Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Clockwork mod recovery? Αν ναι είναι bug του recovery. Το κάνει και σε μένα που δεν έχω revolution.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θέμα:

Πέρασα χθες με τον φίλτατο συμφορουμίτη, συμπατριώτη, "συνένοχο" (κι άλλα τέτοια σε συν-) kollatos (τον υπερευχαριστώ ακόμα μια φορά) την "τελευταία" Revolution HD 2.0.15 κι ακολούθως το patch 2.0.16. Επίσης το 12.28e.60.140fU_26.04.02.17_M2 radio και τον LeeDrOiD V2.2.2 BFS custom Kernel. Όλα καλά. Δε θα μπορούσε και διαφορετικά αφού είχα τον μάστερ μαζί. Χαχα.

Το βράδυ όμως χθες βγήκε νέα έκδοση 2.1 Revolution HD οπότε φυσικά φλάσαρα τη νέα ROM. Όλα καλά, η διαδικασία επιτεύχθηκε, bootάρω ακολούθως κανονικά τη συσκευή, μια χαρά.

Αυτό που παρατηρώ και με προβληματίζει όμως είναι το εξής: άμα απενεργοποιήσω το κινητό και πάω να φορτίσω αυτό ανοίγει σε recovery mode και πρέπει να πατήσω την πρώτη επιλογή "reboot system now" για να κλείσει. Γιατί συμβαίνει αυτό; Δεν ξέρω αν συνέβαινε και με την 2.0.16, γιατί δεν επιχείρησα να το κλείσω και κατόπιν να το φορτίσω.

Η συσκευή απανεργοποιείται δηλαδή, αλλά μόλις συνδέσω το καλώδιο για ρεύμα ανοίγει (σε recovery).

 

ειναι bug του recovery. το κανει σε ολους δεν ειναι θεμα των rom που εβαλες.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απευθυνθεί στο θέμα της rom στο xda;

 

Δυστυχώς δε μπορώ ακόμα (6 ποστς έχω και χρειάζονται 10).

 

Clockwork mod recovery? Αν ναι είναι bug του recovery. Το κάνει και σε μένα που δεν έχω revolution.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

ειναι bug του recovery. το κανει σε ολους δεν ειναι θεμα των rom που εβαλες.

Ναι, Clockwork mod recovery, αλλά αν σας πω πως το βρήκα;

Ενεργοποίησα πάλι τη "Γρήγορη εκκίνηση" που την είχα απενεργοποιήσει λόγω φλασαρίσματος κι όλα δουλεύουν ρολόι τώρα.

 

Παρ' όλα αυτά δεν εξεπλάγη κανείς, αφού αναφερθήκατε σε γνωστό bug. Δηλαδή σε όποιον εμφανίζεται για να φπρτίσει το κινητό του κλειστό πρέπει αναγκαστικά να κλείσει το κινητό 2 φορές; Mια κανονικά εννοώ και μία από το recovery που θα το "πετάξει".

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aυτο κανω Σπυρο,αλλα οπως λεω και στο φιλο μας στο απο πανω ποστ,μεσα απο τις εντολες δεν το βρισκει!Απ'οτι καταλαβα πρεπει να το βρει εκει πρωτα,για να συνεχισω μετα με bootloader κλπ....

 

Έτσι θα πρέπει να είναι τα αποτελέσματα στις εντολές που δίνεις...

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=484807&d=1294585173

 

Αν φτάσεις μέχρι εκεί, μετά συνεχίζεις κανονικά τα βήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Μετά το HD2 που το φλασάριζα σχεδόν καθημερινά πήρα και εγώ το DHD και για πρώτη φορά ασχολούμαι με android (έχω φτάσει στη σελίδα 80 και συνεχίζω το διάβασμα στο forum). Στα WM είχα μερικά must προγράμματα για μένα όπως το slovo ed για λεξικό , I go και destinator , mp3 cuter , TCPMP, Ελληνικό dialer , resco κλπ. Τώρα για να βάλω κάποια τέτοια προγράμματα πρέπει να κάνω root; Και αν μπορεί κάποιος φίλος να μου στείλει pm που θα τα βρω πάλι όπως τα είχα free για android πλέον. Ευχαριστω εκ των προτέρων .
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το hd καινουριο αγορασμενο απο wind και φοραει την 2.2 froyo γνωριζει κανεις ποτε και αν θα βγει η επισημη 2..2.1 το rom 1.7xxx και τα λοιπα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω το hd καινουριο αγορασμενο απο wind και φοραει την 2.2 froyo γνωριζει κανεις ποτε και αν θα βγει η επισημη 2..2.1 το rom 1.7xxx και τα λοιπα

 

Ποια έκδοση φοράει η συσκευή σου; Την 1.32 ή την 1.72;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν έχεις την 1.32.405.6, βάλε την 1.72.405.3 manually αν δεν θέλεις να περιμένεις και φυσικά επίσημα και εντός εγγύησης...

 

http://filespart.com/dl/r4xzis.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την 1.32.405.6, βάλε την 1.72.405.3 manually αν δεν θέλεις να περιμένεις και φυσικά επίσημα και εντός εγγύησης...

 

http://filespart.com/dl/r4xzis.html

Εννοεις οτι ειναι επισημα αυτη που προοριζετε για το τηλεφωνο μου και οτι δεν χανω την εγκυηση μου; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοεις οτι ειναι επισημα αυτη που προοριζετε για το τηλεφωνο μου και οτι δεν χανω την εγκυηση μου; Ευχαριστω.

 

Σωστά... :rolleyes:

 

Απλά έχε υπόψιν ότι αν κάποια στιγμή θελήσεις να rootάρεις τη συσκευή σου, θα χρειαστεί να επιστρέψεις σε αυτή που έχεις τώρα (με κάποια διαδικασία).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά... :rolleyes:

 

Απλά έχε υπόψιν ότι αν κάποια στιγμή θελήσεις να rootάρεις τη συσκευή σου, θα χρειαστεί να επιστρέψεις σε αυτή που έχεις τώρα (με κάποια διαδικασία).

 

Δεν ενδιαφερομαι προς το παρον για root εκεινο που με νοιαζει ειναι η εγκυηση. Ειναι οντως ετσι οπως τα λες για την εγκυηση,καθως εχω εναν ενδιασμο με την Ελληνικη htc η οποια ειναι ικανη να πει οτι αφου δεν κυκλοφορησε στην Ελλαδα η version, παρολο που ειναι original δεν την αναγνωριζουμε.Φιλικα Γιωργος .Ευχαριστω για την βοηθεια να καταλαβουμε τι παιζετε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφερομαι προς το παρον για root εκεινο που με νοιαζει ειναι η εγκυηση. Ειναι οντως ετσι οπως τα λες για την εγκυηση,καθως εχω εναν ενδιασμο με την Ελληνικη htc η οποια ειναι ικανη να πει οτι αφου δεν κυκλοφορησε στην Ελλαδα η version, παρολο που ειναι original δεν την αναγνωριζουμε.Φιλικα Γιωργος .Ευχαριστω για την βοηθεια να καταλαβουμε τι παιζετε.

Ε δε νομίζω. Ακραίο αυτό που λες, αλλά και να γινόταν στην τελική (λέμε τώρα) κάνεις ένα downgrade στην 1.32 κι είσαι έτοιμος πάλι.

Αλλά και πάλι η 1.72 έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα - απλά λέγεται πως πλέον αποσύρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

παίδες προσπάθησα να το κάνω αλλά δεν το κατάφερα. Μόλις φτάνω στο τελικό σημείο (radio tool) μου βγάζει unknown error probably connection. Κάποια βοήθεια;;;;;

 

Πιστεύω να έχεις δεί ότι το rdio tool το τρέχεις με δεξί κλικ και run as administrator γιατί αλλιώς έχεις πρόβλημα. Πες αναλυτικά τι έκανες και που σου χτύπησε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αλλάξω το iPhone 4 με ένα desire hd πιστεύεται ότι είναι καλύτερο απο το iPhone η μήπως να πάω στο galaxy s ευχαριστω

Είσαι σε λάθος μέρος.

Διαξιφισμοί - εδώ είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τοποθετηση της revolution hd 2.1 στο HD μου εχω 2 προβληματα.. Πρωτα πρωτα η περιστροφη οθονης δεν λειτουργει καλα, δηλαδη η οθονη γινεται οριζοντια και κολαει εκει..εκανα βαθμονομηση του G-sensor αλλα χωρις αποτελεσμα.. η οθονη συνεχιζει να κολαει

 

Δευτερο και σημαντικοτερο ακουγεται ενας ηχος που δεν μπορω να περιγραψω κατα τακτα χρονικα διαστηματα.. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τοποθετηση της revolution hd 2.1 στο HD μου εχω 2 προβληματα.. Πρωτα πρωτα η περιστροφη οθονης δεν λειτουργει καλα, δηλαδη η οθονη γινεται οριζοντια και κολαει εκει..εκανα βαθμονομηση του G-sensor αλλα χωρις αποτελεσμα.. η οθονη συνεχιζει να κολαει

 

Δευτερο και σημαντικοτερο ακουγεται ενας ηχος που δεν μπορω να περιγραψω κατα τακτα χρονικα διαστηματα.. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ?Ευχαριστω

 

Με τον g-sensor ανεφεραν κι αλλοι προβλημα με τη revolution...Μπες στο thread του mike στους xda να διαβασεις τη λυση γιστι δε θυμαμαι να σου πω..

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με τον g-sensor ανεφεραν κι αλλοι προβλημα με τη revolution...Μπες στο thread του mike στους xda να διαβασεις τη λυση γιστι δε θυμαμαι να σου πω..

 

 

 

Sent from my Desire HD

το αλλο με τον ηχο το εχει ακουσει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετα την τοποθετηση της revolution hd 2.1 στο HD μου εχω 2 προβληματα.. Πρωτα πρωτα η περιστροφη οθονης δεν λειτουργει καλα, δηλαδη η οθονη γινεται οριζοντια και κολαει εκει..εκανα βαθμονομηση του G-sensor αλλα χωρις αποτελεσμα.. η οθονη συνεχιζει να κολαει

 

Στην 2.1 δεν θα έπρεπε να είχες αυτό το πρόβλημα. Συνιστώ wipe all και ξαναπέρασμα της rom.

 

Δευτερο και σημαντικοτερο ακουγεται ενας ηχος που δεν μπορω να περιγραψω κατα τακτα χρονικα διαστηματα.. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ?Ευχαριστω

 

Εννοείς κατά τη διάρκεια της κλήσης;

 

Δηλαδη?Δεν βλεπω κατι!!Τωρα που κανω αντ/θεση βλεπω οτι εχεις βαλει καποια φωτο απο το xda.που ομως δεν μπορω ν'ανοιξω!!

 

Πρέπει να έχεις κάνει registration στο xda-devs για να την δεις. Όσοι έχουν... τη βλέπουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...