Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνετε τόσο μεγάλο θέμα με το που βάλεις την κάρτα σιμ σου λογικά θα μπει στα ελληνικά το τηλ έτσι νομίζω Δηλαδή,απο την άλλη η ace κανονικά πρέπει να δεχθεί το τηλ σου για επισκευή.αν κάνω λάθος διορθωστε με
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη βιαζεσαι με τη revolution 3.0 , ακομα δεν ειναι διαθεσιμη για κατεβασμα :lol::lol::lol:

Ναι ρε g@μ0t0. Κι αυτός ο mike τι ανέβασε το log από το μεσημέρι; Έγινε και θέμα στο xda αφού (απ' ό, τι κατάλαβα) διεύρευσε μια beta έκδοση από κάποιον tester κι έγινε λίγο χαμός. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνετε τόσο μεγάλο θέμα με το που βάλεις την κάρτα σιμ σου λογικά θα μπει στα ελληνικά το τηλ έτσι νομίζω Δηλαδή,απο την άλλη η ace κανονικά πρέπει να δεχθεί το τηλ σου για επισκευή.αν κάνω λάθος διορθωστε με

 

Η ace δεν ειναι υποχρεωμενη να δεχτει μια μη ελληνικη συσκευη, και πολυ συχνα κανει νουμερα. Αυτο το επιβεβαιωνει και η ιδια η HTC.Γι αυτο και τοσο κωλυμα με την προελευση της συσκευης. :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε g@μ0t0. Κι αυτός ο mike τι ανέβασε το log από το μεσημέρι; Έγινε και θέμα στο xda αφού (απ' ό, τι κατάλαβα) διεύρευσε μια beta έκδοση από κάποιον tester κι έγινε λίγο χαμός. :shifty:

 

Τα ήθελε ο κ*λος του. :p Αυτός φταίει καθαρά, ο άλλος απλά βρήκε το url για το αρχείο (το οποίο δεν ήθελε και πολύ μυαλό - το ίδιο naming pattern ακολουθούν όλα τα releases πάνω κάτω). Πάντα αυτό κάνει στα releases του και floodarεται όλο το thread από ανούσια posts χωρίς λόγο.

 

/offtopic

 

Η ace δεν ειναι υποχρεωμενη να δεχτει μια μη ελληνικη συσκευη, και πολυ συχνα κανει νουμερα. Αυτο το επιβεβαιωνει και η ιδια η HTC.Γι αυτο και τοσο κωλυμα με την προελευση της συσκευης. :)

 

H Ace μπορεί να μην είναι υποχρεωμένη (δε γνωρίζω), αλλά είναι το κατάστημα που το αγόρασε ο καθένας μας. Αποδειξούλα και στο κατάστημα λοιπόν. Και αν έχουμε και εκεί πρόβλημα, υπάρχει και η προστασία καταναλωτών. :D

Edited by pHuNkY
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Τα ήθελε ο κ*λος του. :p Αυτός φταίει καθαρά, ο άλλος απλά βρήκε το url για το αρχείο (το οποίο δεν ήθελε και πολύ μυαλό - το ίδιο naming pattern ακολουθούν όλα τα releases πάνω κάτω). Πάντα αυτό κάνει στα releases του και floodarεται όλο το thread από ανούσια posts χωρίς λόγο.

 

/offtopic

Συμφωνώ και επειδή μιλάμε αρκετά (με έβαλε και στην Android Revolution HD Team λόγω του theme μου) έχω καταλάβει ότι είναι ένας πιτσιρικάς που ενδιαφέρεται πιο πολύ για τα πόσα replies και πόσα views θα έχει το thread του παρά για την ουσία...

Και θεωρώ λάθος την στροφή προς την 1.84 μια και η 1.84 δεν είναι wweαλλά βγήκε για συγκεκριμένο παροχο...

Κατά τη γνώμη μου ο LeeDroid είναι πιο σοβαρός και πιο αξιόπιστος με πιο πολύ ουσία και όχι τόσο marketing για να κερδίσει περισσότερα donations....

Αυτά βέβαια για τις Sense based Roms, γιατί αν μιλάμε για Gingerbread based Roms πάμε καρφί στον μοναδικό Έλληνα developer που υπάρχει στο section του DHD στο xda, του οποίου την Rom έχω δοκιμάσει και συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει pure gingerbread.....

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τα καταφερα:DΑπλα,για την ιστορια ν'αναφερω οτι επρεπε να βαλω τον φακελο Downgrade στην διαδρομη:C:/user(το ονομα μου)κατ'ευθειαν,για να μπορεσω να το δω μεσα απο το cmd!Σε οποιαδηποτε αλλα θεση δεν το εβλεπε με το τιποτα!Ευχαριστω τους kolatos,athanaso77&SpyRos για την βοηθεια τους:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Προεκυψε ενα προβλημα. Τραβαω φωτογραφιες, αποθηκευονται στη Gallery. Μετα ομως απο καποια ωρα, ξαφνικα σβηνουν!! Γιατι συμβαινει αυτο; Εχει αλλος αυτο το προβλημα; Τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επιτελους τα καταφερα:DΑπλα,για την ιστορια ν'αναφερω οτι επρεπε να βαλω τον φακελο Downgrade στην διαδρομη:C:/user(το ονομα μου)κατ'ευθειαν,για να μπορεσω να το δω μεσα απο το cmd!Σε οποιαδηποτε αλλα θεση δεν το εβλεπε με το τιποτα!Ευχαριστω τους kolatos,athanaso77&SpyRos για την βοηθεια τους:)

 

Και αλλού να το έβαζες πάλι δουλεύει, αλλά μάλλον θα δυσκολεύτηκες να πας στο σωστό path μέσα από το cmd. Αυτό όμως είναι ήσσονος σημασίας πια από τη στιγμή που έτσι ή αλλιώς τα κατάφερες να προχωρήσεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την βοήθειά σας όποιος μπορεί.

Από την μέρα που πήρα το κινητό παρατήρησα ότι αφού τελειώσω μια κλήση, αλλάζει το volume του ring.Για παράδειγμα, μπορεί να το έχω στο 100% πριν την κλήση και μόλις τελειώσω αυτό κατεβαίνει στο 50%. Το αντίστοιχο συμβαίνει αν έχω το volume στο 10%, αυτό το ανεβάζει στο 50% πάλι. Δεν έχει σημασία αν μιλάω από bluetooth ή από το τηλέφωνο απευθείας.

Δεν έχω εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα για προφίλ και τέτοια.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι μου. Καταρχας ενα μεγαλο μπραβο στο site γιατι βοηθαει πολυ κοσμο. Εχω αλλαξει πολλα κινητα και παντα ως απλος παρατηρητης εβρισκα λυσεις . Σημερα αποφασισα να γινω και μελος γιατι βλεπω οτι η τεχνολογια με ξεπερασε και θελω την γνωμη εμπειρων. Εχω προβλημα με το wifi του κινητου.οταν το κραταω στο χερι μου με οποιοδηποτε τροπο το σημα χανεται και δεν επανερχεται παρα μονο οταν το αφησω.το iphone4 επιανε τελεια απο το ιδιο σημειο οπως και το laptop και γενικα δεν ειχα ποτε προβλημα με αλλες συσκευες. Να το στειλω για service η μηπως μπορει να λυθει με καποια εφαρμογη? Να σημειωσω οτι κανει το ιδιο με την θηκη και χωρις. Ευχαριστω Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε τι απόσταση βρίσκεσαι από το router; Αν είσαι αρκετά κοντά δεν είναι φυσιολογικό. Θα συνιστούσα σε πρώτη φάση να κάνεις ένα hard reset και να παρατηρήσεις αν εξακολουθεί το πρόβλημα. Αλλιώς... ίσως να μην το γλυτώνεις το service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το rooter ειναι σε διπλανο σπιτι αποσταση περιπου απο το σημειο που καθομαι λιγοτερο απο 10 μετρα. Το θεμα ειναι οτι το πιανει αλλα το χανει σχεδον αμεσως. Ακουγα απο παντου οτι εχει δυνατο wifi συν τα εμφανες καλουδια του γι'αυτο και θυσιασα το iphone4 αλλα μαλλον την πατησα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το rooter ειναι σε διπλανο σπιτι αποσταση περιπου απο το σημειο που καθομαι λιγοτερο απο 10 μετρα. Το θεμα ειναι οτι το πιανει αλλα το χανει σχεδον αμεσως.

 

Τότε δεν έχει πρόβλημα η συσκευή η οποία να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν φημιζόταν για το δυνατό wifi σήμα της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι ολες οι αλλες συσκευες?

Τι ραδιο φορας ? Τι ρομ ?

Αν συνεχισεις με γενικοτητες δεν μπορει κανεις να σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

iphone4 n97 n95 archos tABLET NETBOOK ολα πιανουν μια χαρα σημα χωρις διακοπες..το κινητο ειναι μαμα δεν το εχω πειραξει γιατι δεν ξερω απο αυτα. του εχω κανει και hard reset αλλα τιποτα. το θεμα ειναι θα μου το φτιαξουν στο service η θα το αποχωριστω τσαμπα?
Link to comment
Share on other sites

iphone4 n97 n95 archos tABLET NETBOOK ολα πιανουν μια χαρα σημα χωρις διακοπες..το κινητο ειναι μαμα δεν το εχω πειραξει γιατι δεν ξερω απο αυτα. του εχω κανει και hard reset αλλα τιποτα. το θεμα ειναι θα μου το φτιαξουν στο service η θα το αποχωριστω τσαμπα?

 

Βασικα δε θα δεχτεις να στο παρουν για σερβις αλλα θα απαιτησεις αντικατασταση.

Αν βεβαια εχει λιγοτερο απο μια εβδομαδα που το αγορασες.

Αν οντως ειναι ελαττωματικο δικαιουσαι αμεση αντικατασταση παραδιδοντας το με το κουτι του και τα παρελκομενα του , επικαλουμενος αστοχια υλικων.

 

Μπορεις να ισχυριστεις οτι δεν εχεις μεινει ικανοποιημενος απο το gps και το wifi, κι οτι η συσκευη δεν ανταποκρινεται στις απαιτησεις και τις προσδοκιες σου.

 

Παντως +1 στο σχολιο του athanaso77 , το τηλεφωνο αυτο φημιζεται μεχρι και για τα περιεργα καπακια της πισω πλευρας αλλα πραγματικα δεν εχω διαβασει πουθενα οτι εχει δυνατο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Spyr0s Εμφάνιση Μηνύματος

Βγήκε αναβάθμιση HTC RUU 1.84.61.2; Γιατί βλέπω στο thread της Revolution νέα έκδοση 3.0 βασισμένη σ'αυτή.

 

Δεν ειναι WWE εκδοση,αλλα σιγα σιγα στηνουν τις custom roms πανω σ αυτη τη βαση...

 

Τελικα ειναι αυτη η εκδοση?Γιατι την εβαλα και λεει 2.2.1 και RUU 1.72 κλπ....

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Spyr0s Εμφάνιση Μηνύματος

Βγήκε αναβάθμιση HTC RUU 1.84.61.2; Γιατί βλέπω στο thread της Revolution νέα έκδοση 3.0 βασισμένη σ'αυτή.

Τελικα ειναι αυτη η εκδοση?Γιατι την εβαλα και λεει 2.2.1 και RUU 1.72 κλπ....

 

petran66, αυτη η εκδοση εχει βγει για συγκεκριμενο παροχο (εχει αναφερθει κι απο τον kalagas λιγο πιο πισω), συγκεκριμενα για UK ORANGE και δεν ειναι WWE εκδοση.Ειναι παλι 2.2.1 (αυτο δε θα αλλαξει μεχρι να βγει η 2.3 στον αερα) και νομιζω οτι αυτη που εβαλες ειναι η προηγουμενη της revolution αφου ακομα η v3.4 μπορει να εχει ανακοινωθει,αλλα στα download links υπαρχει μονο η περασμενη εκδοση, αφου ο δημιουργος της, και καλα, βρηκε ενα bug και εχει καθυστερησει να την ανεβασει (ακομα κι εδω ολα γινονται για τον ντορο).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

petran66, αυτη η εκδοση εχει βγει για συγκεκριμενο παροχο (εχει αναφερθει κι απο τον kalagas λιγο πιο πισω), συγκεκριμενα για UK ORANGE και δεν ειναι WWE εκδοση.Ειναι παλι 2.2.1 (αυτο δε θα αλλαξει μεχρι να βγει η 2.3 στον αερα) και νομιζω οτι αυτη που εβαλες ειναι η προηγουμενη της revolution αφου ακομα η v3.4 μπορει να εχει ανακοινωθει,αλλα στα download links υπαρχει μονο η περασμενη εκδοση, αφου ο δημιουργος της, και καλα, βρηκε ενα bug και εχει καθυστερησει να την ανεβασει (ακομα κι εδω ολα γινονται για τον ντορο).

 

Α μαλιστα.Αρα καλα εκσνα και την εβγαλα!Σε φχαριστω παντως.Αληθεια,εσυ πια προτινεις;

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα.Αρα καλα εκσνα και την εβγαλα!Σε φχαριστω παντως.Αληθεια,εσυ πια προτινεις;

 

Οπως προφανως γνωριζεις δεν εχουμε ,ακομα,πολλες επιλογες...Σαν fun του sense υπαρχουν Leedroid,Revolution και η υπογραφη μου..Η Leedroid,οπως και στο απλο desire,ειναι μια ''τιμια'' rom που προσφερει σταθεροτητα και το μεγαλο της πλεονεκτημα ειναι οι kernels που εχει,που ειναι the best κι επισης δινει τα καλυτερα αποτελεσματα στην αυτονομια της μπαταριας...;) Η revolution ειναι η πιο δημοφιλης αλλα με εκνευριζει λιγο που ο δημιουργος της δειχνει να τον νοιαζει περισσοτερο η επισκεψιμοτητα και το donate.Προσωπικα στη rev μαζι με τον kernel του Lee δε μπορω να δω διαφορες στις 2 αυτες roms.Τη RCMixHD δε τη γνωριζα κι επειδη εβλεπα χαμηλη επισκεψιμοτητα,δε την ειχα χρησιμοποιησει μεχρι που τη προτινε ο kollatos.Μαζι με το theme της ειναι πολυ ομορφη κι επισης μου προσφερει κατι που για μενα ειναι αρκετα συμαντικο...Δυνατοτερους ηχους!!...:p...Μαλλον εχει να κανει με τη base 1.82 σε συνδυασμο με τον kernel του Lee (που παντα εμπιστευομαι και η RCMixHD τον εχει μεσα στην εκδοση της)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το rooter ειναι σε διπλανο σπιτι αποσταση περιπου απο το σημειο που καθομαι λιγοτερο απο 10 μετρα. Το θεμα ειναι οτι το πιανει αλλα το χανει σχεδον αμεσως. Ακουγα απο παντου οτι εχει δυνατο wifi συν τα εμφανες καλουδια του γι'αυτο και θυσιασα το iphone4 αλλα μαλλον την πατησα

 

Κάποιες συσκευές Desire HD έχουν καλό WiFi σήμα, και κάποιες είναι ελλατωματικές (σαν τη δικιά μου και κάποιων άλλων) και πιάνουν με τα χίλια ζόρια.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Οπως προφανως γνωριζεις δεν εχουμε ,ακομα,πολλες επιλογες...Σαν fun του sense υπαρχουν Leedroid,Revolution και η υπογραφη μου..Η Leedroid,οπως και στο απλο desire,ειναι μια ''τιμια'' rom που προσφερει σταθεροτητα και το μεγαλο της πλεονεκτημα ειναι οι kernels που εχει,που ειναι the best κι επισης δινει τα καλυτερα αποτελεσματα στην αυτονομια της μπαταριας...;) Η revolution ειναι η πιο δημοφιλης αλλα με εκνευριζει λιγο που ο δημιουργος της δειχνει να τον νοιαζει περισσοτερο η επισκεψιμοτητα και το donate.Προσωπικα στη rev μαζι με τον kernel του Lee δε μπορω να δω διαφορες στις 2 αυτες roms.Τη RCMixHD δε τη γνωριζα κι επειδη εβλεπα χαμηλη επισκεψιμοτητα,δε την ειχα χρησιμοποιησει μεχρι που τη προτινε ο kollatos.Μαζι με το theme της ειναι πολυ ομορφη κι επισης μου προσφερει κατι που για μενα ειναι αρκετα συμαντικο...Δυνατοτερους ηχους!!...:p...Μαλλον εχει να κανει με τη base 1.82 σε συνδυασμο με τον kernel του Lee (που παντα εμπιστευομαι και η RCMixHD τον εχει μεσα στην εκδοση της)

 

Αυτό το "τίμια" είναι πιστεύω ο καλύτερος χαρακτηρισμός για την LeeDroid_HD ROM....

Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ απολύτως....

Επίσης από το thread μου στο xda κάτω κάτω έχω σαν extras όλους τους default ήχους "πειραγμένους" όσο αφορά την ένταση... Φαντάζομαι ότι άμα τους κατεβάσεις και τους κάνεις install θα δεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα όσο αφορά στην ένταση των ειδοποιήσεων, ήχων κλήσης κλπ....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

το μεγαλο της πλεονεκτημα ειναι οι kernels που εχει,που ειναι the best κι επισης δινει τα καλυτερα αποτελεσματα στην αυτονομια της μπαταριας...;) Προσωπικα στη rev μαζι με τον kernel του Lee δε μπορω να δω διαφορες στις 2 αυτες roms. Μαλλον εχει να κανει με τη base 1.82 σε συνδυασμο με τον kernel του Lee (που παντα εμπιστευομαι και η RCMixHD τον εχει μεσα στην εκδοση της)

Δηλαδή γενικά όντως ο Lee βγάζει κατα γενική ομολογία καλύτερους πυρήνες απ' ό, τι ο Αpache; Και νομίζω βγάζει και συχνά updates. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...