Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραγγειλα 2 θηκες απο το net times,και λιγα λεπτα μετα την ολοκληρωση της παραγγελιας τους ζητησα με email να αλλαξουν την μια με ενα αλλο παρομοιο μοντελο θηκης και να με ενημερωσουν αν μπορουν να το κανουν.αυτο εγινε χθες το μεσημερι,και δεν μου εχουν απαντησει ακομα.

εχει συμβει σε νανεναν να ζητησει αλλαγη μετα την παραγγελια και να την κανουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, επειδή εδώ και καιρό με ειδοποιεί ότι υπάρχει διαθέσιμη νέα ROM (έχω την 1.32) και δεν αναβαθμίζω με την εντύπωση ότι μετά δε θα μπορώ να κάνω root, έχει αλλάξει κάτι; Γίνεται root πλέον η 1.72; Χρησιμοποιώ το Visionary για προσωρινό root (κυρίως για τις paid εφαρμογές του market).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και παίζει ρόλο. Τις branded δεν τις δέχονται σίγουρα, με τις native HTC συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Εγώ επιμένω,καμιά μη ελληνική συσκευή δεν δέχονται.Ούτε οι δικές μου συσκευές είναι branded και στην επικοινωνία που είχα με την τηλεφωνική γραμμή εξυπηρέτησης της HTC μου είπαν ότι η εγγύηση με καλύπτει στην Αγγλία.

Στην δε ace hellas δεν μου την επισκεύασαν την μια συσκευή που τους πήγα γιατί είναι αγγλική.Επικοινωνήστε με τα καταστήματα που τις αγοράσατε για να πιέσουν να αλλάξει αυτό γιατί μετά θα ψάχνετε που θα τα στείλετε

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του thread ή του Desire; :rolleyes:

 

 

 

Γιατί δεν τη βάζεις μόνος σου;

 

http://xdafil.es/index.php?path=DesireHD%2FRUU/

 

(Sorry για τα συνεχόμενα μηνύματα, κάποιος mod ας τα συνενώσει)

 

Ενδιαφερομαι κι εγω για το θεμα.Ομως δεν πρεπει να ειναι root η συσκευη?Απλα την φλασαρουμε κατ'ευθειαν απο το pc?Eχω μπερδευτει...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το πιο προσφατο WWE...

Επισης μη μπερδευτεις.δεν ειναι zip αρχειο να το flashαρεις!ειναι exe και το τρεχεις απο pc!

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

βασικα δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα μου βγαζει error...... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Απορια: url που μου αποστελλονται με mails στο hotmail, δεν τα εχει ενεργο link ωστε να μεταβω στην τοποθεσια. Οσα μου αποστελλονται στο yahoo mail και στο gmail, φαινονται τζετ και ειναι ενεργα ως link. Με το default προγραμμα σε καθε περιπτωση. Αλλαζει καπως αυτο? Η φταιει το hotmail?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δε θα μπορείς να κάνεις ενημέρωσεις,αλλά έτσι κι αλλιώς με το Visionary+ το root είναι προσωρινό.Δηλαδή μετά απο μια επαννεκίνηση,χάνεται και στη συνέχεια το ενεργοποιείς πάλι αυτόματα.

 

Μισό για να καταλάβω. Όταν έχεις εγκατεστημένο το Visionary+ απλά επιλέγεις να γίνεις προσωρινά root (temproot λέγεται, σωστά ; ) αλλά σε επανεκκίνηση χάνεις τα root δικαιώματα;

Ποιος ο λόγος; Απλά για να κατεβάσεις μια paid εφαρμογή; Αλήθεια ποιες ονομάζουμε paid εφαρμογές;

Kαι πως γίνεται τελικά να γίνω μόνιμα root (permroot ; ) ;

Link to comment
Share on other sites

Μισό για να καταλάβω. Όταν έχεις εγκατεστημένο το Visionary+ απλά επιλέγεις να γίνεις προσωρινά root (temproot λέγεται, σωστά ; ) αλλά σε επανεκκίνηση χάνεις τα root δικαιώματα;

Ποιος ο λόγος; Απλά για να κατεβάσεις μια paid εφαρμογή; Αλήθεια ποιες ονομάζουμε paid εφαρμογές;

Kαι πως γίνεται τελικά να γίνω μόνιμα root (permroot ; ) ;

 

Δε κατεβαζεις μονο paid εφαρμογες αλλα δουλευεις και free που θελουν δικαιωματα διαχειριστη,πχ titanium backup,picme κτλ...

Εχει και επιλογη το visionary για permroot,αλλα προσωπικα σε μενα κολλουσε.δε ξερω αν εχει βγαλει τελευταια μια πιο stable εκδοση...οταν πας ομως σε custom roms παραμενεις permroot ετσι κι αλλιως χωρις το visionary πια...

 

Paid εφαρμογες ειναι αυτες που τις αγοραζουμε!στην ελλαδα βλεπουμε μονο τις free ενω στο εξωτερικο υπαρχει και η παραπανω δυνατοτητα αγορας.ετσι βαζουμε το market enabler (με δικαιωματα διαχειριστη) και η παγκοσμιοποιηση ειναι γεγονος!:p

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε κατεβαζεις μονο paid εφαρμογες αλλα δουλευεις και free που θελουν δικαιωματα διαχειριστη,πχ titanium backup,picme κτλ...

Εχει και επιλογη το visionary για permroot,αλλα προσωπικα σε μενα κολλουσε.δε ξερω αν εχει βγαλει τελευταια μια πιο stable εκδοση...οταν πας ομως σε custom roms παραμενεις permroot ετσι κι αλλιως χωρις το visionary πια...

 

Paid εφαρμογες ειναι αυτες που τις αγοραζουμε!στην ελλαδα βλεπουμε μονο τις free ενω στο εξωτερικο υπαρχει και η παραπανω δυνατοτητα.ετσι βαζουμε το market enabler (με δικαιωματα διαχειριστη) και η παγκοσμιοποιηση ειναι γεγονος!:p

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Α δηλαδή αν δε χρησιμοποιήσει κανείς την επιλογή που αναφέρεις του Visionary+ για να γίνεις permroot πρέπει αναγκαστικά να βάλεις custom ROΜ;

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή αν δε χρησιμοποιήσει κανείς την επιλογή που αναφέρεις του Visionary+ για να γίνεις permroot πρέπει αναγκαστικά να βάλεις custom ROΜ;

 

Απο το visionary+ ξεκινας το "πειραγμα" ετσι κι αλλιως.για να "ανοιξεις τη πορτα" σε οτιδηποτε το κλειδι ειναι το root,αρα το visionary+ αυτη τη στιγμη που μιλαμε...μελλοντικα σιγουρα θα υπαρξει κι αλλος τροπος για rooting...

 

Και custom rom να αποφασισεις να βαλεις,παλι απο το visionary θα πρεπει να αρχισεις...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή αν δε χρησιμοποιήσει κανείς την επιλογή που αναφέρεις του Visionary+ για να γίνεις permroot πρέπει αναγκαστικά να βάλεις custom ROΜ;

 

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις custom rom, μπορείς να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο και να κρατήσεις τη μαμά rom.

Απλά θέλει προσοχή να μην περάσεις από πάνω κάποιο official update γιατί θα χάσεις το root.

Περνώντας την custom rom απλά είσαι σίγουρος ότι το τηλέφωνο δεν θα κλειδώσει.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα έναν μίνι οδηγό για να είναι κάπως συγκεντρωμένο το θέμα για το πώς μπορείς να περάσεις custom Rom στο HD.

 

[Link]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις custom rom, μπορείς να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο και να κρατήσεις τη μαμά rom.

Απλά θέλει προσοχή να μην περάσεις από πάνω κάποιο official update γιατί θα χάσεις το root.

Περνώντας την custom rom απλά είσαι σίγουρος ότι το τηλέφωνο δεν θα κλειδώσει.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Mάλιστα. Οπότε:

1ον πώς ξεκλειδώνω το τηλέφωνο με official ROM και

2oν αν περαστεί κάποιο επίσημο update απλά χάνω το root. Δεν τρέχει κάτι θέλω να πω, αν θέλω το ξαναφτιάχνω. Με μπέρδεψε το "κλειδώσει" που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα. Οπότε:

1ον πώς ξεκλειδώνω το τηλέφωνο με official ROM και

2oν αν περαστεί κάποιο επίσημο update απλά χάνω το root. Δεν τρέχει κάτι θέλω να πω, αν θέλω το ξαναφτιάχνω. Με μπέρδεψε το "κλειδώσει" που ανέφερες.

 

Αν παραστεί κάποιο επίσημο update δεν χάνεις μόνο το root

αλλά και τη δυνατότητα να ξανακάνεις το root.

Γι' αυτό είπα ότι θα κλειδώσει.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και παίζει ρόλο. Τις branded δεν τις δέχονται σίγουρα, με τις native HTC συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Στο δικό μου HD που είχε αγοραστεί τον Οκτώβρη απο το Αγγλικό Handtec και ξαφνικά σταμάτησε να έχει σήμα, όταν το πήγα στην αντιπροσωπεία με την απόδειξη απο το αγγλικό site, μου ανέφεραν οτι θέλει αλλαγή μητρικής πλακέττας και οτι αυτό καλύπτεται κανονικά απο την πανευρωπαική εγγύηση. Μάλιστα μου έστειλαν sms οτι έχει ξεκινήσει η χωρίς χρέωση επισκευή του.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδιαφερομαι κι εγω για το θεμα.Ομως δεν πρεπει να ειναι root η συσκευη?Απλα την φλασαρουμε κατ'ευθειαν απο το pc?Eχω μπερδευτει...:)

 

thanks!!! και πως ξερω πιο ακριβως ειναι το σωστο αρχειο να κατεβασω να βαλω?????

 

Είναι απλό. Πχ. Είσαι με official 1.32.405.6;

 

Κατεβάζεις την 1.72.405.3 στο pc σου, συνδέεις το κινητό, τρέχεις το .exe, ακολουθείς τα βήματα και εγκαθιστάς την τελευταία επίσημη.

 

Έτσι απλά χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις πότε θα γίνει το OTA update. Και φυσικά είσαι εντός εγγύησης μιας και δεν χρειάζεται root ή ξεκλειδώματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω σοβαρο προβλημα με την συνδεση στο ιντερνετ μεσο usb.λοιπον βαζω το καλωδιο στο pc επιλεγω συνδεση ιντερνετ μεσο pc απο την καρτελα του hd εχω βγαλει κ το τοιχος προστασιας απο το pc ,εχει μουλαρωσει κ δεν κανει συνδεση .μπαινω στην καρτελα με τισ συνδεσεις δικτυων κ ενω την εχει βρει την συσκευη ,λεει τοπικη συνδεση αλλα οχι συνδεση στο ιντερνετ..το ιδιο κανει κ στην δουλεια που βρισκομαι (vista).στο σπιτι εχω τα 7αρια.τωρα θα μου πειτε μπες με wifi ελα που εχει προβλημα κ το wifi.μια βοηθεια ρε παιδες...thanks

 

παιδες δεν εχει μπει κανεις στο ιντερνετ μεσο PC να μου δωσει μια βοηθεια....:blink:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες δεν εχει μπει κανεις στο ιντερνετ μεσο PC να μου δωσει μια βοηθεια....:blink:

 

 

εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα... όλα οκ... μήπως δεν έχει τους drivers το pc σου???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η διαδικασία αλλαγής σε custom rom? Εννοώ ότι στο HD2 η διαφορές ήταν μέρα με τη νύχτα. Τώρα απο ότι καταλαβαίνω θα είναι απλά πιο γρήγορο (που ούτως ή άλλως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ταχύτητας)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η διαδικασία αλλαγής σε custom rom? Εννοώ ότι στο HD2 η διαφορές ήταν μέρα με τη νύχτα. Τώρα απο ότι καταλαβαίνω θα είναι απλά πιο γρήγορο (που ούτως ή άλλως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ταχύτητας)

 

Ετσι ειναι οπως τα λες + τη βελτιωση της μπαταριας αλλα και γραφικα στοιχεια που αλλα ειναι χρησιμα(μετρηση % της μπαταριας) και αλλα προσθετουν ομορφια(εικονιδια).

 

 

 

sent for a revolutionized DHD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα... όλα οκ... μήπως δεν έχει τους drivers το pc σου???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος για ποιους drivers?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γραφικα στοιχεια που αλλα ειναι χρησιμα(μετρηση % της μπαταριας)

 

Αυτό μπορείς να το έχεις και με official rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το έχεις και με official rom.

 

Δεν αντιλέγω,απλά με μια custom rom τα έχεις ΟΛΑ μαζί...;)

Ότι και να πούμε, μια ''μαγειρεμένη'' rom προσφέρει περισσότερα πλεονεκτήματα σε σχέση με τη μαμά rom, άφου ΟΛΑ τα pda-smartphones έρχονται σε μας με ''κόφτη''!Οι δυνατότητές τους είναι πολύ παραπάνω απ όσο μας το πακετάρουν οι κατασκευαστές και όσοι έχουμε κάποιες γνώσεις, άλλοι λιγότερο-άλλοι περισσότερο,είναι κάλο να δοκιμάζουμε,αλλά και να μαθαίνουμε.Δεν είναι δεσμευτικό βέβαια αυτο.Το κινητό είναι πόλυ καλό έτσι κι αλλιώς,αλλά ειναι και ένα όμορφο hobby...;)

 

ένα παραδειγμα για το πόσο όμορφο μπορεί να γίνει το κινητό μας...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει η διαδικασία αλλαγής σε custom rom? Εννοώ ότι στο HD2 η διαφορές ήταν μέρα με τη νύχτα. Τώρα απο ότι καταλαβαίνω θα είναι απλά πιο γρήγορο (που ούτως ή άλλως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ταχύτητας)

 

Κατ εμενα δεν αξιζει να ρισκαρω εγγυησεις κλπ για λιγη ταχυτητα και γραφικα στοιχεια ομορφιας. Ειμαι υπερ του "παραγωγικου" πειραγματος σημειωτεον, αφου στο hd2 αλλαξα ρομ 2 βδομαδες μετα την αγορα με λιγη βοηθεια απο γνωστη. Στο dhd θεωρω πως δεν χρειαζεται, ενω στο hd2 ηταν θεαματικη αλλαγη.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατ εμενα δεν αξιζει να ρισκαρω εγγυησεις κλπ για λιγη ταχυτητα και γραφικα στοιχεια ομορφιας. Ειμαι υπερ του "παραγωγικου" πειραγματος σημειωτεον, αφου στο hd2 αλλαξα ρομ 2 βδομαδες μετα την αγορα με λιγη βοηθεια απο γνωστη. Στο dhd θεωρω πως δεν χρειαζεται, ενω στο hd2 ηταν θεαματικη αλλαγη.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Κι όμως υπάρχουν και πρακτικές διαφορές που ωφελούν στην αλλαγή rom. Εμένα προσωπικά με βόλεψε η χρήση undervolted kernel, που σε συνδυασμό με deodexed rom, αύξησε την αυτονομία (πράγμα σημαντικό για ένα smartphone).

Επίσης η υποστήριξη cifs, με βολεύει αφάνταστα στην διαχείριση αρχείων.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...