και τζογο:D

σαν μεγεθος το περιμενα μεγαλυτερο στο χερι,αλλα ειναι αισθητα μικροτερο στην αισθηση ειδικα αν το συγκρινω με το HD2:)

Η οθονη του ειναι αψογη και οσα λεγονται πιστευω πως ειναι υπερβολικα!!!Ειχα το desire(amoled) και οφειλω να πω οτι δεν βρισκω διαφορες,ειναι απλα αψογη σχεδον τελεια(γιατι τελεια ειναι του iphone!!) και επισης κανενα προβλημα με καμμενα pixels(ευτυχως!!!)

σαν λειτουργικο ειναι νωρις ακομα να σας πω οτιδηποτε αλλα ειναι απιστευτα γρηγορη συσκευη,αισθητα γρηγοροτερη απο το desire με froyo.

Το μονο μου παραπονο ειναι οτι δεν ειχε στην συσκευασια θηκη,το θεωρω τουλαχιστον χαζο για συσκευη 600 ευρω!!!

Αυτα για την ωρα τα υπολοιπα τις επομενες μερες!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, δεν μπορω να συμφωνησω μαζι σου σχετικα με την αισθηση στο χερι συγκριτικα με το HD2. Πολυ απλα ειναι μεγαλυτερο σε μηκος και λιγο πιο χοντρο, οποτε πως γινεται να εχει καλυτερη αισθηση; Εκτος και αν εννοεις κατι αλλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια καταργεί τελείως το write protection στα προστατευμένα partitions του τηλεφώνου και πλέον μπορούμε άνετα να περάσουμε Custom Roms, να φτιάξουμε καφέ ή ακόμα και να ψήσουμε κοψίδια!

1)Συμφωνα με το παραπανω (απ'οτι καταλαβαινω...) το permanent root ξεκλειδωνει το τηλεφωνο; Ειναι ...νομιμο; Δηλαδη ισχυει η εγγυηση μετα;

2)Επισης για να εχεις προσβαση σε paid εφαρμογες πρεπει να κανεις root μεσω visionary κτλ. Ποια η διαφορα του απο το permanent root; Ειναι ...νομιμο;

3)Τελος αν δεν κανεις κανενα ειδος root δεν εχεις προσβαση σε paid eφαρμογες;

Ευχαριστω για το χρονο σας;)

Επειδη το εψαξα λιγο παραπανω (καθως οφειλα για να μην κουραζω...) μπορεις να κανεις ευκολα και απλα root και unroot με την εφαρμογη Universal Androot; Εδω λεει μαλιστα τη διαδικασια: http://software2tech.com/tag/how-to-root-htc-desire/. Ειναι ασφαλης;

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα παραλαβω και εγω το δικο λογω ανοησιας δικιας μου ειδαλως τωρα θα ειμουν καθοδον .

 

Btw θηκουλα ρε παιδια που θα βρουμε εχω φαει το ιντερνετ και πουθενα τιποτα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα παραλαβω και εγω το δικο λογω ανοησιας δικιας μου ειδαλως τωρα θα ειμουν καθοδον .

 

Btw θηκουλα ρε παιδια που θα βρουμε εχω φαει το ιντερνετ και πουθενα τιποτα

 

Στο brando. Δες εδώ

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Btw θηκουλα ρε παιδια που θα βρουμε εχω φαει το ιντερνετ και πουθενα τιποτα

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?rt=nc&LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20desire%20hd%20case&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1)Συμφωνα με το παραπανω (απ'οτι καταλαβαινω...) το permanent root ξεκλειδωνει το τηλεφωνο; Ειναι ...νομιμο; Δηλαδη ισχυει η εγγυηση μετα;

 

Αν πάθει κάτι το κινητό μπορεί να το επιδιορθώσουν δωρεάν, μπορεί να το επιδιορθώσουν και να σε χρεώσουν ή μπορεί απλά να στο γυρίσουν πίσω λόγω root. Είναι αναστρέψιμη η διαδικασία ούτως ή άλλως (εκτός αν δεν ανοίγει το κινητό, οπότε απλά εύχεσαι να το δεχτούν για επισκευή).

 

2)Επισης για να εχεις προσβαση σε paid εφαρμογες πρεπει να κανεις root μεσω visionary κτλ. Ποια η διαφορα του απο το permanent root; Ειναι ...νομιμο;

 

Το permanent root είναι αυτό που περιγράφει η λέξη, μόνιμο. :) Η μόνη διαφορά με το visionary είναι ότι το root του visionary χάνεται και ξαναεφαρμόζεται σε κάθε reboot. Απλά με το visionary δε μπορείς να flashάρεις custom Roms, είναι απλά ένα "βρώμικο" workaround για να δουλεύουν όσες εφαρμογές απαιτούν root access.

 

3)Τελος αν δεν κανεις κανενα ειδος root δεν εχεις προσβαση σε paid eφαρμογες;

 

Δυστυχώς όχι, δεν έχουν προσθέσει την Ελλάδα στις χώρες που έχουν πρόσβαση σε paid apps ακόμα.

 

Επειδη το εψαξα λιγο παραπανω (καθως οφειλα για να μην κουραζω...) μπορεις να κανεις ευκολα και απλα root και unroot με την εφαρμογη Universal Androot; Εδω λεει μαλιστα τη διαδικασια: http://software2tech.com/tag/how-to-root-htc-desire/. Ειναι ασφαλης;

 

Όχι με το Androot. Η διαδικασία που πρέπει να γίνει για να επιτευχθεί root είναι λίγο πιο πολύπλοκη στα Desire HD/Z/G2 γιατί έχουν προστασία και κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση στο κινητό σου, αυτό αυτόματα επαναφέρει όλο τα αρχεία συστήματος αν εντοπίσει αλλαγές. Άρα τα συμβατικά tools δε δουλεύουν.

 

Υπομονή, σε λίγο θα βγει πιο ασφαλές και user friendly permanent root guide/utility.

 

Υ.Γ. Νομίζω πως το τελευταίο Visionary (r12) κάνει permanent root πλέον και είναι πιο εύκολη/αυτοματοποιημένη μέθοδος από αυτη που ακολουθήσαμε εμείς (όσοι ακολουθήσαμε τελοσπάντων :p). Βασικά είναι πολύ πιο ασφαλής γιατί δεν κάνει flash "πειραγμένο" bootloader.

 

Αυτά! Ελπίζω να βοήθησα..

Edited by pHuNkY
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...