Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τι γίνεται με οθόνη - μπαταρία?

Σύμφωνα με engadget η οθόνη είναι αισθητά χειρότερη από απλό Desire (τόσο με AMOLED όσο S-lcd). Επίσης η μπαταρία δεν βγάζει ούτε μέρα με μέτρια χρήση?

Θα επιβεβαιώσω ότι η οθόνη δεν με έχει εντυπωσιάσει. Θα έλεγα ότι δεν έχει την οξύτητα του Desire (S-LCD), αλλά και το contrast/χρώματα της AMOLED (το συνέκρινα με το Legend μου). Πάντως, για μένα την οθόνη του iPhone 4 δε την έχει κανένα. Επίσης, νομίζω ότι το HD2 έχει καλύτερη οθόνη. Μήπως να του περάσω Dual Boot (και με Android) και να πουλήσω το Desire HD;

 

Επειδή με έτρωγε πολύ η τσέπη μου σήμερα και δυστυχώς είδα στο Πλαίσιο το Galaxy Tab, το χτύπησα και τώρα δεν ξέρω αν έχω χώρο και για το Desire HD. Είδωμεν...

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, δεν με έχει εντυπωσιάσει το HD (είμαι βέβαια πολύ δύσκολος πλέον, μιας και έχουν περάσει εκατοντάδες gadgets από τα χέρια μου).

Μπορεί να επήλθε επιτέλους ο κορεσμός!

 

Τέλος, η μπαταρία μου φαίνεται απαράδεκτη, ενώ δε θα μπορεί και να αναβαθμιστεί με μεγαλύτερη (λόγω θέσης τοποθέτησης), όπως έκαναν (και έκανα) με τη μεγάλη της HTC για το HD2 (που προσθέτει μεν όγκο, αλλά και 2 επιπλέον μέρες χρήσης δε).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα επιβεβαιώσω ότι η οθόνη δεν με έχει εντυπωσιάσει. Θα έλεγα ότι δεν έχει την οξύτητα του Desire (S-LCD), αλλά και το contrast/χρώματα της AMOLED (το συνέκρινα με το Legend μου). Πάντως, για μένα την οθόνη του iPhone 4 δε την έχει κανένα. Επίσης, νομίζω ότι το HD2 έχει καλύτερη οθόνη. Μήπως να του περάσω Dual Boot (και με Android) και να πουλήσω το Desire HD;

 

Επειδή με έτρωγε πολύ η τσέπη μου σήμερα και δυστυχώς είδα στο Πλαίσιο το Galaxy Tab, το χτύπησα και τώρα δεν ξέρω αν έχω χώρο και για το Desire HD. Είδωμεν...

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, δεν με έχει εντυπωσιάσει το HD (είμαι βέβαια πολύ δύσκολος πλέον, μιας και έχουν περάσει εκατοντάδες gadgets από τα χέρια μου).

Μπορεί να επήλθε επιτέλους ο κορεσμός!

 

Τέλος, η μπαταρία μου φαίνεται απαράδεκτη, ενώ δε θα μπορεί και να αναβαθμιστεί με μεγαλύτερη (λόγω θέσης τοποθέτησης), όπως έκαναν (και έκανα) με τη μεγάλη της HTC για το HD2 (που προσθέτει μεν όγκο, αλλά και 2 επιπλέον μέρες χρήσης δε).

 

Τα γραφομενα σου με βρισκουν απολυτα συμφωνο (τα εγραφα οτι η οθονη του ειναι χειροτερη απο αυτη του HD2, 1+ χρονου κινητο).

Κατα τα αλλα δεν παυει να ειναι η καλυτερη android συσκευη σε αποδεκτα επιπεδα μεγεθους (για χρηση με το ενα χερι δηλαδη).

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, η μπαταρία μου φαίνεται απαράδεκτη, ενώ δε θα μπορεί και να αναβαθμιστεί με μεγαλύτερη (λόγω θέσης τοποθέτησης), όπως έκαναν (και έκανα) με τη μεγάλη της HTC για το HD2 (που προσθέτει μεν όγκο, αλλά και 2 επιπλέον μέρες χρήσης δε).

 

 

Οσο για την μπαταρια που λες...

http://www.mugen-power-batteries.com/htc/htc-desire-hd.html

Edited by mcde
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την μπαταρια που λες...

http://www.mugen-power-batteries.com/htc/htc-desire-hd.html

 

Έχω αγοράσει πολλές μπαταρίες Mugen και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Το θέμα είναι ότι τώρα δε θα μπορούν να φτιάξουν μεγαλύτερη σε μέγεθος, καθώς είναι συγκεκριμένος ο χώρος που μπαίνει και δεν μπορεί να υπάρξει μεγαλύτερο καπάκι. Το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να ανεβάσουν λίγο την ονομαστική χωρητικότητα, π.χ από 1.230mah σε 1.500mah. Δεν βλέπω κάτι άλλο.

Edited by mcde
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό στοιχείο είναι το οτι η κάμερα προεξέχει αρκετά απο το σώμα του τηλεφώνου. Δεν ξέρω αν αυτό προκαλέσει γρατζουνίσματα στην επιφάνειά της.

Στα υπέρ του τηλεφώνου η πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

Η έλλειψη των hard buttons για άνοιγμα και κλείσιμο του τηλεφώνου ξενίζει.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω με ποιόν τρόπο μπορούμε να γυρίσουμε την λειτουργία των sms απο λειτουργία συζήτησης σε απλή χρονολογική παράθεση τους.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη των hard buttons για άνοιγμα και κλείσιμο του τηλεφώνου ξενίζει.

.

 

Tι εννοείς?

Το πάνω κουμπί δεν είναι κανονικό κουμπί?

Εκτός και αν λες για τα 4 κάτω. Το έχω συνηθίσει από το μιλεστονε

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς?

Το πάνω κουμπί δεν είναι κανονικό κουμπί?

Εκτός και αν λες για τα 4 κάτω. Το έχω συνηθίσει από το μιλεστονε

 

Ναι δίκιο έχεις. Για τα τέσσερα κάτω λέω.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο:

Πως μπορεί κανείς να μπεί στο paid section του android market;

Δοκίμασα με το market enabler αλλα μου βγάζει μήνυμα "we got problem Huston" όταν πάω να βάλω fake provider.

Edited by giannis11

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω καταλαβει απο τις εικονες κουμπια για αποδοχη ή απορριψη κλισης δεν εχει οπως αλλωστε και το απλο desire . Σωστα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω καταλαβει απο τις εικονες κουμπια για αποδοχη ή απορριψη κλισης δεν εχει οπως αλλωστε και το απλο desire . Σωστα ?

 

Σωστός είσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σωστός είσαι.

 

Θα προτιμουσα να ειμαι λαθος. Η ολισθηση της οθονης δεν ειναι οτι το πιο ευχρηστο.:(:(

 

Δεν ξερω αν ειναι μειονεκτημα του λειτουργικου...Αλοιως δεν μπορω να φανταστω καποιον που επενοησε κατι τετοιο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις. Για τα τέσσερα κάτω λέω.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο:

Πως μπορεί κανείς να μπεί στο paid section του android market;

Δοκίμασα με το market enabler αλλα μου βγάζει μήνυμα "we got problem Huston" όταν πάω να βάλω fake provider.

θες ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τωρα βλεπω βιντεο απο το hd οταν λεμε πεταει εννοουμε πεταει ετσι ? Πφ αρχισα να το γλυκοκοιταζω να δεις που αντι το Ν8 τελικα θα παρω αυτο πολι γελιο .

 

 

Αληθεια σε τι τιμη κυμαινεται τωρα που το λεμε ...

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα να ειμαι λαθος. Η ολισθηση της οθονης δεν ειναι οτι το πιο ευχρηστο.:(:(

 

Δεν ξερω αν ειναι μειονεκτημα του λειτουργικου...Αλοιως δεν μπορω να φανταστω καποιον που επενοησε κατι τετοιο.

Μειονέκτημα του λειτουργικού δεν είναι.Τρέχω στο hd2 android και τα κουμπιά αποδοχής-απόρριψης κλήσης λειτουργούν κανονικά.Απλά έτσι αποφάσισε να φτιάξει τη συσκευή η htc και προσωπικά το θεωρώ μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η οθονη ειναι τοσο απογοητευση ? Αν γινεται να δωσεται περισσοτερεσ πληροφοριες οι κατοχοι thnx

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλα η οθονη ειναι τοσο απογοητευση ? Αν γινεται να δωσεται περισσοτερεσ πληροφοριες οι κατοχοι thnx

 

Δεν το έχω, απλά καταλαβαίνω ότι δεν είναι το ουάου της s-amoled.

Μια κανονική lcd είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα με την οθόνη.

Μέχρι τώρα είχα το HD2 και δεν βλέπω διαφορά προς το χειρότερο.

 

Καινούργιος στο Android θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

Γίνεται να φτιάχνουμε φακέλλους στα μηνύματα για να τα αρχειοθετούμε;

Υπάρχει πρόγραμμα που να κλειδώνει και να κάνει hide τους φακέλλους;

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Για να έχουμε πρόσβαση στις paid εφαρμογές του android market πρέπει πρώτα να έχουμε δικαιώματα root στο desiree HD.

 

Κάνουμε λοιπόν τα παρακάτω βήματα:

 

1. Κατεβάζουμε το "VISIONary " απο το market.

2: Το τρέχουμε, πατάμε το κουμπί "root now" και περιμένουμε περίπου μισό λεπτό

3: Έχουμε τώρα δικαιώματα root

4. Κατεβάζουμε και τρέχουμε το "market enabler"

5. Πατάμε στο tab "Settings List"

6. Πατάμε σε κάποιον provider και ξαναπατάμε στο "fake this provider now"

 

Τώρα έχουμε πρόσβαση στις paid εφαρμογές του android market.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα με την οθόνη.

Μέχρι τώρα είχα το HD2 και δεν βλέπω διαφορά προς το χειρότερο.

 

Καινούργιος στο Android θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

Γίνεται να φτιάχνουμε φακέλλους στα μηνύματα για να τα αρχειοθετούμε;

Υπάρχει πρόγραμμα που να κλειδώνει και να κάνει hide τους φακέλλους;

 

Η οθόνη και εγώ συμφωνώ μια χαρά είναι και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ( Dead Pixel κτλ).

 

Δοκίμασε το SMS της Handcent μήπως κάνει αυτό που θες.

Edited by rigel72
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κατεβάστε το Aquarium Live wallpaper. Θα αλλάξετε γνώμη για την ποιότητα της οθόνης! Την μεταμορφώνει κυριολεκτικά!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

και λογικα ομως θα πινει το αιμα της μπαταριας σωστα;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

και λογικα ομως θα πινει το αιμα της μπαταριας σωστα;

Tα Live wallpapers είναι ωραία, όσο και ενεργοβόρα.

Επίσης τρώνε πολλούς πόρους από το σύστημα.

Από ότι βλέπω όμως τα βιντεάκια, το μηχάνημα δεν μασάει καθόλου, παρά το γεγονός ότι σε όλα τα βίντεο, παίζει κάποιο live wallpaper.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικά το πίνει! Το θέμα στην τελική όμως είναι να σου βγάζει τη μέρα και να το φορτίζεις κάθε βράδυ Νομίζω ότι τελικά αυτό είναι εφικτό και με τα πάντα ενεργοποιημένα.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα μου εβγαλε ενημερωση συστηματος 1.32.405.6 πριν ειχα την 1.32.405.3... την εχετε κανει?

 

Ναι, την έκανα χωρίς πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...