Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω δουλεψει 2-3 φορες και ειναι οκ...γρηγορα κλειδωνει και η πορεια σταθερη...εχεις αλλαξει το radio απο τη leedroid μηπως,λεω μηπως,ειναι εκει το προβλημα;;;για κοιταξε το...;)

 

Το ίδιο όπως ήρθε έχω δεν έχω πειράξει τπτ άλλο. Απλά clean flash την 2.0.0 :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο όπως ήρθε έχω δεν έχω πειράξει τπτ άλλο. Απλά clean flash την 2.0.0 :/

 

αν θες τοτε flashαρε και το radio που προτινεται στη leedroid rom.εγω ειδα διαφορα απο το προηγουμενο που ειχα απο stock rom,σε ολες τις ασυρματες λειτουργιες...προσεχε ομως λιγο περισσοτερο τη διαδικασια αλλαγης radio...ειναι το πιο επιφοβο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πονεμενη ιστορια οι μεβρανες!εχω χαλασει τουλαχιστον 10 και ακομα το 100% αποτελεσμα δεν το εχω παρει!Αρα τι συμβουλευω...βαζετε το κινητο κατω απο μια λαμπα για να εχετε απλετο φως, καθαριζεται μονο με το πανακι που σιγουρα εμπεριεχεται στη συσκευασια της μεβρανης προσεκτικα και κοιτατε για κανενα χνουδακι...επειτε την εφαρμοζεται οπως τις οδηγιες αλλα ΠΡΟΣΟΣΧΗ να κεντραρετε οσο καλυτερα μπορειτε γιατι η εφαργογη γινεται απο πανω προσ τα κατω συνηθως...δυσκολα να πεσει 100% ισια...αν σε καποια γωνια η μεβρανη βγαινει πιο εξω και κανει φουσκαλα...κοψτε ενα μικρο κομματακι και θα εξαφανιστει, το αισθητικο αποτελεσμα δεν θα ειναι τελειο αλλα η φουσκαλιτσα θα εξαφανιστει...γενικα στις ακρεσ το προβλημα λυνεται οχι τελεια αλλα λυνεται...αν μια φουσκαλα ειναι στη μεση λογω σκονης η χνουδι επιμεινεται πολυ να το σπρωχνεται προς τα εξω και θα βγει μην χαλασετε ολη τη ζελατινα

 

Μια φορα καταφερα και περασα την μεμβρανη τελεια (σε σημειο που με θαυμασα :p), και μολις πηγα να βαλω τη θηκη μετα, ηταν εφαρμοστη, και φυσικα η ζελατινα τσαλακωσε και πηρε αερα στην ακρη. Η δε φουσκα εμφανιστηκε στο κεντρο ομως, κι ακομα απορω. Εκτοτε ξενερωσα και ολα τα κινητα μου τα βαζω σε θηκες καλτσα στυλ, οταν τα βαζω στην τσαντα. Το καλυτερο για να φυγει το παραμικρο χνουδι, ειναι να ψεκαζουμε το πανακι με αυτο το σπρει που ειναι για καθαρισμο tft οθονων. Αυτο διωχνει και τη λιπαροτητα των δαχτυλων που επισης εμποδιζει τη μεμβρανη να εφαρμοσει αεροστεγως. Υπαρχει παντου στο εμποριο και μετα οντως η εφαρμογη κατω απο λαμπα. :(

 

EDIT: παρακαλω διαγραψτε το δευτερο post μου που εγινε απο λαθος, και συγγνωμη γι αυτο. :)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

Το gps που έχει η συσκευή, έχει απαραίτητη προϋπόθεση να ΈΧΕΙΣ σύνδεση στο ίντερνετ???

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

Το gps που έχει η συσκευή, έχει απαραίτητη προϋπόθεση να ΈΧΕΙΣ σύνδεση στο ίντερνετ???

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Όχι απαραίτητα. Το A-gps (ή Assisted GPS) είναι μια δευτερεύουσα λειτουργία, που βάσει ασύρματων δικτύων (wireless ή δίκτυο κινητής τηλεφωνίας) υποβοηθά το gps, βρίσκοντας πιο εύκολα γεωγραφική θέση (νομίζω με τριγωνισμό των κεραιών κινητής).

 

Παρόλ'αυτά λειτουργεί κανονικότατα και χωρίς το A-Gps, απλά ίσως να αργήσει λίγο περισσότερο να κλειδώσει δορυφόρο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι αντιστοιχο με το quick gps του hd2, υπαρχει στο dhd για να κατεβαζει δορυφορους πριν τη χρηση καποιου προγραμματος πλοηγησης?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο cyanogen server έχουν πάρει όλα τα nightlies full-1 name.

Κατέβασα το αντίστοιχο για DHD και πλέον το gps δουλεύει κανονικά. Δεν βρίσκω κανένα πρόβλημα για την ώρα με ένα γρήγορο πέρασμα, και η rom πετάει.

Link to comment
Share on other sites

πονεμενη ιστορια οι μεβρανες!εχω χαλασει τουλαχιστον 10 και ακομα το 100% αποτελεσμα δεν το εχω παρει!Αρα τι συμβουλευω...βαζετε το κινητο κατω απο μια λαμπα για να εχετε απλετο φως, καθαριζεται μονο με το πανακι που σιγουρα εμπεριεχεται στη συσκευασια της μεβρανης προσεκτικα και κοιτατε για κανενα χνουδακι...επειτε την εφαρμοζεται οπως τις οδηγιες αλλα ΠΡΟΣΟΣΧΗ να κεντραρετε οσο καλυτερα μπορειτε γιατι η εφαργογη γινεται απο πανω προσ τα κατω συνηθως...δυσκολα να πεσει 100% ισια...αν σε καποια γωνια η μεβρανη βγαινει πιο εξω και κανει φουσκαλα...κοψτε ενα μικρο κομματακι και θα εξαφανιστει, το αισθητικο αποτελεσμα δεν θα ειναι τελειο αλλα η φουσκαλιτσα θα εξαφανιστει...γενικα στις ακρεσ το προβλημα λυνεται οχι τελεια αλλα λυνεται...αν μια φουσκαλα ειναι στη μεση λογω σκονης η χνουδι επιμεινεται πολυ να το σπρωχνεται προς τα εξω και θα βγει μην χαλασετε ολη τη ζελατινα

Πάντως, σε εμένα την τοποθέτησε άψογα ( δεν το καταλαβαίνεις με τίποτα ότι υπάρχει μεμβράνη ) η κοπέλα από το κατάστημα που την αγορασα, χρησιμοποιώντας μια πιστωτική κάρτα για να τη στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε εμένα την τοποθέτησε άψογα ( δεν το καταλαβαίνεις με τίποτα ότι υπάρχει μεμβράνη ) η κοπέλα από το κατάστημα που την αγορασα, χρησιμοποιώντας μια πιστωτική κάρτα για να τη στρώσει.

 

σε ποιο καταστημα πηγες και στο ντυσανε κι ολας;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κατι αντιστοιχο με το quick gps του hd2, υπαρχει στο dhd για να κατεβαζει δορυφορους πριν τη χρηση καποιου προγραμματος πλοηγησης?

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Φυσικά και υπάρχει. Το GPS Status. Κάποτε έκανα πολλά παράπονα για το GPS του κινητού. Όμως παρατήρησα το εξής. Στο HTC HD2, όταν κάναμε συγχρονισμό με τον υπολογιστή ή συνδεόμασταν στο Ιντερνετ, αυτό κατέβαζε δορυφόρους και ήταν valid για 6 ημέρες. Με αυτή τη λειτουργία κλείδωνε δορυφόρους αρκετά γρήγορα. Με το GPS Status γίνεται το ίδιο στο DHD. Όντως έχω δει διαφορά. Έχω 3 προγράμματα πλοήγησης. ΝDrive, Sygic Aura, Xάρτη ελληνικό για πλοήγηση αυτοκινήτου . Και στα 3 κλειδώνει γρήγορα το GPS.

Υπάρχει και το FasterFix βέβαια, αλλά είναι για rooted συσκευές και φυσικά χρειάζεται S-Off, Busybox

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

κατέβασε κανένας το καινούργιο update 1.32.405.6 που λέει για screen και youtube performance? δημιουργεί πρόβλημα στο rooting?

Αν μπορεί κανένας να βοηθήσει!!κατέβασα το update 1.32.405.6 κάνω εγκατάσταση και όταν κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει μάυρη οθόνη με ένα τρίγωνο κ θαυμαστικό (σαν του visionary το σύμβολο) και το εικονίδιο του android δίπλα, και κολλάει εκεί. έχει 10 λεπτά τώρα..καμιά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κανένας να βοηθήσει!!κατέβασα το update 1.32.405.6 κάνω εγκατάσταση και όταν κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει μάυρη οθόνη με ένα τρίγωνο κ θαυμαστικό (σαν του visionary το σύμβολο) και το εικονίδιο του android δίπλα, και κολλάει εκεί. έχει 10 λεπτά τώρα..καμιά ιδέα??

 

αν εισαι root και δοκιμασες να κανεις update,ειναι κακο αυτο...κανε ενα restore απο nandroid backup(αν προνοησες) αλλιως νομιζω οτι πρεπει να κατεβασεις να εγκαταστησεις official rom απο xda...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το topic εχει ανοιξει πολυ ,μπορει καποιος να με κατατοπισει που θα βρω οδηγιες ετσι ωστε να περασω την επισημη Ελληνικη rom στο desire hd μου το οποιο ειναι απο vodafone Γερμανιας.Δεν εχω καποιο προβλημα αλλα θελω την Ελληνικη official. Ευχαριστω εκ των προταιρω.Επισης θα ηθελα αν ειναι δυνατον τα link για τα αρχεια που χρειαζομαι.Φιλικα Γιωργος
Link to comment
Share on other sites

σωστά, το παρέλειψα..root είμαι.ευτυχώς δεν είχα κάποιο πρόβλημα, θα προσπαθήσω να εγκαταστήσω κάποια άλλη rom. btw έχω κάνει s-off και eng s-off. προκειμένου για εγκατάσταση άλλης rom πρέπει να κάνω και flash radio? γιατί λιγάκι το φοβάμαι (αν και έχω δει αρκετά καλούς οδηγούς πως να το κάνω). Σκέφτομαι και εγώ για Leedroid. ευχαριστώ once again.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το topic εχει ανοιξει πολυ ,μπορει καποιος να με κατατοπισει που θα βρω οδηγιες ετσι ωστε να περασω την επισημη Ελληνικη rom στο desire hd μου το οποιο ειναι απο vodafone Γερμανιας.Δεν εχω καποιο προβλημα αλλα θελω την Ελληνικη official. Ευχαριστω εκ των προταιρω.Επισης θα ηθελα αν ειναι δυνατον τα link για τα αρχεια που χρειαζομαι.Φιλικα Γιωργος

 

κατεβασε απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824357 το .zip αρχειο με την εκδοση της rom που θες(1.32ΧΧΧ η 1.72XXX) και ακολουθησε τον οδηγο απο εδω https://docs.google.com/document/d/1XwefPZ6PCXiD1FNlf8xfxcKiMLNtFi-M0eH2n28QFls/edit?authkey=CPXegaoD&hl=en&pli=1# για να τη περασεις.ο οδηγος ειναι απο το απλο desire αλλα λειτουργει και για το HD.

 

σωστά, το παρέλειψα..root είμαι.ευτυχώς δεν είχα κάποιο πρόβλημα, θα προσπαθήσω να εγκαταστήσω κάποια άλλη rom. btw έχω κάνει s-off και eng s-off. προκειμένου για εγκατάσταση άλλης rom πρέπει να κάνω και flash radio? γιατί λιγάκι το φοβάμαι (αν και έχω δει αρκετά καλούς οδηγούς πως να το κάνω). Σκέφτομαι και εγώ για Leedroid. ευχαριστώ once again.

 

αν εγκαταστησεις custom rom το radio σου θα παραμεινει σε αυτο που εχεις τωρα.οι περισσοτερες roms προτινουν καποιο radio σαν καλυτερο για την εκδοση της.ΑΝ θες λοιπον να αλλαξεις radio τοτε δοκιμασε το,ΑΝ ΟΧΙ κρατησε αυτο που εχεις...

Edited by kollatos

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, θα ακολουθήσω τα βήματα..θα υπάρξει μεγάλη διαφορά στην απόδοση ή θα πρέπει κάποια στιγμή να περάσω σε κάποια customised rom?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, θα ακολουθήσω τα βήματα..θα υπάρξει μεγάλη διαφορά στην απόδοση ή θα πρέπει κάποια στιγμή να περάσω σε κάποια customised rom?

 

η 1.72.ΧΧΧ ειναι αρκετα βελτιωμενη σε σχεση με την 1.32.ΧΧΧ, ΑΛΛΑ δε γινεται (ακομα) root (αρα ουτε να περασεις custom rom).αν σε ενδιαφερει το rooting κατεβασε την 1.32.ΧΧΧ, αν οχι την 1.72.ΧΧΧ..

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Το GPS Status. Κάποτε έκανα πολλά παράπονα για το GPS του κινητού. Όμως παρατήρησα το εξής. Στο HTC HD2, όταν κάναμε συγχρονισμό με τον υπολογιστή ή συνδεόμασταν στο Ιντερνετ, αυτό κατέβαζε δορυφόρους και ήταν valid για 6 ημέρες. Με αυτή τη λειτουργία κλείδωνε δορυφόρους αρκετά γρήγορα. Με το GPS Status γίνεται το ίδιο στο DHD. Όντως έχω δει διαφορά. Έχω 3 προγράμματα πλοήγησης. ΝDrive, Sygic Aura, Xάρτη ελληνικό για πλοήγηση αυτοκινήτου . Και στα 3 κλειδώνει γρήγορα το GPS.

Υπάρχει και το FasterFix βέβαια, αλλά είναι για rooted συσκευές και φυσικά χρειάζεται S-Off, Busybox

 

Το fasterfix το ρυθμίζουμε για ευρώπη, ή στο custom γράφουμε Greece???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Αν μπορεί κανένας να βοηθήσει!!κατέβασα το update 1.32.405.6 κάνω εγκατάσταση και όταν κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει μάυρη οθόνη με ένα τρίγωνο κ θαυμαστικό (σαν του visionary το σύμβολο) και το εικονίδιο του

android δίπλα, και κολλάει εκεί. έχει 10 λεπτά τώρα..καμιά ιδέα??

Ξεκίνα λέγοντάς μας ποιά έκδοση έχεις τώρα κι αν έχεις root access και custom recovery στο κινητό.

Παιδια επειδη το topic εχει ανοιξει πολυ ,μπορει καποιος να με κατατοπισει που θα βρω οδηγιες ετσι ωστε να περασω την επισημη Ελληνικη rom στο desire hd μου το οποιο ειναι απο vodafone Γερμανιας.Δεν εχω καποιο προβλημα αλλα θελω την Ελληνικη official. Ευχαριστω εκ των προταιρω.Επισης θα ηθελα αν ειναι δυνατον τα link για τα αρχεια που χρειαζομαι.Φιλικα Γιωργος

Το κινητό σου είναι λογικά branded άρα δεν μπορείς έτσι απλά να περάσεις κάποια WWE έκδοση. Θα πρέπει να έχεις

root access στο κινητό και custom recovery, άρα θα πρέπει να έχεις Hboot S-OFF (Eng Hboot) κι αν θες και Radio S-OFF.

Αφού λοιπόν ολοκληρώσεις τα παραπάνω βήματα μπορείς, πολύ εύκολα, να επιλέξεις κάποια από τις πολλές rom που υπάρχουν

στο xda και να την περάσεις. Όλες οι rom που υπάρχουν εκεί έχουν και ελληνικά οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με τη γλώσσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Ξεκίνα λέγοντάς μας ποιά έκδοση έχεις τώρα κι αν έχεις root access και custom recovery στο κινητό.

 

Το κινητό σου είναι λογικά branded άρα δεν μπορείς έτσι απλά να περάσεις κάποια WWE έκδοση. Θα πρέπει να έχεις

root access στο κινητό και custom recovery, άρα θα πρέπει να έχεις Hboot S-OFF (Eng Hboot) κι αν θες και Radio S-OFF.

Αφού λοιπόν ολοκληρώσεις τα παραπάνω βήματα μπορείς, πολύ εύκολα, να επιλέξεις κάποια από τις πολλές rom που υπάρχουν

στο xda και να την περάσεις. Όλες οι rom που υπάρχουν εκεί έχουν και ελληνικά οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με τη γλώσσα.

έχω την έκδοση 1.32.405.3 και έχω root access και custom recovery, s-off και eng s-off..

Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση 1.32.405.3 και έχω root access και custom recovery, s-off και eng s-off..

 

Ωραία, από τη στιγμή που έχεις root access κλπ ΔΕΝ βάζεις official rom αλλά κατεβάζεις όποια custom θέλεις και την περνάς από recovery.

Οι τελευταίες custom rom βασίζονται στην 1.72.405.3 και υπάρχουν και μερικές που βασίζονται στην 1.82.xxx.x, διάλεξε κάποια και πέρνα τη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, από τη στιγμή που έχεις root access κλπ ΔΕΝ βάζεις official rom αλλά κατεβάζεις όποια custom θέλεις και την περνάς από recovery.

Οι τελευταίες custom rom βασίζονται στην 1.72.405.3 και υπάρχουν και μερικές που βασίζονται στην 1.82.xxx.x, διάλεξε κάποια και πέρνα τη.

πρόβλημα με το radio θα εχω? αυτή τη στιγμή έχω: 12.28b.60.2140eU_26.03.02.15_M3

Από ότι κατάλαβα ενδεχομένως αν περάσω κάποια άλλη rom (e.g leedroid) να έχω κάποιο πρόβλημα συμβατότηατς-απόδοσης γιατί μπορεί η καινούρια rom να στηρίζεται σε αναβαθμισμένο radio?

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστεί περνάς και το αναβαθμισμένο radio, αυτό όμως θα το δεις στην πορεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σε εμένα την τοποθέτησε άψογα ( δεν το καταλαβαίνεις με τίποτα ότι υπάρχει μεμβράνη ) η κοπέλα από το κατάστημα που την αγορασα, χρησιμοποιώντας μια πιστωτική κάρτα για να τη στρώσει.

 

πες μου σε ποιο καταστημα πηγες να παω τρεχοντας πληρωνω οσο οσο για τοση απεκπισια μιλαμε!!!οντως και το θεμα της θηκης αφου εχεις βαλει μεβρανη ειναι επισης πονεμενη ιστορια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,πωσ μπορω να περασω νεο radio;;;εβαλα την CyanogenMod-7 for Desire HD: V7.0.0-RC1,πρεπει να αλλαξω και το radio;;:(
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...