Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχετε να προτείνεται κάποιο μαγαζί για την αγορά της συγκεκριμένης συσκευής για να μην υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση, να είναι ελληνική και να μη δώσω τα λεφτά της αρκούδας; :p Διάβασα πιο πρίν για κάποια branded κινητά που αγοράστηκαν και δεν έβγαλα άκρη.

 

Αν δε θέλετε να πείτε δημόσια στείλτε PM, άντε βοηθήστε να μπώ και γω στο club μετά απο 15 χρόνια νοκιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το επίσημο manual πάντως αναφέρει ξεκάθαρα το ζήτημα της πλήρους φόρτισης/αποφόρτισης. ;)

 

Εμείς εδώ λέμε, από εκεί και πέρα κάνεις ότι νομίζεις. Αν σε απασχολεί ιδιαίτερα σαν θέμα, κάνε και μια αναζήτηση στο internet περί αυτού. Υπάρχουν πολλά άρθρα.

 

Σαν κάτοχος Desire HD και SE X10 mini μπορώ με σιγουριά να αναφέρω περιπτώσεις mini που μετά από πλήρη αποφόρτιση ΔΕΝ φορτιζαν ξανά και θέλαν επαναφορά σε service center.

 

Επίσης ένα καλό reference βρίσκεται εδώ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος Desire HD και SE X10 mini μπορώ με σιγουριά να αναφέρω περιπτώσεις mini που μετά από πλήρη αποφόρτιση ΔΕΝ φορτιζαν ξανά και θέλαν επαναφορά σε service center.

 

Επίσης ένα καλό reference βρίσκεται εδώ.

 

Επαναφορά σε service center? Γίνεται δηλαδή;

Πάντως όντως το 20% φαίνεται δημοφιλές.

Όσον αφορά την πρώτη φόρτιση όμως; Εδώ πχ κάποιος λέει πως 12 ώρες είναι μια καλή "στρατηγική" ενώ παρακάρω κάποιος άλλος το αρνείται.

Παρ' το αυγό και κούρευ' το δηλαδή. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά σε service center? Γίνεται δηλαδή;

Πάντως όντως το 20% φαίνεται δημοφιλές.

Όσον αφορά την πρώτη φόρτιση όμως; Εδώ πχ κάποιος λέει πως 12 ώρες είναι μια καλή "στρατηγική" ενώ παρακάρω κάποιος άλλος το αρνείται.

Παρ' το αυγό και κούρευ' το δηλαδή. :lol:

 

Ok extreme παράδειγμα αλλά έχει συμβεί (και το παλικαράκι προσπαθούσε με 1002 τρόπους να το φορτίσει).

 

On-topic ξανά:

 

Αφού φορτίσει πλήρως μέσα σε μία ώρα το πολύ, μετά πολύ απλά θα αποφορτίζει λίγο (1-5%) και θα ξεκινά ξανά την φόρτιση για το 100%. Υπολόγισε πόσες φορές θα γίνει αυτό μέσα σε 12 ώρες.

Δεν βλέπω (και δεν νομίζω να υπάρχει λόγος) για όλο αυτό αφού ούτως η άλλως η μπαταρία θα στρώσει μετά από 4-5 κύκλους φόρτισης.

Άσε που έχεις και το prompt της συσκευής που σε ενημερώνει στο 15% να συνδέσεις για φόρτιση.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού φορτίσει πλήρως μέσα σε μία ώρα το πολύ, μετά πολύ απλά θα αποφορτίζει λίγο (1-5%) και θα ξεκινά ξανά την φόρτιση για το 100%. Υπολόγισε πόσες φορές θα γίνει αυτό μέσα σε 12 ώρες.

Δεν βλέπω (και δεν νομίζω να υπάρχει λόγος) για όλο αυτό αφού ούτως η άλλως η μπαταρία θα στρώσει μετά από 4-5 κύκλους φόρτισης.

Άσε που έχεις και το prompt της συσκευής που σε ενημερώνει στο 15% να συνδέσεις για φόρτιση.

 

Ναι, μόνο που αυτό που περιγράφεις είναι η λογική εκδοχή (που με βρίσκει σύμφωνο φυσικά) κι όχι η επιστημονική/χημική. ;)

Δεν προσπαθώ να πω κάτι, απλά αναρωτιέμαι τι στα δι@λ@ ισχύει. :wacko:

Πάντως όντως στο manual αναφέρει απλώς να φορτίσεις πλήρως τη συσκευή και μετά να την ανοίξεις πρώτη φορά.

Συμπεραίνω από αυτά που λέμε εδώ και γενικά πως όταν φτάσει στο 20% ξαναφορτίζω πλήρως κοκ. Σωστός;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που αυτό που περιγράφεις είναι η λογική εκδοχή (που με βρίσκει σύμφωνο φυσικά) κι όχι η επιστημονική/χημική. ;)

Δεν προσπαθώ να πω κάτι, απλά αναρωτιέμαι τι στα δι@λ@ ισχύει. :wacko:

Πάντως όντως στο manual αναφέρει απλώς να φορτίσεις πλήρως τη συσκευή και μετά να την ανοίξεις πρώτη φορά.

Συμπεραίνω από αυτά που λέμε εδώ και γενικά πως όταν φτάσει στο 20% ξαναφορτίζω πλήρως κοκ. Σωστός;

 

True!

 

Αυτό έχω εφαρμόσει και στις 2 συσκευές android που έχω και πάνε μια χαρά από αυτονομία!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Hello everybody. Ειμαι καινουριος στο forum και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις, καθως είμαι κάτοχος του HD εδω και ενα περιπου μηνα.

 

Αρχικα, τι συμαινει root και unroot και σε τι επηρεαζει το τηλεφωνο?

 

επισης στο running services κατω αριστερα μου γραφει 'other: 77MB in 4' και κατω δεξια 'Avail 183 MB+279MB in 51'. τι σημαινουν αυτες οι ενδειξεις?

 

εχω αρκετα μεγαλη καταναλωση μπαταριας παρολο που του κανω σωστη χρηση (wifi gps φωτεινοτητα δονησεις κλπ). εχω δημιουργησει αρκετα widgets ωστοσο και δεν ξερω αν ευθηνονται αυτα.

 

στο running services εχω παρατηρησει επισης πως ακομα και οταν κανει restart το τηλεφωνο τρεχουν σε ανυποπτο χρονο location friend service,google

messaging,messaging και απο αλλα application που εχω στα widgets ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ RESTART.

 

Ακομα, το gprs monitor καταναλωνει αρκετη ενεργεια? πως μπορω να βλεπω ποση μπαταρια "τρωει" καθε εφαρμογη?

 

οταν ακουω το βραδυ ραδιοφωνο βαζω το sleep timer για να "κλεισει" καποια συγκεκριμενη ωρα, αλλα αποτι παρατηρησα αυτο κλεινει απλως τον ηχο ενω το ραδιοφωνο δολευει ακομα. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να το τερματιζει η ακομα καλυτερα να κλεινει το κινητο μετα απο καποια ωρα??

 

Ουφ!!κατεγισμος ερωτησεων ρε παιδες, αλλα ειμαι rookie και χρειαζομαι λιγη βοηθεια για αρχη!Ευχαριστω εκ των προταιρων:)

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ενα παλικαρι σε μια σελιδα που διαβασα καλο θα ηταν να υπαρχουν ενοτητες για το καθε θεμα. ειναι ακπως αβολο για καποιον καινουργιο να πρεπει να ψαξει σε 100 σελιδες για να λυσει μια απορια που εχει. φυσικα αυτο ειναι επιλογη των administrators απλως τη γνωμη μου λεω. αν εχει καποιος διαθεση λοιπον και χρονο ας μου απαντησει σε αυτα που ρωτησα. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις σκεφτεί όμως ότι οι 100 σελίδες έχουν γίνει επειδή οι περισσότεροι μπαίνουν και ρωτάνε τα ίδια χωρίς να διαβάσουν σε ούτε μία από αυτές τις σελίδες;

 

Πρώτον μην ξεχνάς ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.... που σημαίνει πρώτα διαβάζουμε και αν δεν βρούμε αυτό που ψάχνουμε μετά ρωτάμε.

 

Δεύτερον... υπάρχει και η αναζήτηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα που να κλεινει το κινητο με timer δεν το βρισκω.αν μπορειτε βοηθειστε..και αυτο με τα mb της μνημης που γραφει στο running services. για εσας που γνωριζετε ειναι μισο λεπτο να απαντησετε, τα υπολοιπα τα βρηκα..αν θελει ο admin μπορει αν σβησει τα παραπανω ποστ μου να μη γεμιζει και το thread και ψαχνει ο επομενος.. :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι στην επιλογη Hd στην αναλυση των βιντεο που τραβαω δεν εχει ζουμ?περιεργο νομιζω.και γενικα κατι να κανουμε με τηνκαμερα,θελει παρα πολυ σταθερο χερι και μπορω να πω πως πολυ πιο φθνα κινητα που ειχα μπορει να μην ειχαν τοσα mpx καμερα αλλα αυτη δεν ηθελε και βαση για να βγαλει μια φωτογραφια...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει root την συσκευη μου και εχω περασει cyanogen θα ηθελα να δοκιμασω και την leedroid την κατεβασω και την κανω εγκατασταση απο τον rom manager η εχει αλλα διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

εισαι αρχηγοπουλο σ'ευχαριστω.. μηπως ξερεις και αυτο? "στο running services κατω αριστερα μου γραφει 'other: 77MB in 4' και κατω δεξια 'Avail 183 MB+279MB in 51'. τι σημαινουν αυτες οι ενδειξεις?"

 

προς θεου δεν παρεξηγω, τα forums ειναι για να βοηθιομαστε οχι για να δημιουργουνται παρεξηγησεις.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κανει root την συσκευη μου και εχω περασει cyanogen θα ηθελα να δοκιμασω και την leedroid την κατεβασω και την κανω εγκατασταση απο τον rom manager η εχει αλλα διαδικασια?

 

Την κατεβαζεις, την πετας χυμα στην sd, κανεις μεσα απο το rom manager, "boot into recovery" και μετα επιλεγεις install zip from sd card-->choose zip, βρισκεις το zip της LeeDroid και το φλασαρεις.

Διαβασε και το πρωτο ποστ της rom αλλα και το faq που εχει στο δευτερο ποστ. Θα σε βοηθησει.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Λάθος, μέγα λάθος...

Κάθε φορά που πας από μια Rom σε μια άλλη ΠΡΕΠΕΙ να κανείς Πρώτα και τα 3 wipes από το μενού του recovery... wipe data, wipe cache, wipe dalvik-cache από το advanced menu...

Και γενικά διαβάζετε πολύ προσεχτικά τις οδηγίες εγκατάστασης που δίνει ο κάθε developer στο 1ο post στο thread του...

 

Sent from my DesireHD with Mixed_Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και κολησε το kinhto στο αρχικο htc και δεν κανει τιποτα.... :(:(:(

 

Έκανες αυτό που υπέδειξε ο συνforumίτης kalagas?

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς LeeDroid users:

 

Σκέφτομαι να την περάσω απόψε αλλά με προβληματίζει το 12.28e.60.140fU_26.04.02.17_M2 radio. Το htc sync δεν αναγνωρίζει την συσκευή σε win7 32bit και φοβάμαι ενδεχόμενο fail στην διαδικασία του radio flashing.

 

Πληροφοριακά η συσκευή είναι s-off/eng s-off και με SuperCID κλπ, branded στην Γερμανική Tmobile.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έκανα λογαριασμό στο htcsense και μου βγάζει αυτό!

 

Το τηλέφωνό σας εκτελεί αρχικό συγχρονισμό με το HTCSense.com. Αυτό μπορεί να διαρκέσει μερικές ώρες, ανάλογα με τον αριθμό των επαφών που έχετε.

 

Εγώ πήγα απο τις ρυθμίσεις και έκανα συγχρονισμό, αλλα δεν γίνεται τίποτα. Τί πρέπει να κάνω????

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ !!!

Το κινητο κατι επαθε.SOS

Οταν το ακουμπαω στο τραπεζι κανει ενα μικρο "τσικ"¨οταν βγαλω την θηκη δεν κανει θορυβο.τχπντας το ελαφρα με το δαχτυλο στην απο πισω μερα κανει ενα θορυβο οπως και οταν το ακουμπαω στο τραπεζι.δεν εχει πεσει κατω .το εχω με θηκη και λειτουργει αχογα.τι μπορει να ειναι/ο θρυβος μου θυμιζει τον ηχο της καμερας οταν εστιαζει καπου .εχω τρομαξει πολυ....

τι μπορει να ειναι?μπορει να εχει ρολο οτι το ειχα στη τσεπη του τζιν αλλα και παλι στη μπροστα το χα.δεν εκατσα και πανω...αν ειναι δυνατον!μπορει να ειναι καποιο απο τα κουμπια?γιατι ακουγεται οταν το ακουμπαω με τη θηκη στο τραπεζι και οταν οχι δεν ακουγεται.μηπως παιζει ρολο οτι τα κουμπια ακουμπουν πανω στη θηκη και "παιζουν"η καμερα ειναι μια χαρα.και ζουμ και εστιαση.ειναι πολυ περιεργο το ολο θεμα.....επισης οταν κουναω το κινητο δεν κανει κανενα θορυβο

Link to comment
Share on other sites

Από καιρό σκέφτομαι να αλλάξω radio στο dhd μου, μπας και δουλέψει επιτέλους σωστά το gps μου... αλλά φοβάμαι μην νεκρώσει το κινητό...

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι άλλο...

Μπορώ να περάσω άλλο radio χρησιμοποιώντας το clockwork ΣΕ recovery mode??? ΌΠΩΣ περνάμε ένα απλό update στο κινητό δηλαδή...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος-προγραμμα να επιλεξω περιδτροφη οθονης η σκομα κσλυτετσ προβολη στο πλαι δε συγκεκρμενα προγταμματα οπως νετ ,μνμ,μσν;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...